Şimdi Ara

Saçlarım dökülmeye başladı(Wax kullanımı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 ay önce filan hatta forumdan 1-2 kişiye sorduktan sonra osis mess up aldım.Saçlarım düz seyrek dandik bir fön yapıyorum haliyle pek durmuyor.
    Herneyse biraz tutsun diye wax kullanmaya başladım açıkçası biraz daha tutsada pekte etkili olmadı yani yine bütün gün elim saçımda dolaşıp duruyorum.
    Ana konuya gelirsek ilk 2 ay hiç saç dökülmesi vs. olmadı hiç kullanmadığım zamandaki gibiydi ama son bir aydır özellikle canım istemediğinden gece yıkamadan yatmaya başladım ve çok fazla dökülmeye başladı saçlarım.
    Örnek olarak okulda elimle saçımı düzeltirken arada sırada da olsa elime 1 tel geliyor, kopuyor yani sabah saçı yıkadıktan sonra havluya filan geliyor baya(20 tel filan dökülüyor).
    Yastıkta olmuyordu bu sabah yastıkta da 6-7 tane vardı.Yani iyice kötüye gitmeye başladı.

Hem adam akıllı saça şekil veremeyip hemde böyle dökülmeye başlaması kötü oldu gerçekten önerilere ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarışN -- 23 Ocak 2015; 16:01:13 >

• Yıkamayı bırakma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam akşamları yıkamaya devam ediyorum birde biraz uzadı saçlar sizce kısaltsam fayda sağlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarışN

Hocam akşamları yıkamaya devam ediyorum birde biraz uzadı saçlar sizce kısaltsam fayda sağlar mı?

Kısaltırsan belki dökülen saçlar dikkatini çekmez kısa olduğu için, ama günde 15-20 tel dökülme normal, ciddi olduğunu sanmıyorum

• Dostum yaşına bilmiyorum gunluk 20-30 tel civarı çok normal bir durum.zamanla azalacak ve duracaktir.saçını her gün yikamamaya dikkat et.saci zayiflatir.gun asiri yikamaya bak.tabi her gün wax sursürüyorsan her gün de yikamak zorundasin o ayri

• Hocam yaşım 18 hergün okul olduğu hafta sonu da dersane olduğu için hergün wax kullanıyorum.Bu yüzden hergün yıkıyorum saçı.
    Bende onu düşündüm acaba normal midir diye ama önceden böyle yıkadığımda havluda filan nerdeyse hiç saç olmazdı, misal sabah hemen lavaboda az bi şampuanla yıkayıp sonra saça şekil veriyorum lavaboya filan 2-3 tel belki düşerdi en çok şimdi 10-15 tane düşüyor bu yüzden biraz korktum açıkçası zaten saçlarım seyrek bayağı şimdi üniversitenin ortasında kel kamayalım

Bu arada saçlarım çok yağlanıyor birazda bu yüzden hergün yıkamak zorunda kalıyorum, wax kullanmazken de yağlandığı için hergün yıkıyordum.
  • quote:

Hocam yaşım 18 hergün okul olduğu hafta sonu da dersane olduğu için hergün wax kullanıyorum.Bu yüzden hergün yıkıyorum saçı.
    Bende onu düşündüm acaba normal midir diye ama önceden böyle yıkadığımda havluda filan nerdeyse hiç saç olmazdı, misal sabah hemen lavaboda az bi şampuanla yıkayıp sonra saça şekil veriyorum lavaboya filan 2-3 tel belki düşerdi en çok şimdi 10-15 tane düşüyor bu yüzden biraz korktum açıkçası zaten saçlarım seyrek bayağı şimdi üniversitenin ortasında kel kamayalım

Bu arada saçlarım çok yağlanıyor birazda bu yüzden hergün yıkamak zorunda kalıyorum, wax kullanmazken de yağlandığı için hergün yıkıyordum.

Kardeşim aynı şekilde saçlarım çok yagliydi lisede.çok rahatsız oluyordum.sabah yikiyorsun akşama sanki bir hafta önce yikamissin gibi oluyor.lisede benim de beyaz gömlekte sac olurdu hep.cok korkardim ama bir süre sonra normale dönüyor merak etme.dönmezse bölgesel belirgin kellik oluşursa git analiz yaptir.saçın geri dönüşü yok valla

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDarkKnight25

quote:

Hocam yaşım 18 hergün okul olduğu hafta sonu da dersane olduğu için hergün wax kullanıyorum.Bu yüzden hergün yıkıyorum saçı.

Kardeşim aynı şekilde saçlarım çok yagliydi lisede.çok rahatsız oluyordum.sabah yikiyorsun akşama sanki bir hafta önce yikamissin gibi oluyor.lisede benim de beyaz gömlekte sac olurdu hep.cok korkardim ama bir süre sonra normale dönüyor merak etme.dönmezse bölgesel belirgin kellik oluşursa git analiz yaptir.saçın geri dönüşü yok valla

Peki hocam bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben sprey kullanıyorum wax kullanmiyorum fon çekip sprey sıkıyorum 3gun yikamiyorum bazen saçını dökülme olmuyor ama yikayinca 20-30tel birden dökülüyor 5aydir kullanıyorum dökülme belli olmuyor normal dökülme bu gün içinde şekillendiriciden dolayı dökülmeyen sac yikayinca bi kerette dökülüyor bir sıkıntı olmaz dimi sacimda

• Market şampuanlarindan ve şekillendiricelerinden uzak durmaya çalış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.