Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.084
Cevap
54
Favori
281.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celebic

Teşekkür ederim, deneyelim bakalım.

Ama şunu diyeyim Hocam, bi format şart güncelleme sonrası. Ben Smart Switch üzerinden güncelleyip bir de format attım, sorunum olmadı ama cihaz üzerinden güncelleyenlerde sorun yaşama olasılığı daha yüksek (gözlemledim).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 7.0 güncellemesinden sonra:

Sonradan yüklenen tüm Always on Display uygulamaları çok fazla şarj yiyor. Üstte paylaşılan uygulamanın sırf kendisi 6 Saatte % 10 şarj yedi.

Hızlı Şarj konusunda kesinlikle bir problem mevcut, kapalı olmasına rağmen ısrarla Hızlı Şarj modunda şarj ediyor.

Ekleme: Umarım Samsung bu şekilde bırakmaz da bir güncelleme daha yayınlar Galaxy C7 için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt.Tsubasa -- 27 Aralık 2017; 11:49:29 >
  • Android 7 güncellemesi cidden iyi geldi telefona.

Yaşadığım tek sorun, whatsapp'ta bildirim ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor. Tek sorunum bildirim ışığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

quote:

Ama şunu diyeyim Hocam, bi format şart güncelleme sonrası. Ben Smart Switch üzerinden güncelleyip bir de format attım, sorunum olmadı ama cihaz üzerinden güncelleyenlerde sorun yaşama olasılığı daha yüksek (gözlemledim).

Mevcut sürüm Marsmallow hatasız çalışıyor. Nougat'a geçenlerde ufak tefek problem okuyorum. Sanırım bir süre daha Nougat'a geçmeyeceğim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

quote:

Mevcut sürüm Marsmallow hatasız çalışıyor. Nougat'a geçenlerde ufak tefek problem okuyorum. Sanırım bir süre daha Nougat'a geçmeyeceğim.

Ufak tefek sorunlar var gözlemlediğiniz gibi ama düzeltme güncellemesi geldiğinde Odin ile yüklerseniz sorunsuz olur diye düşünüyorum. Ben yeni güncelleme geldiğinde böyle yapacağım.

• Hızlı şarjı ayarlardan kapatıyorum fakat yine hızlı şarj oluyor. Çözebilen varmı ?
  • Beyler merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce aldım bu telefonu. Güncelleme geldi de yorumlarda "hızlı şarj nasıl kapanıyor - nasıl açılıyor " tarzı şeyler gördüm.

Neden hızlı şarj kullanmak istemiyorsunuz. Bataryaya bir zararı mı var? Benim bir bilgim yok aldıgımdan beri hızlı şarj kullanıyorum eğer zararlıysa kapatacağım hızlı şarj özelliğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efesto

Beyler merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce aldım bu telefonu. Güncelleme geldi de yorumlarda "hızlı şarj nasıl kapanıyor - nasıl açılıyor " tarzı şeyler gördüm.

Neden hızlı şarj kullanmak istemiyorsunuz. Bataryaya bir zararı mı var? Benim bir bilgim yok aldıgımdan beri hızlı şarj kullanıyorum eğer zararlıysa kapatacağım hızlı şarj özelliğini

Telefonun kendisi bile ayarı değiştirirken uyarıyor aslında "hızlı şarj telefonun ısınmasına yol açar" diye, ısınma da sonuç olarak elektronik cihazlar için istenilen birşey değil, uzun vadede telefonun anakartının ve bataryanın yıpranma sürecini hızlandıracaktır.
  • Guncelleme sonrası sarjda ısınma başladı?

• quote:

Orijinalden alıntı: lewwwent

Hızlı şarjı ayarlardan kapatıyorum fakat yine hızlı şarj oluyor. Çözebilen varmı ?

Aynı durumu bende yasıyorum, her sarjdan once tekrar girip açıp katıyorum ve düzeliyor, ilk sarja taktığımda hızlı sarj kapalı olması ragmen hızlı sarj ediyor, var mı bu sorunu yasayan baska
  • Arkadaşlar wahtsapp viber gibi butun uygulamalarda sesim karsıya gec gıdıyor bagıra bgıra konusuyorum su sorunun bır cozumu yok mu aceba.?
  • bendede böyle bir hata çıktı facebook ta
  • zazaca Z kullanıcısına yanıt
    instagram hatasıda böyle mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efesto

Beyler merhaba,

Bu konu hakkında vaktim oldukça araştırma yaptım. Fikir sahibi olmanız açısından burada tekrar paylaşayım.

Normal kullanımda batarya kapasitesinin %20'sini her sene aşınma tabir ettiğimiz şekilde kaybeder. İlk sene pek anlaşılmasa bile sonraki yıllarda batarya performansının düştüğünü görürsünüz. Aşağıda bataryanın aşınmasına yani kapasite kaybına yol açan faktörleri en kötüden en aza doğru sıraladım. Alttaki grafikte de vurguladım.

1- Hızlı şarj (en uzun çubuk, bataryanın en fazla aşındığı şarj şekli)
    2- %100 şarj ve sonrasında şarjda bekletmek (Gece yatarken şarja koyup sabaha kadar şarjda bırakmak)
    3- %100 şarj etmek
    4- %80'e kadar şarj etmek (Düşük dolumlar bataryaya en az zararı veren şarj şeklidir)

Bunun ideali telefonu minimum %20 ile maksimum %80 şarj seviye aralıklarında şarj etmektir. Şarjı %20'nin altına düşürmeden şarj etmek ve şarj seviyesi %80'e gelince şarjdan çekmektir. Google Play store'da sırf bu iş için kıyamet gibi uygulama mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer-1907

Guncelleme sonrası sarjda ısınma başladı?

Sebebi telefonun şarjı hızlı yapıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Android 7'ye geçen arkadaşlar @Smaug'un dediği gibi format attı mı yoksa normal şekilde OTA'dan güncelledi mi? Eğer format attıktan sonrada bu hatalar geliyorsa henüz Nougat'a geçmek için erken demektir. Ben şahsım adına beklemekte fayda görüyorum çünkü şikayetler çoğaldı.
  • Arkadaşlar wahtsapp viber gibi butun uygulamalarda sesim karsıya gec gıdıyor bagıra bgıra konusuyorum su sorunun bır cozumu yok mu aceba.?

Şu konuya bir el atsanız arkadaşlar çok sıkıntılı bir durum yaşayan yok mu aynı şeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_68

Arkadaşlar wahtsapp viber gibi butun uygulamalarda sesim karsıya gec gıdıyor bagıra bgıra konusuyorum su sorunun bır cozumu yok mu aceba.?

Şu konuya bir el atsanız arkadaşlar çok sıkıntılı bir durum yaşayan yok mu aynı şeyi.

Sorun güncellemeden sonra mı ortaya çıktı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_68

Arkadaşlar wahtsapp viber gibi butun uygulamalarda sesim karsıya gec gıdıyor bagıra bgıra konusuyorum su sorunun bır cozumu yok mu aceba.?

Sorun güncellemeden sonra mı ortaya çıktı?

Hayır aldıgımdan beridir aynı problem mevcut.
  • 7.0 ile değişen arayüz için, çağrı sırasındaki arka planı değiştirmek mümkün mü

• Whatsapp'ta grup konuşmalarından gelen ışıklı bildirim var mı sizde acaba? Güncelleme sonrası bende yok. Normal tek kişi ile konuşmalarda geliyor ışıklı bildirim ama, grup konuşmalarında gelmiyor maalesef.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.