Şimdi Ara

Samsung 2333t ve ucuz IPS Panel önerisi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
1
Favori
39.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O monitör ile karşılaştırma yapmak çok zor,görüp beğenmek lazım.

Bu arada Pes 2011 de feci ghosting var ancak F1 2010 da yok.Peste de yatay bir şekilde oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemophoN

Bende bu 233t yi almayı planlıyordum fakat vatana px2370 gelmiş bu monitör nasıldır 2333tye göre 200 tl farka değermi sizce?bide bu px2370 Tn panel heralde dimihttp://www.vatanbilgisayar.com/samsung-px2370-23-px2370-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51385

renkler ve kontrast konusunda 2333T ile karşılaştıralamaz px2370. hatta daha açık konuşayım renklerin canlılığı, siyah / beyaz dengesi açısından yanına yaklaşamaz 2333T'nin.

• yanıt süresi ayarı var.en hızlıya getirdim
    ghosting azaldı gibi sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hokagé

Benim monitörde az önce geldi.Bunca zaman 17'' crt ile geçirdiğim zamana izlediğim filmlere yazıkmış.Yalnız monitör ile birlikte dvi kablo sipariş etmiştim monitörün dvi çıkışına uygun değil.Bu nasıl dvi çıkışı nerden kablo alacağız,gerçi vga bağlantıda pek sorun yok gibi ama olsun.

mesajını şimdi gordum ben hdmi to dvi kablo kullanıyorum ps3 icin almistim cok eskiden, dvi kablom olmadigi icin boyle kullanıyorum giriş normal dvi girisi olması lazım senin kablo degisik tür dvi olmasın?

Dün yie ps3 bagladim bu arada, oyunların cogunda gamma ve brightness ayari var ama gt5 de sadece 1 ayar var o da yapamıyor. fallout vegas , ninja gaiden gibi karanlık oyunlarda sorunsuz oynadım full range rgb açık açıkçası goruntu cok keskin ve guzeldi tabi kucuk ekran olmasının etkisi buyuk, tv de bu kadar keskin olmuyor. Tabi sadece 1 adet dvi girisi olması , hdmi girişi olmadığından audio out olmaması aynı anda hem ps3 ve pc baglamayı imkansız yapıyor, hadi ps3 u bagladın audio out olmadıgı icin ses icin ps3 e kablolar baglaman lazım . Hadi yaptın diyelimn girişler cok kazık yerlerde ekranı yatırıp takman lazım kabloyu girişler cok kotu. Pratiklik açısından berbat. Tek bir is icin kullanılır bu ekran .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iorfa -- 25 Aralık 2010; 19:36:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iorfa
    mesajını şimdi gordum ben hdmi to dvi kablo kullanıyorum ps3 icin almistim cok eskiden, dvi kablom olmadigi icin boyle kullanıyorum giriş normal dvi girisi olması lazım senin kablo degisik tür dvi olmasın?

Dün yie ps3 bagladim bu arada, oyunların cogunda gamma ve brightness ayari var ama gt5 de sadece 1 ayar var o da yapamıyor. fallout vegas , ninja gaiden gibi karanlık oyunlarda sorunsuz oynadım full range rgb açık açıkçası goruntu cok keskin ve guzeldi tabi kucuk ekran olmasının etkisi buyuk, tv de bu kadar keskin olmuyor. Tabi sadece 1 adet dvi girisi olması , hdmi girişi olmadığından audio out olmaması aynı anda hem ps3 ve pc baglamayı imkansız yapıyor, hadi ps3 u bagladın audio out olmadıgı icin ses icin ps3 e kablolar baglaman lazım . Hadi yaptın diyelimn girişler cok kazık yerlerde ekranı yatırıp takman lazım kabloyu girişler cok kotu. Pratiklik açısından berbat. Tek bir is icin kullanılır bu ekran .

Dvi çıkışı 24+1 pinmiş monitörü alıp yanında sipariş verecekler akıllarında bulundursun zira piyasadaki bir çok dvi kablosu 24+5 çıkışmış.Seninde dediğin gibi çıkışlar çok kötü yerde ,kabloları takıp bir daha kurcalamayacaksın.Ama genel itibari ile monitörü beğendim,daha fps türü oyun denemedim gerçi ama çok fazla sorun yaşanacağını sanmıyorum.

• fps de çok sorun olmuyo ama önceden tepki süresi az olan bi monitörden geçiş yapınca her türlü oyunda hissedilir bi fark oluyor.
    ama masaüstüne dönüp renkleri görünce yemişim tn i diyorum
  • Benim canavarda akşamüzeri geldi. Cihazı bi taktım anında gözüm gönlüm açıldı. Hemen ölü piksel testi felan yaptım Allahtan sorunsuz çıktı.
    Hatta şansıma panelin hiçbiryerinde ışık sızması(backligth bleeding) yok.
    720P filmleri açtım denedim. Yaaa ben TN panelde film seyrettiğimi sanıyormuşum. İzlediğim tüm filmleri bir daha izliycem.
    KMplayerda keskinlik açtığımda oluşan kumlanmalar bunda olmuyor.
    Elimde şu anda TN panelli 2230N analog bir monitör mevcut. Onuda PCye VGA dan bağlayıp görüntü karşılaştırması yapmak ve forumda paylaşmak isterim.
    Ancak fotoğraf makinam arızalı. Arkadaşlardan ödünç bi makina bulabilirsem karşılaştırmalarını yapıp burayakoyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helvetia

