Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM FAZLASIYLA ÜCRETLİ OLDU!... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
7
Favori
83.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı ev ilanından 40 tane var. Aynı aracın 10 tane ilanını veriyorlar. Honda, Piaggio sayfasına kymco, asya motor ilanı koyuyorlar. İlan ücreti olsa tertemiz bir site olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

ücretsiz iğne bile satılmasın sitede bence..

dolandırıcılar o kadar çok arttı ki..

örnek veriyorum 5 liralık aylık abonelik bedeli bile siteden çok fazla sayıda pislik temizlenmesine faydası dokunur

Bu sistem de zaten dolandırıcıların işine yarar. Havadan gelen para onlarda nasıl olsa.

Belli bir limitin üzerindeki satışlara ücret konsa mantıklı ama düşük fiyatlı satışlarda ücretlendirme olmaması lazım.

Bu arada sahibinden, gittigidiyora dönüşür, sanalpazar sahibindene dönüşür. Yarın sanalpazar da ücretli ilan alır yeni bir site çıkar. Bu böyle devam eder.
  • ücretli olmalı tabi keyfe keder koyanda var burda forumda arkadaşlar
    aslında satmak istemiyordum ama ilanı verdim diyen yuh
  • samimiyetsiz insanlar ayıklanır belki bu şekilde..
    ben şahit oldum mahallemizde bir vatandaş 16 ya aldığı aracı aynı gün 20 liradan ilana koyduğunu söyledi acelem yok diyor bi şekilde satılır.
    sonra ne diyoruz bu ikinci el piyasası durduk yerde neden yükseliyor değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Ben bu gibi sitelerin çok az da olsa ücretli olması taraftarıyım.
    Sembolik bir ücret, belki 3-5 lira.

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
    Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.
    Sürü psikolojisi böyle gidiyor.
    Bu şekilde sanal bir sekilde piyasa yükselmiş oluyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

3-5 LİRA dışında tamamen harfiyen katılıyorum.Ortada bir hizmet varsa bedeli olmalı,yoksa .o.u çıkıyor.
    Kategoriye göre fiyatlandırma olması şart bence.
    Ayrıca 10 bin liraya satılan araçla 100 bin liraya satılan araçtan alınan ilan bedeli aynı olmamalı.

• İşi iyice ticarete döktüler ne hocam ya adamlar para kazanmak için yapıyorlar bunu tabii ki, amme hizmeti mi yapıyorlar?

Önce gel gel yaparlar, bankaların otomatik ödeme için "2 otomatik ödeme verin hesap işletim ücreti almayalım" dediği gibi... Sonra seni alıştırılar otomatik ödemeye, bu sefer fatura başına ücret alırlar. Ticaret işte:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Bence gayet iyi.

Bedava diye gerekli gereksiz , satici olmayan herkes ilan veriyor , belki bi enayi bulurum diye.

Bencede gayet iyi

+1 iyice artık çığırından çıkmıştı bu sahte ilan işleri
  • Bence cok iyi bu sekilde gelen gecen ilan veremiyor en azindan ayrica adamlar benim aracimi milyonlarca müsteriye altin tepside sunup yardimci oluyor ve 100 bin liraya satiyor 39 lira feda olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradaki yorumlar genelde alıcıların zihniyetiyle yapılmış. Eğer ücretli olursa gelen geçen ilan veremez bende piyasa fiyatı şişmeden alacağımı daha uygun fiyata alırım. Güzel bir düşünce ama satıcı tarafını da düşünmek lazım.

Neticede benim fikrimce ücretsiz ilan mümkün olmalı, ekstra özellikler için makul miktarlarda ücret alınmalı...
  • Konuya verilen bazi cevaplari hayretle okudum...

Tamam ucretli olsun da 1 kereye mahsus ucret alinsin 30 lira mi aliyor 50 lira mi aliyor...

Bu tek seferlik ucrete de hersey dahil olmali sinirsiz guncelleme gibi....

Tabi para hos geldiginden onlar da bu turseylere basvuruyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibr_simsek

Buradaki yorumlar genelde alıcıların zihniyetiyle yapılmış. Eğer ücretli olursa gelen geçen ilan veremez bende piyasa fiyatı şişmeden alacağımı daha uygun fiyata alırım. Güzel bir düşünce ama satıcı tarafını da düşünmek lazım.

