Şimdi Ara

Samsung 55Q70R mi LG 55SM9010PLA mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
5.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TV işinden çok anlamıyorum. Film izlemeyi çok severim. TV kullanım amacım Netflix beinplay vb film izlemek ve TV'nin browserından izlemek olucak. Gündüzleri çok kullanmayacağım TV yı dolayısıyla gece performansı daha önemli. Bu ikisi arasında çok kaldım forumda bi sayfada lgyi yerden yere vururken diğer sayfada samsungu tokatlıyorlar. Sizden ricam hangisi daha mantıklı bir tercih olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam LG bu ürünün üzerinde SAMSUNG fanları veya satıcıları kafanızı karıştırmasın
    HDMİ 2.1 samsungta yok
    DOLBY ATMOS DTS SES DESTEKLERİ SAMSUNGTA YOK
    MAGİC KUMANDA TÜRKÇE KOMUTVERME SAMSUNGTA YOK
  • Bildiğin Tescilli Satıcı, böylesi forumdaşlara onu bunu dinleme diye akıl veriyor,
    Ne yapacak bu arkadaşlar, işin içini bilen insanlar yerine bir satıcıyı mı dinleyecek.

Kontrast ve siyah yoksunu ips paneller FİLMCİ ve OYUNCULARA asla hitap etmez
    Şu aşağıda ilgili panellerin verilerine bir göz atın ne demek istediğimi zaten anlarsınız...

Bizde çene değil Veri konuşur.

• Hdmi 2.1 bile tek başına yeter lg almak için.4k 120 fps ve 8k desteği var.yeni tanıtılan telefonlar 8k video destekli geliyor.ps5 ve xbox ı saymıyorum bile.

• Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama hdmı 2.1 i hiç kullanacağımı sanmıyorum. Ps5 almayı düşünmüyorum tvyi monitör olarak kullanmayı düşünmüyorum. LG nin bana pozitif gelen tek yönü Dolby ses olayı Samsung'un ise görüntü kalitesi. Film izlemek için kullanacağımdan her ikiside önemli o yüzden görüntü / ses kıyaslaması yapmalıyım sanırım. Çünkü bana göre ses komutu arayüzü filan çok önemli değil. Türkçe algılamıyosa ingilizce komut veririz bizde :D...

• quote:

Orijinalden alıntı: qreeneye

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama hdmı 2.1 i hiç kullanacağımı sanmıyorum. Ps5 almayı düşünmüyorum tvyi monitör olarak kullanmayı düşünmüyorum. LG nin bana pozitif gelen tek yönü Dolby ses olayı Samsung'un ise görüntü kalitesi. Film izlemek için kullanacağımdan her ikiside önemli o yüzden görüntü / ses kıyaslaması yapmalıyım sanırım. Çünkü bana göre ses komutu arayüzü filan çok önemli değil. Türkçe algılamıyosa ingilizce komut veririz bizde :D...
    Hocam o saman bu kıyaslama
    SONY 55XF9005 ekleyin ondada dts var hdmi 2.1 önemi yoksa
    Sonuçta netflix flim v.s dıyorsunuz ses kalitesi önemli burada tercih size kalıyor.
  • Bunuda değerlendirdim açıkçası ama Sony TV ye çok uzağım şuan evdeki Sony ve beni resmen markadan soğuttu büyük sempatim vardı sonye bu TV ile bütün sempatim bitti. En azından TV için sonyden uzak durmayı tercih ediyorum. Sütten ağzım yandı yoğurdu...

Peki sizce Samsung ses olarak lgden ciddi farkı mı var yani Dolby evet çok güzel bi teknoloji ama sizce film izlerken gerçekten aratırmı aradaki ses kalitesi farkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qreeneye -- 17 Şubat 2020; 17:47:52 >
  • quote:

Bunuda değerlendirdim açıkçası ama Sony TV ye çok uzağım şuan evdeki Sony ve beni resmen markadan soğuttu büyük sempatim vardı sonye bu TV ile bütün sempatim bitti. En azından TV için sonyden uzak durmayı tercih ediyorum. Sütten ağzım yandı yoğurdu...

Peki sizce Samsung ses olarak lgden ciddi farkı mı var yani Dolby evet çok güzel bi teknoloji ama sizce film izlerken gerçekten aratırmı aradaki ses kalitesi farkı
    Hocam DOLBY bırakın SAMSUNG ta DTS ses yok özellikle flimlerde olmazsa olmaz burada tercih size kalıyor sonuçta sadece bu farkta yok,SAMSUNG 20wat SM9010 40 wat
  • Bu akşam bi gidiyim canlı kıyaslama yapıyım son kararı vermem lazım artık çünkü deştikçe fikrim değişiyor.

• quote:

Bu akşam bi gidiyim canlı kıyaslama yapıyım son kararı vermem lazım artık çünkü deştikçe fikrim değişiyor.
    Aynen öyle yapın en mantıklısı bu hocam gitmişken dolby test yapın mağzada birde standart ses acık farkkı detayı görün
  • Danışa danışa danayı satıcılara yedireceksin dikkat et

Genel görüntü performansı babında, İps panelli sm9010 (eldeki teknik donanım ve verilere göre), Q70'in tırnağı olamaz!

Öte yandan bak aklıma bişey geldi
    Neden Q70 ile Sm9010 arasında kaldınki
    İps panelli sm9010 parasına,
    Qled-VA panel SAMSUNG 55Q80R alınabiliyor
    Sana bu modeli şiddetle tavsiye ederim.
    Oledleri yanık riski olduğu için elersek, günümüzde 55inç olarak Q80R 'den daha performanslı başka panel yok
    Var diyenler istisnasız Satıcıdır...

