Şimdi Ara

Samsun'da kadına şiddet (VİDEOLU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
4.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsun'da sokak ortasında bir kadın, eşi tarafından öldüresiye dövüldü. Kadın bilincini kaybedene kadar kafasına defalarca tekme atan şahsa kimse müdahale etmedi. Kadının hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Samsun'da sokak ortasında koca dehşeti yaşandı. Eşi ve küçük çocuğuyla birlikte yürüyen erkek, eşini öldüresiye darp etti.

Aykırı haber sitesinin aktardığına göre, Samsun Canik Belediye Binası'nın bahçesinde yaşanan olayı, evlerinin camından seyreden çevre sakinleri saldırıya fiili müdahale etmedi. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalande -- 7 Mart 2021; 1:12:24 >

• Yemin ederim elim ayağım titremeye başladı.

Ya kadın zaten bayılmış galiba yerde hareketsiz yatıyor hala kafasına tekme atıyor bu nasıl bir caniliktir arkadaş ya ? Kimlerin içinde yaşıyoruz şuna bir bakar mısınız.

Bir insana böyle birşey yapılamaz, ya özellikle yanında evladı var, evladı ! O çocuk hayatı boyunca bu olayı unutmayacak biliyor musunuz, gözünün önünden bu olay ömrü boyunca gitmeyecek o çocuğun.

Milletin de hiç birşey yapmamasına şaşırdım, adamlar camdan bağırıyor bırak diye, ya abicim ısıran köpeğe bağırsan fayda eder mi ?

İneceklerdi aşağı 10 kişi o şahsı bir güzel benzeteceklerdi aslında.

Evet olaylarin bu tarafları da var.
    Kadir müdahale etmeseydi belki de o kızın da sonu bu videodaki gibi olacaktı. Duyan herkes tepki gosterecekti vs.
    Ama ne oldu Kadir müdahale etti hesaplamadigi seyler oldu, hapse düştü, uğruna hapse düştüğü kız ise eroinden yakalandı.

Millet müdahale etmeye bu sebeplerden de çekiniyor. Kendi çoluğunu çocuğunu düşünüyor bana musallat olursa hangi adalet hukuk sistemi koruyacak kadını koruyamayan sistem mi koruyacak diyor.
    Kalabalık ortam oluşursa o zaman ayni anda linçlenebiliyor. Tek başına müdahale edersen büyük risk alıyorsun sonucu ne olacağı belli değil örnek Kadir.
    Goz gore gore bir kadin siddete ugradi. Göz gore göre. Kimse elini uzatmadi. Kimse yardim etmedi. Bir kadin can cekisti goz gore gore.

Neden mi? Korkak, yanlisa dur diyemeyen, aciz bir toplum oldugumuz icin. Toplumsal sorunlar karsisinda birlik olamayan her kafadan ses cikaran vicdan masturbasyonu disinda hic bir sey yapmayan bir toplum oldugumuz icin. Ezik korkak bir toplum oldugumuz icin. Taraf olan bir toplum oldugumuz icin.

Şimdi kalkip neden kimse mudahele etmiyor, ineceksin doveceksin soyle yapacaksin boylesini diyenler olacak. mudahale eden olmadigi icin kizanlar olacak.
    Neden mi mudahale edilmiyor. Cunku klavyesi başında farkli olmaya çalışan, sozde tarafsiz adalet savascilari aptal kibirleri, şımarıkliklari, korkakliklari, eziklikleri ile bunun yakin zamanda örneği olan kadir seker konusunda bos düşüncelerini kustular. Abiii onlar da duzgun erkek secsinler, doğru tercih yapsinlar yeaaa diyen bos kendini bilmisler oldugu icin. Sivilceli mabatlari ile hic bir soruna ses cikaramayan, korkak reziller klavye ile yargi dagitti. Simdi o asagiliklar vicdan masturbasyonu yapmaya calisacak. Kadir konusunun ic yuzu nedir ne değildir bilemeyiz. Ama yanlışa, suca mudahale etmeyen ses cikarmayan en az yanlisi yapan kadar sucludur. Tabi bunda olmayan adalet sisteminin, kutuplastiran siyasetcilerin ve hic bir vasfi olmayan beceriksiz yoneticilerin de cok büyük payı var.

