Şimdi Ara

Sahibinden Sitesinde GET'in manası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 20 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ibo-wan (6 mesaj) sniper23 (4 mesaj) cuoresportivo (2 mesaj) elLbufFer (1 mesaj) mersinaki (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (28 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Sahibinden Sitesinde GET'in manası
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    342 Mesaj

Hocam GET ile dolandırılan bir sürü insan var. Çok fazla sayıda şahit olduğum insan oldu dolandırılan. Ürünü gönderiyor satıcı karşı taraf ürünü bir şekilde değiştirip iade ettikten sonra Sahibinden.com'dan para iadesini alıyor. Maalesef GET'in güvenilirliği yok. Sahibinden'de GET ile ilgili sorunda bile sorumluluk kabul etmediğini belirtip topu üzerinden atıyor.

|
    |
    ibo-wan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

GET ile ürün de aldım ürün de sattım. Alıcıyken veya satıcıyken karşı tarafla konuşunca kimin ne olduğu az belli oluyor. Adı sanı, kredi kartı adresi vs belli diye bu işi dümdüz bakmayın. Adam mala zarar verse, geri gönderse sen uğraşmak ister misin? İşini garantiye almak istiyor satıcı. Çok da genelleme yapılabilecek bir konu değil. Sistemi suistimal edenler illa olur. Avantajı olduğu kadar dezavantajları da var. Sahibindenin yapacağı şeyler belli. Kullanıcıların kalitesi de belli. Letgo'da çoluk çocuk ve ölücü dolu.

|
    |

kendim nacizane elektronik işi yapıyorum sahibinden.com üzerinden satış yapıyorum..

ama gerektiğinde müşteriye verebilecek referanslarım var.

şimdi GET diyoruz ama gerçekten sıkıntılı satış şekli burda satıcıyı da anlamak lazım diyelim adam ordan get ile ıphone tlefon satıyor aynı telefonun bozuk olanı birinde var adam get ile alıyor sonra telefonları değiştiriyor beğenmedim deyip iade ediyor eee ne olacak bu adamın zararı ??

bu verdiğim sadece basit bir örnek daha bunun gibi neler var neler....

|
    |

Piyasanın altında her zaman fiyat veririm adam 100 liralık ürüne 90 olmazmı deyince çıldırasım geliyor direk banlıyorum artık uğraşmıyorum. Adam vereceği 100 tl sanarsın araba alıyor.

|
    |

Bir çok alım satım yaptım sahibinden de, 1 kere de letgo kullandım,sorun yaşamadım ama 300-500 TL nin üzerinde hiçbir zaman alışveriş yapmam, bazen görüyorum 10-15 bin lik laptoplar falan satılıyor çok riskli kargo da bile dolandırıcılıkları okuyoruz. O tarz büyük alış veriş illa yapacaksam uygun fiyatlı istediğimi buldu isem başka şehirde bile olsa gerekirse 200-300 yol parası verip gider kontrol edip elden alırım.

|
    |

Burada ne hb ne gg ne n11 kabahatli . İnsanımız suçlu kardeşim . Ben hiçbirini sevmiyorum o sitelerin . 2007 den beri buradayım tek güvenip alacağım yer burası deyip geçen sene forumdan birisinden kazık yedim yönetim sahip çıkmadım , dava falan var onu katmiyorum . Demem o ki heryerde sahtekar var ve burada başka sitelere laf etmektense ilk kendi kullandığımız forumun haline bakın .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    314 Mesaj
    Uzun zamandır elektronik ürün satıyorum Burayada ilan açıyorum sahibindene'de,genelde get yap alayım diyenlere cevap vermiyorum,taksitle almak için get istiyenlere izah ediyorum çünkü sahibindende get demek alıcı seni dolandırırsa hiç bı halt yapamazsın demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

sen tek taraflı düşünüyorsun bende çok ürün sattım sahibinden de Get açınca sıkıntı çıkıyor adam ürünü aldığında 14 gün cayma hakkı var, ürünü değiştirse ispat etmen için 1 sene uğraşırsın artık mahkemede, ayrıca adam bozuk bu der bir şey yapamazsın ürün elinde patlar, ilan koyanların çoğu aynı şehirde elden satarım mantığında ya da belki biri bana güvenirde önce para sonra ürünü yollarım kafasında.

|
    |

boş konu

bana günde 3-4 tane get mesajı geliyor şimdi ben mi dolandırıcıyım ?

benim gözümde get ile sat diyen dolandırıcıdan farksızdır.

get alışverişde her iki tarafı değil sadece alıcıyı koruyan bir sistem.

sarı sitede ilan açarken adres belli güven problemin varsa ve elden alacak kadar yakın değilsen yazmazsın olur biter.

sarı sitede bir ürün satarken farklı bir hesapta sattığım üründen çok daha pahalı benzer bir ürün koyuyorum aynı kişi her iki ilana da get açarmısın diye yazıyor.

yasal yükümlülükleri de yok ürün al değiştir iade et, veya ürün al kullanırken boz 12. gün bu bozuk diye iade et. kardeş sen 11 gün ne yaptın diye soran eden yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 23 Aralık 2020; 19:1:42 >
    |
    |

" - Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olur. "
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.