Şimdi Ara

Samsung C650-C630 tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar samsungun bu sıralar en çok tercih edilen modeli şüphesiz c650
    benim alacagım tv fullhd - 40-42 inç - 100hz özelliklerini arıyordum bu urunde hepsi mevcut
    (50Hz ile 100 Hz olası çok büyük farklılık getirirmi)
    bu modelin c630 ve c5.. serilerine göre çok fazla özelliği varmı tvyi sd yayınlar ve mkv film izlemek için alacağım
    vatanda indireme girmiş gördüm gold ve istanbul bilişimde de aynı fiyat ama stoklarında yok vatande garanti durumu nedir kendi garantilerimi yoksa samsung türkiyemi

sizce bu modellerden hangisi tercih edilmeli ayrıca eşdeğer ürün tavsiyeniz ne olur

yardım edenlere şimdiden teşekkürler

• Vatan Samsung TR garantili. dün oradaydım. Tabii bütçenize bağlı ama mümkünse C650 serisini tavsiye ederim.
  • gecen bi forumda görmüştüm 630lar 8 bit panel 650 10bit diye yazıyordu n
    renksayısı daha fazla biri 16milyon renk diğeri 1milyar gözümüz kaçı ayırır o ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IUnknown -- 28 Eylül 2010; 0:48:24 >
  • arkadaşlar ben c650 düşünüyorum ama tepkime süresi ve kontrast diğer birkaç modelle kıyasla düşük gibi
    bütçe olarak 1500-1600 gibi düşünüyordum ama c650 her tur medyayı cıyormus ayrı bir medya oynatıcıya gerek kalmazsa o fiyatı kapatıyor

birde yine vatanda birplazma modeli var PANASONIC FULL HD 106cm PLAZMA TV, 1920x1080, 2.000.000:1,400 Hz,2xHDMI,TX-P42U20E
    fiyat olark cok cazip özellik olarak ise çok üstün gibi duruyor ama plazma kimse tavsiye etmiyor neden acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikci -- 28 Eylül 2010; 1:20:26 >
  • ben 40c650 yerine 37c5100 led aldım. 200tl daha az para verdim. multimedi özellikleri hemen aynı inetenet tv yok ledde . ethernet giririşi var. enerjisi sarfiyatı az. umarım 10bit ve 100hz in eksikliğini hissetmem. boyu zaten yeterli bana. plazmalar alınacak tvler ama çok enerji harcıyorlar. ledin dinamik kontrastı daha yüksek ama bakalım pratikte nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IUnknown -- 28 Eylül 2010; 1:44:59 >
  • bende aynı tereddütte kalmıştım bir ara .

Aralarındaki belirgin farklar :

C650 parlak ekran TV cama bakıyorsa tavsiye etmem.
    C630 Mat ekran.

C650 işlemci açısından C630 a göre daha hızlı.C630 u eleyebilirsin.
    Parlaklık senin için sorun olmayacaksa C650 al derim.ne kadar parlak olduğunu teknoloji marketlerde inceleyebilirsin.

Eğer C650 parlak geliyorsa aynı özelliklerde Mat ekran ve 42 inch LG 42LD650 öneririm.İşlemci ve özellik bakımından samsungtan hiçbir farkı yok ...
    Ben aldım kullanıyorum memnunum...
  • C650 aldım.Çok memnunum. Basit bir uydu alıcım var. Ama tv görüntüsü tahminlerimin ötesinde. Multimedya özellikleri çok gelişmiş. Almak isteyenler bence kaçırmasın.
  • ben vatandan bu c650 almaya karar verdim gibi fakat ilanı dikkatlı incelediğimde c650-52-54 seklinde bir ibare gordum
    3modelde gorunum itibari ile aynı kucuk farklar aynı fiyat ise hangisi tercih edilmeli c654 son cıkan model oldugu için yazılımları daha guncel ve iyi calısan model olarakmı algılamalıyız
    birde piyasaya gore cok dusuk bir fiyat var herhangi bir sıkıntı olurmu garanti veya baska konularda
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizikci

ben vatandan bu c650 almaya karar verdim gibi fakat ilanı dikkatlı incelediğimde c650-52-54 seklinde bir ibare gordum
    3modelde gorunum itibari ile aynı kucuk farklar aynı fiyat ise hangisi tercih edilmeli c654 son cıkan model oldugu için yazılımları daha guncel ve iyi calısan model olarakmı algılamalıyız
    birde piyasaya gore cok dusuk bir fiyat var herhangi bir sıkıntı olurmu garanti veya baska konularda

