Şimdi Ara

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Platformu (240. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.367
Cevap
53
Favori
293.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çevre mühendisliği düşünüyorum arkadaşlar bilgi verebilicek olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armageds

Arkadaşlar öncelikle merhaba yeni katıldım foruma.Bu sene Sakarya Üniversitesi Siyasal bilimler ve kamu yönetimi yazmayı düşünüyorum.Bu bölümde okuyan yada sakaryada okuyan arkadaşlara bazı sorularım olacak

1.)Üniversite nasıl bir üniversite?Eğitim kalitesi nasıl?
    2.)Sakarya nasıl bir il?Ucuz mu yurtlar nasıl
    3.)Üniversitede okumak zor mu?Sınavları nasıl zor mu kolay mı ?
    4.)Bu blüm için staj yazıyordu bu konudada bilgi verebilirseniz sevinirim.
    5.)Siyasal bilimler ve kamu yönetimi geçme puanı kaç yada bilmiyorsanız sizin blümünde not kaçtı?Derslerin geçiş puanı demek istiyorum.
    6.)Yaz okuluna çok bırakma oluyor mu hocalar para için fln bazı yerlerde oluyormuş duyuyordum?
    7.)Hangi dersler var bölümde ?

Şimdilik bu kadar cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

1) Üniversite çok güzel bence hatta Sakarya Üniversitesi Türkiye, Avrupa ve Dünyada tanınan en saygın ödüllerden bir olan Türkiye Mükemmellikte Süreklilik ödülüne layık görüldü.

2) Ucuz yerler de mevcut ama genel olarak öğrenci için ideal ( Mavi durak hariç ).Yurtlar fiyat olarak bütçene uygun rahatlıkla bulabilirsin yemekli ve yemeksiz olarak bulabilirsin.

3) Üniversite okumak çalışana zor değil.Sınavlar bölümlere göre değişir.Elbette zor hocalar da mevcut.

4) Mühendislik okuyorum ama oda arkadaşım yarım dönem boyunca SGK staj yaptı ( ÇEKO ) bu bölümden bölüme değişir derslerin hakkında bilgi için :http://www.ebs.sakarya.edu.tr/?upage=fak&page=bol&f=03&b=04&ch=1&yil=2013&lang=tr

5) Derslerin geçiş puanı 40'dır genel de ama bu hoca ve sınıfa bağlı.

6) Yazokulu kalktı.

7) Okulun ebs sistemini kullanabilirsin.

http://www.ebs.sakarya.edu.tr/?upage=fak&page=bol&f=03&b=04&ch=1&yil=2013&lang=tr

• quote:

Orijinalden alıntı: Polynkies

1.) Üniversite eğitimi genel olarak iyi kendi fakültem açısından konuşuyorum
    2.) Şehir ucuz bence. Ulaşım merkezden kampüse 1.25, yemek falan da normal fiyatlar. Yurtlar da kalitesine göre ortalama 3000 den başlar.
    3.) Dersleri biraz dinleyip vize ve final haftası çalışarak rahat rahat geçiyorum. Çalışırsan yapıyorsun.
    4.) Sizin bölümü bilmem bizim fakülte de 40 gün yapmak zorunlu (Mühendislik Fakültesi)
    5.) Geçme notu genelde 40 oluyor. Hoca isterse artırabilir.
    6.) Yaz okulu kalktı
    7.) Üniversiteden bölüm sayfanı bul orada yazar hangi dersler olduğu

