Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar danışmak istediğim bir konu var.Google Play Store dan bazı uygulamaları kurmak istediğimde “bu uygulama cihazınızla uyumlu değildir” uyarısı alıyorum.Akabinde uygulamayı apk olarak şndirip usb den televizyona kuruyorum.Bu seferde kurduğum uygulamayı ne uygulamalar bölümünde ne de başka bir yerde bulamıyorum?!Bu durumu nasıl aşıyorsunuz var mı bir çözüm önerisi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlander

başka bir yerde gördüm karar verme arifesinde olduğunuz için bilmenizi istedim;
    """"""""Arkadaşlar Samsung 65Q7FN Tv 25.10.2018 tarihinde aldım. 31.10.2018 tarihinde kuruldu. Yoğun Bir Şekilde Banding Sorunu Var. Kurulurken Gördük. 04.11.2018 tarihinde Müşteri hizmetlerine bildirdik. 4 kere servis geldi resim çekti. bugün 20.12.2018 defalarca aramama rağmen bir sonuca varılamadı.bugün arandım teknik servis banding sorunu görememiş genel merkezden onay bekliyormuş ben şimdi resimleri paylaşayım. görmeyen varsa bana söylesin. Belki bende bir hata vardır."""""

Alıntıları Göster
    Görünce ben sizden daha çok üzüldüm.Bariz bir problem var.Yazık günah onca para ver keyif yerine dert sahibi ol.Bence hakkınızı arayın ve hakem heyetine başvurun.Dilerim kısa sürede çözülür

• Merhaba arkadaşlar 65 af8 kullanan veya hakkında bilgi sahibi Olan varsa yazabilir mi bu TV yi almayı düşünüyorum fakat oled Olduğundan dolayı ekran yanağından korkuyorum. Yanması yapışma sorunu bana bu konuda yardımcı olabilecek varsa yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum ya da 65xf9005 mi almalıyım Yardımcı olacak görüş bildirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    halauncher kurun, apk olarak kurulanlar orada gözükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set06

Merhaba arkadaşlar 65 af8 kullanan veya hakkında bilgi sahibi Olan varsa yazabilir mi bu TV yi almayı düşünüyorum fakat oled Olduğundan dolayı ekran yanağından korkuyorum. Yanması yapışma sorunu bana bu konuda yardımcı olabilecek varsa yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum ya da 65xf9005 mi almalıyım Yardımcı olacak görüş bildirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
    Ben de TV alma arifesindeyim. Madiamarkt'ı gezdim, teşhirdeki oledlerin neredeyse hepsinde ekran yanığı/yapışması vardı. Zaten OLED başlıklarında yazılanları okuyunca insanın tüyleri diken diken oluyor. Ben şahsen kafamdan OLED'i tamamen çıkardım. Samsung Q serisi ve Sony XF en iyi televizyonlar şu an için. Fiyat nedeniyle Sony benim için de bir adım önde.
  • Arkadaşlar Sony 2019 flagship modellerini Türkiye'ye ne zaman getirir, bilgisi ya da tahmini olan var mı? Benim çok acelem yok, o modelleri bekleyebilirim eğer birkaç aya gelecekse.
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    Arkadaş tarif etmiş... teknik açıklaması şöyle. Android Tv'ler ve android tv kurulu harici kutular play store'dan sadece Tv ile uyumludur diye belirtilen uygulamaları kurabilir. Diğerleride kurulur ancak launcher onları listelemez. Size HALauncher, veya farklı bir launcher ile bunları seçebilir ve çalıştırabilirsiniz. Olay kurulma değil listeleme ;)
  • Merhaba tekrar herkese. Az önce ilk kez turkcell tv den 4k yayın olan kanalları açtım. Görüntü donarak izleniyor. Ve renkler karışıyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce? 4k yayın izleme durumu olanlar deneyebilir mi?

Bu olay tv ilemi alakalı? Turkcel tv ile mi? Yoksa turkcell tv yi bağladığım hdmi ile mi ilgili?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, tv yi sipariş verdim. Öğrenmek istediğim bluetooth ve wifi üzerinden cihaz bağlanabilirliği, deneyimi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Elimde logitech k400 klavye ve beoplay s3 bluetotth hoporlör mevcut bunlar kf90 ile çalışır mı (verimli çalışır mı?)

