Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gördüğüm kadarıyla oreo yla alakası var dememiş zaten :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son birkaç sayfadır oreo güncellemesinden bahsediliyor, buna istinaden kodi de düzeldi diye anlayanlar olabilir.
    O yüzden belirtme gereği duydum.
  • -HKN- kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

kodi leia sürümünü buldum şu adresten;https://kodi.tv/download

Ancak android seçtiğimde 3 seçenek çıkıyor;

1- Google Play

2- ARMV7A (32 bit)

3- ARMV8A (64 bit)

şeklinde çıkıyor, siz hangisinden temin ettiniz? Yoksa google play'e güncelleme geldi de ordan mı güncellediniz. Teşekkür ederim.
  • Kodi ile ilgili bir problemim var;

Kodi ayarlarını yapmadan önce arşivimde bulunan filmlerin kapaklarını, içeriğini, özet bilgisini vs. uzun bir tarama yaptırıp eklemiştim. Ancak ingilizce eklendi çünkü yüklü olan kodimin ayarları o şekilde idi. Sonradan ben ayarları Türkçe şeklinde değiştirdim ama tekrar baştan tarama nasıl yapacağım bilemiyorum. Tek tek filmlerin içine girdiğim zaman yenile, bilgi getir dediğimde güncelliyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Sony 65xe9005 kullanıcısıyım.
  • ozzo27 kullanıcısına yanıt
    Şimdi kontrol ettim, Kodi 18 Leia resmi sürüm google play store a 3 gün önce eklenmiş.
    TV deki playstore da çıkıyor mu kontrol etmedim.

Ben şu ana kadar bu; http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/
    linkinden indirdim, listede en üstte olan her zaman güncel sürümdür.
    Zaten buradaki de playstore daki ile aynı sürüm olarak gözüküyor.
    sevgiler
    kodi iki gün önce kendi güncellenmiş dün karıştırdım biraz
    resim ayarı kısa yoluna gidince atıyormu ilk buna baktım
    ben oreo güncelemesi yapmadım daha
    yapıp yapmama konusunda kararsızım
    yabancı forumlarına fırsat buldukça bir göz atıyorum
    kötü yorum yok aslında arc ses problemi yazmışlar bazı kullanıcılar ses sitemini aç kapa yapınca düzeldiğini bazıları düzelmediğini yazmışlar
    abd de dahili oynatıcının 4k oynatmadığını yazmışlardı avrupa yazılımında düzelmiş
    canlı futbol kısa yolu bu sefer kesin yok ve çalışan uygulamaları kapatma yok
    menü ve dahili uydu hızlanmış
    resim ile ilgili kötü yoruma rastlamadım
    ota düşünce karar veririm
    Özellikle bu TV yi kullananlara bir sorayım dedim performans uyumluluk konusunda bilgi alabilmek için. TV nin sesi ilk aldığım da 20 bana yeterli gelirken şuan yeterli gelmiyor 30 yapıyorum.

Herkesin kendi kullandığını tavsiye edeceğini sanmıyorum alıp memnun olamayan ya da bu TV ye bu gitmiyor gibi yorumlar da olabilir diye düşünüyorum.

Verdiğiniz bağlantı adreslerini inceleyeceğim. Cevap için teşekkürler.
  • ara yüz modları çok az standart ve conflunce modları dışında
    bir iki mod daha var ama kullanışlı değiller
    biraz ağır gibi sanki 17.4 krypton daha akıcı idi
    eklentiler de sıkıntı yok uymsuzluk yok bende fazla eklenti de yok zaten
    pvr tv de sorunsuz
  • ozzo27 kullanıcısına yanıt
    Bütçe olarak net bir rakam belirlemedim ama uçuk kaçık olmayan bir fiyat - performans ürünü bakıyorum.

Oyun,film,maç için kullanıyorum zaten TV yi sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

Niye yapmamaliyiz ki? Ben surekli guncellerim tvnin performansi ve gelistirmeleri aliyor bu guncellemeler. Yenilikci olun iyi olur😉 eger olaki bu bug cikarsa guncelleme yakin zamanda v2 ciikartip guncellerizco sorun degil

Alıntıları Göster
    memnumum diye hiç kurcalamadım hocam , sonra motion bozuluyor vs vs diye. Ama bir inceleyim
  • Arkadaşlar tarafsız gözle bakarsak sizce samsung qled mi daha başarılı yoksa bu model mi. Oyun ve maç performansı çok önemli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a

arkadaşlar , geçen günlerde güncellemenin çıktığı bildirilmişti.

otomatik güncelleme çıktı mı ,
    1-2 gün önce internete bağlı televizyonumdan güncelleme sorguladım. güncel diyor.. !! ( güncelleme düşmemiş)

otomatik güncelleme gelecek mi ?

saygılarımla.
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Web sayfasıyla dlna nın bir ilişkisi yok. dlna ağdaki filmleri açmaya yarayan bir yapı. Tarayıcıdan aktardığınız görüntü tvnin dahili chromecast özelliği sayesinde oluyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 1 Şubat 2019; 18:50:34 >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Ama böyle bir özelliği kaldırmak çok anlamsız geliyor.Bilsem kesinlikle yüklemezdim.Benim düzenimi bozdu bu iş.
    Tv den soğudum resmen:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

memnumum diye hiç kurcalamadım hocam , sonra motion bozuluyor vs vs diye. Ama bir inceleyim