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz...
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80r-vs-lg-sm9000/807/887?usage=7318&threshold=0.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 17 Şubat 2020; 18:38:6 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    O kadar para verecek olsam gider oled alırım. Ne işim olur 20 yıllık lcd teknolojisi ile ?

Kısa Samsun gitsin arge yapsın büyük ekran oled yapsın. Telefonda oled sat ama tvye gelince oled tu kaka.

Haa ben gidipde ips ekran tvde almam neden kontrass siyah seviyesi düşük. Soluk yumuşak görüntüyü sevmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 17 Şubat 2020; 19:10:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Danışa danışa danayı satıcılara yedireceksin dikkat et

Genel görüntü performansı babında, İps panelli sm9010 (eldeki teknik donanım ve verilere göre), Q70'in tırnağı olamaz!

Öte yandan bak aklıma bişey geldi
    Neden Q70 ile Sm9010 arasında kaldınki
    İps panelli sm9010 parasına,
    Qled-VA panel SAMSUNG 55Q80R alınabiliyor
    Sana bu modeli şiddetle tavsiye ederim.
    Oledleri yanık riski olduğu için elersek, günümüzde 55inç olarak Q80R 'den daha performanslı başka panel yok
    Var diyenler istisnasız Satıcıdır...

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz...
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80r-vs-lg-sm9000/807/887?usage=7318&threshold=0.1
    Hocam peki bu sm9010daki full array olayı ipsin o açığını kapatmıyor mu ne diyorsunuz bu konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

O kadar para verecek olsam gider oled alırım. Ne işim olur 20 yıllık lcd teknolojisi ile ?

Kısa Samsun gitsin arge yapsın büyük ekran oled yapsın. Telefonda oled sat ama tvye gelince oled tu kaka.

Haa ben gidipde ips ekran tvde almam neden kontrass siyah seviyesi düşük. Soluk yumuşak görüntüyü sevmem.
    Tabiki alınabilir ancak OLED'lerdeki LOGO YANIĞI ciddi bir risktir
    Bu yüzden Q80 günümüzde alınabilecek en performanslı paneldir.

• quote:

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama hdmı 2.1 i hiç kullanacağımı sanmıyorum. Ps5 almayı düşünmüyorum tvyi monitör olarak kullanmayı düşünmüyorum. LG nin bana pozitif gelen tek yönü Dolby ses olayı Samsung'un ise görüntü kalitesi. Film izlemek için kullanacağımdan her ikiside önemli o yüzden görüntü / ses kıyaslaması yapmalıyım sanırım. Çünkü bana göre ses komutu arayüzü filan çok önemli değil. Türkçe algılamıyosa ingilizce komut veririz bizde :D...
    Hocam o kadar karıştırmışlarki konuyu resmen kafanız çorba olmuş.
    Kullanım senaryonuzu yazmanıza rağmen, film ve dizi içerikli bu kullanımda çöp İps paneli önermişler. Hemde 8 9 bine satılan bir tv'yi.
    Dolby atmos artısını tv'deki hoparlörün watt kıyaslaması ile vermiş gülermisin kızarmısın . 20 watt hoparlörle sen nasıl Dolby Atmos deneyimini alacaksın be alık diye sorası geliyor insanın.
    Sound bar düşünceniz yoksa Atmosun hiç bir artısı kalmıyor ki önerilen tv en alt 8 bin ve 2 bin soundbar ile 10 bin yapıyor.
    Q70R, Dts ve Dolby vision eksileriyle film içeriklerinde bir tık ekside. Hdmi 2.1 saymıyorum zira işiniz olmayacağını belirtmişsiniz.
    Dts içerikleri mini android box ile hallolur o önemli değil ama Dolby vision bir eksi.
    Ama sm9010'un İps paneli, film ve gece kullanım senaryosu için başlı başına bir eksi. Komik Local zone performansı ile rezalet bir altyazı parlamasına sebep olacaktır. Q70 en azından Va panel ve iyi Local dimming performansıyla mutlu eder . Heleki iki tv arasındaki kontrast farkı 7500:1. Bu farkla 2 tv daha üretilir. Tek sorun panel yansıması ve max brightness. Gündüz aşırı ışık alan bir odanız varsa, bu sorun oluşturur ancak böyle bir durum yoksa zaten konuşmaya gerek yok.
    Sonuç olarak Atmos soundbar veya başka bir ses sistemi düşünceniz yoksa dahili hoparlörlerle Atmos önemsizdir.
    Vision bir eksi ve Hdmi 2.1 eksisi sizin için önem arzetmiyor.
    Kontrast ve loc. dimming performansı yeter artar bile. Film içerikleri için olmazsa olmaz.
    Totalde Q70r şu ara 6800 gibi fiyata satılırken kaçırmamak gerekir. :)

• quote:

Hocam peki bu sm9010daki full array olayı ipsin o açığını kapatmıyor mu ne diyorsunuz bu konuda

Alıntıları Göster

Kaynak :https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1562915899

Bariz kötü çiçeklenme. Q70R'da bu durum daha iyi. Harika olmasada.

• dallass kullanıcısına yanıt
    O zaman samsung telefonları piyasadan toplatalım hepsi oled. Senin samsung telefon bölümünde böyle bir yazını görmedim.

Samsung oled tv çıkartınca tavsiye etmeyecek misin ? Firmaların taraftarı olmayın.

• 6 inç ve 60 inç oled kiyasladinya tebrik ediyorum.. oled zaten bitmek üzere micro led tvler oledlerin yerini alacak..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.