Toplumsal sorunlar toplumun eseridir. Suca ses cikarmayan müdahale etmeyen herkes suçludur. Yanlisa boyun eğen gormezden gelen bana dokunmayan yilan bin yil yasasin diyen korkaklarin eseridir.

Simdi kimse kusura bakmasin vicdan masturbasyonu yaparak hic bir sey duzelmez.
    Bu gibi olaylar yasanmadigi zaman kadinlari aşağılayan, kadir seker konusunda dalga gecen kara mizah yapan, aaabii efendi erkek secmiyorlar yeaaa diyen gevsekler, toplumsal ezkligini klavyede gidermeye calisan soytarilar simdi kabuklarına cekilecek ya da iki yuzlu bir sekilde vicdanini oksayacak.
    Olay sadece kadina siddet hayvana siddet ona buna siddet degil. Mesele siddetin ta kendisi. Toplumdaki herkes bir sekilde fiziksel ve ya psikolojik olarak siddete ugruyor. Sağlıklı bir yapı yok. Ahlaki ve vicdani degerler bitmis durumda. Ama bizim halkimiz kadina siddet var dendiğinde erkege de siddet var der. Bu yanlis dediginde bu da yanlis der. Yanlisi yanlis ile mesrulastirmaya çalışır. Daha bir kaç gun once bi konuda sokak hayvanlarini katletmek isteyen yok olmasini öldürülmesini isteyenler vardi. Simdi hepsi şiddet karşıti olacak. Mesele iste tam olarak bu. Siddetin ta kendisi.

Siddete dur demedikce asla bitmeyecektir. Gerek fiziksel gerek psikolojik olarak toplumun her kesiminde birileri birilerine siddet uyguluyor. Ahlaki degerlerden kopmus, sagliksiz sosyopat kitlelerle doldu toplum. Her konuda her alanda orneklerini goruyoruz.

Bu mesajimi az once silen kimse her defasında tekrar yazacagim. Buada soylediklerim kime dokunuyorsa dönsün kendine baksin. Hepimiz bu hatalari yapıyoruz hepimiz duzeltecegiz. Yanlışları dile getimeyi bile yanlış görenler oldukça bu duzelmez.
    Bir gün böyle bir köpeği öldüreceğim muhtemelen ama sonra cezasını çeken ben olucam hukuk sistemine göre. Oradaki adamlar da bunu görüp de o adamı parçalayana kadar dövmedilerse onlar da adam değiller. Böyle ya*sakların toplum içinde gezmemesi lazım. Keşke böyle itlerin alnında yazsa ne olduğu da sokağa çıkamasalar çıktıkları an öldürülseler. İnsan değil bunlar. Bunları yakalayıp felç edip sonra diri diri insan deneylerinde tıbbın gelişmesi için kullanmak lazım.

O denilenler yanlış değil yalnız. Bunu savunan katil veya örümcek kafalı da olmuyor. Dengesiz davranmaya gerek yok bir tarafı diğerinden üstün tutmaya ne kadar meraklısınız. Örümcek kafalı olanlar sizin gibi cinsiyeti nedeniyle birini diğerinden üstün tutanlardır. Bu kadar dar kafalı olmayıp olaya daha geniş açıdan bakabilseniz keşke ama kafandaki örümcek ağlarını temizlemen gerekiyor önce.

• Yemin ederim elim ayağım titremeye başladı.

Ya kadın zaten bayılmış galiba yerde hareketsiz yatıyor hala kafasına tekme atıyor bu nasıl bir caniliktir arkadaş ya ? Kimlerin içinde yaşıyoruz şuna bir bakar mısınız.

Bir insana böyle birşey yapılamaz, ya özellikle yanında evladı var, evladı ! O çocuk hayatı boyunca bu olayı unutmayacak biliyor musunuz, gözünün önünden bu olay ömrü boyunca gitmeyecek o çocuğun.

