Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM SAHTEKARLARA YATAKLIK YAPIYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
2.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç almak niyetiyle bu siteden ilanlara bakıyorum, bazılarının ilanda yazan özellikleri hoşuma gidiyor arıyorum ilan sahibini anlaşıyoruz aracı ekspere gösteriyoruz ki hiçte ilanda ki bilgiler doğru değil. Hen giden paramız hemde zamanımızla kalıyoruz.

Aracı almaktan vazgeçip başka araçlara yöneliyoruz.

Böyle devam ederken dur bi dakka dedim, ben bu adamın sahtekar olduğunu öğrendim ,beni kandıramadı bu adam ama ilanı hala kabak gibi orada duruyor ve benim dışımda birini heran kandırabilir.
    Bu böyle olmamalı dedim. Toplum olarak herkes karşılaştığı bu tür durumu tepkiye dökmezse ,senden önce elli kişinin farkettiği üç kağıtçılığa , sen farkedemeyip boş bulunup düşebilirsin. Elli kişi bir şekilde tepki koysaydı düşmeyebilirdin.

Neyse birkaç ilana baktım, kaza yok, değişen yok, boya yok diye yazmış adam araçta yüz bin diye belirtmiş. Böyle birkaç ilanın tramer sorgusunu yaptım ki , biri iki kez kaza yapmış biri üç hasarlı km leri düşürülmüş hemde öyle böyle değil. Üç yüz bin deki arabayı doksan bine düşürenler bile var.

Bende SAHİBİNDEN. COM a mail attım, hem ilanları ,hemde tramer sorgulamalarını, ve dedim ki bu kişiler yanıltıcı bilgi vererek insanları dolandırıyorlar. Lütfen bu kişilerin ilanlarını kaldırın veya doğru bilgiler girmelerini sağlayın. Elbette her ilanı kontrol edemezsiniz fakat kullanıcılardan gelen bu tür şikayetleride değerlendirebilirsiniz.
    Ayrıca telefon ederekte durumu aktardım.

Jet hızıyla başvurum sonuçlandı ve cevap özetle şu, kullanıcılarımızın ilanlarıın içerik ve görüşlerinin doğruluğu eksiksiz ve değişmezdir. Biz ilanı kaldırmıyoruz isterseniz gidin ilan sahibine dava açın , mahkeme bizden kaldırmamızı isterse kaldırırız.

Allah aşkına rezilliğe bakar mısınız, ben sırf benim dışımda ki bir kişi tuzağa düşmesin çabalıyorum, kanıt dellileriyle ilanın sahte olduğunu SAHİBİNDE.COM a kanıtlıyorum ve pişkin pişkin cevap vererek ve ilanı bile bile orada tutarak insanların kandırılmasına göz yumuyorlar ve sahtekarlara yataklık yapıyorlar.

• Dürüstlük ve temiz alışveriş adamların umrunda değil ki..

Tek dertleri sitenin rantı. Bol ilan olsun site ratingi yüksek olsun bol reklam alsınlar..

Gerisi onlar için fasa fiso..

Malesef de bu zihniyete sahip siteler bu kadar ön planda. Yazık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mihl

Araç almak niyetiyle bu siteden ilanlara bakıyorum, bazılarının ilanda yazan özellikleri hoşuma gidiyor arıyorum ilan sahibini anlaşıyoruz aracı ekspere gösteriyoruz ki hiçte ilanda ki bilgiler doğru değil. Hen giden paramız hemde zamanımızla kalıyoruz.

Aracı almaktan vazgeçip başka araçlara yöneliyoruz.

Böyle devam ederken dur bi dakka dedim, ben bu adamın sahtekar olduğunu öğrendim ,beni kandıramadı bu adam ama ilanı hala kabak gibi orada duruyor ve benim dışımda birini heran kandırabilir.
    Bu böyle olmamalı dedim. Toplum olarak herkes karşılaştığı bu tür durumu tepkiye dökmezse ,senden önce elli kişinin farkettiği üç kağıtçılığa , sen farkedemeyip boş bulunup düşebilirsin. Elli kişi bir şekilde tepki koysaydı düşmeyebilirdin.

