Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
9
Favori
70.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle güzel bi video inceleme yapabilirsen çok iyi olur , hem almak isteyenlerde fikir edinmiş olur.

Bu arada POWER tuşu dokunmatik mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

Bu arada POWER tuşu dokunmatik mi?

Hayır dokunmatik değil, düğmeye basmanız gerekiyor.

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

tasarımına bayıldım ya. klavyesi de tam istediğim gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: SARPERBJK

quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

tasarımına bayıldım ya. klavyesi de tam istediğim gibi

Bencede çok güzel tasarımı , msi ge620dx istiyodum bunu görünce vazcaydım
    (Özellikle aydınlatmalı klavye )

• quote:

Biraz fazla olmaya başladım ama keşke bf 3'teki sıcaklık değerlerini de koysaydın

Sıcaklık değerini koymak istemedim çünkü oyunda sadece 10 dk durdum , hafta sonu 1 saat yada daha fazla yüksek grafik seçenekleri ile loglama yapar eklerim .

quote:

Şöyle güzel bi video inceleme yapabilirsen çok iyi olur , hem almak isteyenlerde fikir edinmiş olur.

Bu arada POWER tuşu dokunmatik mi ?

Evet video çekmeyi bende düşünüyordum kutu içeriği vs gibi şeyleri cihazı almayı düşünen arkadaşlara göstermekte fayda var .

Aydınlatmalı klavyesi güzel ancak cihaz bütünüyle çok guzel dizayn edilmiş ve her bir özelliğin yanında kullanıcı tercihleride göz ardı edilmemiş , klavye aydınlatmalı ama ışık seviyesini Fn kominasyonu ile istediğiniz şekilde düşürüp arttırabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.Cihazın içerisinde gelen samsung'a ait yazılımlarda çok hoşunuza gidecek video çekiminde hepsini göstermeye çalışacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 3 Şubat 2012; 0:21:49 >

• Çok güzel olur + inşallah bize de nasip olur
  • SKYRIM---1600X900---MEDIUM

Soğutucusuz 1 saatlik oyun sonrası sıcaklık,load vb detaylara verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.dosyasitesi.com/download.php?file=82492b4c759440fb5528408f8b2fa312

• Merhaba, şu an Choronos'tan yazıyorum. Hızlıal'dan aldım cihazı şuandaki fiyatından.

Makinayı aldım ve kurdurdum,anlamıyorum ilk kurulum filan.

Cihaz materyal klavye görünüm vs muhteşem.

Fakat sıkıntım cihazı tam performansında kullanamadığımı düşünüyorum, r560 yanımda Choronos'tan çok daha hızlı çalışıyor,hangi ayarları açmam gerek , makinayı nasıl hızlı moda alacağız yada hangi programları kaldırayım makina hızlansın.. netten hangi programları yüklemem gerek java vs adobe ..
  • Öncelikle cihazınız hayırlı olsun;Tam Performans moduna almak için masa üstünde Easy Settings programına girin - Güç yönetimine girdiğinizde 3 Tane Mod Görüceksiniz;

Ben cihazı ilk aldığımda kutu içerisinde gelen kurtarma cdsi ile temiz format attım,yalnız format atarken dikkat edin samsung recover bölümünü silmeyin!

Cihaza kurulacak iki temel program var biri yukarda bahsettiğim Easy Settings ve Easy Software Manager diğer tüm programları kaldırabilirsiniz.

Easy settings cihazdaki Fn tuş kominasyonları dahil ekran ses her türlü fonksiyonu yapmamıza yarıyor.Easy Software Manager ise cihaza sıfırdan format attığınızda program internet üzerinden hangi yazılım ve driverların cihazda yüklü olduğunu hangilerinin yüklenmediğini gösteriyor ayrıca güncel driver ,yazılım hatta bios çıktığında sizi uyarıyor ve istediklerinizi direk tek tıkla indirip kurmanıza yardımcı oluyor bende format attıktan sonra windows 7 wifi driver direk tanımadığından desktop pc ile samsung sitesine girip wifi sürücüsünü flash diske attım ve cihaza tanıttım gerisini Easy Software Manager programı ile çok basit bir şekilde hallettim.

