Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu linkte tablo var
    https://kodi.wiki/view/Audio_quickstart_guide
    kodi tv de dts çözmüyor avr bağlantısı ile mümkün
    mx player pro versiyonu da tüm ses codeclerini çözüyor olması lazım o da kullanışlı
  • systematichaos S kullanıcısına yanıt
    selamlar
    sevgili @systematichaos
    dirty screen effect kirli ekran efekti demek
    dse testinde açık renk beyaz ağırlıklı sahnede açık tonların bazı bölgelerde lekeli sarıya kaçması varmı buna bakmanız gerek,bu aşamada hareketin kesik kesik olmasına bakmanıza gerek yok izlediğiniz videonun bitratesi çözünürlüğü ile ilgisi vardır muhtemelen, diyelim ki sarı alanlar var hareket değiştikçe sarı kirli alan hareketle beraber değişmiyorsa panelde hata var, benzer hatayı hareketsiz gray uniformity testte de görebilirsiniz gri tekdüze ekran testi vs. ekranın aynı bölgesinde gri tekdüzelikte renk değişimi ve homojenliğin bozulduğunu göreceksiniz
    görmüyorsanız sorun yoktur dse hatasından bahsedemeyiz, bu hata kış sporları izleyicisini çok rahatsız eder
    aynı hareketli resimde dikey karartı çubuklar görüyorsanız
    resim hareket ettikçe dikey karartı çubuklar yerinde ve hareket etmiyorsa dikey bantlanma hatası var demek
    bunları görebilmeniz için resim başınızı döndürecek kadar hızlı oluyor ki resme değil hatalara odaklanın

netflix konusu ise tamamen net bağlantı hızınız ile alakalı
    bu uygulamayı yazan arkadaşlar size dinamik çözünürlük ve dinamik bitrate sunmuşlar ki bağlantınız zayıfladığında görüntü donmadan devam etsin seyir zevkinizi kesmesin
    bağlantınız ne kadar hızlı ise o kadar iyi resim kalitesi alırsınız en temelde böyle

motion konusu, farklı kaynaklardan farklı görüntüler mutlaka motion sorunları oluşturacaktır
    kaynak frekansı bile sorun 24hz-25hz uymuyor 50hz-24hz uymuyor vs bunun için nasıl örnekleneceği ilgili
    belirli kabuller var nette doküman var şimdi ayrıntıya girmeye gerek yok pek aklımda değil zaten
    örnek 50hz sinyali sinema moduna aldınız yani 24hz, 50-24'e bölünmüyor 2 çerçeve gitti
    lcd zaten kafadan motion özürlü bir teknoloji sebep lcd hücresinin yanıt verme süresinin milisaniye cinsinden uzun olması tüplü tv gibi akışkan olamayacaktır hiç bir zaman
    bir pikselin ışık kaynağını açıp kapaması arasındaki süresi ve tek değişken bu da değil
    bu pikselin sürülmesindeki (gelen sinyalde bir sürü düzeltme upscale vs.) resim işlemcisinin hızı vs. de etkili.
    Nihayetinde tv uygun ayarla rahatsız etmeyen akışkan hareketli resmi verebiliyor sizin seri hatta en iyilerinden dersek yanlış olmaz motion clarity oldukça başarılı bence

özetle bilgim kadar yardımcı olmaya çalıştım
    yeni tv niz hayırlı olsun iyi seyirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 27 Aralık 2018; 12:53:10 >

• hocam teşekkürler, bakayım buna. bayaa bi yabanacı forum okudum sabahtan beri, millette dts ayarı çıkarken alamıyor, bende o ayar bile çıkmıyor, versiyonla falan da alakalı olabilir, shitty versiyon kullananlar var. Ona ayrıca eğilicem. Senin verdiğin programla bir gözlemliyim bakalım. Peki hdd formatı ntfs mi fat 32 mi olmalıydı? Önceleri bahsedilmişti ama unuttum. 2tb - 2.0 2-3 işlem yapmaya çalışınca ciddi manada kitliyor tv'yi.
  • recep R kullanıcısına yanıt
    selamlar hocam, ben zaten avr üzerinden çözdürmeye çalışıyorum, bu tablo da ayarlar tablosu gördüğüm kadarıyla. bendeki sıkıntı "DTS capable receiver" ayarı bende çıkmıyor misal. bu sürümle alakalı da olabilir. bunun haricinde android üzerinden ekstra limit da var sanırım dts için, bu sebeple de DD olarak sesi alabiliyorum ama DTS alamıyorum. sadece kendi player'ında dts alabildim. @Act Of Faythe arkadaşın verdiği programı da bir deniycem bakalım.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Sabah ben de öyle yaptım hocam. Aradım servisi, gün içerisinde gelcez dedi. Ben de konuyu geriye doğru okuyorum test videolarını bulabilmek için, evde henüz net bağlı olmadığı için başka bir yerden USB ye indirip çalıştıracağım. Elinizin altında varsa paylaşabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    benim kullandığım 128 gb usb 3.0 ntsf flash bellek. bende dosya görmeme falan olmuyor.
    senin kullandığın ses sistemi nedir bilemiyorum, ben optik kabloyla logitech z5500 5.1 ses sistemine bağlıyorum.
    programı deneyeceksen bir de "all codecs for archos" diye bi uygulama var onu da indir, ben indirdim.
    yalnız bazı dizilerde özellikle dolby digital olanlarda sadece bi cızırtı sesi geliyor. neden bilmiyorum, benim ses sisteminden kaynaklanıyor olabilir. o zaman "audio passthrough" ayarını disable yapıyorum ses geliyor ama dolby pro logic II olarak alıyorum. bazı dizi ve filmlerde bikaç ses seçeneği oluyor. archos içinden onları da denersin.
    aslında teknolojiden çok anlamıyorum. yardımcı olabileceğim bi konu olursa yine sorabilirsin.
  • dün kurulumu yapılan tv nin bugün itibariyle 4 adet ölü pikseli olduğunu fark ettim. onun haricinde tv süper.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Ölü pixel, dimming vb testleri bende youtube tan açmıştım...

