Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dts için passtrough- geçiş özelliğini kaldırmışlarmı bakabilirmisiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hangi sekmeden bakıldığını söylerseniz bakabilirim.
  • Saiki kullanıcısına yanıt
    Ses ayarlarında

• Zaten hantal çalışıyor makine iyice hantallaşacak diye korkuyorum. Yüklesek mi acaba?

• Ben güncelleme yaptım, genel olarak olumlu buldum, daha kararlı çalışıyor. Ancak stok video oygulaması daha önce zar zorda olsa çalıştırdığı bazı film dosyalarını hiç çalıştırmadı, codec seçiyor. Yabancı forumlarda da bu sorundan bahsedildiğini gördüm, düzeltilir inşallah. Video arşivimin içeriğini kapak görsellerini daha tutarlı gösteriyor. Hala incelemeye devam ediyorum, tavsiye ederim güncellemeyi ben başarılı buldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    DTS ile ilgili bir ayar bulamadım ben Ses seçeneklerinde. Dolby Djital aralık ile Surround ayarları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

DTS ile ilgili bir ayar bulamadım ben Ses seçeneklerinde. Dolby Djital aralık ile Surround ayarları var.
    SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Duruyor onlarda sıkıntı yok
  • Kumandadan home tuşuna basılı tutunca arka planda açık olan uygulamarı kapatabiliyorduk. Güncellemeden sonra bu özellik yok olmuş gözüküyor ya da başka bir yere gitti ben bulamadım.
    Bunun haricinde ana ekran daha kullanışlı olmuş, dahili uydu alıcısıyla modül kullanıyorum, kanalların listelenmesi daha seri ve yazı stili daha hoş gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saiki kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Dönülmüyor asla

• önceden anasayfada ayarların yanında wifi bağlantısını görüyordum,şimdi anasayfada yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HKN-

Kumandadan home tuşuna basılı tutunca arka planda açık olan uygulamarı kapatabiliyorduk. Güncellemeden sonra bu özellik yok olmuş gözüküyor ya da başka bir yere gitti ben bulamadım.
    Bunun haricinde ana ekran daha kullanışlı olmuş, dahili uydu alıcısıyla modül kullanıyorum, kanalların listelenmesi daha seri ve yazı stili daha hoş gözüküyor.
    Setting - > Storage & Reset - > Internal shared storage - > cashed Data - > ok-> ok.

Biraz uzun eskiye göre ama artık böyle bildiğim kadarıyla. Yada hiç bununla uğraşma ve developper menüsünden(Software Info kısmından sürüm numarasına 7 defa tıklayarak açtığın özellik) arka plan işlemini 1 yap gitsin. Ben öyle kullanıyorum.

• Şuan TV’den çok memnunum. Güncellemeden devam edeceğim. Güncellemek için hiçbir nedenim yok.

• Uydu kanal sıralaması belli aralıklarla karışıyordu, bu hata düzelmişmi?

• Arkadaslar ne kadar ilginciz yav. Neden guncellemiyorsunuz ki? Onu anlamadim ben yenilikci olun. Hayir bu apple gibi eski cihazlari eskitmiyor ki? Gorseli arttirip performansi dusuruyor apple bu sebeple eski cihazlar yavasliyor ve yeni cihazlar almak istiyor kullanicilarda.. bu applein satis politikasidir

Tv bu 2 seneye bir tv degisen mi var ki? Goruntu iyilestirmeleri arayuz vs degisiyor guncellemekten cekinmeyin. Suan tvye gelmedi diye guncellemedim ben. Netten indirip usbye atmaklada ugrasmak istemiyorum

• cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Sizin haberiniz yok sanırım hocam. Bu TV’ler ilk güncellemeyi almadan önce çok daha performanslılardı. Güncelleme yapan istisnasız herkes pişman oldu. Aksine eğer siz bir cihazın işlevinden memnunsanız neden güncelleyesiniz ki? Kozmetik saçmalıklar uğruna performanstan ödün vermeye hiç ama hiç gerek yok. Ayrıca Apple’a nükseden bu kanser Android’de peydah olup IOS tarafına da sıçramıştır. Dolayısıyla asıl Android cihazlarda biz kesinlikle performanstan memnunsanız ve güncelleme kozmetik dışında bir yenilik getirmiyorsa kesinlikle güncellemeyin deriz. Gördüğüm kadarıyla daha şimdiden bazı sıkıntılar peydah olmuş bile, hiç ama hiç gerek yok.

• Speedsoldier S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle sizin ve hiçbir dayanağı olmayan görşünüz. Zira hiçbir sitede bu şekilde ne bir açıklama yapıldı, ne de kullanıcıların geri bildirimleri bu yönde. Biz ilk çıktığında alanlardanız ve sayfanın başlarına gelirseniz ilk güncellemede nasıl pişman olduğumuzu görebilirsiniz. Siz muhtemelen güncellenmiş bir şekilde aldınız ve ilk halini bilmiyorsunuz. Ağzımızı açık bırakan siyahlar ve motion geliştirmenin yerinde şuan yeller esiyor. Güncellemeleri tek takip etme nedenimiz ilk halini geri getirmeyi başardılar mı onu görmek. İsteyen tabiki riske girip güncelleyebilir, ancak hiçbir dayanağı olmadan, hiçbir sitede bu şelilde bir açıklama yokken buraya gelip de bu açıklamalarda bulunmak en makul tabirle “ayıp”!

• eski versiyonlar netten bulunarak indirilse veya elinizde varsa yeniden kurulsa tv ye olmuyor mu önceki versiyona dönülemiyor mu ?
  • Ben güncellemeden sonra tv yi fabrika ayarlarına aldım, tüm renk ayarlarını sıfırdan yaptım ve bu şekilde 2 saat kadar kullandım.
    Henüz ps4 pro da denemedim, sadece uydu, netflix ve kodi.

Performans anlamında bir olumsuzluk hissetmediğim gibi tam tersi eğer kullanmadığınız programları (google muzik, filmler vs) kaldırırsanız ana ekran eskisine göre daha kullanışlı ve akıcı hale geliyor.

İşin ilginç yanı, oreo güncellemesi ile önceden dsmart modül de ara ara yaşadığım, kanalların epg lerinin gelmemesi sorunu da ortadan kalktı ve kanallar tv menüsünde daha hızlı listeleniyor.
    Önceden bir kasma durumu söz konusuydu.
    Zaten güncelleme notlarında da "İyileştirilmiş alıcı kutusu desteği" notu var.
    Bunların haricinde bana hitap eden bir yenilik yok, varsa da farkında değiliz.

Bir kere dahili video oynatıcısı hala kullanışsız ve çağ dışı durumda. Hala bu devirde böyle bir media player desteği inanılır gibi değil.
    Kullanan arkadaşlar codec sorunu var demiş, Kodi kullanmaya aynen devam benim için sorun değil.

Yukarıda da yazdığım gibi home tuşuna basılı tutunca açık uygulamaları görüyorduk, artık görünmüyor sadece yüklü mevcut uygulamalar gözüküyor home a basınca.
    Bunu niye kaldırırlar anlamış değilim.

Görüntü iyileştirmesi anlamında da bir yorum yapamıyorum, herkesin gözü farklı algılıyor ama bir gerileme veya olumsuzluk olsaydı
    Amerika dan haber alırdık diye düşünüyorum, oraya Aralık ayında geldi sanırım güncelleme.

Özetle isteyen yapar isteyen yapmaz, ben zaten bu aralar fabrika ayarlarına almayı planlıyordum hazır güncelleme gelmişken isabet oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 31 Ocak 2019; 14:53:30 >

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.