Şimdi Ara

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Platformu (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.367
Cevap
53
Favori
293.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknolojide okuyorum diye söylemiyorum sakın yanlış anlaşılma olmasın ama şöyle yorumlara bir göz gezdirdim herkesin söylediği, '' ben şöyle duydum ben böyle duydum falan fıstık''. Milletin söylediği değil devletin verdiği karar önemli oda burda.Lütfen bu mesaja cevap vermeyiniz.Eğer tatmin olmadıysanız fakülte sayfasına bakarsınız.Çünkü kesinlikle polemiğe girmem.Okulun sayfasını teknoloji ve mühendislik fakültesi arasındaki farklara çevirmişsiniz.Zaten 500 tane konu var forumda.Bilip bilmeden duyduklarınızı yazmayın ne olursunuz.

http://www.tf.sakarya.edu.tr/sites/tf/file/1404857197-yok-esdegerlik-19-06-2014-pdf.pdf

• Aklı olan gelmesin
  • Teneke1 kullanıcısına yanıt
    ben bilgisayar mühendisliği düşünüyorum fakat gebze kocaeli sakarya arasında kaldım tercih yaparken nasıl sıralama yapmam lazım? neden ?
  • ben bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ama gebze kocaeli sakarya arasında kaldım sizce nasıl sıralama yapmam lazım neden???
  • hocam kişisel nedenler mi yoksa genel sebepler mi açar mısın biraz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnf9

ben bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ama gebze kocaeli sakarya arasında kaldım sizce nasıl sıralama yapmam lazım neden???

Sıralama Gebze Kocaeli Sakarya olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoloji fakültesi ve mühendislik fakültesinde okuyanlar staj olayını yazabilirmisiniz 2 bölümdede aynımı 4. sınıfa kadar ?
  • waleur5 kullanıcısına yanıt
    Mühendislik fakültesinde 40 iş günü. 2.sınıfta yapmaya başlayabilirsin.
    Mühendislik Staj

Teknoloji fakültesi hakkında buradan bilgi alabilirsin
    Teknoloji Staj

Bu arada iki bölüm arasında staj konusunda pek farklılıklar yok. Teknoloji fakültesinde son sınıfın bir dönemini staj yaparak geçiriyorsun. Şu an bu sistem mühendislik fakültesinde bizim bölümde de isteğe bağlı olarak başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polynkies -- 12 Temmuz 2014; 12:58:58 >

• Katü muğla ve sakarya arasında kaldım sizce ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: ryoneasis

SAÜ elektrik-elektronik ve bilgisayar müh. hakkında bilgi verir misiniz? Eğitim olarak nasıldır? Pamukkale ve Kocaeli ile mukayese ettiğimizde hangi üniversite ağır basar?

• Şimdi diğer üniversitelerde bilgisayar mühendisliği bölümü Mühendislik fakültesi altında bulunuyor ama sakarya da bilgisayar ve bilişim fakültesi altında bulunuyor ı bir farklılık yoktur inş
  • C4K1L C kullanıcısına yanıt
    Farklılık yok hocam. İTÜ'de de aynı şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4K1L

Şimdi diğer üniversitelerde bilgisayar mühendisliği bölümü Mühendislik fakültesi altında bulunuyor ama sakarya da bilgisayar ve bilişim fakültesi altında bulunuyor ı bir farklılık yoktur inş

Artık çoğu üniversiteler de o şekilde olacak,ITU'de değiştirdi.Örnek vermek gerekirse çevre mühendisliği bazı üniversitelerde mimarlık adı altında bazılarında direk mühendislik bir farklılık yok diplomayı alırken mühendis olarak alacaksın.
  • T.GhostNetwork kullanıcısına yanıt
    Alakası yok arkadaşlar.,

Teknoloji Fakültesinden mezun olanlar DİREKT olarak bir Müdendisin sahip olduğu tüm İMZA ve DİĞER YETKİLERE sahip oluyorlar.

Sizinm dediğiniz sına TEF Mezunu olan Öğretmenler için.

Artı olarak Seçeceğiniz okula göre kalite değişir. Ama SAÜ'de bence eğitim kalitesi Mühendislikten aşağı kalır değil.

Bknz:http://www.kamuvekpss.com/egitim/teknoloji-fakultelerine-unvan-mujdesi-h30960.html
  • Bence sıralama
    KATÜ
    Sakarya
    Muğla
  • İşe alımda öncelik mühendislik fakültesinin diyorlar :/ ve mühendislik fak öğrenci sayısıda hiç az değil :((

• redokan R kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yok. ve şunu açık olarak belirteyim. 1-3 sene sonunda Önce Teknoloji Fakültesi denilecek.
    Mühendislik Fakültesi TEORİ ağırlıklı giderken Teknoloji Fak. PRATİK ağırlıklı gidiyor.

Şu aralar öğrencilerin kafası karışık. Ama dediğim gibi YÖK onayı verdi. Artık Teknoloji Fakültesi Mezunu ile Mühendislik Fakültesi Mezunu arasında hiçbir fark yok. Bu dedikleriniz, kötülemeler, eğitim düşük demeler fgalan Mühendisliğin uydurmaları.

Bu arada ben Teknoloji Fak. Öğrencisi değilim. Ama çok yakından takip ediyorum ve SAÜ için eğitim kalitesinin ne derecede olduğunu biliyorum. Ve şurası nı bilin ki birçok hoca sırf bu EĞİTİM KALİTESİZ denildiği için en üst düzeyde eğitim veriyor.

Mühendislik Fakültesi eskiden TEF ile de dalga geçerdi. Ama TEF hocası tarafından yazılan Mantık kitabını, C++ kitabını ana kaynak olarak kullanırdı.

• Arkadaşlar iyi günler. Bir tanıdığım için soruyorum : sakarya üniversitesinde mühendisliklerde eğitim nasıl dersler nasıl zor mu? Çan eğrisi var mı ya da geçme notu kaç? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• Eğitim iyi bazı hocalar gıcık gıcık ödevler verip gereksiz yere zorlayabiliyorlar. Geçme notu genellikle 40 bazı hocalar artırabiliyor. Dersleri biraz dinleyip vize, final zamanı çalışırsa rahat rahat geçer. Benim bölümde (Endüstri Müh.) öyle çok zor ders yok çalışınca hepsini yapabiliyorsun.
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.