Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
743.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o tarz şeyleri düşünme, en kısa zamanda araban olsun ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

o tarz şeyleri düşünme, en kısa zamanda araban olsun ;)

yaa insan 12 sene sonra yeni bi araba alacağı zaman ister istemez biraz ince hesap yapıyo 2009 hesabı daha çok ilerde satılacağı zamanki etkisi üzerine. Ama sabretmek de kolay değil pek
  • 2-3 hafta kadar önce park honda, civic hb 46500'e bırakıyorlardı. Ama dövizin bu son hareketinden sonra bugün ne fiyat verirler bilemiyorum.

O zaman için almayı düşüyordum ciddi ciddi konustuk bu fiyatı verdiler.Tahminimin çok altına bıraktılar. Ama sonra çok uygun fiyata 2. el bulunca onu aldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: proxy007

2-3 hafta kadar önce park honda, civic hb 46500'e bırakıyorlardı. Ama dövizin bu son hareketinden sonra bugün ne fiyat verirler bilemiyorum.

O zaman için almayı düşüyordum ciddi ciddi konustuk bu fiyatı verdiler.Tahminimin çok altına bıraktılar. Ama sonra çok uygun fiyata 2. el bulunca onu aldım.

Arabanız hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Detayları paylaşabilir misiniz acaba¿ (sedan? HB? model? km? vs...) Teşekkürler
  • 2007 model civic hb siyah 38bin km.. Daha önce sedanı vardı bende..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxy007 -- 29 Mart 2008; 18:48:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: proxy007

2007 model civic hb siyah 38bin km.. Daha önce sedanı vardı bende..

Evet hatırladım forumu bayağıdır takip ediyorum. Hem siyah olması hem de Hb olması bence çok güzel bir tercih. Nispeten biraz daha dikkat etmek gerekecek temizliğine Tekrar hayırlı olsun. Eğer kişisel sebeplerden değilse sedan'dan HB'ye geçmenizin nedeni nedir¿
  • quote:

Orjinalden alıntı: GrimReaperTH

Evet hatırladım forumu bayağıdır takip ediyorum. Hem siyah olması hem de Hb olması bence çok güzel bir tercih. Nispeten biraz daha dikkat etmek gerekecek temizliğine Tekrar hayırlı olsun. Eğer kişisel sebeplerden değilse sedan'dan HB'ye geçmenizin nedeni nedir¿

civic hb çok daha fazla hoşuma gidiyordu. Ama 2006 haziranda ben sedanı alırken hb'ler hem çok pahalıydı hem de yoktu. Almak içn 3-4 ay sıra bekleniyordu. Ama artık bayiler %10' a kadar indirim yapıyorlar, bu da 2. ellerin fiyatına da yansıdı. Dolayısı ile gecikmeli de olsa hayal ettiğim arabayı almış oldum.ben 2007 model civic hb'i 33500'e aldım. Sedanı da babama verdim.

• Aynı günde iki facia......Önce şoför kapısına bir aracın sürtüldüğünü gördüm Derin çizikler değil ama can sıkıcı....Dedim cana geleceğine mala gelsin...
    Arabayı bir yıkatayımda moralim düzelsin dedim..Fırçasız yıkatırken ön konsolu yumuşak bezle silin demeyi unuttum...Ve bu seferde gösterge camını çizmişler
  • quote:

Orjinalden alıntı: hondax

Aynı günde iki facia......Önce şoför kapısına bir aracın sürtüldüğünü gördüm Derin çizikler değil ama can sıkıcı....Dedim cana geleceğine mala gelsin...
    Arabayı bir yıkatayımda moralim düzelsin dedim..Fırçasız yıkatırken ön konsolu yumuşak bezle silin demeyi unuttum...Ve bu seferde gösterge camını çizmişler

Çok büyük geçmiş olsun. Aynı günde 2 defa üstüste gerçekten büyük şanssızlık olmuş. İnsanlar kendi malı olmadıkça hiç dikkatli olmuyorlar

• Göstergedeki çizikler silinebiliyor mu?
  • Teşekkür ederim...
    quote:

quote:

Aynı günde iki facia......Önce şoför kapısına bir aracın sürtüldüğünü gördüm Derin çizikler değil ama can sıkıcı....Dedim cana geleceğine mala gelsin...

Çok büyük geçmiş olsun. Aynı günde 2 defa üstüste gerçekten büyük şanssızlık olmuş. İnsanlar kendi malı olmadıkça hiç dikkatli olmuyorlar

• Aralıkta hb i-shifti 47.500 aldım..Şuan kaça verdiklerini bilmiyorum ama şöyle bir tavsiyem var...Büyük şehirlerden değilde anadoludaki satıcılardan telefonla fiyat alın kesinlikle..1-2 milyarlık farklar olduğunu düşünüyorum...
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Aydin144

Arkadaslar hb ve type-s lerde ne kadar indirim yapıyor bayiler bilginiz var mı????

