Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.084
Cevap
54
Favori
281.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yazılım yükseltmesi sonucu önceden kalan yazılıma ait dosyaların vs silinmesi diye biliyorum.
  • Galaxy c7 modeli android 7.0 sürümünden 6 sürümüne geri dönüş mevcut mudur bilen varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilir veya link/video atabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dipitis

Galaxy c7 modeli android 7.0 sürümünden 6 sürümüne geri dönüş mevcut mudur bilen varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilir veya link/video atabilir mi ?

Neden bir alt sürüme dönmek istiyorsunuz? Memnun olmadığınız şeyleri belirtir misiniz? Cevabınıza göre ben de yükseltmeyeceğim.

• klavye yazarken klirmizi alt yazi oluyor, nsil engellerim

• Telefonu dün sabah güncelledim dün akşam da bir 0 ladım her şeyden gayet memnunun fakat 0 ladıktan sonra kilit ekranı değişti öncesinde 6 gibiydi aşağı doğru sürükleyince gözüküyordu şimdi ise uygulamaların simgelerine tıklamak gerekiyor nereden değiştirebilirim bilgisi olan yardımcı olabilir mi

• psycho1905 kullanıcısına yanıt
    ayarlar>genel yönetim>dil ve giriş> ekran klavyesi>samsung klavye>otomatik yazım denetimi> kapat.
  • Video da attığım üzere çok ince ayarlar var gördüyseniz gittikçe daha hızlandı telefon tek merak ettiğim olay şarj olayı onun haricinde biraz kurcalayın ince ayarlar ile mükemmel oluyor 7yi gördüğüm kadarıyla 6 ya dönmem çok daha fonksiyonel ve özellikli biraz daha ayarladıktan sonra piyasada daha güzel telefon olacağını düşünmüyorum telefonu öyle değiştiriyor kullandırıyor ki, yakın eşiti yani fiyat olarak eş değer olan mi5 vardı prime ve ya 5s bunların snapdragon değerleri yüksek olsada kişiye özel yani senin ne yapacağına karar vererek seçtiğini düşünürsek ben çok beğendim,bu kadar ram veren bu kadar depolama alanı veren sd kart desteği otg desteği veren ve ucuz olan başka cihaz yok derim, anlayacağınız üzere abilerim çok iyi demiş kamera ve garanti, başlıklar altında yazayım

1)işlemci =işlemcinin donduğu zorlandığı yer görmedim 3 tane indirme programını 3erden koyup tarayıcılar arasında geçişte bile sorun görmüyorum, programlar arası geçişte zaten sıkıntı yok işleminden yana bi sorun görmedim ben

2)ram=Ben buraya biraz takıldım yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim, android 6 da bence çok yiyor gibiydi çalışmıyor gibiydi yani anlamıyorum önce kullandığım telefonlar içinde 3 gb rami olan telefonlarda daha fazla boş kalıyordu bundan daha çok uygulama olmasına rağmen öncelikle ayrılan bi 547 mb mi ne ram var bu nereye gidiyor anlamıyorum, senelerdir samsunn kullandığımız her telefonda hemen hemen bize direttiği uygulamalar ve bu ram konusu geçtiğinden dolayı rotlar ve rom atardık, 7 de sanki arka planda kapatacak gibi henüz test etme zamanım olmadı, ram biraz çabuk doluyor gibi ve çok kullanılıyor gibi 500 lere düşmesini mantıklı bulmuyorum onun haricinde ram hızı felan yeterli seviyede.

3)ekran=ekranda 4k video açıyorum ve ya her çeşit blurayine kadar denedim, gayet kaliteli ama çoğu telefonun 441 dpi gibi değerleri düşünürsek sanki hissediyorum gibi bazenleri belkide çekilen video kalitesiz, parlaklık ve renk değeri olsun beğeniyorum, bu arada kırılmaz cam furyası var, kenarları boş kalıyor evet ama ben a8 2016 nın bi modelini denedim aldığımdan beri onu kullanıyorum kenarlar cuk boşluk oluyor ama dikkatimi çekmiyor en azından görüntüyü kesmiyor, kenarları çatlayabilir sallayın önemsiz, en son kipa dan 5 liraya şeffaf kılıf ve kırılmaz nano cam almıştım,

