Şimdi Ara

Saç Kurutma Makinesi ile Xbox 360 Tamiri(Tamir edenler 15 oldu, 5 konsol yine bozuldu) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
15.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman sana ödül verek kardeşim,benden sana bölümün en faydalı şahsı ödülü gelsin
  • Şaka maka, cidden benim de çok hoşuma gitti.

Bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim, en azından çalıştırıyor aleti öyle ya da böyle.
  • Peki konsolu her açtığımız zaman mı uyguluyoruz bu işlemi yoksa ne zaman kırmızı ışıklar yanarsa mı?
  • Ne zaman kırmızı ışık yanarsa. :)
  • geçmiş olsun ve ömürleri uzun olsun aletlerinizin
    bendede jasper var ..sorum şu: madem bu leimler dandik.. jasperda farklı lehimmi varki ??
    hatta bazı yorumlarda vardı..: -- hd ready ve ful hd cozunurluklerde makine yoruluyor falan diye..
    jasperla lehim konusunda değişen ne olduki ??
  • lehim falan hikaye,gpu ısınıyordu ve bunu absorbe edecek bir heatsink yoktu,üstelik fanlarda yetersizdi ha şimdi ne değişti herşey aynı sadece nm olarak küçüldü gpu ve cpu ve buda daha az enerji ve ısınma demek oluyor bunun içinde jasperlar sağlam çıktı,sadece jasperda gpu 65nm diğerlerinde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

lehim falan hikaye,gpu ısınıyordu ve bunu absorbe edecek bir heatsink yoktu,üstelik fanlarda yetersizdi ha şimdi ne değişti herşey aynı sadece nm olarak küçüldü gpu ve cpu ve buda daha az enerji ve ısınma demek oluyor bunun içinde jasperlar sağlam çıktı,sadece jasperda gpu 65nm diğerlerinde yok

sendeomi
    iyide gpu eğer ısınıyorsaa.. bu arkadaşlar ısınan gpu ya saç kurutucuyla daha fazla ısı vererek nasıl çalıştırıolar aleti yaaa??eminmisin sorun tek gpu olmasın??
  • Jasper'a kadar sadece lehimler değil anakart üzerindeki komponentlerde dandikti. 90nm GPU çok ısınıyordu, heatsink ve soğutma yetersizdi, çiplerin üstündeki termal macun bile kalitesizdi. Nette bazı videolar vardı. Aşırı ısınan anakart eğilip bükülüyordu.

Jasper'da durum nasıl bilmiyorum ama makinalar sağlam çıktığına göre bi revizyona gitmişler belliki.

quote:

bu arkadaşlar ısınan gpu ya saç kurutucuyla daha fazla ısı vererek nasıl çalıştırıolar aleti yaaa??

Isıtarak bağlantı noktalarından kopan lehimleri tekrar temas ettiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 7 Haziran 2010; 0:03:00 >
  • saç kurutma makinasının ısısı lehimleri eritmeye yetmez,bu çözüm kısa süreli olur(kısa sözcüğünün size ne anlattığına bağlı)bu yöntem yerine ekran kartlarında yapılan fırınlama tekniğini yapın,anakartı aliminyum folyoya sarın önceden ısıtılmış 200 derece fırına verin 2-3 dakikabu yöntem daha etkili olacaktır tek sorun var fanların 4 pin girişi plastik olduğu için eriyip kalabilir
  • Görüntüsü donan arkadaslar ANA cipinin üstünde dursunlar...
  • tost makinasına bastırın arasına sucuk koyup
  • Pide fırınının oraya atsak alet çoşacak demek ki
    Şaka bir yana aleti açıp kurcalaman tamam da saç kurutma makinesiyle ısıtmak nereden geldi aklına? Hayır elektronikte yada XBOX da böyle birşey mi var ısı ile tamir vs gibi? Yok ise oha demek istiyorum çünkü. Bu nasıl içten gelen bir dürtüdür böyle :D
  • Ziverbey Beyazperde dükkanında 1 konsol daha tamir ettik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

Jasper'a kadar sadece lehimler değil anakart üzerindeki komponentlerde dandikti. 90nm GPU çok ısınıyordu, heatsink ve soğutma yetersizdi, çiplerin üstündeki termal macun bile kalitesizdi. Nette bazı videolar vardı. Aşırı ısınan anakart eğilip bükülüyordu.

Jasper'da durum nasıl bilmiyorum ama makinalar sağlam çıktığına göre bi revizyona gitmişler belliki.

quote:

bu arkadaşlar ısınan gpu ya saç kurutucuyla daha fazla ısı vererek nasıl çalıştırıolar aleti yaaa??

Isıtarak bağlantı noktalarından kopan lehimleri tekrar temas ettiriyorlar.

3 versiyon jasper var sonuncu versiyonda bakır yerine demir heatsink var bu yaz ilk onlar güme gidecektir tahminimce falcon jasper 2 fark var south bridge ve gpu en geç Ağustos'da güme giden jasperların konularını görürüz

• 3 farklı version var derken. biz nasıl bileceğizki bu farkları??
    yani üretim tarihlerinden anlayabiliyormuyuz kaçıncı versiyon olduklarınııı??
  • Miex dostum paylaşımın için sağol teşekkür ederim sana.

Konu başlığına 1 adet daha xbox 360 eklebilirsin arkadaşımın military pack makinasını saç kurutma vasıtasıyla hayata geri döndü daha önce hiç müdahale ve tamir görmemişti, şu an 3. günü ve çalışıyor. Üretim tarihini daha sonra yazacağım.
  • Ben teşekkür ederim hocam, ne demek.
  • Çok önceleri ısı tabacası uygulamasından yola çıkarak fön makinası ile diriltmiştim. Ancak yine patlamıştı. Jasper alınca öyle rafa kalktı. Mesajları görünce içime bir umut doğdu. Makinayı föne tuttum. Şimdi kendileri soğumada. Sonuçları yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiAxiSheytan -- 13 Haziran 2010; 10:58:34 >
  • "Aahaha Benim babam zengin alıcam xbox360 ı vurucam fön makinesini vurucam fön makinasını yaaa..." Şaka maka bende kısa zaman içerisinde xbox360 alıcam.Hani aldığımda bir problem olsa bu yöntemi uygulamam açıkcası tamirciye götürürüm fakat böyle bi yöntemin olması , yani son çarenin olması güzel :D..Gerçi son modellerde pek azmış 3k sorunu ama yinede yer imlerine ekledim bir problem yaşarsam el birliği ile çözeriz kolay gelsin...
  • Arkadaşlar ''havlu bende çalışmadı'' diyenler.Kaç dakika havlu yöntemi uyguladıklarını söyleyebilirler mi?

Ben zamanında devamlı arızalanan konsolumu aşamalı olarak 15dk-30dk-45dk-1saat-2saat havlu altında tutarak 3k'lı konsolu 3-4 ay kullandığımı biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.