4K için buradan indirebilirsiniz.

https://4kmedia.org/
  • Ölü piksel mi? bu tv için ilk kez duyuyoum bunu
  • darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    malesef şanssızlık beni buldu sanırım

• nadir de olsa daha önce ölü piksel bildiren forum kullanıcıları olduğunu hatırlıyorum
    4k hücre çok küçük olduğundan dikkatli bakmayınca görülmüyor
    bence 4 adet pixel fazla ve sorun yapamazlar iade için aksiyon almanızı tavsiye ederim
    satıcıya ve servise haber verdim. şu an için beklemedeyim

dse testinde açık renk beyaz ağırlıklı sahnede açık tonların bazı bölgelerde lekeli sarıya kaçması varmı buna bakmanız gerek,bu aşamada hareketin kesik kesik olmasına bakmanıza gerek yok izlediğiniz videonun bitratesi çözünürlüğü ile ilgisi vardır

bu kısım yanlış bilginiz olsun

hareketle alakası yok kısmı doğru olsada beyaz ağırlıklı sahnelerde sarı leke falan alakası yok

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse

merak eden arkadaş linkte örneklerle beraber görebilir neye bakacağını daha iyi anlar test yaparken daha net görür

• deli beni buldu yine blokluydu ya neyse
    yok bu yanlış bu doğru.....
    gri tekdüzelik testini belirttim zaten
    youtube dse test videoları beyaz bulutlu gök yüzü veya kar sahneleri
    veya açık renk beyaz tonlu geometrik şekilli videolardan oluşuyor vs.
    bu hatayı en çok kış sporları izleyen kullanıcılar görüyor diye de belirttim
    yok leke sarı değil başka renk diyorsan lekeli örnekler de var hadi sarı olmasın koyu beyaz olsun, koyu gri olsun
    ekleyecek tamamlayacak bir şey varsa link koymak yerine buyur
    yahu neyse niye cevap yazdım ki iki kere ikiyi mi tartışacağız ......
    hep show duruyorsun başka bişey değil adama dse test ederken beyaz ekranda sarı leke ara diyorsun yok öyle değil diyincede hemen hakaret saçma sapan şeyler eğlendirin kendinizi ya bu forumda kimseye bişey denmiyor..
  • rtings temiz panelin üretici ve modele göre test ve değerlerini karşılaştırmasını puanlamasını vermiş kimi model iyi kimi model kötü çıkmış, testi yapılan bir modeli satın aldığımızda hep benzer sonuçlar çıkmasını beklemeliyiz, kullanıcı evde alıp rtings gibi test yapacak hali yok, rtingse ilk satın alma kararı vermeden önce bakacağız

biz bununla ilgilenmiyoruz panelde vaad edilenden
    beklentimizden farklı görünür kötü bir netice var mı , satın aldığımız üründe üretim hatası var mı sorusuna yanıt aradığımız için ve aletle ölçme yapamayacağımıza göre amatör test videolarına bakacağız bunda bir yanlışlık yok
    olağan değil olağan dışı durum var mı buna bakacağız
    bu aşamada kullanıcı deneyimleri daha önemli

bizi görüntüde bir kusur rahatsız ediyorsa isimlendirilmesi mühim değil servis ve ya üreticiye basvuracağız bu aşamada rtings'in puanlaması karşılaştırması işimize yaramaz üretim hatası arıyoruz çünkü

dolayısı ile üstteki mimli arkadaşa 10 puan verip yolcu ediyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 27 Aralık 2018; 21:32:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alper1684

ben de dün itibariyle 55XF9005 kullanıcısı oldum. bir önceki 7 aylık 55PUS8602 mi ekran kırıldığı için elden çıkardım ve araştırmalar sonucu bunu aldım. uygun bir vakitte testleri yapmayı düşünüyorum.
    Hocam pus8602 ile kıyaslarsan hangisini daha iyi fikir verebilir misin?

• Xf9005 fiyatları 7000 bandında,sizce yılbaşında fiyatlar nasıl olur? Düşer mi ? Çıkar mı?

• Merhabalar

Bir hafta önce Sony 65-XF9005 model televizyon almıştım. TV'den çok memnunum, gelen TV 12 Kasım 2018 üretim tarihli. Üzerinde güncel yazılım ile geldi. Her açıdan verilen parayı son kuruşuna kadar hak eden bir cihaz.

Bu TV'ye uyumlu ses sistemi bakıyordum. En uygun ve kendi marka ve teknoloji uyumluluğu nedeniyle Sony HT-ZF9 3.1 Dolby Atmos Soundbar almaya karar verdim. Yurtdışı sitelerde de uzun zamandır bu modeli araştırıyordum. herkesin beğenip tavsiye ettiği bir cihaz.

Ürünü piyasada uygun fiyata bulmak gerçekten kolay değil. Evelki gün Vatan Bilgisayar bu modeli 3.499 TL'den web sayfasında satışa koydu. aynı gece saat 22.00 kampanyası kapsamında %5 daha indirime gidince, ürünün fiyatı 3.324 TL'ye inince 6 takside satın aldım.

Yarın gelince kurulumunu yapacağım. İnşallah memnun kalırım.
  • Hocam selamlar, senin playerı denedim, çok da hoşuma gitti arayüz. Yalnız dts alamadım, dd'ye çevirip alabildim ki aynısını kodide de yapabiliyorum. Bakalım, kurcalıycam fırsat bulunca tekrar

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.