Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.767
Cevap
128
Favori
500.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    XE9005 10 aydır kullanıyorum süper memnunum.
    Projeksiyona perdeye gerek kalmadı, evden çıkmaz oldum. Ev bir nevi eğlence yeri oldu. Sony StrDn-1070 ile 7.1 sistemim var çok güzel bir uyum oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DbA

dostum memnunmusun yeni yazılımdan...
    Valla bi farkını göremedim,bir sıkıntı olmuştu onuda vlc ile çözdüm.Sorun yok şimdilik.

• Eyvallah teşekkürler

• Guncelledikten sonra home tusuna basili tutugumuzda acik olan uygulamalari goremesigimizi soylemiati bi uye. Durumu cozmus mu? Acaba tamamen mi kapaniyor guncelledikten sonra uygulamalar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv nin arkasına sarı renk bir led şerit çekin karanlıkta hem gözlerinizi yormadan film izliyorsunuz hem de kusursuza yakın siyahları elde ediyorsunuz
    SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Tv nin arkasına sarı renk bir led şerit çekin karanlıkta hem gözlerinizi yormadan film izliyorsunuz hem de kusursuza yakın siyahları elde ediyorsunuz

Siyah seviyesini nasıl artırıyor ? Optik bir algılama farkı mı oluşuyor sanal olarak ?
  • Arkadaşlar xe9005 kullanıcısıyım home menüde oreo güncelleme geldi diye sekme geldi ama yazılım güncellemesi varmı diye taratınca güncel yazılım diyor. Sizce usb den yüklemelimiyim? betası falanmı tam sürüm mü? Birde heran gibi bir takvimi yayınlandımı otamatik yükleme için.

2. Bir husuda ben pc yi bağlıyorum tv ye pc den HDR açtığım zaman ekran çok fazla kararıyo acaba bir yerlerde eksik bir şeymi yapıyorum. Netlik çokmiyi ama renkler soluklaşıyor.

• Fabrika ayarlarına dönüp Oreo yükleyenler, Kodi'yi Play Store'dan yükleyebildiniz mi?
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    gözlerimiz çiçek açma denilen ışık süzmesini fark edemiyor, teknik olarak bir artış yok, yani lamba açıkken nasıl siyahlar görüyorsak lambalar kapalıyken de aynı siyahları görmüş oluyoruz üstelik gözleri yıpratmadan, ışıklar açıkken izlemek aslında en sağlıklısı ama bu sefer karanlık sahnelerde kendi yansımamızı görebiliyoruz, fifa oynarken gerek yok canlı renkli bir şey izlerken de gerek olmaz ama film izlerken karanlık bir oyun oynarken ortamın karanlık olması çok önemli
  • Gecekondux6 G kullanıcısına yanıt
    Hocam illa yüklicem diyorsanız usb ile çok kolay yüklemesi.Dosyayı zipten çıkardıktan sonra usb ye atın sonra tv ye takınca otomatik kendi yüklüyor.
    İnternet koptu,eksik dosya indi derdi olmadan usb ile yükleyin.
    Lakin şuanki yazılımdan şikayetiniz yoksa geçicek bir durum yok bence.Ben bir artısını göremedim kendi adıma.
  • quote:

gözlerimiz çiçek açma denilen ışık süzmesini fark edemiyor, teknik olarak bir artış yok, yani lamba açıkken nasıl siyahlar görüyorsak lambalar kapalıyken de aynı siyahları görmüş oluyoruz üstelik gözleri yıpratmadan, ışıklar açıkken izlemek aslında en sağlıklısı ama bu sefer karanlık sahnelerde kendi yansımamızı görebiliyoruz, fifa oynarken gerek yok canlı renkli bir şey izlerken de gerek olmaz ama film izlerken karanlık bir oyun oynarken ortamın karanlık olması çok önemli
    Tam karanlık gerçekten göze iyi gelmiyor hafif ışık açınca da yönüne göre göze batabiliyor direk yaptığınız gibi göze direk karşıdan geliyor gözü daha da yorar olarak düşünürdüm normalde ama siz aksini belirtmişsiniz karşıdan bir ışık geliyor sonuçta rahatsız etmiyor mu tepe ışığı gibi ? Bende uygularım kesinlikle çünkü.

Hocam en büyük espirisi gözü inanılmaz bir şekilde karanlık odaya göre rahatlatması, bende oled c8 vardı karanlık oda keyfi yapayım dedim ertesi gün gün boyu gözlerim batıp durdu, bu şekilde kesinlikle bir hasar yaratmadı, çünkü ışık size doğru gelmiyor duvara doğru vuruyor odayı aynı zamanda loş bir ışık kaplamış oluyor gözün gördüğü alanda büyüyünce göz bebekleri karanlık odada olduğu gibi sürekli ışığa maruz kalmamış oluyor

• quote:

Tv nin arkasına sarı renk bir led şerit çekin karanlıkta hem gözlerinizi yormadan film izliyorsunuz hem de kusursuza yakın siyahları elde ediyorsunuz

Kaç metrelik led şerit kullandınız?
  • quote:

Hocam en büyük espirisi gözü inanılmaz bir şekilde karanlık odaya göre rahatlatması, bende oled c8 vardı karanlık oda keyfi yapayım dedim ertesi gün gün boyu gözlerim batıp durdu, bu şekilde kesinlikle bir hasar yaratmadı, çünkü ışık size doğru gelmiyor duvara doğru vuruyor odayı aynı zamanda loş bir ışık kaplamış oluyor gözün gördüğü alanda büyüyünce göz bebekleri karanlık odada olduğu gibi sürekli ışığa maruz kalmamış oluyor
    Duavara yansıyıp ortamı yumuşatması çok mantıklı, aldığını ledin ölçüsü tipi ve nereden aldınığınızıda belirtirmisiniz ? Güç kaynağı nedir ledin ?
  • Yaklaşık 4 metre led kullanmalısınız.

Bu da benim ambilight

• quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Yaklaşık 4 metre led kullanmalısınız.

Bu da benim ambilight

Bilgi için teşekkürler , ayrıca sizin ambilight sisteminiz sadece kodi üzerinden mi çalışıyor ?
  • Dinc90 kullanıcısına yanıt
    Aklınıza gelebilecek tüm senaryolarda çalışır

harici uydu, ps, apple tv android box gibi
    https://forum.donanimhaber.com/tv-arkasina-ambilight-led-sistem--135514025#135514252
    TRY 50.38 33% İndirim | DC5V USB kablosu LED şerit işık lamba SMD 5050 TV arka plan aydınlatması Kiti Masaüstü Arka Plan Lamba için TV bilgisayar ekranı Ekran
    https://s.click.aliexpress.com/e/bJmOCxsk Pc den uzatma usp ye takılı tv nin usp si yetmiyor, yada bir şarz aletini prize takıp usp uzatabilirsin

• Dinc90 kullanıcısına yanıt
    TRY 50.38 33% İndirim | DC5V USB kablosu LED şerit işık lamba SMD 5050 TV arka plan aydınlatması Kiti Masaüstü Arka Plan Lamba için TV bilgisayar ekranı Ekran
    https://s.click.aliexpress.com/e/bJmOCxsk Hazır 4 şerit

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.