Şimdi Ara

■■■Sadece SOKAK Fotoğrafları Paylaşım Başlığı■■■

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.564
Cevap
37
Favori
61.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne kadar ilgi çekeceğini bilmiyorum, fakat içimden marka ve ekipman tartışmasının yaşanmayacağı, sadece fotoğraf ve paylaşımlar üzerine konuşulacağı konuların hasretini çok yaşıyorum.
    Maalesef forumlarda insanlar marka savaşlarının; istemeden de olsa, elçileri olabiliyor. Diğer yandan fotoğrafçılık ufuklarımızı genişletmede en etkili yöntemin tecrübeleri paylaşarak, görerek olacağı kanaatindeyim. Forumların da paylaşım adına eşsiz platformlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle bu konuyu açmış bulunmaktayım.

Sokak Fotoğrafçılığının tanımı, kişilere göre değişebilmektedir. Dolayısı ile çeşitli tanımlamalar ve alt dallara da sahiptir.
    Genel olabilecek bir tanımlama yapmak gerekir ise; bence, ana konusu insan ve insanın kamuya açık, sosyal alanlardaki hayatını, bu alanlar ile bilirkte, insanoğlunun yaşantısını hem tarihsel, hem sosyolojik bakımdan belgelemek olan, çok komplikle felsefi ve sanatsal anlatımlar içerebileceği gibi, çok basit ve ya sadece belgeleme, anı kayıt etme gibi çıktıları olabilen, sonsuz bir kompozisyon ve sahne zenginliğine sahip fotoğraf dalıdır.

Paylaşalım ve fotoğraftan keyif almamız dileği ile...

Bu başlık altında, sokak ve sokaktaki hayatı fotoğraflamayı seven bütün amatör, profesyonellerin eserlerini paylaşmaları adına açmak istedim.

Paylaşımların ve konunun kalitesinin belli bir seviyede kalması adına faydalı olabileceğini düşündüğüm kuralları da özet olarak aşağıda paylaşmak istiyorum:

1. Ekipmanın bir önemi yok, konunun konseptini bozmayacak (yukarıda mavi punto ile genel bir tanımlama yapmaya çalıştım) kalitedeki bütün sokak fotoğrafları paylaşılabilir

2. Beğendiğiniz ve başka fotoğrafçılara ait eserlerin paylaşımı da mümkün, tek koşul eser sahibinin isminin bu paylaşımda mutlaka belirtilmesi (Kendi eseriniz ise isim belirtmeye gerek yok)

3. Eser paylaşan arkadaşlar yapıcı olan bütün eleştirileri göze alarak paylaşım yapacak, eleştiren arkadaşlar sadece yapıcı eleştiriler yapacak

4. Her post ile sadece 1 tane fotoğraf paylaşılabilir. ( Bu maddenin amacı, bizleri paylaşım yapacağımız fotoğraflardan özenle seçim yapmaya itmesi )

:) Hayırlısı ile ilk paylaşımı da yapıyorum:

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cool pic bro

Bu konuya katkıda bulunacağım.

"This song is for you" by Şener Hayat, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 7 Kasım 2013; 10:54:48 >

• Hayırlısı olsun :)

Kemeraltı 5 (22,45 x 34,81) by Koray Yenidoğan, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

4. Her post ile sadece 1 tane fotoğraf paylaşılabilir
    okuyan var mı kuralları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

ilginçtir, ilk dslr makinemi aldıktan sonra çektiğim 18. kare bu. öyle özel bi yeri var benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 7 Kasım 2013; 11:58:38 >

