Şimdi Ara

Sadece APK yı silince uygulama artıkları silinir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Android telefonlarda program kaldır bölümünden uygulamayı silersek o uygulamanın dosyası,klasörleri komple silinir mi ? Yoksa artıkları kalır mı ?

Ben genelde silmeden önce, depolama/ önbelleği temizle ve verisiyi sil yapıyorum. Daha sonra uygulamayı kaldırıyorum.

Android 9.0 kullanıyorum, official samsung rom.

Uygulama artıklarının kalıp kalmadığını dosya yöneticisinden (gizli klasörleri göster açık) arama yapıyorum telefonun kendi yazılımının koyduğu. Önerebileceğiniz detaylı gizli dosyaları gösteren dosya yöneticisi var mı ?

• Ben genelde Revo Unistaller ile kaldrıyordum

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vsrevogroup.revouninstallermobile&hl=tr

Sonra forumdan bir arkadaş ADB AppControl önerdi ve telefonda normalde kaldırılmayan uygulamarı bile kaldırabiliyorum ve çok memnunum, tavsiye ederim.

https://appcontrol.neocities.org/download/latest_release_en.html

Nasıl kullanıldığını anlatan site.

https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-1-7-ultimate-app-manager-debloat-tool-tweaks.4147837/

• yilmaz976 kullanıcısına yanıt

Root gerekiyor mu ? Bende root var gerci cagrilarises kaydetme ozelligini aktif ettimtelin orjinal arayuzune 

Birde bu uygulamalar artiklari mi kaldiriyor yoksa silerken mi kullanacagiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt

Her iki uygulama da root istemiyor.

Revo Unistaller artık varsa onları da siliyor.

Diğer program ise telefonla gelen ve normalde root olmadan kaldırılamayan uygulamaları kaldırıyor.

• yilmaz976 kullanıcısına yanıt

Yilmazim bu ccleaner veya filecleaner vs uygulamalar var. Ise yarar mi ? Revo da bulamadim bos dosya ve gereksiz dosyalari,artiklari falan temizlemeyi. Windowstaki gibi basinca silmiyor android farkli.

Teker teker dosya yoneticisinden girip bakip siliyorum cok uzun is. Birde bu whatsapp i ben sd karta tasidim fakat galeride acinca yolladim fotograflar gozukmuyor. Normalde gozukurdu neden dolayi ? Mesela x kisisina u kisisine foto atiyorsun ya onlari ayri ayri album olarak gosteriyor. Senin cihazda ayni mi ? Dosya yoneticisinden girince gozukuyor ahmet mehmet e attigim ettiklerim. A20 bendeki samsung

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

filecleaner nı bilmiyorum ancak Ccleaner ın pro versiyonu işe yarıyor diye hatırlıyorum, denemekte fayda var.

Whatsapp konusunda maalesef yardımcı olamayacağım çünkü bende SD kart olmadığı için sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.