Alıntıları Göster
    Guncelleme yaptiginda suandaki ayarlarin gitmez hocam sabittir o. sadece fabrika ayrlarina dondurursen tum ayarlarin sifirlanir

• road35 R kullanıcısına yanıt
    boş bulundum bir kaç kelam edeyim

öncelikle bu model eski ve satışta değil, sıfır kapalı kutu bulmak zor olmalı tv iki yaşında, satışta olan yeni modeli xf ve bu tvye göre daha iyi yönleri olduğu gibi eleştirilen daha zayıf yönü de var, eskisinde işlemci daha zayıf panel kalitesi daha iyi iken yenisinde işlemci daha üstün dolby vision ve atmos var ama panel kalitesinde daha geride vs.vs.

sony 9 serisi ve samsung q serisi segment ve konum olarak tam bire bir rakip, samsungun quantum dot özelliği sonyde triluminos olarak var

her iki tvyi tecrube etmiş arkadaşlar varsa mutlaka daha detaylı cevap yazabilirler
    ben seçim yaparken diğer markalardaki rakipleri de doğal olarak alternatifti, benim seçimimi etkileyen yönlerini yazabilirim, bu durum tabiki objektif değil subjektif ve kişisel olsada genel bir fikriniz olur
    sonuçta benzer bir satın alma sürecinden ve ikileminden her kullanıcı geçer dersek yanlış ifade olmaz

ilk etken youtubede q7 ve xe9005 kıyas videosu vardı beyazlarda xe de daha fazla detay vardı elbette youtube videoları referans olamaz gerçekte böyle bir fark var mı bilemiyorum iki tvnin tüm resim modlarını kurcalayıp mağzada deneme fırsatım olmadi iyi ayar ile samsungta bu fark olmayabilir belkide

ikinci seçim etkeni renk konusu idi
    mağzada q7 ile xe9005 baktığımda stad çim yeşilinin sonyde daha doğal göründüğü idi, burada not düşeyim
    bahse konu q7 2017 model yeni 2018 modeller nasıldır bilemiyorum, bir çok kullanıcı sony renklerinin daha gerçekçi olduğunu söylemektedir, hatta işi kalibrasyon olan bir forumdaşımızın sony standart resim modunda
    kalibrasyona neredeyse ihtiyaç yokken samsunglar mutlaka kalibre edilmelidir gibi ifadesi vardı geçmiş sayfalarda, ben hd ready den geçtiğimden abartı olacak belkide ilk bir ay eve gitsem de tv seyretsem gibi etkisindeydim diyebilirim

bir diğer seçim etkeni ise sony tv nin fald olmasi idi
    samsunglar edge olduğundan panelde ışık sızması ve bulutlanma riski almak istememem idi
    kafaya takmiştım illa fald alacaktım tv değiştirmeyi habire erteliyordum mid range ulaşılabilir fiyata ilk turkiyeye sony xe ile fald geldi, bu kişisel bir takıntım siz dikkate almasanızda olur

tv bana özel olmadığından klasik oturma odası
    geleneksel kullanım, akşam işten gelince açılıp izlensede izlenmesinde gece kapandığından ve ev halkı uydu yayınlarını izlediğinden upscale iyi olmalı idi bu tv için
    upscale kullanıcı referansları cok iyi idi

diğer seçim etkeni android olması bol uygulama yükleme
    özgürlüğü cazip gibi geldi, kodi ve benzeri video on demand uygulamalar için ek hiç bir şey ilave etmeden yükle kullan durumu idi

gelelim asıl konuya sony tv samsung q serisinden oldukça buyuk bir fiyat avantajı vardı, muhtemelen hala öyledir, samsung sanki daha üst segmentmiş gibi satılıyordu

oyun için hiç bir şey yazamam oyun oynamam
    ama futbolda xe ve xf üzmez diyebilirim
    q serisi futbolda nasıldır bir fikrim yok daha üstün
    olacağını sanmam alt serilerde düşük çözünürlüklerde motion şikayetleri okuduk forumda

ben secim yaparken basitçe temel farklar böyle idi
    onu al bunu alma demek pek hoş olmaz, yakışmaz
    bütçe fayda maliyet ve aradığınız olmazsa olmaz özelikler daha mühim
    seçiminizde başarılar dilerim

edit : ilave edeyim sonradan aklıma geldi
    q serisinde innolux panel var sony de ise auo panel
    forumlarda innolux genel olarak auo dan daha başarılı
    bulunuyor bunu da belirtelim
    q serisinde oldukça iyi siyah seviyesi var

ikinci edit : yazım hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 1 Şubat 2019; 23:11:35 >

• recep R kullanıcısına yanıt
    xe9305 almama nedenin edge led olması mıydı? neden tercih etmedin?

• hayır fiyatı idi :)
    onu edgesi özel ve çok başarılı

• recep R kullanıcısına yanıt
    ben de gittim mağazadan xe9005 aldım, sonradan 9305 mi alsaydım acaba diye aklıma çok takıldı. sence çok şey kaçırdım mı?

• benim de aklımda kalmadı değil
    biraz daha kasıp alsaydım dediğim oldu
    bir kaç yıl sonra daha iyisine kısmet diyelim :)

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.