Şimdi Ara

Sahte Dekont ile dolandırıldım, yardımlarınızı rica ediyorum. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
4
Favori
25.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok geçmiş olsun hocam parayı hesabınızda görmeden alışveriş yapmayın para hesaba yattıktan sonra geri alamaz yok öyle bişi eger şayet böyle birsey olsaydı herkes bu yöntemi kullanırdı yani parayı geri alma gibi bisey söz konusu bile deil

• quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Parayı hesaptan geri çekme yeni mi?

Eskiden yoktu. Yani parayı eft yapıp, müşteri hizmetlerini arayıp hemen geri çekebiliyor muyuz? Şayet öyleyse bir çok insanı mağdur bırakan bir yenilik gibi

Alıntıları Göster
    O kadar kolay olsa millet ticareti bırakır. Para hesapta eşittir cepte. Ancak belirli aşamalardan sonra oluyor bunlar. Banka görevlisi seni arayacak ve durumu izah edecek vs.. Yoksa parayı çeken görevli nitelikli hırsızlık suçuna tabi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• savcılık uğraşmaz bile adamı bulun iyice silkeleyin para gelene kadar salmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degerli dostum öncelikle geçmiş olsun.
    Polis yada savcılık üzerinden işlem yapman iyi olmuş fakat paranın dönüşü bu şekilde olmayacaktır. Bilgisayar o gün satılmıştır büyük ihtimalle.
    Yine de ikinci el sitelerinde dolaşıp benzer özellikte cihazları takip et.tekrar geçmiş olsun

• Azstek kullanıcısına yanıt

Senin bahsettiğin dolandırıcının anaokulu versiyonu, ben ordinaryusundan bahsediyorum, seni aşar, boş ver.

Örneğin sen ps4 satıyorsun, 3 bin liraya, adın Ahmet şeker olsun, dolandırıcı seni arıyor, tamam alıyorum ps4'ü,

hesap numaranı ver EFT yapacağım diyor, sen veriyorsun hesap numaranı.

Sonra dolandırıcı, Sahibinden'e bir ilan açıyor Ahmet şeker adına, çok pahalı bir kamerayı normalde 9-10 bin lira ediyorsa onu 3 bin liraya koyup acil satıyorum diyor o kamerayı almak isteyen dolandırıcıdan hesap numarası istiyor, senin hesap numaranı ona veriyor.

Hesabına para gelince sen ps4ü dolandırıcıya veriyorsun, kamerasını alamayan mağdurda seni mahkemeye veriyor, dolandırıcısın diye.

tamam mı?

Bu arada zihni sinirlik yapıp parayı başka hesaba kaçırıp, sonrasında mahkemenin şüphelenmesini sağlayıp olaya tuz biber ekiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 26 Şubat 2021; 18:27:2 >
  • Skylined kullanıcısına yanıt
    Şu anki durumdan daha iyi bir sonucu olurdu gibi sanki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Nakitte sıkıntı. 11 000 TL demek 110 adet 100 TL lik banknot. İçinde 7-8 tanesi en iyi ihtimalle sahte olsa yada yarısı?

Alıntıları Göster

Parayı bankadan çekip verecek olan satıcı, o zaman satıcı üçkağıtçı olmuş oluyor. Onun da çözümü var. Atm önünde buluş, parayı ver, adam atm’den yatırsın, banka kabul ederse paralar sahte değildir.

• Ben böyle bir islem yaptım para hesaba geçti geçtiği gibi baska hesaba aktardım. Ekran kartınız suriyeli tipi bozuk bir adama gitmiş. Sikayet edin ama uzun surer o iş. Bulun adamı çokün gırtlağına 2 3 kişi emanetle alın 20 lirasını. Bu ülkede bundan başkası işlemiyor.

• zortak Z kullanıcısına yanıt

Hocam ağzım açık kaldı bizim milletim buldukları açıklara bak. Çok zekice ama çoğu kişiyi sıkıntıya sokuyor. Dediğin bu yöntemle hem dolandırılıyorsun hem de suçlu duruma düşüyorsun. Bizim millet kolay para yerine başka şeylerle uğraşsa kim bilir nerelerdeydik şimdi :)

• "Sorduğumda ise gönderen tarafın anonim şirketi olduğu için normal IBAN havale olursa gider olarak göstermesi gerektiğini ve fatura lazım olduğunu, ama şirkete alınmadığı için isme havale olarak yolladığını söyledi."