• Konu güzel ancak sokak fotoğrafçılığı nedir önce onu biraz kavramak gerek forumda. Fotoğrafçılığın belkide en kazık dalıdır, zordur,girişkenlik , anı yakalama becerisi ve herşeyi kısıtlı zamanda aynı anda yapmak gerekir.
    Benim şahsen o kadar fotoğrafım olmasına rağmen "benim sokak fotoğrafım budur" diyebileceğim bir fotoğrafım henüz yok. Konuya katılım yapan arkadaşların da bence bu konuda biraz daha hassas olması gerekiyor. Ama güzel konu, takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Konu güzel ancak sokak fotoğrafçılığı nedir önce onu biraz kavramak gerek forumda. Fotoğrafçılığın belkide en kazık dalıdır, zordur,girişkenlik , anı yakalama becerisi ve herşeyi kısıtlı zamanda aynı anda yapmak gerekir.
    Benim şahsen o kadar fotoğrafım olmasına rağmen "benim sokak fotoğrafım budur" diyebileceğim bir fotoğrafım henüz yok. Konuya katılım yapan arkadaşların da bence bu konuda biraz daha hassas olması gerekiyor. Ama güzel konu, takipteyim.
    Güzel konu, benden de "arka sokaklar"a ait bir kare :))

• quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Güzel konu, benden de "arka sokaklar"a ait bir kare :))

Alıntıları Göster
    Aziz benim sokağa pek ilgim yok ama hep diyordum sokak fotoğrafları için başlık olmalı. Hatta 2 haftaır ben açmayı düşünüyordum ama ilk mesajı hangi bilgilrle dolduracağımı pek bilmediğim için açmadım Sana kısmetmiş önemli bir eksikliği giderdin eline sağlık.
    Pentax, Nikon, Canon ve diğer kullanıcılar sadece kendi marka başlığı altında paylaşıyorlar ve diğer markalarla çekilmiş güzel fotoğraflardan mahrum kalıyorlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dementor-1

Aziz benim sokağa pek ilgim yok ama hep diyordum sokak fotoğrafları için başlık olmalı. Hatta 2 haftaır ben açmayı düşünüyordum ama ilk mesajı hangi bilgilrle dolduracağımı pek bilmediğim için açmadım Sana kısmetmiş önemli bir eksikliği giderdin eline sağlık.
    Pentax, Nikon, Canon ve diğer kullanıcılar sadece kendi marka başlığı altında paylaşıyorlar ve diğer markalarla çekilmiş güzel fotoğraflardan mahrum kalıyorlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Alıntıları Göster

19.07.2012 by Koray Yenidoğan, on Flickr

• Abi uzun zamandır bunu düşünüyorum, hatta bir ara yanılmıyor isem seninle de paylaşmıştık bu konuyu. Son günlerde de karar verdim açtım.
    Arkadaşlarımızın kurallara uyarak hepimiz için çok keyifli ve öğretici bir konu olmasını temmeni ediyorum.

Çok güzel paylaşımlar var:), herkese teşekkürler!!

Bu konuyu ne kadar çok yayıp katılım sağlarsak, o kadar farklı yorumlar göreceğimize inanıyorum:) desteğinizi bu bağlamda da bekliyorum.

Paylaşımsız geçmeyelim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Abi uzun zamandır bunu düşünüyorum, hatta bir ara yanılmıyor isem seninle de paylaşmıştık bu konuyu. Son günlerde de karar verdim açtım.
    Arkadaşlarımızın kurallara uyarak hepimiz için çok keyifli ve öğretici bir konu olmasını temmeni ediyorum.

Çok güzel paylaşımlar var:), herkese teşekkürler!!

Bu konuyu ne kadar çok yayıp katılım sağlarsak, o kadar farklı yorumlar göreceğimize inanıyorum:) desteğinizi bu bağlamda da bekliyorum.

Paylaşımsız geçmeyelim :)

• quote:

Alıntıları Göster

#115 by Şener Hayat, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

#115 by Şener Hayat, on Flickr

Alıntıları Göster

IMGP2958BW by Koray Yenidoğan, on Flickr

• sokak denince aklıma nedense ilk siz geliyorsunuz beyler:D

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

sokak denince aklıma nedense ilk siz geliyorsunuz beyler:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz06

Alıntıları Göster

Bu forumda ağırlıklı olarak 3 kişi sokak fotoğrafı çok çekiyor hacı :)

@skid_row

Makro diyince de aklıma hep bizim @Sharks Power geliyor :D :D

• quote:

@skid_row

Ne yapalım, biz bu yola baş koyduk :p

202 - Return # by Şener Hayat, on Flickr

• quote:

@skid_row

Güzel çekim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

quote:

@skid_row

Güzel çekim

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 3 Temmuz 2021; 13:38:0 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.