Şimdi Ara

saç yağlanması ve kaşıntı için öneri şampuan (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
69.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saç dökülmesinden vazgeçtim, yağlanmayı nasıl durduracağız.

Yıkadıktan 1 saat sonra ellerimi saçıma dokunamıyorum, yıkamak zorunda kalıyorum.
  • eğer saclarınız uzunsa yağlanma ve kepekte bu doğrultuda artar.benim saçlarım uzundu.son 3 senedir, 3 numara yöntemiyle hepsinden kurtuldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orjin Carnibor -- 22 Aralık 2011; 21:14:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlaturkaMavzer

eğer sağlarınız uzunsa yağlanma ve kepekte bu doğrultuda artar.benim saçlarım uzundu.son 3 senedir, 3 numara yöntemiyle hepsinden kurtuldum

Saç kalmadıki, saçları uzatalım.

Saç olduğunda yağlanma çok gözükmüyordu, şimdi yağlanma hemen gözükür oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Grubumuza hoşgeldin kardeşim.Cildiyeye gitmeni tavsiye ederim.İlaçlar herkes de farklı sonuç veriyor çünkü.Tabi hayatının sonuna kadar böyle olma ihtimalinde var.

Tşk.

ilaç kullanmadan yana değilim, şampuan vs. çözüm bulabirsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.SAHİN -- 22 Aralık 2011; 21:25:19 >
  • Bende de aşırı yağlanma ve kepek vardı ta ki Head&Shoulders'in bi şampuanini kullanana kadar. Üstünde "hassas saç derisi bakimi aloe verali" yaziyo. Banyodan sonra da saçlarimi kurulayip "dove kepege karsi etkili rahatlatici losyon" ile masaj yapiyorum. En az 3 gün yağlanma yok
  • bunu kullanıyorum çok memnunum.
     saç yağlanması ve kaşıntı için öneri şampuan
  • Mesajim bulunsun yaglanmaya kesin ise yarayan onerisi olan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

bunu kullanıyorum çok memnunum.

Yağlanmaya çözüm olyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

quote:

3 günde bir yıkarsam bu şampuanla sıfır yağ.fiyatıda ucuz 15 tl olması lazım.
  • quote:

quote:

quote:

3 günde bir yıkarsam bu şampuanla sıfır yağ.fiyatıda ucuz 15 tl olması lazım.

Tşk.
  • quote:

quote:

Saçta yağlanma ve buna bağlı saç dökülmesi üstesinden gelemediğim tek problem. Saçlarımı ön kısmını kaybettim ama yağlanma hala dinmedi,
    konuda geçen bütün ürünleri ve fazlasını kullandım, yanlız biomeni kullanmadım çünkü o ürün yeni sayılır.
    Nizoral, ketoral, prozinc, sebamed, ardıç şampuan, pirdolin, sarımsaklı şampuanların hemen hemen bütün markaları, zetion, folixir ..vs...
    Bir dönem tamamen çözmüştüm, ithal bir ürünle saçlarımın bir kısmını da geri kazanmıştım.
    Sanki mucize idi, sihirli bir değnek değmş gibi birkaç kullanımda yağlanma, kaşıntı, dökülme sivilcelenme iyileşiveriyordu.
    2004 yılına kadar ithal edildi, eczanelerde satıldı ben doğrudan ithalatçısından alıyordum.
    İthalatçını vefatı ile (Allah rahmet eylesin- Necmi Aydeniz) temin edemez oldum.
    Üretici firma 2009 tarihinde ürünün formülünü değiştirdi böylelikle o kapı da kapandı.
    Ürün 101 B hair tonic ( zhangguang 101 B). Google sorgulatın karşınıza çıkar. Ancak dediğim gibi yeni formül bu konuda artık işe yaramıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 13 Mart 2013; 21:27:03 >

• Hacı Şakir 1 numaradır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

quote:

