Şimdi Ara

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Platformu (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.366
Cevap
53
Favori
293.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: T.GhostNetwork

quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

sonuçda cv de belirtsende iş yerlerinde bilgisayar bölümünden mezun olması yeterli olmuyormuydu? sıkıntı olurmu diyosun ilerde?

O konu hakkında yorumu ancak kendi düşüncemle yaparım.Bana kalırsa sıkıntıdan kastı önceliği mühendise verirler düşüncesindeyim.

Alıntıları Göster
    Evvet var mı soru falan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeoK

Evvet var mı soru falan ?

Alıntıları Göster
    Bilişim sistemleri müh.deki bu ERP sistemleri ne olaki? Bu büyük firma anlaşma yaparsa öğrencilere ne gibi olanaklar sağlanır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Winchester

Teknolojiden mühendislik fakültesine geçiş var mı

up
  • quote:

okadar okuyan insana yazık deilmi şimdi ozaman?

Yazıkta bunu bilerek gidilmeli yani 20 25 bin düşük bir yerde okuyosun bi farkı olmalı enayimi 25 bin ondeki adam? Ben soyle dusunuyorum normal muh fak. Anadolu teknik lisesi teknoloji fak meslek lisesi işe meslekler alınır ama kariyeri and. Tek lisesi yapar daha iyi şartlarda daha yuksek maaşa calisir :)

Kendimi ifade edebilmisimdir umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: redokan

quote:

okadar okuyan insana yazık deilmi şimdi ozaman?

Yazıkta bunu bilerek gidilmeli yani 20 25 bin düşük bir yerde okuyosun bi farkı olmalı enayimi 25 bin ondeki adam? Ben soyle dusunuyorum normal muh fak. Anadolu teknik lisesi teknoloji fak meslek lisesi işe meslekler alınır ama kariyeri and. Tek lisesi yapar daha iyi şartlarda daha yuksek maaşa calisir :)

Kendimi ifade edebilmisimdir umarım

Meslekler oraya diye olmaz mesela bi arkadasimin arkadasi anadolu lisesi 55 binde mekatronikdi galiba bi unide okuyor istese 60 bin muhendislik giderdi bolum yeni diyede ole olabilir 25 bin altta olmasi bilemeyiz :).senin dediginide anladim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 5 Temmuz 2014; 19:56:27 >

• İyi aksamlar arkadaslar teknoloji fakultesinde mtok ve normal ayri olarak gozukuyor kilavuzda bolume gidince dersler filan ortak mi olucak mtokla normal acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mode03

ben şuan elektrik elektronik okuyorum fakat okul ve bölüm değiştiricem sakarya üniversitesine ' Merkezi Yerleştirme Puanıyla Geçiş ' yapabilir miyim bu sene ilk defa uygulanacakmış sanırım 2013'te bu sene girdim sıralamam 90k idi ve bu 2013 sıralamalarına göre ikinci öğretim makine tutuyor şimdi bu sınavda sıralamam tutmazsa yerleştirme sıralamamla sakarya üniversitesine başvuru yapabilir miyim ?

Selam, makina ikinci öğretimde okuyorum ben mühendislik. Makina mühendisliği M7 diye de geçer. Geçiş yapabilirsin eğer tutuyorsa, ama nasıl yapılıyor bilmiyorum. Öğrenci işlerini ara derim. Bölüm hakkında merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakanredflag

İyi aksamlar arkadaslar teknoloji fakultesinde mtok ve normal ayri olarak gozukuyor kilavuzda bolume gidince dersler filan ortak mi olucak mtokla normal acaba

Dersler ortak mı bilmiyorum ama mtok meslek lisesinden tercih edecekler için, normal de diğer liseden tercih edecekler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naples

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

Üniversitenizin son durumu ne arkadaşlar. ikinci öğretim özellikle

Ne tür konularda kardeş ?

ikinci öğretimler nasıl pek ders işlenmiyo deniyor?

Hocasına bağlı ama biz akşam 8-10 arası ve 1. öğretimlerden yoğun işlediğimizi biliyorum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: machine man

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

Üniversitenizin son durumu ne arkadaşlar. ikinci öğretim özellikle

Ne tür konularda kardeş ?

ikinci öğretimler nasıl pek ders işlenmiyo deniyor?

Hocasına bağlı ama biz akşam 8-10 arası ve 1. öğretimlerden yoğun işlediğimizi biliyorum ;)

Alıntıları Göster
    Treni boşa beklemeyin, gelmeyecek bence. Erteleye erteleye bi hal oldular. Ben umudumu kestim. Haber de vardı hatta en son çıkan. Ankara'da oturuyorum, 4 saatlik yolu çekeceğiz mecbur.

• quote:

Orijinalden alıntı: blizzard_onur

quote:

İyi aksamlar arkadaslar teknoloji fakultesinde mtok ve normal ayri olarak gozukuyor kilavuzda bolume gidince dersler filan ortak mi olucak mtokla normal acaba

Dersler ortak mı bilmiyorum ama mtok meslek lisesinden tercih edecekler için, normal de diğer liseden tercih edecekler için.

