Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8.765
Cevap
132
Favori
399.951
Tıklama
Giriş
    7251 Mesaj
    Şuan TV’den çok memnunum. Güncellemeden devam edeceğim. Güncellemek için hiçbir nedenim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Binbaşı
    1935 Mesaj
    Uydu kanal sıralaması belli aralıklarla karışıyordu, bu hata düzelmişmi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1246 Mesaj
    Arkadaslar ne kadar ilginciz yav. Neden guncellemiyorsunuz ki? Onu anlamadim ben yenilikci olun. Hayir bu apple gibi eski cihazlari eskitmiyor ki? Gorseli arttirip performansi dusuruyor apple bu sebeple eski cihazlar yavasliyor ve yeni cihazlar almak istiyor kullanicilarda.. bu applein satis politikasidir

Tv bu 2 seneye bir tv degisen mi var ki? Goruntu iyilestirmeleri arayuz vs degisiyor guncellemekten cekinmeyin. Suan tvye gelmedi diye guncellemedim ben. Netten indirip usbye atmaklada ugrasmak istemiyorum

Sizin haberiniz yok sanırım hocam. Bu TV’ler ilk güncellemeyi almadan önce çok daha performanslılardı. Güncelleme yapan istisnasız herkes pişman oldu. Aksine eğer siz bir cihazın işlevinden memnunsanız neden güncelleyesiniz ki? Kozmetik saçmalıklar uğruna performanstan ödün vermeye hiç ama hiç gerek yok. Ayrıca Apple’a nükseden bu kanser Android’de peydah olup IOS tarafına da sıçramıştır. Dolayısıyla asıl Android cihazlarda biz kesinlikle performanstan memnunsanız ve güncelleme kozmetik dışında bir yenilik getirmiyorsa kesinlikle güncellemeyin deriz. Gördüğüm kadarıyla daha şimdiden bazı sıkıntılar peydah olmuş bile, hiç ama hiç gerek yok.

|
    |
    cocarca33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
    7251 Mesaj

Kesinlikle sizin ve hiçbir dayanağı olmayan görşünüz. Zira hiçbir sitede bu şekilde ne bir açıklama yapıldı, ne de kullanıcıların geri bildirimleri bu yönde. Biz ilk çıktığında alanlardanız ve sayfanın başlarına gelirseniz ilk güncellemede nasıl pişman olduğumuzu görebilirsiniz. Siz muhtemelen güncellenmiş bir şekilde aldınız ve ilk halini bilmiyorsunuz. Ağzımızı açık bırakan siyahlar ve motion geliştirmenin yerinde şuan yeller esiyor. Güncellemeleri tek takip etme nedenimiz ilk halini geri getirmeyi başardılar mı onu görmek. İsteyen tabiki riske girip güncelleyebilir, ancak hiçbir dayanağı olmadan, hiçbir sitede bu şelilde bir açıklama yokken buraya gelip de bu açıklamalarda bulunmak en makul tabirle “ayıp”!

|
    |
    Speedsoldier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1211 Mesaj
    eski versiyonlar netten bulunarak indirilse veya elinizde varsa yeniden kurulsa tv ye olmuyor mu önceki versiyona dönülemiyor mu ?
    Henüz ps4 pro da denemedim, sadece uydu, netflix ve kodi.

Performans anlamında bir olumsuzluk hissetmediğim gibi tam tersi eğer kullanmadığınız programları (google muzik, filmler vs) kaldırırsanız ana ekran eskisine göre daha kullanışlı ve akıcı hale geliyor.

İşin ilginç yanı, oreo güncellemesi ile önceden dsmart modül de ara ara yaşadığım, kanalların epg lerinin gelmemesi sorunu da ortadan kalktı ve kanallar tv menüsünde daha hızlı listeleniyor.
    Önceden bir kasma durumu söz konusuydu.
    Zaten güncelleme notlarında da "İyileştirilmiş alıcı kutusu desteği" notu var.
    Bunların haricinde bana hitap eden bir yenilik yok, varsa da farkında değiliz.

Bir kere dahili video oynatıcısı hala kullanışsız ve çağ dışı durumda. Hala bu devirde böyle bir media player desteği inanılır gibi değil.
    Kullanan arkadaşlar codec sorunu var demiş, Kodi kullanmaya aynen devam benim için sorun değil.

Yukarıda da yazdığım gibi home tuşuna basılı tutunca açık uygulamaları görüyorduk, artık görünmüyor sadece yüklü mevcut uygulamalar gözüküyor home a basınca.
    Bunu niye kaldırırlar anlamış değilim.

Görüntü iyileştirmesi anlamında da bir yorum yapamıyorum, herkesin gözü farklı algılıyor ama bir gerileme veya olumsuzluk olsaydı
    Amerika dan haber alırdık diye düşünüyorum, oraya Aralık ayında geldi sanırım güncelleme.