4)pil performansı=belki de hepimizin telefonu savunacağı ilk noktası bu,şöyle diyeyim İnternetsiz belli zamanlarda Wifi felan 13 saatleri görüyordum, güç tasarrufu çok etkiliyor haberiniz olsun, çok indirme yaptığım zaman 6 ya düşüyor, ama normal kullanım günlük yaşam sürekli whatsapp telegram chrome görüşme felan düşünürsek ortalama 8 9 saat bu değerler 10a kadar çıkıyor ama telefonu aşırı yorucu kullandığım için fikirlerim bu yönde 15i 16yı da göreceğini de iddia ediyorum.not:aldığımdan beri hep hızlı şarj kullandığım ilk defa geçen soran abimiz üzerine hızlı şarjı kapattım farkını merak ettim teşekkürler abi :)

5)kamera=belki de en tartışmalı konuya geldik, öncelikle burda bi çoğumuz daha iyi kameralar gördü, benim izlenimimi söylüyorum, güneş ortamında eğer ki güneşi arkanıza aldığınızda felan olsun güneşli her ortamda ben çok beğeniyorum, beğenmiyorum diyen bir sürü insan var berbat diyen efendim ois yok en ayar olduğum şeydir bu, eliniz biraz kıpırdasın Allah Allah deyip şak şak bir sürü çekiyoruz, benim ellerim bazen çok titrer ama araba haricinde pek sorun yaşamadım, binlerce çektiğim fotoğraf var bir miktarda video var, şu durum var note5 gibi telefonlarda olsun çekmişizdir bu yakınlaştırmada hafif karıncalı gibi, ana sınıfına çocuğunuzu vermişsiniz akşam gelmiş size baba bak bunu bugün çizdik, kıramazsın bakarsın ooo çok güzel olmuş, çizdiği resim pastel boya ile kocamandır insanlar felan kocaman kocaman, o resmi salona odasına koyarsınız ve ya teyzesine gider uzaktan bakıldığı zaman çok güzel çok nettir aynı böyle işte, video da en sevdiğim özellik olan benim için 60 fps özelliği keşke olsaydı, video kalitesi de yeterlidir,ışık yetersizliği olduğu yerde böbrek yetmiyor gibi, gece çekimlerinde telefonun hem sevdiğim hem sevmediğim yönü ışığa aşırı odaklıyor sadece ışığı görüyor, yüksek ışık gölge d light özelikleri olsun kör ediyor, siluet yapacağım derseniz hafif aşağıdan kaydırın, flashla çok iyi flashı da çok iyi isteyene 6 ve 6s le karşılaştırabilirim

6)tasarım=aklıma girmişken yazayım dedim tasarımı bence çok iyi bu kadar ince telefon bulmak çok zor helede bu pili düşünürsek yok denebilir, ses tuşları solda bunu avantajınız yapabilirsiniz, siyah modeli ama arkası gri orası da yakıcı bi siyah olsa süper olurdu kılıfta taksak takmayanımız var şimdi, hoparlör konumu bence daha iyi yan tutunca kapanıyor ters çevirin bitti :d

Toparlarsak verdiğimiz her ücretin ülkemizde fazla olduğunu düşünürsek, dolar yukarılarda, bu bütçede çok güzel bir seçenek daha yazacaktım çok hastayım bu kadar yazabildim başım çatlıyor sorularınızı sorabilirsiniz ben derim ki düşünmeden android 7 ye geçince tek sorun şu ana kadar program destekleme onun haricinde mükemmel iyi günler dilerim :)

• shockwave error kullanıcısına yanıt
    cok saolun hocam

• arkadaşlar c7 üzerine 400 lira verilerek tenis s6 edge plusa geçilirmi

• İkisinin de üstün olduğu noktalar var, aklımda kalan bilgileri avantajlar anlamında yazıyorum, 1 kere o fiyata artınca diğer seçenekleri karşılaştırmayıp olduğun durumda bir fırsat gelmiş 2 sinden seçmen için yardımcı olacağım

Tasarım,, olarak s6 edge çok daha güzel olması lazım renk olarak değil sadece arkası cam onun ve çok hoş bir yapısı var incelikleri hemen hemen aynı daha hafif eni boyu azcık daha küçük senin kararın

