Şimdi Ara

Sahte Dekont ile dolandırıldım, yardımlarınızı rica ediyorum. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
4
Favori
25.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Moralinizi bozmayın hocam.Anlamadığım şekilde polisler böyle davranıyor.Karakoldakilerin dediklerini ciddiye almamak lazım.Bunu öğrendim.

• MarionCobretti kullanıcısına yanıt

Bizde bir an öyle düşündük.Daha önce yolumuz hiç karakola düşmemişti.İlk kez bir işimiz düştü onda da böyle muameleyle karşılaştık.Neyseki telefon öyle ya da böyle bulundu.

• cemsaglam C kullanıcısına yanıt

Dolandırıcı ps4+ 100 orjinal oyun diye ilan açar, açıklayama da aynen dediğinizi yazdırır,

parayı gönderene malı verdiğinizi ispat etmeniz gerek.

• Long Nightt kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Benim açıkçası polisten çok umudum yokta, savcıdan var. Bir arama iznine bakar diye düşünüyorum. Bakalım ne olacak...

• Parayı hesapya görmeyip nasıl laptopu teslim ettiniz hayret , resmen kaşınmışsınız  

• zortak Z kullanıcısına yanıt
    Eee bu şekilde düşünürsek benim de aklıma açıklama kısmına xxxx bedeli diye yazdırmak gelir o zaman satıcı ben ps4 satıyorum nasıl fotoğraf makinesi yazıyor der. Düşündükten sonra pek çok yöntem var zaten. Mesele dolandırılmamak, dolandırma yöntemleri değil. Ben de önlem olarak yazdım. Adamın yanında atar parayı, gözünün önünde girer uygulamaya madem öyle atar. Bu sefer de demeyin, kapora dolandırıcıları gibi ölen kişilere hesap açıyorlar diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknode kullanıcısına yanıt
    Bankaya talimat verdik derken, eft/havale mi yoksa çektiğiniz kredinin gönderilmesi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmma

Bankaya talimat verdik derken, eft/havale mi yoksa çektiğiniz kredinin gönderilmesi mi?

Ben Halk Bankası ile kurumsal çalışıyorum. Aynı zamanda bireysel hesaplarım da orada. Temsilcime paranın geçmesi gereken hesabı söyledim, talimat verdim ve benden haber gelir gelmez işleme koydular.

Hayır kredi çekmedim. Kredi çekmiş olsaydım zaten satış esnasında yanımda bankanın görevlendirdiği avukat olurdu ve satıştan sonra paranın satıcıya ulaşmasını sağlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 26 Şubat 2021; 21:5:43 >
  • İkinci el iphone aldım. Alırken 2-3 saat inceledim. Satan adam artık yeter diyecekti neredeyse. Açıkcası şu yazılanları okuduktan sonra pimpirikli olmanın yararlarını bir daha anladım.

PS4 satmıştım. Adam telefondan gönderirim demişti. Hayır dedim. Şubeye gittik, hesaba direkt şubeden yatırdı. Şu devirde kimseye güvenmem vallahi.

• Laptop sattim telefonda nakit konusmustuk adam geldi demez mi yanimda nakit yok eft yapicam.

Ben de eft yapsan bile pazartesi hesaba gecer olmaz dedim atmye gidelim cekin dedim. Sen bana guvenmiyor musun dedi. Dedim o zaman soyle yapalim. Eft yapin para hesaba gecince pazartesi gunu gelin alin laptopu dedim. Oyle sey olmaz dedi. Bak sen de bana guvenmiyorsun ticarette güven olmaz dedim.

Adam almiyorum o zaman falan yapti dedim siz bilirsiniz. Kalktik masadan gidiyorken adam en yakin atm nerde var dedi arabayla takip ettirdim cekti parasini gözükümun onunde aldim parayi verdim laptopu.

İsterse islak kaşeli banka onayli dekont atsin yinede parayi hesapta gormeden vermem. Gecmis olsun bu arada umarim sorunu cozersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: road35

Ben böyle bir islem yaptım para hesaba geçti geçtiği gibi baska hesaba aktardım. Ekran kartınız suriyeli tipi bozuk bir adama gitmiş. Sikayet edin ama uzun surer o iş. Bulun adamı çokün gırtlağına 2 3 kişi emanetle alın 20 lirasını. Bu ülkede bundan başkası işlemiyor.