Özetle isteyen yapar isteyen yapmaz, ben zaten bu aralar fabrika ayarlarına almayı planlıyordum hazır güncelleme gelmişken isabet oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 31 Ocak 2019; 14:53:30 >
    |
    |
    7251 Mesaj

Maalesef hocam. Yurtdışı forumlarda ilk güncelleme sonrası çok deneyen olmuş ancak hemen hepsi problem yaşamışlar. Bu nedenle güncellemeden önce çok iyi araştırmak gerekiyor. Siz arayüze yoğunlaşıyorsunuz, bir şey yok zannediyorsunuz ancak motion’da harelenme gibi sorunları fark edince başınızdan aşağı kaynar sular boşalıyor. İlk güncellemeden 2 sonraki güncellemede bunu düzelttiler ancak siyah ayarı ilk güncellemeden önce adeta Qled gibiydi. Bunu düzeltemediler veya düzeltmediler.

|
    |
    hakan_44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1211 Mesaj

benim tv dün kuruldu serviste usb ye indirmiş getirmiş sizin tv ye son versiyonu yükleyeceğiz dedi tamam dedim önceki versiyonlardaki görüntüyü bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim ama 65q7fn deki görüntü ile xf9005 arasındaki görüntü farkı anlatılmaz yaşanır.. eski versiyona dönebilme şansı olsaymış keşke.
    |
    |
    SAVIAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maalesef. Daha önce ikisini gönül rahatlığıyla kapıştırabiliyorken, şimdi fiyat/performans demek durumunda kalıyoruz.

|
    |

• Yarbay
    2424 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Android menüsünün yavaş hareket ettiğini kanal geçiş hızının düşük olduğunu düşünüyorsanız;

Ayarlar - Hakkında - Yapı

üzerine gelin ve 7-8 kez basın. Sonra geri gelin ve menüde "Geliştirici Seçeneklerini" açın.

Sırası ile

Pencere animasyon ölçeği

Geçiş animasyon ölçeği

Animatör süre ölçeği

Menülerine girip herbirini kapalı yapın.

Menünün yağ gibi aktığını görebilirsiniz.:)

Diğer ayarları kurcalamayın lütfen.

Belki görmeyen arkadaşlar vardır. Alıntı yapıyorum. Menüler daha hızlı oluyor bu yöntemle

• Yarbay
    6753 Mesaj

hocam çok abartıyorsunuz siz size gelen her tarafından ışık sızan banding olan tv üzerinden yorum yapıyorsunuz bölgesel karartma harici iki tv arasında neredeyse fark yok siyah ve renk konusunda q7fn bir tık daha iyi motion konusunda ise sony bir tık önde bunun dışında hiçbir farkları yok..sizin yorumunuzu okuyan derki birisi giriş seviye diğeri üst seviye ama alakası yok aynı seğment modeller zaten bunlar..
    |
    |

Haklisiniz abartiyorum kusura bakmayin...

|
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ek;
    Tr: Arka plan islem siniri = En cok 4 islem,,,, En: Background process limit = At most, 4 processes

Eke ek;
    Pro/Hotel Mode da deneyebilirsiniz... i + Mute + Vol Up + Home

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duff MC ® -- 31 Ocak 2019; 21:4:43 >
    |
    |
    L@civert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEŞİKTAŞK
  • Binbaşı
    1944 Mesaj
    Şunu net olarak söyleyebilirim ki dahili uydu alıcıda kanal değiştirme hızı 2 kat artmış durumda.
    Dsmart modülde sıkıntı olduğunu düşünüyordum, 4-5 sn süren kanal değiştirme süresi 2-3 sn şu an, üstelik bu hız dsmartın şifreli kanallarında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    348 Mesaj
    İyi akşamlar arkadaşlar. Tavsiye edebileceğiniz görüntü ayarları var mı?

|
    |
  • Yarbay
    2070 Mesaj
    daha önce masaüstü pc ye indirdiğim 4K filmleri tv ye kablosuz aktarabiliyordum.filmin üstüne gelip sağ klik yapıp yayınla diyordum.
    şuan olmuyor.Daha önce nasıl bir ayar yaptım ne yaptım hiç hatırlamıyorum da :)
    web sayfalarını yayınla diyip aktarım oluyor sıkıntı yok.
    İndirdiğim filmlerde neden böyle oldu anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 31 Ocak 2019; 23:9:7 >

Bir önceki güncellemede dlna özelliğini kaldırmışlardı, bununla alakalı olabilirmi?
    |
    |
    @BJK@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: @BJK@

daha önce masaüstü pc ye indirdiğim 4K filmleri tv ye kablosuz aktarabiliyordum.filmin üstüne gelip sağ klik yapıp yayınla diyordum.
    şuan olmuyor.Daha önce nasıl bir ayar yaptım ne yaptım hiç hatırlamıyorum da :)
    web sayfalarını yayınla diyip aktarım oluyor sıkıntı yok.
    İndirdiğim filmlerde neden böyle oldu anlamadım.
    Bende sag tiklayinca oyle bisey yok laptopda. Win7 kullaniyorum win10 da mi o var yoksa 🤔

|
    |

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Bir önceki güncellemede dlna özelliğini kaldırmışlardı, bununla alakalı olabilirmi?
    Ama Web sayfalarını aktarıyor yayınla diyince?
    @cocarca33 evet win 10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 1 Şubat 2019; 7:51:47 >
HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.