Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "all codecs for archos video" uygulamasını da indirdin mi? ona rağmen mi alamadın dts?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evren377 -- 27 Aralık 2018; 23:46:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam, düzeltme yapayım, 10 film denediysem 6sında dts var, kalanı cızırtı, 2.sesi seçersen dd açıyor, onda sıkıntı yok. Problem, neden hepsinde dts açmıyor...

• sutozu26 S kullanıcısına yanıt
    Soundbarınız hayırlı olsun.keyifle kullanın.inceleme ve yorumlarınızı bekliyoruz

• Merhaba,

Bugün 55XF9005 modelini satın aldım. Muhtemelen yeni yıl sonrasında tarafıma ulaşır. TV ile aramdaki mesafe 3 metre 10 cm civarında sizce bu mesafe için 65" mi almalıydım? Çok fazla araştırdım ama 65" o mesafeden gözlerimi yoracak gibi.. Sürekli 4K izlemeyeceğim için 55" olanda karar kıldım.

Sizlerin yorumu ne yönde olurdu?
  • T|G kullanıcısına yanıt
    pus8602 den daha net görüntü var. siyah renk özellikle oldukça iyi. android ve uydu kanal değişimi bir tık daha yavaş xf9005te. 2bin lira fark verilip xf9005 alınır bence ki öyle yaptım. pus8602 nin ekranı kırıldığı için değişime gittim ve xf9005 gayet başarılı. marantz sr5010 avr ım var, pus8602 de arc bir türlü yapamamıştım, bunda gayet iyi çalıştı. ölü pixel harici memnunum ki o ölü pikseller de çok rahatsız etmiyor açıkcası ancak değişim birebir olursa da hayır demem.
  • sayın hellfire39 kardeşim ölü pikselleri testtemi yakaladınız acaba?
  • outlander O kullanıcısına yanıt
    evet. mesajlarda bulduğum şu testi yaptımhttps://www.youtube.com/watch?v=emnTTyN1Mdc

yapmaz olaydım. aksi takdirde fark edilcek gibi değil
  • darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    bende de bazı filmlerde cızırtı oluyor.

• Teledünyayı conax modülle kullanan arkadaşlar kanal geçiş hızları nasıl? Kanal geçiş hızına etki edecek bir ayar var mıdır?
    Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: B H D R

Teledünyayı conax modülle kullanan arkadaşlar kanal geçiş hızları nasıl? Kanal geçiş hızına etki edecek bir ayar var mıdır?
    Teşekkürler,
    selam ben modülü bıraktım sebebi kanal geçişleri yavaş 3.5,4 saniye civarı tv listesini yatay vermesi ve internetle birlikte kullanınca bazı kanallarda mozaiklenme olması evdekiler alışamadı neta uydu alıcı ile devam ediyorum tv de kanal geçiş hızı ile ilgili bir ayar yok.çözüm arayışı içindeyim dm900 düşünüyorum 250 dolar civarı saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wquzun -- 28 Aralık 2018; 13:44:29 >
  • Ölü piksel hatası bazı fon renklerde belli oluyorsa fazlaca piksel hatasıda yoksa gelen paneldende memnun kalındıysa
    değişim risklerine girmeye gerek yoktur

15 sene öncesi almış olduğum LCD tv’sinde iki adet ölü piksel vardı sadece mavi fon renklerde belli oluyordu onun harici
    belli olmuyordu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • momentmc kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam,ben de aynı TV'den almak istiyorum.Ne kadara aldınız?

• joven kullanıcısına yanıt
    piksel problemi harici panel süper. testlerin çoğunda güzel sonuçlar aldım. pikseller fark edilmiyor bile. değiştirmezler ise çok da üstelemeyebilirim. şu anlık fikrim bu yönde. bakalım zaman ne gösterecek.
    ufak deneyimler yazayım. iptv kullanıyorum, gse uygulaması var. gayet başarılı. tv nin kendi kanal geçişleri bazen oldukça yavaş. android uygulaması bazen yavaş çalışıyor bazen inanılmaz hızlı. kanalları favori olarak düzenledim, bu şekilde istediğim kanallarda daha hızlı geziniyorum. sony nin kanal düzenlemesiyle de pc üzerinde ufak düzeltmeler yapıp tv ye geri yükledim. tv nin güç kablosu oldukça kısa, üçlü prize zor yetiştirdim. netflix güzel çalıştı. internetim 100mbps sınırsız, o sebeple de sıkıntı yaşamıyorum, ethernet ile bağladım tabii ki. ps4 oynarken bir sıkıntı yaşamadım henüz. kodi ile uhd ripli 5.1 hdr10bit filmleri gayet sıkıntısız izledim. ses konusunda bir sıkıntı yaşamadım. marantz sr5010 ile uyumlu çalışıyor. kısacası bir önceki pus8602 im ile kıyaslarsam daha memnunum. keşke daha önce bunu alsaymışım. sormak istedikleriniz varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• atalay83 kullanıcısına yanıt
    6.874 TL'ye aldım.
  • Ben de hepsiburada üzerinden satın aldım. Bugün teslim olacak kurulumda nelere dikkat etmem gerek?

• Tabikide son karar sizin belirttiğim üzere LCD tv’lerde üreticinin aynı model panelinden paneline bazı handikaplar yaşanabiliyor

Ben tv üzerine yüklü hiçbir uygulamayı kullanmıyorum ve tercihte etmiyorum nedenine gelirsek tv üzerine yüklü olan
    panelin hızını baltalıyor ve görüntü kalitesine yansıyor ben harici çözümler tercih ediyorum

Digiturk Sagemcom 4K WiFi
    Anthem mrx 710 bağlı Apple TV Sony ps4

• Hayırlı olsun loş bir oda aydınlatmasında YouTube’daki görüntü test videolarını panelinizde test edebilirsiniz örnek vermek gerekirse
    LCD Banding test vede piksel testi vs.vs.

• joven kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, gerekli videolarla test ederim inşallah sorunsuz ürüne denk gelirim

• quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Yok mu hala cevabı olan bir arkadaş hepiniz mi direk masanın üzerine koydunuz tv yi?

Alıntıları Göster
    ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Recep Bey ilginize teşekkür ederim. Bugün, bahsettiğiniz durumlara bakacağım. Sanırım problem var çünkü bir alt segment TV'lerde dahi bu kumlu veya grenli görüntüyü fark etmedim.

İnceledikten sonra tekrar yazacağım.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.