Şimdi Ara

saç yağlanması ve kaşıntı için öneri şampuan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
69.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4 aydan berı seboreık dermatıt rahatsızlıgı yasıyorum.

saclı derıde kasıntı,hafıf kepeklenme(tepe bolgesınde) ve son zamanlarda gunde 15-20taneye ulaşan dokulme sorunum var

doktorum medobıotın 5mgx2 kez gunde ve konazol sampuan yazdı

oncedende ketoral kullanmıstım yıne medıkal sampuan ama kasıntı sonradan yıne nuksetmıstı

novocrın sulfur kukurtlu sampuanı methedıyorlar ama cok sık sampuan degıstırmekten cekınıyorum acıkcası

sızın bana kasıntı ve yaglanmayı kesebılecek etkılı sampuan tavsıyelerınız nelerdır?

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler..

• aynı sorun bendede var acayip yağlı saçlarım dokunduktan sonra elimi yıkamak zorunda kalıyorum sürekli duş alıyorum ama duş aldıktan en fazla 3 saat sonra tekrar kepek ve yağlanma oluyor bir de acayip dökülüyor günde 25-30 tel dökülüyordur.kaşıntıdan bazı geceler uyuyamıyorum bile senin kullandıgın sampuanlar azalttı mı kaşıntı ve kepeği ?
  • defne şampuanı dene çok iyi geldi bana aynı sorunlardan muzdaripdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra06

defne şampuanı dene çok iyi geldi bana aynı sorunlardan muzdaripdim.
    konazol ılk basta ıyı geldı elocon losyon suruyordum aksamları.haftada 3 kezde konazolla yıkıyordum saclarımı 5 dakıka bekletıyordum sac derısınde.sacları cok sertlestırdı,kasınmayı azalttı dıyebılırım ama benım rahatsızlıgın seboreık sorununun kokenınde yag oranınn dengesızlıgı oldugundan yaglanmaya bır cozum bulamadım.ucretsız sac testı yapan bır eczanede sac derımı gosterdıler parlıyor resmen yağlanmadan derının ustu.

@astra06

defne sampuanının ısmı nedır acaba?
    yaglanma ve seboreık dermatıte ıyı gelıyormudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOURINHO

konazol ılk basta ıyı geldı elocon losyon suruyordum aksamları.haftada 3 kezde konazolla yıkıyordum saclarımı 5 dakıka bekletıyordum sac derısınde.sacları cok sertlestırdı,kasınmayı azalttı dıyebılırım ama benım rahatsızlıgın seboreık sorununun kokenınde yag oranınn dengesızlıgı oldugundan yaglanmaya bır cozum bulamadım.ucretsız sac testı yapan bır eczanede sac derımı gosterdıler parlıyor resmen yağlanmadan derının ustu.

@astra06

Alıntıları Göster
    Bendede var aynısı çözüm bulamadım malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: geberit

Bendede var aynısı çözüm bulamadım malesef.

Alıntıları Göster
    Aynen beni anlatmışsın aynı problem bende de var.
  • quote:

@astra06

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MOURINHO

@astra06

DFN GARLI ŞAMPUAN DEFNE ŞAMPUANI DİYEDE GEÇER YAĞLANMA VE KEPEĞE TAM ÇÖZÜM BULDUM DİEBİLİRİM ÜSTELİK DOĞAL BİLEŞENLERDEN YAPILMA OLDUĞUNDAN SÜREKLİ KULLANABİLİRSİNİZ ÖMÜRBOYU.SAÇ TELLERİMDEDE KALINLAŞMA GÖZLE GÖRÜLÜR DÜZEYDE.KURU SAÇLAR İÇİN PEK ÖNERMEM.ESKİDEN SABAH YIKAR AKŞAMA YAĞLANIRDI SAÇLARIM ŞİMDİ 2 GÜNÜ RAHAT ÇIKARTIYORUM.MEMLUNUM YAĞNİ,ÜSTELİKTE ÇOK ÇOK UCUZ 8.5 TL FALANDI

• quote:

Orijinalden alıntı: OraLeTH

Aynen beni anlatmışsın aynı problem bende de var.

