Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, hepsiburada üzerinde 55xf9005 ürünü stoklarınızda bitmiş gözüküyor yılbaşından önce yeniden satışa sunulacak mıdır?
  • Selamlar, akşam benim de 65xf9005 kuruldu, test sırasında birşey görmedim bunun sebebi servise yerelt karartmayı kapatır mısın dedim, kapatmanın üstüne gelip geri çıktı sanırım, ben de bilmediğimden yeni makineyi kapandı sandım, full siyah gördüm tabi, onlar gittikten sonra kurcaladım ve aşağıdaki görüntüyü gördüm. Tabi bunu değil, sizde de böyle sanıyordum ama fotoğraf çekince böyle abartı duruyor, ben bunun daha parlamayanını görüyorum. LD orta veya yüksekte ise full siyah zaten. Şimdilik resmi atayım, soruları yarın sıralarım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 26 Aralık 2018; 9:54:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    Kaan kardeşim bence bunları hiç kafana takma tv"nin keyfini çıkar..çok güzel bir tv almışsın güle güle kullan...Önemli olan bu anlattığın sorun normal şekilde izlerken çok göze batıyor mu?
  • Serpantino kullanıcısına yanıt
    Göze batsada batmasada tv bu hocam. Xe9005 serisinde bunlar yoktu ama xf serisinde maalesef bunlar mevcut. Kafaya takarsak elbette tv nin keyfini süremeyiz. Lcd ve led teknolojisi 8-10 yıl geçmesine rağmen bu eksikliklerini hala gideremediler. Kim bilir oled sorunları ne zaman çözülecek. Sony de bir samsung tv ye göre bu sıkıntılar en aza indirgenmiş durumda. O yüzden sadece keyfini sürmek gerekir. Ha şunu da belirtmek lazım. Sony her geçen yıl ürün kalitesini düşürüyor. Benim gözlemim bu şekilde. Xe de kullandım 3 hafta. Xf ye göre çok çok kaliteli ve sıkıntısız bir tv idi. 2018 serisi diye xf ye dönelim dedik. Pişman olduk. O yüzden 2019 9005 serisi sony tv den kalite bakımından hiç ümidim yok sıfır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Serpantino kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, aslında en alttaki resmi bunun için koydum. tv'nin galeri aplikasyonu içinde menüden bir görüntü. O tarz bölümlerde yerel karartma aktif değil ve sağ alttaki sızma gözüme çarpıyor keşfettikten sonra, diğer 3 kenar kuvvetli değil zaten. Bir de bunu otomatik ışık seçeneği aktif değilken çektim, yani parlaklık max. Bu seçenek aktif olunca karanlık ise ışığı biraz daha kısıyor ve yine kuvvetli görmüyorsunuz sızmayı.

Diğer türlü yerel karartma "orta" ayarlı iken bile zifiri karanlık görüntü var, tv/oyun/film rahatsız etmesi mümkün değil. zaten uğraşma gibi bir niyetim yok ama konu ehlilerine sorum bu bir sorun mu? böyle bir sebepten değişim talep eden var mı? servis bunu ciddiye alıp değiştirir mi?
    sanırım bu bir sorun olarak görünmüyor, bende de benzer görüntü var ama çok gözüme takılmıyor, diğer tvlerdeki sorunları okuyunca sony xf onların yanında süper tv...açıkçası ben çok memnunum, özellikle maçlarda beklentimin üzerinde... ses desen harika, filmlerde 5+1 ses düzenine de bağlıyorum, ev sinema salonu gibi oluyor...Netflix-Puhu tv donma yaşamadan gayet akıcı izliyorum...
    Hayırlı olsun benimde ilk aklımdaki tv ancak malatya da satıcısı kapandığı için servis konusunda sıkıntı çekerim diye samsung 65q7fn ye yöneldim. Bu hafta sonu artık karar vereceğiz fiyat durumlarına göre..
    65q7fn ve 65xf9005 beklediğim fiyata gelmez ise 65nu8000 alıp kapatacağım tv konusunu..
  • Merhaba

Stoğumuzda çok az kaldı, onları da mağaza satışı için ayırdık.
    O yüzden internetten satışını durdurduk.
  • Bu fiyatlar yakın gelecekte bence de hayal olacak zaten ithalat vergisi arttı bir iki gün önce.

• Yakın gelecekte hayal bende bu seviyelerin hayal olacağını düşünüyorum halihazırda bir kaç gündür ithalat vergisi arttı tv lerin zaten.

• Edit: Tekrara giren mesajı sildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systematichaos -- 30 Aralık 2018; 13:46:40 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systematichaos -- 30 Aralık 2018; 13:47:50 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systematichaos -- 30 Aralık 2018; 13:48:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

55” xf9005 tv için duvar askı aparatı önerebilecek var mı? Kutudan aparat çıkmıyor sony nin videosunda bulunan aparatı bulma şansımız var mıdır. Video bu;

https://www.youtube.com/watch?v=THTmB4bF4Jg
    Yok mu hala cevabı olan bir arkadaş hepiniz mi direk masanın üzerine koydunuz tv yi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kurulum için aradıktan sonra ne kadar sürede kuruluma geldi servis?

Dün öğlen gibi aradım merkezi, servis size dönüş yapacak dediler arayan soran olmadı.

• systematichaos S kullanıcısına yanıt
    YouTube da "rtings xf900 settings" yazıp aratır mısınız? Verdiği görüntü ayarlarını uygulayabilirsiniz. Kesiklik ve titreme, obje etrafında sanki sıcak asfaltta gözüken o buğulanma gibi efektler farketmiştim dün gece, bu ayarlardan sonra gitti. Özellikle kesiklik / titreme motion ayarıyla alakalı. Eski tv'mde sahte görüntüyü engellemek için hep kapatırdım. "gerçek snm" ayarında sorununuz çözülecektir diye umuyorum

• Tv üzerindeki kendi playerı nedense tüm hdd dosyalarımı görmedi. Buna karşın galeri üzerinden girdiğimde tüm dosyaları görebiliyorum. Hdd formatım ntfs ve 2.0. İlk sorum; kodi ile passthrough yaparak avr üzerinden dts ses alabiliyor musunuz? Kendi playerında aynı filmde dts ses alırken, kodi üzerinde anca DD olarak almaya kadar gelebildim. Kodi ayarlarını expert yapmama rağmen bende dts bölümü çıkmadı aktifleştirmem için. Bilgisi olan bir arkadaşın yardımını rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 27 Aralık 2018; 8:58:9 >

• ben de dün itibariyle 55XF9005 kullanıcısı oldum. bir önceki 7 aylık 55PUS8602 mi ekran kırıldığı için elden çıkardım ve araştırmalar sonucu bunu aldım. uygun bir vakitte testleri yapmayı düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    ben de kodi kullanırken dts alamamıştım hiç. senin gibi expert ayarlarla uğraşmama rağmen. sonra "archos video player" kullanmaya başladım. dts ses alabiliyorum. hem filmleri falan afişliyor. görünüm olarak da kodi den iyi tavsiye ederim.

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Sony den kaydın açıldığı servisi öğrenin, servis ile iletişime geçin. Ben bu şekilde yapmıştım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.