Şimdi Ara

Saçım dökülüyor ve çekince elime geliyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
33.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım saçlarım 1-2 yıldır çok dökülüyor. Özellikle şimdilerde elimle çektiğimde 6-7 tel birden geliyor. Önceleri sadece önden dökülürdü şimdi arka taraftanda dökülmeye başladı. Bide çok çabuk yağlanıyor yani 1 gün sonra yağlanıyor ve koşarken, sıcaktan soğuk ortama girdiğimde filan saç derisinde acayip bir kaşıntı oluyor. Ayrıca çok güçsüz saç derim galiba, elimle biraz sert çektiğimde hemen dört beş tane geliyor.

Yaklaşık 1 yıl önce doktora gitmiştim Ketoral ve Alpecin Kafeinli şampuan aldırtmıştı. Alpecin bitti ilk başlarda etkiliydi ama sonradan yine devam ettik dökülme. Ketoralı hala kullanıyorum ama onunda bir etkisi yok acıkcası. Kaşıntı yaklaşık 3-4 yıldır var hala da devam ediyor ama dökülme son zamanlarda çok arttı bazen günde 50-60 tel rahat dökülüyor moralim çok bozuldu ve stresse girdim. Yardımınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heyyami -- 30 Aralık 2015; 19:09:21 >

• Aynı sorun bende de var. Elimi atıp saçımı karıştırdığımda bile 2 tel geliyor ve dediğin gibi çok yağlanıyor.Kan tahlili yaptırdım tertemiz çıktı.Kullanmadığım şampuan, yağ da kalmadı ama bir türlü önüne geçemedim.Şu anda saçta açılma yok ama zamanla başlayacak açılmalar.

Ben de takmıyorum artık, dökülürse dökülsün, saç ektiririz.
  • Heyyami kullanıcısına yanıt
    Yaşın saç dokulmesi icin cok erken.
    Ayrica elini sacina götürme yaglanmasi ve dokulmesi hızlanır.2 gunde bir prozinc mor kutu ile sacini yika.yaglanmasinin abur cuburla ilgisi var onlari kes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yaşımdan ötürü biraz kafaya takıyorum yani bu dökülmeler 20'li yaşlarda olsa babam kel olduğu için ırsi diye düşünürdüm. Ama hem kaşıntı hem de dökülme benim moralimi bozuyor. Bu kaşınma büyük ihtimal dökülmeyi de tetikliyor. Ama benim moralimi bozan daha çok dökülmenin yanı sıra mesela elimle saçı tutup çekeyim bildiğin kaş gibi üç dört tane geliyor eline. Saç derisi bu güçlü olması lazım. Bu arada sizin yaşınız kaçtı?

@srt12

Hocam dediğiniz şampuan/ilaç nedir ne değildir biraz açar mısınız? Saç dökülmesini tamamen durdurabileceğime inanmıyorum ama yavaşlatabiliriz.
    Yas 26 yaklasik 8 yildir seboreik dermatitle ugrasiyorum.16 yasinda ozcan denizin gencligindeki gibi sacim vardi.suan normal bi sac diyebiliriz.
    Senin yine iyi 2 gun idare ediyormus ben deki yaglanma yaklasik 15 saat sonra basliyor.sac illaki dokulecek fakat yeni saclar gelmez ise sikinti orada basliyor.su cekme olayi da kafani karistirmasin sacini yagliyken cektiginde daha fazla dökülür. Sacini yikadiktan sonra dene 5 telden fazla ise sikintili olabilir.ayrica yaglanmadan vb dökülen sac geri gelir.seboreik dermatitin yarattigi kabuk ve kasinti yuzunden sac derisini karisken kanattigimi bilirim fakat yine de kellik yok.bursa ve cevre illere yakinsan cok iyi bir doktor önerebilirim (ozel muayene).prozinc doktorun onerdigi bir sampuan yararini gorursun n11den 3 kutu alirsan hesapli olur.

• srt12 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 gün bile değil 1.5 günü zor görüyor. Benim saçlar zaten düz ve ince telli olduğu için daha sıkıntılı oluyor. Bursa'da değil Ankara'dayım.

Bi'de hocam bu Prozinc dökülmeye mi yağlanmaya mı karşı şampuan ayrıca ters etkisini görür müyüm sizce? Öyle bir riski var mıdır? Alabilirim de her an.
    Yaglanma kepek ve kasinti icin.bazi arkadaslar dokulmeye de iyi geliyor diyor ben o yonden fayda yada zarar görmedim. Toni & guy arındırıcı sampuan da var o cok kuvvetli bir sampuan yaglanma icin zarar verebilir sana o yuzden bisey diyemem her gun kullanilmamasi gerekiyor