Saçta yağlanma ve buna bağlı saç dökülmesi üstesinden gelemediğim tek problem. Saçlarımı ön kısmını kaybettim ama yağlanma hala dinmedi,
    konuda geçen bütün ürünleri ve fazlasını kullandım, yanlız biomeni kullanmadım çünkü o ürün yeni sayılır.
    Nizoral, ketoral, prozinc, sebamed, ardıç şampuan, pirdolin, sarımsaklı şampuanların hemen hemen bütün markaları, zetion, folixir ..vs...
    Bir dönem tamamen çözmüştüm, ithal bir ürünle saçlarımın bir kısmını da geri kazanmıştım.
    Sanki mucize idi, sihirli bir değnek değmş gibi birkaç kullanımda yağlanma, kaşıntı, dökülme sivilcelenme iyileşiveriyordu.
    2004 yılına kadar ithal edildi, eczanelerde satıldı ben doğrudan ithalatçısından alıyordum.
    İthalatçını vefatı ile (Allah rahmet eylesin- Necmi Aydeniz) temin edemez oldum, sonra bir süre daha e-bay dan aldım.
    Üretici firma 2009 tarihinde ürünün formülünü değiştirdi böylelikle o kapı da kapandı.
    Ürün 101 B hair tonic ( zhangguang 101 B). Google sorgulatın karşınıza çıkar. Ancak dediğim gibi yeni formül bu konuda artık işe yaramıyor..

Bilgilendirme için tşk.

Dökülme devam ediyor fakat yağlanmayı birtürlü durduramıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: I haven't Nick

+1 Lanet olsun.Benim de saçlarım 3 günde yağlanıyor.

Rahatsız mısın arkadaşım ?

İşin normali bu zaten,2-3 günde yağlanması gerek.Aşırı olmamak kaydıyla yağ sağlıklıdır.Saç kendi yağıyla beslenir.

Demek ki yağlanmasa ayda bir yıkayacaksın saçlarını.
  • konazal şampuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahan1987 -- 9 Eylül 2014; 4:13:38 >
  • Saç yağlanması ve kaşıntı kepek problemi habercisi olup, fakat aşırı kepek problemi olan seboreik dermatit sorunudur. Hastalık değil sorun normal kepek için konazol şampuan kullanabilir. Aşırı kepek içinse TTO içeren Dermotto kullanmak gerekir.
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama çözüme kavuşan arkadaşlar varsa nasıl çözüme kavuştuklarını belirtebilir mi?

Kafa kalmadı vallahi bu kaşıntıdan yağlanmadan.
  • Guncelliyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tatlı Badem yağı,Argan yağı ve Çörek otu yağını alıyorsun.Tercihen her hafta başına bunlardan birini üç gün arayla sürüyorsun.Hafifçe masaj yaparak özellikle saç diplerine bunu yeğdiriyorsun.Bir saat-İki saat filan başımda bununla bekliyorsun ve duş alarak bu yağları saçından akıtıyorsun.Şampuan olarakta Doğal Zeytinyağlı bir şampuan almanı öneririm.İçinde kimyasallar çok az olsun.Ben son iki aydır dalan d'olive'nin şampuanını kullanıyorum.Açıkçası az önce anlattığım yağlar ve yıkama düzeni ile saçımda ne kepek kaldı,ne yağlanma ne de kaşıntı.Eskiden bunların hepsi bende vardı.Hatta başımda sık sık saç diplerinde sivilce benzeri kızarıklıklar da olurdu.Fakat bu düzeni yapınca hepsi gitti.

Ayrıca saçlarını sık sık yıkama ve saç kurutma makinesi ile kurutma.Şahsen son bir yıldır saçlarımı üç gün arayla yukarıda anlattığım yağlar ile besleyerek yıkadım.Saç kurutma makinesini tamamen bıraktım.Dökülen saçlarımda dökülme durduğu gibi kepek,yağlanma ve kaşıntı sorunu da geçti...

NOT:Konu teee 2013 konuşuymuş ama olsun belki birisinin işine yarar

• Cay agaci yagini deneyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.