fizikci;
    650-52-54 hepsi ayni TV, alttaki cizginin rengi ve hafif bombe sadece farklari, kasasi en cok hosuna gideni tercih edebilirsin.
    'en son cikan c654' yanlis bi ibare olur.
    Vatan Samsung garantili satiyor, hicbir problem olmaz, ben de gelecek hafta Vatan'dan alacagim ayni TV'yi.
    Saygilar..
  • slm arkadaşlar bir arkadaşım tv alırken beni yanında götürdü teknolojiden hiç anlamadıgı için,
    media markt tan 32 inç phillips almayı düşünüyordu,usb den film oynatmayan bir model begenmişti
    vazgeçirdim, kampanyanında son günü oldugu için o anda karar verip ona samsung c630(1249tl) u aldık 37 inç
    gene kampanyadan 640 gb 2.5 luk hdd aldık(128 tl) hard diski okumaz diyede 8 gb usb flash bellek

o harddiske 300 gb film attım hepsi divx içinde mkv de var, sonuç cihaz 640 gb hddyi okudu şok oldum, menüsü acayip hızlı
    mkv yi bile oynatıyor flash bellegi boşuna almış olduk,altyazıyı otomatik açıyor(2 cdlik filmleri 2 ayrı klasöre koymak gerekiyor)

eksi yanları ise : bende toshiba lcd var 2 yıllık sesi toshibadan kötü, altyazıda türkçe karakterleri göstermiyor(ileride yazılım güncellemesiyle hallolacakmış servisi söyledi)

• selam arkadaşlar 2 cihaz arasındaki en bariz fark c650de kullanıla ultra clear panel,aynı paneli samsung tüm ledlerine görebilirsiniz..yansıma sorun yaratmaz güvenin bana..eğer imkan varsa kesinlikle 40c650..lgnin ld650 serisini samsnug 40c630la kıyaslayabilirsiniz..tavsiyem 40c650 olmadı;40c630 hiç bulamazsanız 42ld650(:
  • ld650 yi bu kadar kötülemeyin ya bende hem c650 hemde ld650 var . öle ahım şahım bir fark yok.
    Kullanıp da memnun olmayan varsa o yazsın!

C630 LD650 ile kıyaslanamaz. İşlemci hızlarını araştırınız ...
  • C653 aldım, evim güneye baktığı için deli gibi ışık alıyor lcd ile pencerenin açısı 90 derece pencerenin uzunluğu 2,5 metre yansıma yok akşamda 4 lambalı sarkıt avize den (4*8 watt)yayılan daylight ışığı,lcd de hiç hissetmiyorum.Yansımama olayından gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatly

ld650 yi bu kadar kötülemeyin ya bende hem c650 hemde ld650 var . öle ahım şahım bir fark yok.
    Kullanıp da memnun olmayan varsa o yazsın!

C630 LD650 ile kıyaslanamaz. İşlemci hızlarını araştırınız ...

selam kardeşim sende her ikiside mevcut ama ben aylardır günde 9 saat her iki tvye izliyorum(iş yerimde)..gerek sd gerek hd yayında mkv dosyalarda yüzlerce kez abartısız denedim 5 senelik iş tecrübem,4yıllık eğitim hayatımdan biraz güven alarak bu 2 televizyonu asla ama asla kıyaslamam..keşke iki cihazın arkasını söküp işlemci,panelleri işlemcilerivs. göstrme imkanım olsa idi sana LG ld650yi kötülemiyorum ama c650 nerden bakarsan bak ne yaparsan yap herzaman bir adım önde...

saygılarımla..
  • samsung le40c630 kullanıyorum.
    1 tb hdd yi problemsiz görüyor. 2 adet usb girişi var. okumadığı film formatı yok gibi. kablo ve uydu ile kullanıyorum. görüntü oldukça net. 100 hz.
    haftaya teledünya bağlatıyorum. modül aldım. bakalım hd yayınlarda nasıl görüntü olacak. 650 den farkı internette gezinemiyorsunuz. ama ethernet girişinden online yazılım güncelleyebiliyor.
    4 adet hdmi , 2 adet scart , kulaklık ve harici hoparlör çıkışı, komponent, pc üzerinde bulunana diğer bağlantı noktaları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.