Şimdi Ara

Sahte paraya dikkat dostlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlarım bir kaç gün önce letgo üzerinden eski bir laptobumu 300 lira karşılığında sattım. 1 adet 100 lira. 4 adet 50 lira verdi bana. Bunların iki adet elli lirası sahte çıktı. Diyeceğim şu ki, bir şey sattığınız zaman parayı alır almaz kontrol edin. 50-100 lira demeyin. Polise haber verin. Para kolay kazanılmıyor. Böyle sahtekarlara fırsat tanımayın.

• Anlayamadınızmı ?
  • geçmiş olsun hocam. bahsettiğiniz sahte para tuzağı her zaman var olan bir tehdit. kafaya takmayın. 200 TL apra değil, karşılığında hayat deneyimi aldınız.

benzer bir olay çok daha büyük meblalarla da başınıza gelebilirdi. ev satışlarında millet neler neler yaşıyo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir çok bankada banka hesabım bulunmakta eğer sahip olmadığım banka hesabıda varsa eşimde dostumda muhakkak vardır.
    Bir ürün satacağım zaman (yüz yüze) alıcı gelir ürünü inceler almaya karar verirse elden almam parayı. Hangi bankayı kullanıyorsa ATM'den hesabına parayı yatırtırım,havale olarak kendime göndertirim açıklama kısmına da yazdırtırım. Parayı da banka hesabımda görünce ürünü teslim ederim.
  • usulümce bende o sahte parayı baskasına kaktırmaya çalışırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.