Civic ile ilgili 172 sayfalık forumu ve bu forumu 2 ay boyunca sessizce takip ettikten ve tamamını okuduktan sonra ben de dayanamayıp üye oldum, çorba da elimden geldiğince benim de tuzum olsun istedim
    Geçenlerde İzmir Honda Terakki'ye gittiğimde Civic HB düz vites için 49,500 fiyat aldım. Ancak normalde 51,600 olan Civic HB i-shift şanzuman için bir kampanyaları olduğunu söylediler. Emin değilim ama 48,500 gibi bir fiyat olması lazım çünkü düz vites olandan daha ucuza geldiğini hatırlıyorum. Nedenini sorduğumda ise daha çok tercih edildiğini söylediler.
    Hediye konusunda ise pek cömert değiller. özellikle sedan modelde oldukları kadar. Sadece park sensörü (kamerasız) verebileceklerini söylediler
    Sevgiler Saygılar.....

• quote:

Göstergedeki çizikler silinebiliyor mu?

Tam yerini hatırlamıyorum ama 170küsür sayfalık olan honda civic forumunda birisinin başına daha gelmişti bu gösterge çizilmesi olayı. Biraz geriye doğru bakarsanız bulabilirsiniz.
  • Bende hatırlıyorum..Civic topiğindeydi..Arayayım..
    quote:

quote:

Göstergedeki çizikler silinebiliyor mu?

Tam yerini hatırlamıyorum ama 170küsür sayfalık olan honda civic forumunda birisinin başına daha gelmişti bu gösterge çizilmesi olayı. Biraz geriye doğru bakarsanız bulabilirsiniz.
  • quote:

Ben yerini buldum yazayım. 26. sayfada yazıyor. Yalnız önerilen çözüm, göstergenin olduğu şeffaf bölüm için değil, siyah bölümler için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxy007 -- 29 Mart 2008; 22:04:41 >
  • ben honda civic hb ile ilgili bir şeyler sormak istiyordum...i-shift li şanzıman ile manuel arasında performans ve tüketim olarak ne fark var...birde sanırım i-shift de direksiyon arkasında kollar var vites değiştirmek için onlar bu konuda ne kadar yardımcı olabiliyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: T_AnAFoR

ben honda civic hb ile ilgili bir şeyler sormak istiyordum...i-shift li şanzıman ile manuel arasında performans ve tüketim olarak ne fark var...birde sanırım i-shift de direksiyon arkasında kollar var vites değiştirmek için onlar bu konuda ne kadar yardımcı olabiliyor?

katalogdaki bilgilere göre 0-100 km hızlanma da manuel ile i-shift arasında yaklaşık 2 sn ve ortalama yakıt tüketiminde de 2 lt var diye biliyorum. Honda nın türkiye sitesine girip ordan inceleyilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: abstruseozgur

quote:

Orjinalden alıntı: T_AnAFoR

ben honda civic hb ile ilgili bir şeyler sormak istiyordum...i-shift li şanzıman ile manuel arasında performans ve tüketim olarak ne fark var...birde sanırım i-shift de direksiyon arkasında kollar var vites değiştirmek için onlar bu konuda ne kadar yardımcı olabiliyor?

katalogdaki bilgilere göre 0-100 km hızlanma da manuel ile i-shift arasında yaklaşık 2 sn ve ortalama yakıt tüketiminde de 2 lt var diye biliyorum. Honda nın türkiye sitesine girip ordan inceleyilirsiniz.

evet haklısınız sitede yazıyor.ben de daha önceden inceledim fakat burda yazmamdaki amaç türkiye yol koşullarındaki gerçek verileri öğrenebilmekti ama cevabınız için teşekkür ederim...özellikle bu iki aracı da kullanmış şanslı biri varsa ondan kesin cevap bekliyorum

• gerçek verisini ben söyleyeyim
    yakında gelecek update'i yaparsan manuelle aynı denilecek sürede hızlanıyor.
    direksiyondan vites değiştirmek bir ayrıcalık, odaklanma olayının bozulmasına engel oluyor, tabi bu çok hassas sürüşler için geçerli, onun dışında son derece zevkli...
  • quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

...
    yakında gelecek update'i yaparsan manuelle aynı denilecek sürede hızlanıyor.
    ....

Update'in tam olarak ne zaman geleceği konusunda bilgi alabildin mi? Ben sorduğumda kimse net tarih vermedi çünkü..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.