Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM FAZLASIYLA ÜCRETLİ OLDU!... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
7
Favori
83.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir kısım arkadaş ücretli ilan olunca ciddi satıcı olmayanların ilan vermeyeceğini veya aynı ilanı yeniymiş gibi günaşırı tekrar veremeyeceklerini, piyasanın gerçek alıcı ve satıcılarla ütopya daki gibi cennete döneceğini düşünmüşler.

Sahibinden.com da üyelik ücretsiz. Bu nedenle kişi uydurma bilgilerle ücretsiz email hesaplarını aktivasyonda gösterip dilediği kadar ilanı yukarıdaki istenmeyen şekillerde verir ve sistem bunları yakalamakta zorlanır. Dolayısıyla ücretlendirme ilan kalitesini arttrmaya yetmez.Zaten bunu bildiklerinden kayıt dışıyla değil,bu tarz ayak oyunlarıyla işi olmayan ücretli uygulamaları kullanan müşterilerinden ilave tahsilata yöneliyor sahibinden.

Evet herşeyin bir bedeli vardır,olmalıdır ama bu bedel, öngörülebilir ve kabul edilebilir (makul) olmalı ve başlangıçta koşulları açık seçik deklare edilmelidir.

Kişiye herhangi bir konu başlığında ayda 1 ilanı ücretsiz yayımlama hakkı veriyorsa (dikkat edin her safhada öndeyim vitrindeyim,kalın yazılıyım,fotografım görünsün vs. ilan tarihini güncelle tarzı dopinglerle zaten ek hizmetlere ek ücretler alınıyor ve bunu tenkitte etmiyoruz) devamında süre uzatımına makul ücret belirlesin,güncelleme için limit koymasın.Mesela 10 güncelleme(sayıdan tam emin değilim,yukarıda bir arkadaş demiş,ben saymadım) sonrası ücretli dediği de bu ilana artık dokunamazsın yeni ilan ver 39 TL ye demek şık değil. Şuan satılık araç ilanımın fiyatını düşüremiyorum limitim dolmuş diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 10 Ağustos 2012; 15:57:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Ben bu gibi sitelerin çok az da olsa ücretli olması taraftarıyım.
    Sembolik bir ücret, belki 3-5 lira.

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
    Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.
    Sürü psikolojisi böyle gidiyor.
    Bu şekilde sanal bir sekilde piyasa yükselmiş oluyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

+1 sonra ikinci el piyasası neden düştü , sen sıfır aracla aynı fiyata ikinci elini koyarsan adam bakmadan gider sıfır alır tabi.

• Harika oldu.

3 yılda bir araç değiştiriyorum satarken gerekirse 100 lira veririm ilan parası ama şu; Keyfe kederci ve enayisini bekleyenlere çok güzel kapak olmuştur.

Satılmıyacağını bile bile görüntü kirliliği ve piyasayı yükselten tiplerden kurtuluruz.

Az ve öz ilan olur en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: retro.

%0,1 komisyon ideal

bu dediğin imkansız tamam küçük şeyler için olabilir kredi kartıyla ödenen falan onlardan alır komisyonu ama adam araba sattı atıyorum 32.000 yazdı 30.000 e bitti pazarlık burdan nasıl alacak komisyonu nerden takip edecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

quote:

%0,1 komisyon ideal

bu dediğin imkansız tamam küçük şeyler için olabilir kredi kartıyla ödenen falan onlardan alır komisyonu ama adam araba sattı atıyorum 32.000 yazdı 30.000 e bitti pazarlık burdan nasıl alacak komisyonu nerden takip edecek ?

yazdığı fiyattan kesecek böylelikle insanlar düşük fiyat yazacak(tabi düşük bir ihtimal)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

%0,1 komisyon ideal

yazdığı fiyattan kesecek böylelikle insanlar düşük fiyat yazacak(tabi düşük bir ihtimal)

bakın bu yöntem mantıklı faydalı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmiralay

quote:

quote:

quote:

%0,1 komisyon ideal

bakın bu yöntem mantıklı faydalı olur

böyle bişey zor ama böyle bir sistem oturursa piyasada kendini çok akıllı zanneden çakallardan eser kalmaz..

