Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.085
Cevap
54
Favori
281.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zazaca

KNOX LA NE için kullanıyorsunuz ne yapılıyor ne işe yarıyor knox hiç kullanmadım
    bilgi verebilirmisiniz

Telefonda şifreyle girilen ayrı bir bolum oluyor,sizden başka kimsenin gormesini istemediğiniz bilgi,resim,video vb... şeyleri buraya taşıyabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yanlış mı gozlemledim bilmiyorum ama android 7 geldiğinden beri şarj olma suresi biraz kısaldı gibi.

• Hızlanma var evet, acaba whatsapp grubu mu açsak daha hızlı ve yardımlaşma açısından gelmek isteyen olur mu?

• Yeni sürümde parmak izi okuyucu ekranı uyandırmadan okuyor mu? Android 6 da ekranı açmadan parmak izi ekranı uyandırmiyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: dexmod_46

Yeni sürümde parmak izi okuyucu ekranı uyandırmadan okuyor mu? Android 6 da ekranı açmadan parmak izi ekranı uyandırmiyordu

Hayır, yine ekranı açmanız lazım öncesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeDoom07

Hızlanma var evet, acaba whatsapp grubu mu açsak daha hızlı ve yardımlaşma açısından gelmek isteyen olur mu?

Benim bulunduğum bir grup var zaten. Samsung Türkiye Ailesi ismiyle. Herhangi bir Samsung cihaza sahip biri gelebılır.

Katılım linkini buradan atmıyorum, farklı cihaza sahip olanlar girip de grup düzenini bozmasın maksat. İsteyene link atarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

Arkadaşlar yanlış mı gozlemledim bilmiyorum ama android 7 geldiğinden beri şarj olma suresi biraz kısaldı gibi.

Telefon üzerinden güncelleyenlerin bir kısmı sıkıntı yaşıyor ama benim açımdan çok daha iyi oldu (Smart Switch'ten güncelledim).

Odin ile yeniden yüklerseniz daha iyi olur.

• benim c7 ekran suresi orta parlaklik ve 4g 3 4 saaat acik kalarak 6 saat gidiyor neden ?

• quote:

Arkadaşlar yanlış mı gozlemledim bilmiyorum ama android 7 geldiğinden beri şarj olma suresi biraz kısaldı gibi.

Bende 7 yi yeni yüklediğimde şaşırmıştım. Ama şunu farkettim. Hızlı şarj kapalı olduğu halde, şarjı hızlı yapıyordu. Hızlı şarjı açtım, sonra tekrar kapattım. Böyle yapınca normal şarj yapmaya başladı.
  • Evet burda tespit ettiğim bir kaç yeniliği vereceğim. (Alıntı halindedir)

Nougat, in en iyi özelliklerinden birisi uygulamalar arasında pratik geçiş imkanı sunması. Örneğin Twitter’da takılıyorsunuz ve Gmail’i hemen açma gereksinimi hissettiniz. Eğer Gmail bundan önce kullandığınız uygulama ise Android’in navigasyon alanındaki kare tuşuna çift dokunarak Gmail uygulamasına erişebiliyorsunuz.

Android 6.0 Marshmallow’un en önemli yeniliklerinden birisi telefonu bir süre için kullanmadığınızda devreye girerek pil tasarrufu sağlayan Doze modu idi. Android 7.0 Nougat‘ta bu mod iyileştirildi ve ekranı kapattığınızda hemen devreye girebiliyor. Mesela ben gece % 98 ile yattım sabah % 97 idi.

Android Nougat’ta navigasyon alanındaki kare tuşuna uzun süre dokunun, ekran ikiye ayrılacak ve o an kullandığınız uygulama sol kısıma taşınacak. (Bu zaten bizim telefonlarda vardı /landscape modunda) Sağda ise ekrana gelmesini istediğiniz uygulamayı seçebileceğiniz uygulama tepsisi belirecek. Buradan dilediğiniz uygulamayı seçtiğinizde ekranda aynı anda iki uygulamanın da konumlandırıldığını göreceksiniz.

İki pencere arasında metin ya da görselleri sürükle – bırak yöntemiyle taşıma olanağı da vardır.

'Data Saver' isimli özellik ile mobil internet paketlerinin oldukça pahalı olduğu ülkemizde arka planda veri kullanımının kapatılarak hem cebimize hem de cihazın pil ömrüne olumlu katkı sağlanabiliyorsunuz. (settings_connections)

Bildirimlerin içinden anında yanıt verme özelliği sayesinde uygulamaları açmadan ufak sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Başka tespit ettiğiniz yenilikler varsa paylaşabilirsiniz....

• 7ye yükseldikten sonra always on display geldi mı

• Arkadaşlar bana güncelleme mesajı yeni geldi şimdi indirdim ancak henüz kurmadım. Kurduktan sonra format reset falan bahsedilmiş ama çok anlamıyorum neler yapmam gerekli. Ben kurulumu telefonun normal yazılım bölümünden yapacam. Telefonum daki resim vs bilgilerim dururken eski kalıntı dosyaları silme işlemi yapilabiliyormu yada direk format tarzı birşey yapılabiliyor mu yardımcı olursanız sevinirim. Kurulum ve sonrası neler yapmak gerek.

• abu55 A kullanıcısına yanıt
    Direk kuruluma geçebilirsiniz, herhangi bir işlem yapmaya gerek yok... otomatik guncelliyor, daha sonra ayarlardan kendinize göre düzenleme yapabilirsiniz. Daha önceki resim, arama, rehber, ayar gibi kayıt ve bilgileriniz aynen kalacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridanx

quote:

Bende 7 yi yeni yüklediğimde şaşırmıştım. Ama şunu farkettim. Hızlı şarj kapalı olduğu halde, şarjı hızlı yapıyordu. Hızlı şarjı açtım, sonra tekrar kapattım. Böyle yapınca normal şarj yapmaya başladı.

Bilgi için teşekkurler,bende bi deneyim

• daha önce root yapıp kaldırdığım için nougat güncellemesinden sonra samsung health çalışmıyor.. çok güzel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

daha önce root yapıp kaldırdığım için nougat güncellemesinden sonra samsung health çalışmıyor.. çok güzel..

yöntemleri mevcut
  • unpop kullanıcısına yanıt
    bulabildiğim yöntem build.prop doyasını editlemek. onun için TWRP kurmak gerekiyor.. Fakat twrp kurulum yaparken download mod'da FRP Lock hatası ile karşılaşıyorum. Geliştirici seçeneklerinde OEM Unlock seçeneği yok. Görünmüyor 7.0 geldikten sonra.. FRP Lock bypass yöntemi mevcut google hesap ile ama o da çalışmıyor fixlemişler. Kaldım bu şekilde.

Şimdi ODİN ile BL + AP + CP kurulum yapıp 6.0'a dönmeye çalışacam.
  • Beyler Android 8 oreo ne zaman gelir acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • asla gelmez. 7 almak bile mucizeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 24 Aralık 2017; 20:9:40 >
  • shockwave error kullanıcısına yanıt
    nougat yeni gelmisken espiri yapayim dedimde siz ciddiye aldiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.