Mtok un meslek lisesi icin oldugunu biliyorumda meslek liseleri sayisal konuda zayif oluyor bizde duz lise oldugumuz icin uygulamada hic bisey bilmiyoruz birlikte islenirse sikinti olur mu acaba kafama o takildi sonucta bi turev integrali duz lise kadar bilmez meslekler onlarinda bildigi seyleri biz bilemeyiz birde ikinci ogretimden birinci ogretime gecis hakki var midir acaba bilginiz var mi

• quote:

quote:

quote:

Mtok un meslek lisesi icin oldugunu biliyorumda meslek liseleri sayisal konuda zayif oluyor bizde duz lise oldugumuz icin uygulamada hic bisey bilmiyoruz birlikte islenirse sikinti olur mu acaba kafama o takildi sonucta bi turev integrali duz lise kadar bilmez meslekler onlarinda bildigi seyleri biz bilemeyiz birde ikinci ogretimden birinci ogretime gecis hakki var midir acaba bilginiz var mi

Birlikte işlenirse meslek liselilerine göre anlatırlar. Size tekrar olur. Meslek derslerinde de ayrı işlemeleri lazım size sınıf olarak. Ayırırlar yani. Hayır, yok ama harç parası 1. öğretim ödeme var başarı sıralaması olarak %10'a girdiğinde.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    mtok dan girenler 1 yıl hazırlık(Matematik fen gibi lisede az gördükleri dersler) görüyorlar.Bu mtok için mecburidir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Birlikte işlenirse meslek liselilerine göre anlatırlar. Size tekrar olur. Meslek derslerinde de ayrı işlemeleri lazım size sınıf olarak. Ayırırlar yani. Hayır, yok ama harç parası 1. öğretim ödeme var başarı sıralaması olarak %10'a girdiğinde.

Tesekkurler yardimci oldugunuz icin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tesekkurler yardimci oldugunuz icin

Rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Want Move

Arkadaşlar bence müh. tekno. arasındaki tek fark teknonun uygulamaya daha yönelik olmasıdır.Üniversite tercihleri sitesinde video koymuş öğrenciler , tekno. fak. öğrencileride gayet memnundu hatta iyiki tekno seçmişim bana uygulamaya çok şeyler kattı diyorlar.Son sınıfın 2. dönemi full staj olduğu için yerleştirildikleri firmalarda mezun olduktan sonrada devam ediyorlarmış.Şu cv konusunda da sorun çıkıcağını hiç sanmıyorum.Hatta yararı bile dokunabilir bence.

Bi arkadaş iö den kalite beklememek lazım demiş.Benim Sakaryada iö okuyan akrabam var iö nün farkı akşam olması ve ücretli olması demişti.Ben iö nün ders programlarına da baktım aynı dersler aynı hocalar bişi değişmiyor ki.

@T.GhostNetwork

Aynı deil zaten aynı tutamam.Biri uygulaması daha iyi biri de teorik olarak daha iyi müh yetiştiriyo. Eğitimleri de aynı deil tabiki teknonun amacı başka dersler aynı olamaz.Hocalar kolaylık sağlıyo derken sorularımı veriyolar yani. CV ye 'hocalar bana kolaylık sağladı' mı yazıcaz ki? Sınavla mühendis bence teknoylan çok ters düşmüş okulun neredeyse bir yılı staj yapıyorsun sonuçta.(lablarda dahil).Bir de senin teknoda okuyan arkadaşın hangi bölümde? Pişmanmıymış teknoda olduğuna? Sen hangi bölümdesin? Sizi yordum ama malum tercih yapıcaz iyice araştırmak lazım...

Soruları vermeyi kastetmedim hiç bir hoca soruyu vermez benim demek istediğim mühendislikte x+7=5 sorulurken tekte x=1 sorulur.CV kendini ne kadar geliştirdiğinle ilgili yazı yazarsın internette CV örneklerini incele istersen.Mühendislikte 4 sene okul okurken 2 adet yaz stajın var 20+20 iş günü toplam 40.Tekte ise yarım dönem + 1 kerelik yaz stajı var.Makina da okuyor pişman değil.Jeofizik Mühendisliği okuyorum.Çok iyi araştırın sadece burayla kalmayın estağfurullah yardımcı olabildiysek ne mutlu.

• Hocam gecis tarihleri aciklansin da olmadı ararım bahar donemini kacirdim ikinci donem haberim oldu bu gecis muhabbetinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mode03 -- 6 Temmuz 2014; 10:48:59 >
  • Şimdi makinada programlama öğrenmeyecek miyiz? Kendi başıma öğrenirim ama derslerde de olması lazımdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: purpleswag

Şimdi makinada programlama öğrenmeyecek miyiz? Kendi başıma öğrenirim ama derslerde de olması lazımdı
    Arakadaşlar öncelikle merhabalar ben bu sene Sakarya Üniversitesi ya Tarih yada Sanat Tarihi bölümünü seçeceğim daha tercihler başlamadı fakat ama kesin gibi gözüküyo. İstanbulda ngelice mve en ufak bi bilgim yok orasıyla alakalı bana yardımcı olurmusunuz? Nerde kalmalıyım yurt mu ev mi ? Nasıl biyerdir ? Ne tavır takınmalıyım? Ortamı nasıldır? Takılacak cafeler varmıdır? ben biraz uçuk ve rahat takılan eğlenceli biriyim bu arada Rey de benim lakabımdır. kız çevrem çoktur orda yabancılık çekermiyim sürekli espiri yapan güldüren ve gülen biriyin orda nasıl karşılanır bunlar anlatırmısınız. Teşekkürler..
  • atakanredflag A kullanıcısına yanıt
    mesleklerle birlikde okuyolar ve yorumlara bakılırsa işe alınmıyorsun okadar sene okuduğun halde böle diyor burdaki arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.