• bir zamanlar noterler benzer bir şey yapardı fiyata göre vergi
  • Sahibinden Com. un yapması gereken bence bu yol..BİR TEK İLAN VEREN İNSANLARA DOKUNMA...90 gün süre ver..İlanı yayınlansın.., istediği gibi güncelleme yapsın..Dokunma.. 90 gün sonra ilanı sil..Kaldır.. 90 günlük ilanı kaldırılan isterse tekrar ilan versin..Onada 90 gün izin ver...ADAM MALINI , ARABASINI, SATSIN, KİRALASIN..Çakallara yem olmasın. Bu durumda bir insan en çok senede 4 defa beleş ilan verebilir...Sahibinden com...Burada çok büyük hayır yapmış olur..Bu sitenin maliyeti yokmu ? Sen ne diyorsun ? Yazacaklara cevap..Paralı ilan verenler bu sitede çok fazla ,her zaman avantajlı..Vitrinde malını sergiliyor..Emlakçılar ve GALERİLER 90 günlük guruba alınmasın. KESİN ÜCRETLİ İLAN VERSİNLER..HAYIR İŞİ DEĞİL..PARA KAZANIYORLAR..Sah. Com.a her ilan için parasını ödesin..40 Lira versin. Aynı ev aynı daire için sürekli her gün tekrar ilan veriyorlar..Bir ev için 1 ayda 20 ilan verilmez..AYIPTIR...Bedava diye istismar yapılmaz...Bütün emlakçılar bunu yapıyorlar..Emlakçı ilanlarının tamamına yakını tekrar ilanları...Girin bakın.. Benim düşüncelerim bunlar..Saygılarımla.. SAHİBİNDEN COM BU UYGULAMA İLE GALERİDEN COM. VEYA EMLAKÇIDAN COM.. Olarak ismine ihanet ediyor...Çünkü üç senede bir tek ilan vererek arabasını, evini, dairesini satmak veya kiralamak için ilan veren insanları kösteklemiş oluyor..Her şey para değil..Parasız hayat mümkün değil...Dengeyi kurmak önemli..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 10 Ağustos 2012; 19:20:54 >

• Zaten tıklanarak yeterince kazanıyorlar birde kısıtlaama, aşırı fiyat politisakı benimde hoşuma gitmiyor..
  • Aslında araç modeli seçince model yılına göre verilebilecek max. değer üzerinde fiyat yazılamazsa sorun çözülür.
    Extra donanımlar içinde özel bir opsiyon konulduğunda, araç orjinal ise max limitiniz belli olur faiş fiyat veremezsiniz, araç extra donanımlar nedeniyle oriinalinden pahallıysa bunu da belirterek fiyat yazarsınız.
    Örneğin Rally için çelik bar eklenmiştir de model yılında benzeri modellerden pahallıdır.
    Ama adam sıfır Jetta almıştır sıra bekleyenlere karaborsa olsun diye galeri fiyatına ekleyerek fiyat verir.
    Sahibinden bunun satışına izin vermemiş olur.

Ama bu sitenin sahip olduğu prestijdir, müşteri kitlesini de belirler, daha elit bir statüde olur.
    Fakat para kazanmaya yönelik uygulamalar ile sitenin tirajına güvenerek prim yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Sahibinden Com. un yapması gereken bence bu yol..BİR TEK İLAN VEREN İNSANLARA DOKUNMA...90 gün süre ver..İlanı yayınlansın.., istediği gibi güncelleme yapsın..Dokunma.. 90 gün sonra ilanı sil..Kaldır.. 90 günlük ilanı kaldırılan isterse tekrar ilan versin..Onadana 90 gün izin ver...ADAM MALINI , ARABASINI, SATSIN, KİRALASIN..çakalara yem olmasın. Bu durumda bir insan en çok senede 4 defa beleş ilan verebilir...sahibinden com...Burada çok büyük hayır yapmış olur..Bu sitenin maliyeti yokmu ? Sen ne diyorsun ? Yazacaklara cevap..Paralı ilan verenler bu sitede her zaman avantajlı..Vitrinde malını sergiliyor..Emlakçılarve GALERİLER KESİN ÜCRETLİ İLAN VERSİNLER..HAYIR İŞİ DEĞİL..PARA KAZANIYORLAR..Sah. Com. her ilan için parasını ödesin..40 Lira versin.Aynı ev aynı daire için sürekli her gün tekrar ilan veriyorlar..Bir ev için 1 ayda 20 ilan verilmez..AYIPTIR...Bedava diye istismar yapılmaz...Bütün emlakçılar bunu yapıyorlar..Emlakçı ilanlarının tamamına yakını tekrar ilanları...Girin bakın.. Benim düşüncelerim bunlar..Saygılarımla..