Alıntıları Göster
    maalesef kı bu kasıntı ve yaglanma bazen cok sıddetlı artınca ınsanı cıldıtıyor

losyonlar ve medıkal sampuanlarla bıraz kontrol altına alabıldım seboreıkı
    sankı sac derısınde ufak bır canlı yuruyormus hıssı uyandırıyor bu kasıntılar

kasıntı ıcın arkadaslar sıze medıkal sampuanları onerırırm.konazol.ketoral gıbı

ama yaglanma ıcın tavsıyelere acıgım.bır yerde okumustum "clear for men actıvsport" yaglanma ve kasıntıya cok etkılıymıs dıye ama ne derece etkı saglar emın degılım.

• quote:

maalesef kı bu kasıntı ve yaglanma bazen cok sıddetlı artınca ınsanı cıldıtıyor

losyonlar ve medıkal sampuanlarla bıraz kontrol altına alabıldım seboreıkı
    sankı sac derısınde ufak bır canlı yuruyormus hıssı uyandırıyor bu kasıntılar

kasıntı ıcın arkadaslar sıze medıkal sampuanları onerırırm.konazol.ketoral gıbı

ama yaglanma ıcın tavsıyelere acıgım.bır yerde okumustum "clear for men actıvsport" yaglanma ve kasıntıya cok etkılıymıs dıye ama ne derece etkı saglar emın degılım.

Alıntıları Göster
    yaglanmayı durdurmak ıcın tavsıyenız nedır arkadaşlar?

• quote:

yaglanmayı durdurmak ıcın tavsıyenız nedır arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    Defne dediğiniz şampuan ince saçı canlandırıyor mu? Kalınlaşma sertleşme vs oldu demişsiniz de, eğer gerçekten çok etkiliyse bende kullanıcam. Dökülmeye önlem bulamadık bari sahip olduğum saç canlı görünsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorümsü Minör

Defne dediğiniz şampuan ince saçı canlandırıyor mu? Kalınlaşma sertleşme vs oldu demişsiniz de, eğer gerçekten çok etkiliyse bende kullanıcam. Dökülmeye önlem bulamadık bari sahip olduğum saç canlı görünsün.

Alıntıları Göster
    Benim saclarda cansız yaglı.Ne yapsamda düzelmiyor bir türlü.
  • saçlarını her gün yıkamaktan vazgeç eğer imkanın varsa çünkü saçlı derinin de bazen kirli kalıp nefes alması lazım ayrıca yıkarken aşırı sıcak su kullanma mümkünse ılık su ile yıkan ve asla masaj yapar gibi saçını kaşıma yıkarken çünkü bu yağlanmayı ve kepeklenmeyi artırır şampuan tavsiyem yok bende de aynı yağlanma sorunu var her gün yıkıyorum çünkü saçlarım uzun rahatsız ediyor.

buna yıllarca çare bulamamış biri olarak tavsiyelerimi yazdım biraz rahatlarsın ayrıca saçınla oynama
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitaros

saçlarını her gün yıkamaktan vazgeç eğer imkanın varsa çünkü saçlı derinin de bazen kirli kalıp nefes alması lazım ayrıca yıkarken aşırı sıcak su kullanma mümkünse ılık su ile yıkan ve asla masaj yapar gibi saçını kaşıma yıkarken çünkü bu yağlanmayı ve kepeklenmeyi artırır şampuan tavsiyem yok bende de aynı yağlanma sorunu var her gün yıkıyorum çünkü saçlarım uzun rahatsız ediyor.

buna yıllarca çare bulamamış biri olarak tavsiyelerimi yazdım biraz rahatlarsın ayrıca saçınla oynama
    aynı sorun bendede vardı.kaşıntıdan fenalık gelmişti artık içime. burda tanıdığım bir baharatçı bana bir sabun verdi. ve 3 kullanımdan sonra ne kaşıntı kaldı ne de kepek.şu anda onu kullanıyorum yaklaşık 3 senedir, ama tabi artık o baharatçıdan almıyorum. çünkü bu sabun eczanelerdede satılıyor. hatta daha ucuza satılıyor
    kesinlikle tavsiye ediyorum, kaşıntı için birebir. yaklaşık 3-4 kullanımdan sonra emin olun kaşıntıdan eser kalmıyor. sabunun adı CAPİLA, kurtsan ilaç firmasının bir ürünü. her eczanede bulabilrisiniz.kokusu pek hoş olmasada işe yaradıktan sonra pek te önemsemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi street_cops -- 1 Kasım 2008; 16:43:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Majorümsü Minör

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: !XiR

evet faydasını gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: astra06

quote:

Orjinalden alıntı: !XiR

evet faydasını gördüm.