Verdiğim linkten cihaza ait sürücüler ve yazılımlara ulaşabilirsiniz.
    Samsung Chronos 7 Drivers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 7 Şubat 2012; 23:28:51 >

• en uygun fiyata nerden bulunur ? fiyatı kaç paradır

• Gerçekten çok hoş bir bilgisayar bende almak istiyordum bayağı bir araştırmadan sonra farkettimki ekran kartı geçişlerinde sorun yaşanıyormuş ati'nin bu modelinde açıkçası bu kadar para vereceğim bir üründe yaygın sorunlar olmamasını beklerdim alacak arkadaşları soğutmak istemem fakat bir araştırmalarını öneririm Bkz. ( Samsung Chronos 7 Broken Graphic Issues )
  • amd'de nvidia'daki gibi optimus benzeri bir sistem mevcut bu nvidia da denetim msasından elle yaptıktan sonra genelde düzelen bir sorun ama nvidiada da zaman zaman geçişlerde bazı oyunlarda sorun oluyor amd'de de aynı oluyor özellikler bazı gereksinimi düşük oyunlarda ama bu aşılacak bir sorun bu bilgisayarda kronik bir sorun olsa yukarda ve bir önceki sayfada arkadaş güzel testler vermiş sizin dediğiniz gibi hepsinde olsa oynanamazdı.amd'de bazı markalarda bu sıkıntı oluyor mesela hp'de olabiliyor nedeni biostan bir ayar yapılması gerekiyor irde amd'nin sitesindeki güncellemeyle uyum sağlamayabiliyor kendi sitesindeki indirmek zorunda kalıyorsunuz.kısaca bu aşılacak bir sorun
  • Hp bu sorun hakkında bios güncellemesi çıkardı, samsung'unda bu konu hakkında çalışmaları olduğunu biliyorum fakat bunun zor bir işlem olduğunu söylüyorlar buda beni tedirgin ediyor yani ortada bir sorun var ve bunun üstüne çalıştıklarını söylüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mija -- 8 Şubat 2012; 23:10:02 >
  • Samsung bios güncellemesi çıkardı bahsettiğiniz sorun şahsen bende yok oyun testlerinde ben manuel olarak grafik kartını değişmedim bilginize.Geçişleri kendi otomatik yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 9 Şubat 2012; 1:14:43 >
  • normalde samsung çıkardığı ürünün güncellemesini direkt siteye koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 9 Şubat 2012; 1:49:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Samsung bios güncellemesi çıkardı bahsettiğiniz sorun şahsen bende yok oyun testlerinde ben manuel olarak grafik kartını değişmedim bilginize.Geçişleri kendi otomatik yaptı

Bilgilendirme için teşekkür ederim,bios güncellemesi graphic card'la ilgili değil o yüzden tereddüt yaşıyorum facebook'ta bir kampanya başlatıldı bu konuyla ilgili, yabancı forumlardada hala broken switchable graphics konusu güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun;Tam Performans moduna almak için masa üstünde Easy Settings programına girin - Güç yönetimine girdiğinizde 3 Tane Mod Görüceksiniz;

Ben cihazı ilk aldığımda kutu içerisinde gelen kurtarma cdsi ile temiz format attım,yalnız format atarken dikkat edin samsung recover bölümünü silmeyin!

Cihaza kurulacak iki temel program var biri yukarda bahsettiğim Easy Settings ve Easy Software Manager diğer tüm programları kaldırabilirsiniz.

Easy settings cihazdaki Fn tuş kominasyonları dahil ekran ses her türlü fonksiyonu yapmamıza yarıyor.Easy Software Manager ise cihaza sıfırdan format attığınızda program internet üzerinden hangi yazılım ve driverların cihazda yüklü olduğunu hangilerinin yüklenmediğini gösteriyor ayrıca güncel driver ,yazılım hatta bios çıktığında sizi uyarıyor ve istediklerinizi direk tek tıkla indirip kurmanıza yardımcı oluyor bende format attıktan sonra windows 7 wifi driver direk tanımadığından desktop pc ile samsung sitesine girip wifi sürücüsünü flash diske attım ve cihaza tanıttım gerisini Easy Software Manager programı ile çok basit bir şekilde hallettim.