Neyse birkaç ilana baktım, kaza yok, değişen yok, boya yok diye yazmış adam araçta yüz bin diye belirtmiş. Böyle birkaç ilanın tramer sorgusunu yaptım ki , biri iki kez kaza yapmış biri üç hasarlı km leri düşürülmüş hemde öyle böyle değil. Üç yüz bin deki arabayı doksan bine düşürenler bile var.

Bende SAHİBİNDEN. COM a mail attım, hem ilanları ,hemde tramer sorgulamalarını, ve dedim ki bu kişiler yanıltıcı bilgi vererek insanları dolandırıyorlar. Lütfen bu kişilerin ilanlarını kaldırın veya doğru bilgiler girmelerini sağlayın. Elbette her ilanı kontrol edemezsiniz fakat kullanıcılardan gelen bu tür şikayetleride değerlendirebilirsiniz.
    Ayrıca telefon ederekte durumu aktardım.

Jet hızıyla başvurum sonuçlandı ve cevap özetle şu, kullanıcılarımızın ilanlarıın içerik ve görüşlerinin doğruluğu eksiksiz ve değişmezdir. Biz ilanı kaldırmıyoruz isterseniz gidin ilan sahibine dava açın , mahkeme bizden kaldırmamızı isterse kaldırırız.

Allah aşkına rezilliğe bakar mısınız, ben sırf benim dışımda ki bir kişi tuzağa düşmesin çabalıyorum, kanıt dellileriyle ilanın sahte olduğunu SAHİBİNDE.COM a kanıtlıyorum ve pişkin pişkin cevap vererek ve ilanı bile bile orada tutarak insanların kandırılmasına göz yumuyorlar ve sahtekarlara yataklık yapıyorlar.

hassasiyetinizi anlıyorum hepimizin ortak şikayeti

ama siteye ilanı koyan kişi dürüst değilse

site ancak hukuki yolları gösterebilir

herkesin elini vicdanına koyması gerekiyor bence

sorgusuz sualsiz araç alınmaz kimseden.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    bu konuda size katılamıyorum. İlan verirken ilanın doğruluğunu teyit ettirirsin değilse silinir dersin adam kabul eder öyle ilan verir. DH de kural dışı yorum yaz bakalım kaldırıyorlar mı kaldırmıyorlar mı. Düşün ki DH sana şöyle diyor evet yorumda küfür etmiş ama bizi bağlamaz siz gidin mahkemeye ancak öyle kaldırabiliriz.

Herkes araç alma satma konusunda yeterli meziyetlere sahip olmayabilir. Kırk yılın başında araç alacak olan temiz iyi niyetli dürüst insanların kandırılmasına gönlüm razı gelmez. Bu hangi kazanç hangi para için olursa olsun. Bunu en iyi yapan Malum site. Düzeltmeleride onlarıng görevi.
  • Koymayın o siteye ilan. Bu kadar basit. İnsanları önce alıştırıp sonrada ücreti zorunlu yapan zihniyetten ne bekliyorsunuz ? Şimdi bunu yetkililere sorsak "..aman efendim ilanlar çığrından çıkmıştı" derler. Ama 2. bir ilan açmak isteyen her türlü telefon numarası değiştirerek ve yeni bir "ücretsiz" mail adresi alarak açabiliyor.

İnsanları asıl dolandıran sahibinden.com ama milletimiz uyanamadı henüz mevzuya. Şu ilgi ve alakanıza verdikleri cevap gerçekten çok komik.
  • adam kusursuz yazmış plakadan da temiz, şasiden hasar çıkıyor; expertizler zaten tam bir para tuzağı ve ucuzları da üstün körü geçiyor ikinci el araç alınmaz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimseyi kırmak üzmek istemem ama, bu devirde herkesin çıkarcı ve menfaatcı oldugu bir zaman diliminde, ikinci el araba almaya kalmak zar atmak gibi bir durum. adamlar arabayı satacagını bıldıgı için arabanın belini kırıp çökertmeden bırakmıyorlar. öyle arabayada ben 30-40 bin lira para vermem. sen 150 bin km aracın üzerinde kerkin gel bana sıfır baz fıyatından -10 bine araç satmaya çalış.
    benim kafaya yatmıyor bu işler.
  • Herkesin işi gücü para olmuş kimsede Allah korkusu kul hakkı diye bir şey yok. Malesef ikinci el alacaksanız baştan aşağı inceleyeceksiniz aracı. Başka da yolu yok

• atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Dediklerinize katılıyorum fakat keşke herkes sıfır araç alacak bütçeye sahip olsa. ikinci el araç alacakların baktıkları ilk yer burası, ve araç piyasasıda burada dönüyor, yani adam satmadan önce girip burada ki fiyatlarına bakıp öyle fiyat belirliyor alıcıda önce bu siteye bakıp fiyat aralıklarını görüp bu araba bu fiyata eder diyor. Yani gerçek piyasaya kalmadan sanalda piyasa oluşuyor.
  • devlet devlet olsa bu saçmalıklara son verir; ama gündem hep başka.
  • Ben gerek kendi yasadigim ve ucuz kurtulduğum durum olsun gerek forumda rastladiklarim olsun şimdiye kadar sikayet ettigim ilanlarda sorun yaşamadım kaldiriyorlar.kanitli olarak tramer mesajini ekleyin sikayete

• quote:

Orijinalden alıntı: mihl

Dediklerinize katılıyorum fakat keşke herkes sıfır araç alacak bütçeye sahip olsa. ikinci el araç alacakların baktıkları ilk yer burası, ve araç piyasasıda burada dönüyor, yani adam satmadan önce girip burada ki fiyatlarına bakıp öyle fiyat belirliyor alıcıda önce bu siteye bakıp fiyat aralıklarını görüp bu araba bu fiyata eder diyor. Yani gerçek piyasaya kalmadan sanalda piyasa oluşuyor.

O bütçe çoğu ikinci el alanda var ama ötv denen zımbırtı olmasa kdv yeterli olsa o zaman sıfır araç alırım üreticiden çok aracının kazandığı bir sistem sadece bu ülkede var

• Forum olarak tepki koyalım en azından o siteye ilan vermeyelim çok haklsınız
  • "yazdıklarımın doğruluğunu teyit ederim , aksi halde doğabilecek her türlü durumdan ben sorumluyum" şartını kabul edemeyene ilan açtırmasınlar , bak nasıl ilan sayısı %97,8 geriliyor

• 10 yıl önce araba alıp marşa bastıgında deger kaybı 5 liradan başlıyordu. az kullanılmış temiz 2.el bir aracı sıfırının neredeyse yarı fiyatına alındıgında 2.el gerçekten mantıklıydı. şuan degil.

Araç alacaksınız, sıfır alın. hem alırken hem satarken hem kullanırken kazanın.
  • Maalesef sadece araç satışı değil bütün kategorilerde get siz alışverişe izin verildiği için yıllarca insanlar kandırıldılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şikayet edin.Yatağa kim yatıyorsa denetlesinler.
  • İlsnı kaldırmak yerine ilana yorum özelliği ekleyip, ilanla ilgili tecrübeleri olanların bilgilerini yayınlayabilirler

• sitenin adi sahibinden, emlagindan otomotivine, bilgisayarindan cep telefonuna kadar 1 tane sahibinden ilan yok. hepsi tefeci tufeci kurnaz toptanci kolpaci. sahibindenin sahtekarlara destegini malum bilmem ne otodan anlayabilirsiniz. 1000 defa sikayet edildi adamlar hala catur cutur ilan ekleyip, 2 bin tl masrafi var fiyat 30 bin(Piyasasi 50 bin tl) dilerseniz biz yapar veririz diyip pert araba satiyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

sitenin adi sahibinden, emlagindan otomotivine, bilgisayarindan cep telefonuna kadar 1 tane sahibinden ilan yok. hepsi tefeci tufeci kurnaz toptanci kolpaci. sahibindenin sahtekarlara destegini malum bilmem ne otodan anlayabilirsiniz. 1000 defa sikayet edildi adamlar hala catur cutur ilan ekleyip, 2 bin tl masrafi var fiyat 30 bin(Piyasasi 50 bin tl) dilerseniz biz yapar veririz diyip pert araba satiyolar.

Aynen katılıyorum. Satılan araçların ruhsat tarihlerne bakıyorum e devletten. Adam 2 gün önce aldığı aracı satıyor. Satılan araçların yarısı galericilere yarısı alsatçılara ait. Sahibinden araba bulmak o kadar zor ki.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.