Milletin de hiç birşey yapmamasına şaşırdım, adamlar camdan bağırıyor bırak diye, ya abicim ısıran köpeğe bağırsan fayda eder mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspiredTiger -- 7 Mart 2021; 1:0:55 >
  • Hocam bu konu bu şekilde görülmez.

Konu başlığını değiştirin, herkes görsün öne çıkarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Yemin ederim elim ayağım titremeye başladı.

bi video daha var sanırım yakalamışlar kaçarken kadının durumu ne acaba cok merak ediyorum o aldıgı darbelere bakılırsa yaşaması mucize olur :(

• Adalande kullanıcısına yanıt

Yaşıyorsa inşallah felç kalmaz. Kafasına öyle sert tekme darbesi almak ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Umarım gereği yapılır bu caniliğin.

Hocam ''kadına şiddet uygulayan adam videolu'' tarzında bir başlık koyarsanız daha çok insan merak edip konuya girecektir.

Çünkü ''5 dakika önce bir video gördüm sinirden elim ayağım titriyor'' başlığı koyunca kimse tıklamaz konuya saçma birşey olduğunu düşünürler.

• Nedir bu ya resmen vahşet ne olursa olsun heleki çocuğu varken insanımıza ne oldu böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Hocam ''kadına şiddet uygulayan adam videolu'' tarzında bir başlık koyarsanız daha çok insan merak edip konuya girecektir.

Çünkü ''5 dakika önce bir video gördüm sinirden elim ayağım titriyor'' başlığı koyunca kimse tıklamaz konuya saçma birşey olduğunu düşünürler.

değiştirdim inşallah öne çıkar

• abi bu nedir bayılan kadına defalarca kafasına vurmak nedir bu adamın biran önce yakalanıp kendi b.kuyla bi hücereye atılması lazım.

Çıkar hocam.

• Kadirin başına gelenlerden sonra kimsenin cesaret edeceğini sanmıyorum. Üstelik kadın da karaktersizin önde gideni çıkmıştı.

Böyle insanlarla aynı havayı solumak zorunda kalıyoruz. Anlaşamıyorsan ayrıl bu nedir arkadaş ya. Cehennem ateşinde yanarsın inşallah şerefsiz.

• Daha 2 saat olmuş tweet atılalı. Ekşi Sözlük'e başlık açmak lazım. İçim cız etti.

Başlığı varmış zaten: https://eksisozluk.com/samsunda-olduresiye-dovulen-kadin--6848577

Saldıranın ismi İbrahim Zarap'mış.

Adamı da linçlemişler:

Adam tutuklanmış:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientia -- 7 Mart 2021; 0:8:24 >

• Bir saattir bunun etkisindeyim. Dağıttı beni. Kadının durumu iyidir inşallah öğrenemedim bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redwhiteee

Bir saattir bunun etkisindeyim. Dağıttı beni. Kadının durumu iyidir inşallah öğrenemedim bir türlü.

yerel kanal öldüğünü yazmış, fakat kadın şuanda bilinci açık durumdaymış.

Belediye başkanı tweet atmış 15 dk önce durumu iyi demiş. Çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redwhiteee

Belediye başkanı tweet atmış 15 dk önce durumu iyi demiş. Çok şükür.

şükür inşallah felçlik bi durumu da olmaz. :/

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Evet olaylarin bu tarafları da var.
    Kadir müdahale etmeseydi belki de o kızın da sonu bu videodaki gibi olacaktı. Duyan herkes tepki gosterecekti vs.
    Ama ne oldu Kadir müdahale etti hesaplamadigi seyler oldu, hapse düştü, uğruna hapse düştüğü kız ise eroinden yakalandı.

Millet müdahale etmeye bu sebeplerden de çekiniyor. Kendi çoluğunu çocuğunu düşünüyor bana musallat olursa hangi adalet hukuk sistemi koruyacak kadını koruyamayan sistem mi koruyacak diyor.
    Kalabalık ortam oluşursa o zaman ayni anda linçlenebiliyor. Tek başına müdahale edersen büyük risk alıyorsun sonucu ne olacağı belli değil örnek Kadir.
  • İçerde halletseler bari şunu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.