Verdiğim linkten cihaza ait sürücüler ve yazılımlara ulaşabilirsiniz.
    Samsung Chronos 7 Drivers

Dostum saol,umarım 2-3 sene sorunsuz kullanırız.

ben o yerden performans ayarını seçtim,sıkıntı yok,yanlız nazı flash ve benzeri sitelerde hafif takılmalar hissediyorum,acaba 32 bit 64 bit kaynaklı sıkıntılarmı var,adobe flash ,air yükledim başka ne yüklmemi önerirsin ?

arkadaşlar ekran kartı geçişlerinde sorun var demiş,onu nasıl yapıyoruz,bende deneyim ,gerçi oyun vs oynamıyorum asla işim olmaz,iş bilgisayarı yaptım.

Cihazı alalı 4.gün oldu,yoğun kullanım sonrası konuşmak gerekirse

materyal,malzeme kalitesi,klavye harika.Sonvy Vaio lardan çok daha iyi(3 tane Vaio eskittim çok net fark var)klavye aydınlatma inanılmaz faydalıymış,olmassa olmazım artık.
    hız vs çok iyi I7 zaten makina şak şuk açıyor her yeri
    fan olayını iyi düşünmüşler ekranın tam orta kısmında ve açılır kapanır menteşelerin içine gizli,yastık vs üzerinde asla kapanma olayı olmuyor.
    Dostum saol,umarım 2-3 sene sorunsuz kullanırız.

ben o yerden performans ayarını seçtim,sıkıntı yok,yanlız nazı flash ve benzeri sitelerde hafif takılmalar hissediyorum,acaba 32 bit 64 bit kaynaklı sıkıntılarmı var,adobe flash ,air yükledim başka ne yüklmemi önerirsin ?

arkadaşlar ekran kartı geçişlerinde sorun var demiş,onu nasıl yapıyoruz,bende deneyim ,gerçi oyun vs oynamıyorum asla işim olmaz,iş bilgisayarı yaptım.

Cihazı alalı 4.gün oldu,yoğun kullanım sonrası konuşmak gerekirse

materyal,malzeme kalitesi,klavye harika.Sonvy Vaio lardan çok daha iyi(3 tane Vaio eskittim çok net fark var)klavye aydınlatma inanılmaz faydalıymış,olmassa olmazım artık.
    hız vs çok iyi I7 zaten makina şak şuk açıyor her yeri
    fan olayını iyi düşünmüşler ekranın tam orta kısmında ve açılır kapanır menteşelerin içine gizli,yastık vs üzerinde asla kapanma olayı olmuyor.
    etk sıkıntım bazı sitelerde kasılmalar yaşamam.

• Rahat 2 sene kullanırız gerçi ben senede bir cihaz değiştiririm ama bu aleti çok sevdim :)Işıkları kapatıp film izlemek bile ayrı bir keyif :)

Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özellikler akabinde Aygıt Yöneticisinden-Görüntü Bağdaştırıcıları Kısmına Girin bakalım ekran kartı sürücüsü yüklümü.

Aşağıdaki Resimle Karşılaştırma Yapabilirsiniz.

Microsoft SilverLight
    Adobe Flash Player 11 ActiveX 64 Bit
    Adobe Flash Player 11 Plugin 64 Bit

Bunları kontrol edin ben yüklü olan uygulamalar bunlar.

• Merhaba,

Samsung Chronos NP700Z5A-S03TR almaya karar vermek üzereyim.

fan ve hoparlörlerin yeri konusunda biraz tereddüt yaşıyorum, ses nasıl acaba?

ayrıca en son alan arkadaşları nereden ve kaç tl. ye aldınız? nerden almayı tavsiye edersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.