Otobüsle 88 kuruş :D
  • özetle tercih etmek isteyenlere birkaç not düşeyim:
    -istanbul civarında kocaeli, bursa, eskişehir tutmuyorsa yazabileceğiniz en iyi okuldur.
    -mühendislik fakültelerinde eğitim kalitelidir fakat diğer fakülteler için aynı şeyi söyleyemem. okulu ayakta tutan mühendislik bölümleri.
    -tercih ederken dikkatli olun mühendisliklerde teknik fakülteler var, onları yazmayın.
    meslek okullarına hitap eden mühendislik onlar. tam mühendislik sıfatları yok(imza yetkisi). yanlış tercihten sınavı heba etmeyin. bir arkadaşım var normal mühendislik yerine teknik yazmış gitti sıralaması.
    -ulaşım belediye otobüsleri ile çok kolay, 88 krş çekiyor. özel yurtlarda servis oluyor zaten para vermezsiniz.
    -kampüs sakarya'nın serdivan semtinde, serdivan şuan sakaryanın yükselen değeri öğrenci ile kalitesi arttı. merkeze fazla inmek zorunda kalmazsınız.
    -okulda günde 2 kez yemek hakkınız var öğlen ve akşam olmak üzere. ücret:1.75krş fiyatına göre tartışılmaz ama çıtayı yüksek tutmayın.
    -otobüsle istanbul harem'e ulaşım trafik olmadığı zaman 1,5 saat sürer ortalama. esenlere 2-2,5 saati bulur. normal araç ile 1 saate kadıköye iniyorum ben.
    -kampüs olarak türkiyenin en rahat ve ferah kampüslerinden birisi, sapanca gölü manzarası ve temiz havası yetiyor.
    -yerel halk ile ilgili eleştirilerin bir kısmı doğru ama zaten birkaç şehir dışında hep aynıdır durum. merkezde daha bugüne kadar sıkıntı yaşamışlığım yoktur, arkadaşlarımdan da duymadım ama sosyal medyada yazılıp çiziliyor. serdivanda kalacaksanız zaten %80'i öğrenci olacak semtin, sorun olmayacaktır.
    -sınıf geçme diğer okullara göre kolaydır bazı okullarda 60-65 geçme notları var bizde 40.
    -hazırlık isteğe bağlı, okuyupta 1 sene boşa harcamayın, size çok fazla birşey katmayacaktır. ingilizce kursları bile yeterli olmuyor çoğu kişiye.

daha fazla sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

• Başka sorularımda var cevap veren herkese teşekkür ederim.

1.)İkinci öğretimden birinci öğretime yatay geçiş gibi birşeyle geçebiliryor muyuz?
    2.)İÖ okursak diplomada yazıyor mu yoksa Birinci öğ. gibi normal bir diploma mı alıyoruz?
    3.)Notları yüksek tutarsak 3-3.25 atıyorum 3.75 gibi yüksek olursa okulda bize başarı bursu gibi birşey veriliyor mu?Bide lisedeki takdir teşekkür gibi belge veriliyor mu?
  • Armageds A kullanıcısına yanıt
    1.) Bildiğim kadarıyla hayır
    2.) Diploma da fark olmuyor
    3.) Ortalaman yüksek olursa %10'luk dilime giriyorsun ödediğin harç miktarı azalıyor. Burs veriyorlar mı bilmiyorum.
  • Bilg Müh yazmayı düşünüyorum Sakarya'yı.İngilizcem pek iyi değil.Bilg Müh iyi ing lazım.O yüzden ing hazırlık okumayı düşünüyorum.Hazırlık için sınav var mı?İsteğe bağlı ise fazla tercih eden oluyor mu?Hazırlık eğitimi okulda nasıl?Düşük düzeyde mi yoksa gerçekten öğretmeye çalışıyorlar mı ileride düzeyde ?
  • Teknolojiden mühendislik fakültesine geçiş var mı
  • arkadaşlar ben Sakarya Üni. elektrik elektronik müh. okumak istiyorum ama gel gelelim mühendislik fakültesine puanım yetmiyor teknoloji fakültesine yetiyor.Onun için teknoloji fakültesini iyice araştırdım.Ders programına baktım mühendislik fakültesiyle arasında fark yok denecek kadar az mesela mühendislik fak.inde türk dili gibi dersler varken teknolojide son dönem staj olduğu için böyle ek dersleri çıkarıp uygulamaya daha çok yer vermişler.Teknoloji fak. ndeki hocalarada iyi.Teknoloji mezunlarının mühendislik ünvanı almayacağıda tamamen yalan sakarya üniv. teknoloji fak. ne girin orda açıklaması var.Toparlıcak olursam teknoloji fak.nde eksik veya kötü bişi göremiyorum.Benim görmediğim bişiler varsa lütfen bilgilendirin.DUA EDERİM SİZE...
  • Armageds A kullanıcısına yanıt
    İkinci Öğretimden Birinci Öğretime geçebilmek için YENİDEN SINAVA GİRİP, Aynı bölümü 1. Öğretim olarak kazanmanız lazım. Alşdığınız derslerden MUAF olur yola devam edersiniz.