Böyle akıl verilir mi? Dediğin olayın çok ağır cezaları var. Gaspa girer. 15-20 yıl hapis yatmak söz konusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben krediyle almıştım. Yanımızda bankanın herhangi bir görevlisi yoktu. Sadece ikimiz vardık. Yanımda sadece bankadan aldığım a4 kağıdın üzerine satış gerçekleşirse paranın hangi hesaba aktarılacağını yazan basit usül kaşe imzalı bir belge vardı. Satış gerçekleşti. Bankayı arayıp satışın gerçekleştiğini söyledim, whatsapptan satışa dair belgeleri istedi. Başka bir şey yapmadım.

Adamla helalleştik ayrıldık, para ne zaman aktarıldı bilmiyorum.

Ben de bu işler böyle oluyor demekki diye düşünmüştüm. Aklıma iyi yada kötü hiçbir şey gelmemişti, sadece olması gereken oldu diye düşündüm.

Bu nedenle sordum kredi mi, nakit gönderim mi diye.
  • hesapta görmeden teslim edilmez ürün

üzüldüm muhtemelen bulamazsınız

geçmiş olsun

• Yaşım 29. 3 Katı 87 yapar. 87 tane derdest davanız olması için baya uğraşmış olmanız lazım. Ayrıca avukatım.

• quote:

Orijinalden alıntı: matmma

Ben krediyle almıştım. Yanımızda bankanın herhangi bir görevlisi yoktu. Sadece ikimiz vardık. Yanımda sadece bankadan aldığım a4 kağıdın üzerine satış gerçekleşirse paranın hangi hesaba aktarılacağını yazan basit usül kaşe imzalı bir belge vardı. Satış gerçekleşti. Bankayı arayıp satışın gerçekleştiğini söyledim, whatsapptan satışa dair belgeleri istedi. Başka bir şey yapmadım.

Adamla helalleştik ayrıldık, para ne zaman aktarıldı bilmiyorum.

Ben de bu işler böyle oluyor demekki diye düşünmüştüm. Aklıma iyi yada kötü hiçbir şey gelmemişti, sadece olması gereken oldu diye düşündüm.

Bu nedenle sordum kredi mi, nakit gönderim mi diye.

Ne zaman aldınız bilmiyorum ama şu şekilde ilerliyor;

Öncelikle alıcı kredi çekecekse eğer bankaya başvurur. Banka eksper atar ve eksper alıcının beğendiği eve gider bakar.

Daha sonra rayiç bedel belirlenir ve ona göre kredi çıkar. Yakın zamanda sattığım için sanırım prosedür bu şekilde değişmiş.

Neyse daha sonra banka avukatın iletişim bilgilerini kredi çeken şahsa bildirir. Avukatla iletişime geçilir ve avukat hangi gün o tapuda olacağını iletir.

Alıcı ve satıcı avukat eşliğinde imzaya çıkar. Tapu satış yapıldıktan sonra alıcıya tapuyu verir, avukata da satış olduğuna dair bir kağıt verir.

Avukat bankaya evrakı gönderir ve para satıcının hesabına geçer. Tanık olduğum durum bu şekilde. Ben kredi çekmediğim için banka ile uğraşmadım.

Sadece paranın aktarılması gereken hesabı söyledim o kadar.

• Canlıyı görmeden ticaretin sonucu şaşırtmadı. 11 bin liralık tecrübe edindiniz, bir daha dolandırılmamaya bakın.

Haysiyetsizlere hak bulmuyorum yanlış anlamayın, ben de 2 sene önce 8 bine sistem sattım elden nakit aldım parayı ona rağmen aadamla dedim gelin atm'ye yatıralım. Kimseye gereksiz güven duymamak lazım. ATM aldı parayı herkes yoluna gitti. Sağlam ticaret böyle olur.

Geçtiğimiz yaz aldım. Satış gününden önceki süreçler anlattığınız gibi oldu.
  • masraf tutarı ve müşteri numarası kısmını gördüm tamam arkadaş dolandırılmış belli

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.