Ram,, açısından aynı olsalarda o modellerin farkı var lpddr4 hızlandırılmış ve üst modeli zaten

Ekran,, boyut olarak 5.7 ikiside ama 500 den fazla ppi vardı s6 edge plus ta aynı zamanda ekranı qhd ama şunu belirtmek isterim stantta çalışırken gördüğüm onlara özel cam takıyorsun genelde pahalı oluyor kolay bulamıyorsun müşteriye beğendiremiyorduk karar senin çok daha keskin

Batarya,, s6 çok kötüydü ama edge plus unu youtube da hangi bi moderatör kullanıyordu pek güvenmiyorum görmedim denemedim ama yine çok geri kalmaz c7 daha iyi derim ben

Kamera,, hiç girmiyorum s6 edge plus her türlü nüfusuna alır, özellikle pro modu gece efsane oluyor keşke bizdede olsa varsa apk ve ya başka prog deneyen söylerse seviniriz

İşlemci hızlarında çok aşırı fark beklemiyorum varsa bi fark ramden kaynaklanır şaşırtmaz seni yani bundan buna geçtim demezsin, sonuçta burda hepimiz biliyoruz stabilize ve uyum önemli rakamlar pazarlama amaçlı

Hafıza,, ben bu yüzden almadım yetmiyor çok kullanıyorum 64lükse ve bana yetiyor diyorsan amenna yoksa beni soğutmuştu note5 de aynıydı sanırım böyle saçmalık olamaz tamam hızda yavaşlama yapmasın felanda neyimize yetsin

Diğer konularda çok bir fark yok bunlara 400 lira vereceğim dersen karar senin garantisi ve yapımı daha kolay eski tarihte çıksa da güncellemesi 7 zaten farkları benim ezberimde bu yanlış varsa kusura bakma :)

• Korksam da 7 yi dün yükledim. Harika olmuş, herkese tavsiye ederim. Şarj konusunda da herhangi bir sıkıntı yok. Format falan da atmadım

• Kullanan ve bilgi sahibi üstadlara birkaç sorum olacak.

Almayı düşünüyorum bu cihazı araştırdım ama forumun sayfalarını epeyce okudum ama tamamını okuyamadım.

1- 7 güncellemesini aldımı.

2- Üst bandında wifi çıkmıyormuş şu ana satılan cihazlarda bu sorun düzeldimi.

3- HB da satılan cihazın garantisi Deltamı yoksa başka bir yermi? Neresi?

4- Ekranda karıncalanma oluyormuş böyle bir ekran kronik olarak çıkıyormuş çözümü nedir? Bütün cihazlarda varmı?

4- J7 pro ile arada kaldım fiyatta pronun yüksek. Hangisini tercih ederdiniz.

Alma arifesindeyim bilgiler için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz1 -- 21 Aralık 2017; 8:39:43 >
  • oguz1 kullanıcısına yanıt
    1.7 güncellemesi aldı

2.WiFi sorunu yok

3.garanti paralel ithalat delta yada başka bir firma olabiliyor

4.ekran karıncalanma diye bir şey duymadım ama olursa iade edersin

5. c7 yi tercih ederim j7 pro inceledim ekran vasat

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan09

1.7 güncellemesi aldı

2.WiFi sorunu yok

• Guncelleme sonrasi my knox kullanılabiliyor mu? eski ayarlar degisiyor mu?

• celebic kullanıcısına yanıt
    Pil ömründen ve performans dan ötürü değil sadece görselliğini beğenmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan09

1.7 güncellemesi aldı

2.WiFi sorunu yok

Cevap için teşekkürler. Sipariş verdim. İsabetli karar verdik umarım.
  • oguz1 kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tekbey

Guncelleme sonrasi my knox kullanılabiliyor mu? eski ayarlar degisiyor mu?

Bi değişiklik olmadı knox su hala kullanıyorum

• ajf39 A kullanıcısına yanıt
    KNOX LA NE için kullanıyorsunuz ne yapılıyor ne işe yarıyor knox hiç kullanmadım
    bilgi verebilirmisiniz
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.