İkinci Öğretim de Birinci Öğpretim de aynı diplomayı alıyor, AYnı dersleri alıyor. Bir farkı yok.

3.5 - 4.00 Ortalama olan her dönem ONUR BELGESİ alırsınız. Başarı Bursu verilmez ancak Okulda Çalışma İmkanı ve Yemek Bursu gibi bazı ek burslar gelir. Sınıdta %10'luk kısma girersen ödeyeceğin harç oranı 100 TL gibi bir rakama düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinnerxx -- 4 Temmuz 2014; 20:17:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wace

Bilg Müh yazmayı düşünüyorum Sakarya'yı.İngilizcem pek iyi değil.Bilg Müh iyi ing lazım.O yüzden ing hazırlık okumayı düşünüyorum.Hazırlık için sınav var mı?İsteğe bağlı ise fazla tercih eden oluyor mu?Hazırlık eğitimi okulda nasıl?Düşük düzeyde mi yoksa gerçekten öğretmeye çalışıyorlar mı ileride düzeyde ?

Hazırlık isteğe bağlı istersen okuyabilirsin. Eğitim çok iyi değil diyorlar. Bence 1 sene hazırlıkta vakit kaybetmek yerine ilerde kursa gidersen daha mantıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armageds

Başka sorularımda var cevap veren herkese teşekkür ederim.

1.)İkinci öğretimden birinci öğretime yatay geçiş gibi birşeyle geçebiliryor muyuz?
    2.)İÖ okursak diplomada yazıyor mu yoksa Birinci öğ. gibi normal bir diploma mı alıyoruz?
    3.)Notları yüksek tutarsak 3-3.25 atıyorum 3.75 gibi yüksek olursa okulda bize başarı bursu gibi birşey veriliyor mu?Bide lisedeki takdir teşekkür gibi belge veriliyor mu?

1) Hayır sadece başarılı olursan ödediğin harç parasının % 75'i geri ödenir.

2) Hayır farkı yok.

3) 3.0-3.5 arası onur belgesi 3.5-4.0 arası yüksek onur belgesi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Want Move

arkadaşlar ben Sakarya Üni. elektrik elektronik müh. okumak istiyorum ama gel gelelim mühendislik fakültesine puanım yetmiyor teknoloji fakültesine yetiyor.Onun için teknoloji fakültesini iyice araştırdım.Ders programına baktım mühendislik fakültesiyle arasında fark yok denecek kadar az mesela mühendislik fak.inde türk dili gibi dersler varken teknolojide son dönem staj olduğu için böyle ek dersleri çıkarıp uygulamaya daha çok yer vermişler.Teknoloji fak. ndeki hocalarada iyi.Teknoloji mezunlarının mühendislik ünvanı almayacağıda tamamen yalan sakarya üniv. teknoloji fak. ne girin orda açıklaması var.Toparlıcak olursam teknoloji fak.nde eksik veya kötü bişi göremiyorum.Benim görmediğim bişiler varsa lütfen bilgilendirin.DUA EDERİM SİZE...

quote:

Orijinalden alıntı: Wace

Bilg Müh yazmayı düşünüyorum Sakarya'yı.İngilizcem pek iyi değil.Bilg Müh iyi ing lazım.O yüzden ing hazırlık okumayı düşünüyorum.Hazırlık için sınav var mı?İsteğe bağlı ise fazla tercih eden oluyor mu?Hazırlık eğitimi okulda nasıl?Düşük düzeyde mi yoksa gerçekten öğretmeye çalışıyorlar mı ileride düzeyde ?