Alıntıları Göster
    Yağlanma için değil ama kepek için eczanelerde satılan Nizoral'i tavsiye ediyorum. Gerçekten diğer şampuanların hepsinin yalancı olduğunu göreceksiniz. Benim gibi bir insanı kepekte kurtardıysa kerameti vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: street_cops

aynı sorun bendede vardı.kaşıntıdan fenalık gelmişti artık içime. burda tanıdığım bir baharatçı bana bir sabun verdi. ve 3 kullanımdan sonra ne kaşıntı kaldı ne de kepek.şu anda onu kullanıyorum yaklaşık 3 senedir, ama tabi artık o baharatçıdan almıyorum. çünkü bu sabun eczanelerdede satılıyor. hatta daha ucuza satılıyor
    kesinlikle tavsiye ediyorum, kaşıntı için birebir. yaklaşık 3-4 kullanımdan sonra emin olun kaşıntıdan eser kalmıyor. sabunun adı CAPİLA, kurtsan ilaç firmasının bir ürünü. her eczanede bulabilrisiniz.kokusu pek hoş olmasada işe yaradıktan sonra pek te önemsemiyorum

Alıntıları Göster
    Benim derdim yağlanma ve yeni yıkandığında elektriklenmeydi.Otacı'nın 10 bitkili %100 doğal yeşil şişesini kullanmaya başladım.3-4 yıkamada etkisini gördüm.Şu an 2. şişeyi bitirdim ve saçlarımda yıkamadan sonra 0 elektriklenme oluyor artık çok mutluyum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: speedmonster

aynı sorun bendede var acayip yağlı saçlarım dokunduktan sonra elimi yıkamak zorunda kalıyorum sürekli duş alıyorum ama duş aldıktan en fazla 3 saat sonra tekrar kepek ve yağlanma oluyor bir de acayip dökülüyor günde 25-30 tel dökülüyordur.kaşıntıdan bazı geceler uyuyamıyorum bile senin kullandıgın sampuanlar azalttı mı kaşıntı ve kepeği ?

eski konu fakat, önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

quote:

aynı sorun bendede var acayip yağlı saçlarım dokunduktan sonra elimi yıkamak zorunda kalıyorum sürekli duş alıyorum ama duş aldıktan en fazla 3 saat sonra tekrar kepek ve yağlanma oluyor bir de acayip dökülüyor günde 25-30 tel dökülüyordur.kaşıntıdan bazı geceler uyuyamıyorum bile senin kullandıgın sampuanlar azalttı mı kaşıntı ve kepeği ?

herhangi bir öneride bulunamam çünkü ne denediysem saçlarımın yağlanmasını geçiremediama şunu söyleyebilirim sakın eczanelerde satılan prozinc ketoral gibi şişirilmiş şampuanları dikkate alıp para bayılma.Prozinc o kadar övülmüş ki denemek için aldım 20 tl para bayıldım hiçbir işe yaramadı. head&shol. limonlusu bile daha iyi denemiş olduğum medikal şampuanlardan

• quote:

Orijinalden alıntı: Am I Evil ?

quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

quote:

herhangi bir öneride bulunamam çünkü ne denediysem saçlarımın yağlanmasını geçiremediama şunu söyleyebilirim sakın eczanelerde satılan prozinc ketoral gibi şişirilmiş şampuanları dikkate alıp para bayılma.Prozinc o kadar övülmüş ki denemek için aldım 20 tl para bayıldım hiçbir işe yaramadı. head&shol. limonlusu bile daha iyi denemiş olduğum medikal şampuanlardan

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar kepeğe ben bu şampuan ile çözüm buldum

Yağlanmaysa hergün yıkamam gerekiyor ne yazık ki.Yağlanmaya çözüm bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Isbara ALP

Arkadaşlar kepeğe ben bu şampuan ile çözüm buldum

Yağlanmaysa hergün yıkamam gerekiyor ne yazık ki.Yağlanmaya çözüm bulamadım

Alıntıları Göster
    Saçlarım uzun.Söylediğim şampuanla kepek sorununu hallettim ama yağlanma olayı çok kötü.Eğer hergün yıkamazsam ertesi gün saçım yağdan dolayı çok çok inceliyo az az saç derisi gözüküyor.Saçlarımda dökülme yok çok şükür.Ama yağlanma aşırı fazla.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.