Diye yazmışsın, kardeşim bu onun sorunu.

Gider göstermiş göstermemiş, seni bağlamaz.

Sen hesabında parayı görmeden, ya da canlıyı sayıp cebine koymadan Alışveriş yap-ma-ya-cak-sın...

• Çok geçmiş olsun. Benzer bir olay bizimde başımıza geldi. Hatta burda da konu açmıştım. Savcılığa verdik 6 ay falan oldu arayan soran yok inşaallah yakalanırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Senin bahsettiğin dolandırıcının anaokulu versiyonu, ben ordinaryusundan bahsediyorum, seni aşar, boş ver.

Örneğin sen ps4 satıyorsun, 3 bin liraya, adın Ahmet şeker olsun, dolandırıcı seni arıyor, tamam alıyorum ps4'ü,

Sonra dolandırıcı, Sahibinden'e bir ilan açıyor Ahmet şeker adına, çok pahalı bir kamerayı normalde 9-10 bin lira ediyorsa onu 3 bin liraya koyup acil satıyorum diyor o kamerayı almak isteyen dolandırıcıdan hesap numarası istiyor, senin hesap numaranı ona veriyor.

Hesabına para gelince sen ps4ü dolandırıcıya veriyorsun, kamerasını alamayan mağdurda seni mahkemeye veriyor, dolandırıcısın diye.

tamam mı?

Bu arada zihni sinirlik yapıp parayı başka hesaba kaçırıp, sonrasında mahkemenin şüphelenmesini sağlayıp olaya tuz biber ekiyorsun.

Senin bu dediğin, sazan sarmalı modeli..

Zaten organize işler sazan sarmalı filmi de buna örnektir  

• quote:

Orijinalden alıntı: Azstek

Yav ben diyorum ki sen ürünün satıyorsun adam paranı atıyor, dolandırıcı ya parayı geri eft iptali yoluyla alıyor. Eve gidip bakıyorsun hesapta para yok elde ürün yok. Hah işte böyle olmasın diye hesaba geldikten sonra para başka hesaba at. Senin anlama problemin olduğu için gayet açık ve net yazdığım bu olayı anlamıyorsun. Bu olayı yapmazsan dolandırıcı seni dolandırır. Dolandırılan kişi, dolandırıcı yaftası mı yiyecek?

Alıntıları Göster

Senin hesabına gelen bir para senin rızan dışında mümkün değil geri alınamaz.

Ancak mahkeme yolu ile bankanın bloke koyması ile para hesapta durur, el süremezsin..

Öyle geri eft diye bir şey yok..

Sen parayı hesapta gördükten sonra iptal diye bir şey yok..

• Ah be dostum 11.000 ₺ bu kadar büyük bir para eline geçmeden nasıl teslim ediyorsunuz vallahi 20 tl olsun yine o para elime geçmeden birşeyi vermem .

Dekonta baktığım da çok güldüm o kadar amatörce olmuş gibi nasıl kandınız , sanırım o anki durumunuza denk geldi .

Umarım adli durum işinizi çözer çok sıkıntı olmuş geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Finland -- 26 Şubat 2021; 18:27:19 >
  • yapacak pek bir şey yok.

• Avukatın sağlam olmasıyla telefon sinyalinin bulunması nasıl bir bağlam? Fazla Arka Sokaklar izlemeyin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

tamam mı?

bu durumda dekont kısmına şu şu ürünün bedeli diye yazdırmanız sorununu çözecektir.

• Finland kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam. Dediğiniz gibi gerçekten çok amatörce yapılmış dekont. Ama maalesef o an boşluğuma geldi herhalde ki kandım. Kendime en çok bu yüzden kızıyorum buna nasıl kandım diye. Olacağı varmış ne diyeyim...

• Savcılığa suç duyurusunda bulun hallederler.Nitelikli dolandırıcılık olarak sayılıyor.2 yıl civarı hapis cezası var en kötü hapse attırır paranın da alabildiğin kadarını alırsın.Bi tanıdığım bu şekilde parasını geri almıştı.

• Tazmanya cenevarı kullanıcısına yanıt
    Hocam evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık var. 10 yıla kadar gidiyor. Eğer soruşturma sürecinde zararım karşılanırsa 3/4'ü eğer mahkeme sürecinde karşılanırsa 1/2'si kadar cezası affolabiliyor. Umarım bu şekilde geri alabilirim paramı

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.