Kaldı ki bu halde ilan standart durumda. Benim gibi isteyenler vitrine çıkarmak,aramalarda fotoğraf gözükmesi,ilan tarihi güncellemesi,aramalarda üst sırada görün vs. uygulamalara avuçla para döküyor, sadece (sahibinden. de mağaza açan)emlakçılardan para almıyorlar zaten halihazırda da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 10 Ağustos 2012; 17:04:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

milletin artık hoşuna gidiyor birilerinin geçirmesi. ücret alınmasına sevinenler var arkadaş şaka gibi ya. gereksiz ilan var diye benden mi alınsın parası? sen aradığın şeyin iyisini kötüsünü ayıramıyorsan benim suçum ne? adam gibi araştır doğrusunu al. vallaha şaka gibi ya artık oksijen paralı deseler eyvallah diyecekler var

çalışan bir çok insan içinde mühendisler de var , bunların maaşları , bina kirası , donanım yazılım masrafları , makina masrafları.
    bir çok gideri var bu işin.
    bir hizmet veriyorsa bunun bedeli de olması çok normal.

sen minibüse otobüse vapura bedavaya binebiliyormusun.
    onu bırak yol kenarına bırakılan araba için bile ispark otopark parası alıyor.
    eninde sonunda bu işin paralı olacağı belli.

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Ben bu gibi sitelerin çok az da olsa ücretli olması taraftarıyım.
    Sembolik bir ücret, belki 3-5 lira.

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
    Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.
    Sürü psikolojisi böyle gidiyor.
    Bu şekilde sanal bir sekilde piyasa yükselmiş oluyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

Katılıyorum.

Hem ilanını Milyonlarca kişi Görüyor.

Bi Galeriye Koysan Ne kadar Tutar Ayrıca Kaç Kişi Görür Oda Şüpheli

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentboz

quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

milletin artık hoşuna gidiyor birilerinin geçirmesi. ücret alınmasına sevinenler var arkadaş şaka gibi ya. gereksiz ilan var diye benden mi alınsın parası? sen aradığın şeyin iyisini kötüsünü ayıramıyorsan benim suçum ne? adam gibi araştır doğrusunu al. vallaha şaka gibi ya artık oksijen paralı deseler eyvallah diyecekler var

çalışan bir çok insan içinde mühendisler de var , bunların maaşları , bina kirası , donanım yazılım masrafları , makina masrafları.
    bir çok gideri var bu işin.
    bir hizmet veriyorsa bunun bedeli de olması çok normal.

sen minibüse otobüse vapura bedavaya binebiliyormusun.
    onu bırak yol kenarına bırakılan araba için bile ispark otopark parası alıyor.
    eninde sonunda bu işin paralı olacağı belli.

yanlış düşünüyorsun site zaten mevcut hali ile verdiği hizmetler karşılığında giderlerini karşılar halde ayrıca ziyadesi ile kar edebiliyor yani ben tıkladığım veya ilan verdiğim için bu yeterli benden ekstra para alırsa eğer bu haksızdır zaten karınıda düşürecektir

• en iyisi farklı email hesaplarıyla 4-5 tane farklı üyelik almak..
  • galerilerden kazansın zaten mevzunun asıl kahramanları galeriler
  • Anladığım kadarıyla ilan bir ay geçerli oluyor ve belli bir sayıda güncelleme olanağı sağlıyor.Eğer benim anladğım gibiyse yerinde bir uygulama olmuş.Güncelleme olayını sınırlı tutmaları çok yüksek tekliflerden fiyat verip her gün belli miktar fiyat düşüren, belki denk gelirse satarım mantığında hareket eden,niyeti gerçekten satış olmayan kişileri biraz olsun uzaklaştırır.Zaten aracını satma niyetinde olan kişi ortama bi fiyat verir ve 10 defa güncelleme gereği duymaz.Haa dersiniz 39 tl çok,daha düşük olmalıydı ona bir lafım olmaz.Bence de 15-20 tl gibi bir fiyat politikası belirlenebilirdi.
  • bende aynı durumla karşılaştım. yeni hesap açtım hallettim meseleyi. zor bişe değil. telefon değişikliği için de önce eski hesabından başka bir tel tanımlayıp kendi telini sil. yeni hesaba ekle.
    bu sanırım daha çok galericilere yönelik yani ikinci üçüncü ilanların ücreti filan. yoksa kim parayla ilanını yayınlamıştır
  • Geçen gün bi girdim,adamın teki galerici,vip dizayn adı altında birsürü ilan vermiş hepsinde aynı resim aynı ilan. saçmalığın daniskası . oh iyi olmuş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.