Denenmiş ve memnun kalınmış görüntü ayarları varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler,

• HAlauncheri kurdum gayet iyi oldu teşekkür ederim.Ayrıca bugün gelip Conax Modülü Teledünya servisi kurdu.O da süper oldu.4K olan kanalı açabiliyorum.Ayrıca tek kumanda ile izlemek çok iyi oldu.Ayrıca bir de önceki sayfalarda bahsedilen elektrik kaçağı ve voltaj dalgalanması rüskine karşılık 25 TL lik bir aparat taktı gelen servis yetkilisi.Dalgalanmaları engelliyormuş vs.Resmini ekliyorum.Belki almak isteyen olursa bilgisi olsun diye.Ya da bunu daha önce bilen kullanan varsa deneyimini paylaşabilir.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Görüntüsüne ve teknolojisine bayıldığım LG OLED B7 ile ilgili burn sorunlarını görünce başka bir arayışa girdim.
    Genelde TV'yi maksimum ışık açıklığında izliyorum. Direct-LED sebebiyle XF9005 bana cazip geldi. Bir çok inceleme videosunda da orta seviye için en iyi tv diyordu.
    Ancak bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim:

1-banding problemi nedir bu tv'de? (İlk kez bu konuda gördüm)
    2-paneli ile ilgili genel problemleri varmış (yine bu konuda gördüm bahsedildiğini ama 56 sayfanın hepsini okumam mümkün olmadığından özet rica ediyorum.)
    3-En önemlisi Akıllı TV özelliği nasıl? Android TV menüsü hızlı mı? Takılma yapıyor mu? Youtube'daki incelem videosunda adam bir uygulamaya basıyor, açılması 10-15 saniye sürüyordu. Gerçekten bu kadar yavaş mı?
    4-Uzaktan kumandası gerçekten sıkıntılı mı? Basınca algılaması zor oluyor, argonomik değil gibi şikayetler okudum.
    5-Bir uzman bir videoda, zaman zaman kumandadan bir tuşa bastığını ama 3 -4 saniye sonra televizyonun tepki gösterdiğini söyledi. Hiç böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
    6- Miracast özelliğini kullanan oldu mu? Görüntü aktarımın da atlama vs. oluyor mu? (Samsung S7 kullanıyorum).
    7- Google asistant Türkiye'de (Türkçe olarak) aktif değil sanıyorum. Şu kumandaya konuşurak komut vermeyi hiç denediniz mi?
    8- Reklamlarda bahsedilmeyen özellikleri var mı? Mesela TV'yi açınca 7. kanalda açıldı ise ama 49. kanalda benim her zaman izlediğim bir program varsa bana bildirimde bulunuyor mu? (Braz uçuk ama LG AI böyle şeyler yapabilecekmiş).

Tabii ki aklımda genelde negatif özellikleri takıldığından onları sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozcelik -- 22 Aralık 2018; 22:5:57 >

• Soru çok cevap verecek deneyimli aktif kullanıcı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demiurgos

HAlauncheri kurdum gayet iyi oldu teşekkür ederim.Ayrıca bugün gelip Conax Modülü Teledünya servisi kurdu.O da süper oldu.4K olan kanalı açabiliyorum.Ayrıca tek kumanda ile izlemek çok iyi oldu.Ayrıca bir de önceki sayfalarda bahsedilen elektrik kaçağı ve voltaj dalgalanması rüskine karşılık 25 TL lik bir aparat taktı gelen servis yetkilisi.Dalgalanmaları engelliyormuş vs.Resmini ekliyorum.Belki almak isteyen olursa bilgisi olsun diye.Ya da bunu daha önce bilen kullanan varsa deneyimini paylaşabilir.
    selamlar.sizden rica etsem aparatın tam markasını yazabilirmisiniz resimde tam belli olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Merhaba Arkadaşlar,
    Görüntüsüne ve teknolojisine bayıldığım LG OLED B7 ile ilgili burn sorunlarını görünce başka bir arayışa girdim.
    Genelde TV'yi maksimum ışık açıklığında izliyorum. Direct-LED sebebiyle XF9005 bana cazip geldi. Bir çok inceleme videosunda da orta seviye için en iyi tv diyordu.

2-paneli ile ilgili genel problemleri varmış (yine bu konuda gördüm bahsedildiğini ama 56 sayfanın hepsini okumam mümkün olmadığından özet rica ediyorum.)
    3-En önemlisi Akıllı TV özelliği nasıl? Android TV menüsü hızlı mı? Takılma yapıyor mu? Youtube'daki incelem videosunda adam bir uygulamaya basıyor, açılması 10-15 saniye sürüyordu. Gerçekten bu kadar yavaş mı?
    4-Uzaktan kumandası gerçekten sıkıntılı mı? Basınca algılaması zor oluyor, argonomik değil gibi şikayetler okudum.
    5-Bir uzman bir videoda, zaman zaman kumandadan bir tuşa bastığını ama 3 -4 saniye sonra televizyonun tepki gösterdiğini söyledi. Hiç böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
    6- Miracast özelliğini kullanan oldu mu? Görüntü aktarımın da atlama vs. oluyor mu? (Samsung S7 kullanıyorum).
    7- Google asistant Türkiye'de (Türkçe olarak) aktif değil sanıyorum. Şu kumandaya konuşurak komut vermeyi hiç denediniz mi?
    8- Reklamlarda bahsedilmeyen özellikleri var mı? Mesela TV'yi açınca 7. kanalda açıldı ise ama 49. kanalda benim her zaman izlediğim bir program varsa bana bildirimde bulunuyor mu? (Braz uçuk ama LG AI böyle şeyler yapabilecekmiş).

