Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya sony de fiyatları kaldırmış fiyat bilgileri yok gecen hafta da başka ülkelerin fiyatları cıkmıştı sonradan tekrar kaldırmışlardı heralde daha tam belli degil fiyat konusu..bir tek amerika fiyatları net oda bu ay sonu satışa sunulacak olmasından dolayı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xe serisine xf9005ler yüzde 20 daha parlak olacakmîş. Hdr icin çok yüksek parlaklık gerekiyor bildiğiniz gibi. Şu an 400nit olan tvler aslında gerçek hdr için uygun sayılmazlar Hdrnin ne olduğunu görebilmek için 1000 nit parlaklığa ulaşması gerek Tv lerin.

• Sony avrupa'da basın konferansı yapmış. Oraya katılan sitenin biri haber yaptı diyorlarki Sony ye sorduk xf85 va panel mi ips mi Sony nin elemanı bu konu hakkında konuşmak istememiş sitenin elemanı diyor ki tv nin boyutuna göre panel farklı olabilir xf85 in 55 inç versiyonuna baktık va panele benziyordu ama 65 inç olana baktık oda ips panel gibi duruyordu xf90 55 inç i va panel gibi duruyordu diyor.. Yani kesin değil toplantıda gözle gördükleri bunlar mış.

https://nl.hardware.info/reviews/7960/sony-2018-tv-preview-doorontwikkeling-lcd-en-nieuwe-oled

• Her şeyden önce, Philips TV ve Panasonic serilerini gözden geçirdikten sonra , 2018'in zaten 2017'de olduğu gibi evrimsel bir yıl olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Görüntüleme alanında önemli bir teknolojik atılım yok. LCD televizyonlar bu yıl daha ucuz olacak, bu da geçen yıla oranla aynı miktarda para karşılığında (biraz) daha iyi bir televizyon satın almanız anlamına geliyor. Bununla birlikte Sony, bu yıl arka plan ışığı kontrolü alanında yenilikçi bir şey yapıyor ve bu konuda daha ileride.

• En önemli noktada burası açıklamadaki sanırım

• 49XF90 bekliyorum umarım geçen seneki hayatı yapmazlar

• Maalesef gelmiyecek gibi.

• https://youtu.be/U4XhA1WQhAw

İlk xf90 videosu geldi ex90 ile yanyana.

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    49u olduruyorlar hocam yakinda 43inc piyasasina donecek. Su an bile iki model kaldi alinacak bi tanesi 50 hz bi tanesi ips !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

49u olduruyorlar hocam yakinda 43inc piyasasina donecek. Su an bile iki model kaldi alinacak bi tanesi 50 hz bi tanesi ips !!!

Sorma hocam piyasada talep var getirmiyorlar sonuçta odamıza 55 inç alamayacağız Samsung KS8500 gibi seri getirirse onu alabilirim yoksa 46W905A ile yola devam

• videoyu izledim resimler xe93 le kıyaslanmış
    videoyu yorumlayacak var mı alman ne diyor ?
    xe90 xe93 le farkını çıplak gözle biliyoruz
    xe93 ün tek eksiği arka aydinlatma idi
    fiyat iyi olursa 55 inch xf90 çok iyi bir tv olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 23 Şubat 2018; 22:22:10 >
  • Sony görüntü ve ses teknolojileri bu zamana kadar başka ülkeye baglıymış bu sene degişmiş ve türkiyeye daha çok yogunlaşılıcakmış ve daha fazla ürün gelicekmiş shiftdelete hakkı alkanın paylaştığı sony viyanadaki tv yani görüntü ve ses teknolojileri lansmanından bir bilgidir ... bu sene gelmeyen modeller gelebilir diye düşünüyorum açıkcası pek bir ümidim kalmamıştı açıkcası bu açıklamadan sonra ümidim baya bir arttı...

• quote:

Orijinalden alıntı: recep

videoyu izledim resimler xe93 le kıyaslanmış
    videoyu yorumlayacak var mı alman ne diyor ?
    xe90 xe93 le farkını çıplak gözle biliyoruz
    xe93 ün tek eksiği arka aydinlatma idi
    fiyat iyi olursa 55 inch xf90 çok iyi bir tv olacak

XF90,XE90'ın islemci upgrade'i olacaktir diye dusunuyorum ve bir tik daha parlagi aksi halde asil FALD panelleri olan XE94 ve Z9D modellerini satamazlar.Fiyati uygun olursa yine cok satilan bir model olur.

• sony Tr sitesinde 49"fx gösteriyor,mesala bunu xe9005 de göstermiyordu.Benim umudum var açıkçası.Bekleyip göreceğiz.
  • Sony xf85 serisinden 43 ve 49 de detayları açıklanmış sony türkiye sitesinde sanırım bu sefer getircekler 43 ve 49inc te 100hz tv hatta 49xf90 da gelir diye tahmin ediyorum ..

• quote:

Orijinalden alıntı: meekmentos

Sony xf85 serisinden 43 ve 49 de detayları açıklanmış sony türkiye sitesinde sanırım bu sefer getircekler 43 ve 49inc te 100hz tv hatta 49xf90 da gelir diye tahmin ediyorum ..

İnşallah hocam beklemedeyiz
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Mesela geçen sene 49xe9005 sitede göstermiyordu bu sene sitede var bu sene sanırım gelicek shiftdelete ve donanımhaberde sony viyana lansmanına gitmişler shiftdelete den gelen video ya göre gelecek diye düşünüyorum donanimhaberden de erdi özuag da videonun ilk bölümünü site üzerinden gösterdi ikinci videoda sanırım tv bölümü gösterilir..sonyde daha önce ülkemize başka bir ülke bakıyormuş bu sefer o ülke degişmiş ve türkiyeye daha cok önem verilecekmiş ve daha çok ürün gelicekmiş bu yüzdende umudum var açıkcası ...fiyatta önemli tabiki 5500 6000 olursa pek alınmaz... xf85 de bu sene baya gider heralde 43 ve 49 inc gelirse en azından onu alırız ..

• Bencede gelecek bu modeller Sony Türkiye'de gösteriyor.

• Sanırım bu sefer 49xf90 geliyor gibi görünüyor arkadaşlar sony türkiye sitesinde 49xf90 özellikleri göründü belli ki gecen seneki hatayı yapmayacaklar...samsung 2018 led tv lerde 49incte yine 50 hz tv cıkacak gibi bu sene ve sony nin 100 hz de bu sene daha çok alternatifli tv leri olacak..

• meekmentos M kullanıcısına yanıt
    Evet 43xf85 - 49xf85 - 49xf90

bu senenin fp urunu fiyatlari gormesekte 43xf85 olacak diye dusunuyorum. Umarim 43inc ebati ips panel degildir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.