Şimdi Ara

Sadece Boylamasına Kanalları Olan Lastiğe Bıçakla Yanal Diş Açmak Mantıklı mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
5.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer bu topik fake deilse durum gerçekten kötü...
    arkadaşım o lastiklerle oynama yavaş yavaş bin işte...
    bıçakla diş açacakmışta yok etkisi ne olurmuş
    lastik kötüyse git lastik al lastik alcak durum yoksa olana kadar dolmuşa bin ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pulpa kullanıcısına yanıt
    hocam bilmeden cok sert cikmissiniz.Off road yarislari izlerseniz biraz, orada soyle bir olay var.Ellerinde standart bir lastik var.Fakat eger hava kotulesirse veya lastik tutunmasi yetersiz gelirse, aninda catir cutur lastiklere makas gibi bir aletle dis aciyorlar.Ben eger duzgun aletle yapilirsa deseni. sorun cikaracagini zannetmiyorum.
    Ha ben ugrasmam orasi ayri.

• Hocam bu konuda motorculara danışın onların sık yaptığı bir şey hiçbir motorcu aldığı lastiğin dişlerini beğenmez sırf bu nedenle hamuruna göre alı sonradan diş açan çok.

Hiçbir motorcu dedim yanlış oldu ama bu yönteme daha çok motorcular başvuruyor
  • mevcut kanalları bire bir benzeyen daha fazla kanallı bir lastiğin deseni uygulanarak olabilir tabi ama yapmak biraz zor iş, çok da milimetrik olmak gerek
  • İç köşeler keskin kalırsa dişler yırtılmaya devam edebilir. Bence en büyük risk bu, yaptıktan sonra merakın hakkını verip yakından takip etmek gerekir diye düşünüyorum. Diş açan aletler ısıyla çalışıyor böylece iç köşeler yuvarlatılmış oluyor. Kuru zemndeki fren mesafesi uzayabilir, buna hazırlıklı olmak lazım.

Aslında bizim yollar sabit çakıl yollar. Sabit çakıl deseni lazım. Bu palmiye desenleri zaten yollarımıza pek uygun deği, taban kötü bir şekilde sadece bir kaç tepe noktasına kuvvetli temas ediyor. Direksiyon kararsızlıkları bu yüzden. Aşağıdaki desen gibi küçük sık dişli, her yöne esneyebilen bir taban Türkiye'deki yolların çoğu için daha uygun.

Sadece Boylamasına Kanalları Olan Lastiğe Bıçakla Yanal Diş Açmak Mantıklı mı?

• fokliftlerin lastikleride dolma olduğu için bi makineyle diş açıyolar. ama onlar hız yapmıyor bide lastikler dolma teker sorun olmu
    bi tanıdık el aparatıyle aşıyodı .bir lastiğe hemen hemen 1 saat felan uğraşıyo
  • Hocam malum yaz geldi,araç üzerindeki kışlıkları yazlık lastik yapabilir miyiz ?
  • 4 egzosta patlıcan konusundan sonra efsane olacak bi konu daha
    yerimizi alalım buralar değerlenir
  • Siz lastiklerin kaymasından şikayet etmişsiniz ancak bence hız lastiklerinin hamuru nedeni ile de bu durum oluşabilir. Sonuçta yapacağınız şeyin, lastik dişlerinin tutunabileceği şekilde olmayan düz zemin üzerinde işe yaramama ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanbardak

4 egzosta patlıcan konusundan sonra efsane olacak bi konu daha
    yerimizi alalım buralar değerlenir

Makaracılar da olmasa forum çekilmezdi ama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Beast

Siz lastiklerin kaymasından şikayet etmişsiniz ancak bence hız lastiklerinin hamuru nedeni ile de bu durum oluşabilir. Sonuçta yapacağınız şeyin, lastik dişlerinin tutunabileceği şekilde olmayan düz zemin üzerinde işe yaramama ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Hamur ne olursa olsun, çoğu tırtıklı yollardan oluşan Türkiye'de ekstra dişlerin her zaman fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Eğer ki sadece hamurundan kaynaklıysa yandık demektir. O zaman janta elektrik verip ısıtıp yola çıkıcaz heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

Hocam malum yaz geldi,araç üzerindeki kışlıkları yazlık lastik yapabilir miyiz ?

Kış lastikleri belli süre için sertleştiren jeller var Avrupada. 6 aylık olanlarından alıp deneyebilirsiniz. 6 ay boyunca yaz lastiğı gibi olur, eriyip gitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

mevcut kanalları bire bir benzeyen daha fazla kanallı bir lastiğin deseni uygulanarak olabilir tabi ama yapmak biraz zor iş, çok da milimetrik olmak gerek

Çok da milimetrik olamam heralde ama şehiriçine yeter :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Hocam bu konuda motorculara danışın onların sık yaptığı bir şey hiçbir motorcu aldığı lastiğin dişlerini beğenmez sırf bu nedenle hamuruna göre alı sonradan diş açan çok.

Hiçbir motorcu dedim yanlış oldu ama bu yönteme daha çok motorcular başvuruyor

Motorcu tanıdığım pek yok ama bulucam artik.

• quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

eğer bu topik fake deilse durum gerçekten kötü...
    arkadaşım o lastiklerle oynama yavaş yavaş bin işte...
    bıçakla diş açacakmışta yok etkisi ne olurmuş
    lastik kötüyse git lastik al lastik alcak durum yoksa olana kadar dolmuşa bin ...

• Combalac kullanıcısına yanıt
    Her motorcu yapmıyor ama hastası olanlar kendi amaçlarına uygun hamuru alırlar sonra istedikleri şekilde diş açarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

İç köşeler keskin kalırsa dişler yırtılmaya devam edebilir. Bence en büyük risk bu, yaptıktan sonra merakın hakkını verip yakından takip etmek gerekir diye düşünüyorum. Diş açan aletler ısıyla çalışıyor böylece iç köşeler yuvarlatılmış oluyor. Kuru zemndeki fren mesafesi uzayabilir, buna hazırlıklı olmak lazım.

Aslında bizim yollar sabit çakıl yollar. Sabit çakıl deseni lazım. Bu palmiye desenleri zaten yollarımıza pek uygun deği, taban kötü bir şekilde sadece bir kaç tepe noktasına kuvvetli temas ediyor. Direksiyon kararsızlıkları bu yüzden. Aşağıdaki desen gibi küçük sık dişli, her yöne esneyebilen bir taban Türkiye'deki yolların çoğu için daha uygun.

Sadece Boylamasına Kanalları Olan Lastiğe Bıçakla Yanal Diş Açmak Mantıklı mı?

Çok teşekkürler hocam dikkatle okudum, değerlendiricem.

• Yeni nesil turbolinea

• quote:

Orijinalden alıntı: ANIL-D

Yeni nesil turbolinea

Turbolinea ile tanışamadığım için, yazdıklarını görmediğım icin yorum yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öpücem abey

kesersen lastik balon yapar

Lastik yanaklarına diş açmiycam hocam :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.