Evet hazırlık sınavı mevcut ingilizce isteyenler burda ingilizce kurslarına gidiyor English Time ,American Kültür vs.Hazırlık eğitimi çok iyi değil.

@Want Move

Teknoloji fakültesi ile mühendisliği aynı tutma sakın hata yaparsın.Eğitimleri aynı değil birbirine yakın fakat teknoloji de hocalar daha kolaylık sağlıyor.Bunu tekte okuyan arkadaşım söyledi.İş yerlerine giriş yaparken geçmişiniz de yani CV'de bu durumu belirtiyorsunuz zaten sınav ile mühendis oluyorsun.İyi araştırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

selam kolay gelsin ben bilgisayar mühendisliği(teknoloji fakultesini)sorucakdım senin ve diğer arkadaşların bilgisi varsa yazabilirlermi rica etsem

up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 5 Temmuz 2014; 12:39:06 >
  • bu arada imza davası düştü diye biliyorum artık eşit sayılıcaklarmış teknik fakultelerde
  • T.GhostNetwork kullanıcısına yanıt
    sonuçda cv de belirtsende iş yerlerinde bilgisayar bölümünden mezun olması yeterli olmuyormuydu? sıkıntı olurmu diyosun ilerde?
  • Aynen ileride teknoloji fakültesi sorun çıkartır iş hayatında.sonuçta daha ilgisiz birde teknoloji iö ye giderseniz derslerde kalite beklememek lazim (istisna hocalar tabi olur )
  • redokan R kullanıcısına yanıt
    okadar okuyan insana yazık deilmi şimdi ozaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

sonuçda cv de belirtsende iş yerlerinde bilgisayar bölümünden mezun olması yeterli olmuyormuydu? sıkıntı olurmu diyosun ilerde?

O konu hakkında yorumu ancak kendi düşüncemle yaparım.Bana kalırsa sıkıntıdan kastı önceliği mühendise verirler düşüncesindeyim.
  • Arkadaşlar bence müh. tekno. arasındaki tek fark teknonun uygulamaya daha yönelik olmasıdır.Üniversite tercihleri sitesinde video koymuş öğrenciler , tekno. fak. öğrencileride gayet memnundu hatta iyiki tekno seçmişim bana uygulamaya çok şeyler kattı diyorlar.Son sınıfın 2. dönemi full staj olduğu için yerleştirildikleri firmalarda mezun olduktan sonrada devam ediyorlarmış.Şu cv konusunda da sorun çıkıcağını hiç sanmıyorum.Hatta yararı bile dokunabilir bence.

Bi arkadaş iö den kalite beklememek lazım demiş.Benim Sakaryada iö okuyan akrabam var iö nün farkı akşam olması ve ücretli olması demişti.Ben iö nün ders programlarına da baktım aynı dersler aynı hocalar bişi değişmiyor ki.

@T.GhostNetwork

Aynı deil zaten aynı tutamam.Biri uygulaması daha iyi biri de teorik olarak daha iyi müh yetiştiriyo. Eğitimleri de aynı deil tabiki teknonun amacı başka dersler aynı olamaz.Hocalar kolaylık sağlıyo derken sorularımı veriyolar yani. CV ye 'hocalar bana kolaylık sağladı' mı yazıcaz ki? Sınavla mühendis bence teknoylan çok ters düşmüş okulun neredeyse bir yılı staj yapıyorsun sonuçta.(lablarda dahil).Bir de senin teknoda okuyan arkadaşın hangi bölümde? Pişmanmıymış teknoda olduğuna? Sen hangi bölümdesin? Sizi yordum ama malum tercih yapıcaz iyice araştırmak lazım...

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.