Benim canavarda akşamüzeri geldi. Cihazı bi taktım anında gözüm gönlüm açıldı. Hemen ölü piksel testi felan yaptım Allahtan sorunsuz çıktı.
    Hatta şansıma panelin hiçbiryerinde ışık sızması(backligth bleeding) yok.
    720P filmleri açtım denedim. Yaaa ben TN panelde film seyrettiğimi sanıyormuşum. İzlediğim tüm filmleri bir daha izliycem.
    KMplayerda keskinlik açtığımda oluşan kumlanmalar bunda olmuyor.
    Elimde şu anda TN panelli 2230N analog bir monitör mevcut. Onuda PCye VGA dan bağlayıp görüntü karşılaştırması yapmak ve forumda paylaşmak isterim.
    Ancak fotoğraf makinam arızalı. Arkadaşlardan ödünç bi makina bulabilirsem karşılaştırmalarını yapıp burayakoyarım.

Bu tarz bir ışık sızması mı?

Samsung 2333t ve ucuz IPS Panel önerisi

• Aşağıdaki resime benzer bişey hocam. Diğer TN panelde köşelerde ve çerçevenin üst kısmında bolca vardı ve film izlerken oldukça rahatsız ediyordu.
  • Hocam bende 4 köşeden de sızma var, seninkinde yok mu onu anlamadım.
  • Yok hocam. Ölü piksel test programıyla ekranı simsiyah yapıyorum. Sadece sol alt köşe diğer yerlere göre çok az aydınlık. O da dikkatli bakılırsa belli oluyor.
  • Renk ayarların nedir hocam?
  • Monitör;
    Parlaklık: 65
    Kontrast: 90
    Netlik: 60
    MB: Kişisel
    Renk menüsünde sadece gamma modu 3 te, diğerleri default.

PC Ekran kartı ayarı;
    Gamma: 1,20
    Contrast: 90

http://www.lagom.nl/lcd-test/
    sitesinde "Black Level" testinde göremediğim siyah yok. "White Saturation" testinde ise sadece 254 numaralı kare görünmüyor.
  • Benimde black Level testinde göremedeğim yok ama beyazda 253 numaralı kareyi de bir türlü göremiyorum.Onu görmeye başardığım zaman 1 numaralı siyah gidiyor bu sefer.Bu arada temizlik seti lazım bana kullanıp memnun olduğunuz varsa yazarsanız sevinirim.
  • Hocam ben temizlik seti kullanmıyorum. Monitörün temizliğini ise şu şekilde yapıyorum;
    Kaliteli bir mikrofiber bez satın aldım ve bildiğimiz camsil ile temizliyorum. Ekranda hiç iz kalmıyor tavsiye ederim.

253 ü görebilmen için ekran kartının renk ayarları menüsünden gammayı çok hafif kısmayı deneyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mageji

quote:

Orijinalden alıntı: DemophoN

Bende bu 233t yi almayı planlıyordum fakat vatana px2370 gelmiş bu monitör nasıldır 2333tye göre 200 tl farka değermi sizce?bide bu px2370 Tn panel heralde dimihttp://www.vatanbilgisayar.com/samsung-px2370-23-px2370-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51385

renkler ve kontrast konusunda 2333T ile karşılaştıralamaz px2370. hatta daha açık konuşayım renklerin canlılığı, siyah / beyaz dengesi açısından yanına yaklaşamaz 2333T'nin.

Tşkr ederim hocam beklediğim cvp buydu sonuçta ne olursa olsun pva panel çözdüm olayı

• Dijital bağlantıda ekran köşelerinde az da olsa siyah boşluk olması normal midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paramparca -- 26 Aralık 2010; 20:56:27 >

• PVA panelin sonucu işte bu renklerdir. bir daha TN panel'in yanına yaklaşmam bile.

• Elimde idareten kullandığım 2230N monitörüm vardı ve bilgisayarıma her iki monitörü birden bağlayıp birkaç tane fotoğraf çektim.
    Soldaki resimler DVI dan bağlı 2333T' ye ait. Sağdakiler ise VGA dan bağlı 2230N' e ait. 2230Nde siyahlar resmen kahverengi yada ışığa göre mavide olabiliyor.

Spartacus Blood and Sand 720p
     Samsung 2333t ve ucuz IPS Panel önerisi Samsung 2333t ve ucuz IPS Panel önerisi

Fight Club 810p

Signs 720P

Planet Earth 720P

Planet Earth 720P

Planet Earth 720P

Planet Earth 720P

Planet Earth 720P

• ÖNCELİKLE YAKŞAMLAR HERKESE...

TAM PX2370 PANEL ALICAKTIMKİ ARKADAŞLARIN 2333T HAKKINDAKİ YORUMLARINI OKUDUM.. OYUN KONUSUNA ZAMAN AYIRAMADIĞIMDAN DOLAYI MONİTÖRLE SADECE FİLM İZLEYEN BİR KULLANICIYIM... PX2370 NEREDEYSE 2333T NİN İKİ KATI PAHALI VE RENKLER KONUSUNDA 2333T İN DAHA BAŞARILI OLDUĞUNU PAYLAŞMIŞLAR...

SONUCUNDA MONİTÖRE 2 3 SENEDE BİR DEFA PARA VERLİYOR. TN PANEL OLMASINDA RAĞMEN PAHALI PX2370 Mİ YOKSA 2333T Mİ YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TŞKLER...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.