Neticede benim fikrimce ücretsiz ilan mümkün olmalı, ekstra özellikler için makul miktarlarda ücret alınmalı...

faydası belli olmayan bir ilan için 40tl yüksek bir rakam ben vermem. akılları almıyor bugün 1 model için 100 farklı seçenek varken yarın üzerine ilan masrafıda bindirilmiş vaziyette 10a düşecek zaten yüksek rakam isteyenler 40tldenmi çekinecek verecek 40ı ekleyecek fiyata 1000i buradaki şakşakçı kamillerde gene başlık açacak alacak araba yok ikinci el öldü ühüü dövlet bize bahmiyy piskevitim yooh benim oğlumun fülüdü niye yok üleeen

• Herkes eski günlerde pazar ve gazete ilanları diye söylenmiş. Bende ücretli olmasını isteyenlerdendim ama böyle aylık 40 TL uçuk rakam ve tek ilan için geçerli. Mesela yıllık 49 TL gibi bir rakama tek alanda sadece tek ilan koymak kaidesiyle ücret taleb edilebilirdi ve 1 yıl boyunca güncelleme ücretsiz olabilirdi çokta ekomik oldur. Zaten galerilerden fazlası ile alıyorlar 1000 TL gibi bir rakamı yıllık.

Önceden oto pazarına gidince herkes senin aracını görürdü alıcı olmasa da olsa da ve başkasına da tavsiyede bulunurdu almak kaidesi olmasa bile aracı inceler temiz ve begenirse bir anda fikirleri değişir ve senin araca yönelirdi bu gazete ilanları içinde geçerli. Gel gör sahibinden.com artık öyle değil adam illa senin aracının modeli bilip isteyecek ve katogorilerden senin aracının olduğu ilanları seçip arayacak ki ulaşabilsin ölme eşşeğim ölme..

Elbette adamlar emek harcamışlar karşılıgı olacaktır ama fazlası ile abarttılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yek_ka -- 10 Ağustos 2012; 13:03:05 >

• ücretsiz olmasın zaten, ücretsiz olunca bi işin hoklu çıkıyor.. böyle daha iyi sembolik olsun bi ücret alsınlar 5-10 TL neyse ne, en azından gereksizler ayıklanmış olur..
  • O kadar sikayet ettiniz ucretsiz ilan ucretsiz ilan diye babalar gibi ucretlendi simdi. Ne sorun varsa ucretsiz ilanda..

• Yemin ederim neşem yerine geldi. Bence ilan başına ilanın satış bedeli kadar bir ücret alınması gerekiyor. 30 Bin TL lik bir otomobil için 3 aylık 15 TL makul bir rakam olurdu. Cep telefonu, bilgisayar gibi şeyler için ise 1-5 TL arasındaki bir fiyat uygun olur.

Ama her şekilde ücretsiz olmasından daha iyi olacağı kesin.
  • Parasız kalsın iste kardesim para vermeye çok meraklısınız herhalde.Gereksiz ilan vs. Sana ne ?Biyerine mı batiyor?Milletin düşünecek isi kalmamış "'ilanlar cok bozdu paralı olsunn para verelim " diye düşünüyor Allah akıl fikir versin.
    Konuyu açan arkadas,kesinlikle haklısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Aynı ev ilanından 40 tane var. Aynı aracın 10 tane ilanını veriyorlar. Honda, Piaggio sayfasına kymco, asya motor ilanı koyuyorlar. İlan ücreti olsa tertemiz bir site olur.

bence çok doğru.
    ev bakarken yüzlerce ev ilanı gördüm.
    hepside aynı evler, hatta bazıları hayali müşteri çekmek için açılmış olta olanlar.
    aynı evi satan emlakçı her gün yeni bir ilan veriyor ki , aramada sıralamada üst sırada çıksın diye.
    sonrada çöplüğe dönüyor istediğin ilanı bulamıyorsun.
    emlakçılar içinde ilan başına ücretli olmalı ki düzgün gerçek ilanlar versinler.
  • insanların mallarında gözünüz var ben kendim 2. el bir ticari alıcısıyım aynanda mevcut kullandığım binek de satılık hocam güzel bir şeyi sadece kendinize yakıştırıyorsunuz başkasını haketmediğinimi düşünüyorsunuz adam pahalıya satıp yenisini alırmış parası var alır yapmayın insanlar çalışıp kazanıp bir şeylerden vaz geçip araba alıyor ve bu arabalarını satarken sizi memnun etmeye mecbur değil geçmişte vazgeçtiklerinden dolayı satarkende mutlu olmaya hakları var aynanda siz söz konusu malı aldığınızda ödediğiniz fiyattan memnun olmayacaksanız o mal için yeterince çalışmadınız demek kısacası opel almıycaksın renoya biniceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazır -- 10 Ağustos 2012; 14:58:41 >
  • %0,1 komisyon ideal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • milletin artık hoşuna gidiyor birilerinin geçirmesi. ücret alınmasına sevinenler var arkadaş şaka gibi ya. gereksiz ilan var diye benden mi alınsın parası? sen aradığın şeyin iyisini kötüsünü ayıramıyorsan benim suçum ne? adam gibi araştır doğrusunu al. vallaha şaka gibi ya artık oksijen paralı deseler eyvallah diyecekler var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.