• Peki hocam sağol bi denemek lazım. Olmadı hastaneye gidip bir kan testi de yaptırabilirim. Vitamin eksikliği vs varsa ortaya çıksın.
  • prozinc mor kutulu şampuanı nereden temin edebilirim ve fiyatı nedir.. herhangi bir yanetkisi varmıdır ve kepek yaparmı? benim saçlarım aşırı dökülüyor elimi attığımda sağlam atarsam eğer 10 tel oluyor.. dokundurunca bir iki tel düşüyor. yaş 20. finalhaftam cok stres yapmasamda aşırı döküntü oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OttomanEmpire86

prozinc mor kutulu şampuanı nereden temin edebilirim ve fiyatı nedir.. herhangi bir yanetkisi varmıdır ve kepek yaparmı? benim saçlarım aşırı dökülüyor elimi attığımda sağlam atarsam eğer 10 tel oluyor.. dokundurunca bir iki tel düşüyor. yaş 20. finalhaftam cok stres yapmasamda aşırı döküntü oluyor..

yanlız arkadaş prozinci seboreik dermatiti olduğu için önermiş normal saç dökülmesinde bir işe yaramaz
  • Asterix kullanıcısına yanıt
    konuyu acan arkadas seboreik dermatitli oldugunu söylememişki arkadaş ona onu öyle önermiş ama o şampuanın bilgisini okudum saç dökülmesine karşı yaızyor
  • quote:

konuyu acan arkadas seboreik dermatitli oldugunu söylememişki arkadaş ona onu öyle önermiş ama o şampuanın bilgisini okudum saç dökülmesine karşı yaızyor

konuyu açan arkadaşın anlattıklarına göre yüzde yüz dermatiti var oda belirterek söylemiş. Prozic karşıntı kepek ve yağlanmayı yani anlayacağın dermatiti önler normal saç dökülmesine bir faydası yok. Zaten saç dökülmesine faydası olan 2 şey var biri finastrid ( dökülmeyi önlüyor ama erkekliğinde gidiyor) ikincisi minoxil bunun dışındakiler sadece saçlarını güçlendirir
  • Asterix kullanıcısına yanıt
    ya tamamda kaşıntı kepek ve yağlanma hepsi var bende :D ben ne kullanacağım şimdi kulağımın arkasındada bi beze var stres arttıkca şişiyor kocaman oluyor stres yapmayınca kayboluyor. cok sert bi tabaka ne bilmiyorum yaklaşık 5 aydır falan var seberatit dermatitmi diyosunuz o hastalıktan olabilir bendede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

konuyu açan arkadaşın anlattıklarına göre yüzde yüz dermatiti var oda belirterek söylemiş. Prozic karşıntı kepek ve yağlanmayı yani anlayacağın dermatiti önler normal saç dökülmesine bir faydası yok. Zaten saç dökülmesine faydası olan 2 şey var biri finastrid ( dökülmeyi önlüyor ama erkekliğinde gidiyor) ikincisi minoxil bunun dışındakiler sadece saçlarını güçlendirir

+1

• Iki sene once benimde aynı oluyordu hocam. Şu an çok memnunum bir bucuk sene once saç ektirdim ekildikten bir sene sonra sanki ekilmeyen saçlarım aynı dökülmeye başladı bende yaptığım araştırma sonucu minoxil kullanıyorum ben beş aydır çok mamnunum dokulmeyi tamamen kesti benden yana tavsiye ederim ama kesmeden kullanman lazım zaten beni bu kadar psikolojik olarak faydasını gördüğüm şeyi de kesmeyi düşünmüyorum

• mhmtsynn kullanıcısına yanıt
    Hocam minoxil pahalı ya malum öğrenciyim zaten her ay 50 lira ödeyecek durumda değilim yani. Ama etkisini gören çokmuş saçı gürleştirdiğini söyleyen filan çok var. O yüzden bir kereliğine denemek istiyorum. Bıraktıktan sonra bir sıkıntı olur mu hocam? Yan etki vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heyyami

Hocam minoxil pahalı ya malum öğrenciyim zaten her ay 50 lira ödeyecek durumda değilim yani. Ama etkisini gören çokmuş saçı gürleştirdiğini söyleyen filan çok var. O yüzden bir kereliğine denemek istiyorum. Bıraktıktan sonra bir sıkıntı olur mu hocam? Yan etki vs.

tek denemede çok bir işe yaramaz zaten ama uzun süre kullanıp bırakırsan dökülmenin arttığını biliyorum.
  • quote:

Bir ay bi işe yaramaz aynen hocam.
    Ben iç dört ay kullandım bi aylığına bi sebepten dolayı ara vermek gerekti hemen dökülmeye başladı kesme devam

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmtsynn

quote:

Ben iç dört ay kullandım bi aylığına bi sebepten dolayı ara vermek gerekti hemen dökülmeye başladı kesme devam

Bisey soracagim sizde seboreik varmi yoksa sadece genetikmiydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

Orijinalden alıntı: mhmtsynn

quote:

Bisey soracagim sizde seboreik varmi yoksa sadece genetikmiydi

Allaha Şükür öyle bir hastaligim yok hocam bizimki genetik dokulecegi belliydi bizimkisi genç ken müdahale

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.