Tabii ki aklımda genelde negatif özellikleri takıldığından onları sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    A1 oled aldım çok iyi buna rağmen siyah detay kaybı ve genel parlaklık ile burn in riskleri için iade ettim xf serisi panel kalitesi xe nin gerisinde malesef ve sorunlu tabi yine her zaman değişir biraz şans işi a1 b7 den detay motion ve resin kalitesi olarak abartmadan dağlar kadar fark olduğu halde kesinlikle 9x serisini b7 ye tercih etmelisiniz derim bu görüşlerim resim kalitesi ve motion için diğer kullanıcı bilgilerini yazar arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 23 Aralık 2018; 13:43:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wquzun

selamlar.sizden rica etsem aparatın tam markasını yazabilirmisiniz resimde tam belli olmuyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba.Aparat biraz dar ve ters bir yerde olduğu için telefonla resmini zor çektim.Şimdi inceledim ve üzerinde şöyle yazıyor: GIX 107 Galvanic Isolator ayrıcawww.tcc-corp şiklinde bir web adresi var taiwan lı bir uydu parçaları üreticisi.Umarım bunlar yardımcı olur.Link:https://www.tcc-corp.com/

• recep R kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar selamlar, bu testlerde açıkçası motion ve dse olanında teknolojiden anlamama rağmen ne aramamız lazım çok anlamadım :) ölü piksel, ışık sızması local diming falan neyse de diğer araştırdığımız şeyler ekstra problem çıkarmaya zorluyormuş gibi geliyor bir yandan, boş yere kendi canımızı sıkıyoruz :) motion ve dse için canımı sıkan ne olması lazım ki servise söylemeliyim ve cidden servis bu iki sorundan değişim verebilir mi? Ayrıca özellikle ana testlerde tvsi benim gibi öğlen bağlanacak olanlar ne yapabilir? Anca perdeleri kaparız ama olması gereken karanlık test ortamını yaratamayacağız muhtemelen

• Arkadaşlar evde 65XF9005 var ben de yaza yeni ev kuracağım. 2019 versiyonları mı beklesem yoksa tekrar aynı tvden mi alsam kararsızım. Ben baya memnunum XF90'dan ama 2019'da daha iyisi çıkar mı o da düşündürüyor. Öneriniz ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba.Televizyonu bir haftadır kullanıyorum.Cevaplayabildiklerimi tecrübem kadar yazayım.Fakat yazmadan önce de şunu belirteyim.Almadan önce televizyon konusunu çok araştırdım.Hemen hemen her marka da (en üst model de dahil) sorun çıkabiliyor.Forumu gezin her marka da şikayet var.Yani biraz da şans işi bu konular.Çok şükür benim aldığım panelde sıfır sorun çıktı(bütün testleri yaptım.Ayrıca servis bol zaman ayırdı ve ilgiliydi).Yani burda yazılan sorunlar herkeste olmuyor.
    2)Genel problem denilenler bulutlanma ve ışık sızması (her markada olabiliyor) kurulum esnasında test edebilirsiniz
    3)Android biraz yavaş gibi ama öyle çokta dert edilecek durumda değil bence
    4)Ergonomik değil kısmına kesinlikle katılıyorm.Bu kadar iyi bir cihazın kumandası daha iyi olabilirdi.Ama sorun değil.Zaten iPad ya da iPhone ile de kumanda edebiliyorsunuz.
    5)Eğer alıcısının önünde birşey varsa ya da alıcı kumandayı tam görmüyorsa bu tür sorun olabiliyor.
    7)Evet çalışıyor.

• darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    sevgili @darkness
    motion için pek endişelenmeye lüzum yok
    tv nin resim işlemcisi ile alakalı olduğundan sonradan
    problem ve hata pek olmaz
    motion tv almadan önce karar verilecek bir durum
    kullanımda kaynak farklılığında motion ayarı zaten yapacaksınız tv resim işlemcisi yeteneği kadar
    sorunları çözecek veya çözemeyecek vs.

dse kirli ekran efekti beyazda sarı bölgeler görmeniz gerek
    sony bu modelde yurt dışında az da olsa böyle hata bildirildi önceki modelde kesin yoktu diyebilirim
    bizim forumda ben dse bildiren görmedim

siyah uniformity gündüz perde kapatmak ile olmaz dimming off siyah uniformity testi yapamazsınız zifiri karanlık gerek
    muhtemelen önceki arkadaşların paylaştıkları gibi çıkacak resminiz

ilk aşamada ölü piksel dse ve banding için bakın
    bu testler için karanlık ortama lüzum yok zaten
    sony lerde ozelikle 9 serisinde pek sorun olmaz
    temiz panel dileği ile hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 23 Aralık 2018; 14:49:39 >

• recep R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, kutu açılımı için de aşağıdaki videoyu buldum, kesinlikle böyle kurdururum.

https://youtu.be/E0bGbT68Cok

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.