Şimdi Ara

Saç Kurutma Makinesi ile Xbox 360 Tamiri(Tamir edenler 15 oldu, 5 konsol yine bozuldu) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
15.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • garip bir yöntem bakalım konsol ne kadar daha dayanacak?
  • ben de çalıştırmayı başardım. teşekkürler.
  • Çalıştıranlar tam olarak nereyi ısıtıyorsunuz ? Kaç DK ısıtıyorsunuz?
  • GPU'yu ısıttım, dvd-romun altındaki pasif soğutma tabakasını çıkartmadan 10 dk ısıttım. Beş dk sonra 5 dk daha ısıttım. 2K verdi cihaz. 15 dk sonra da açıldı şu an Dante's Inferno oynuyorum.
  • bir akıllıda kalkıp Su soğutma düşünmezmi ya ? hadi olmadı azotla soğutmayı deneyin pek pahalı birşey olmayacaktır bende xbox almayı düşünüyorum ürün cayır cayır yanıyor en iyisi telefoncuların kullanıdığı bir sıvı vardı onu lehimlenecek ufak yerlere tutuyorlardı ısıyıda verince o lehim olacak yerlere kendiliğinden tutuyordu sonra ürünün standart heatsink isi yerine 40 liraya 2 tane su bloğu yaptırın Cpu-Gpu-(ekstra para verip dileyen dvd sürücüsü-hdd yede block yaptırır fiyat artar tabiki) bir adet orta devirli pompa alır 35 tl ye forumda bir arkadaş satıyordu araştırıp bulursunuz-hortumlar zaten kolay birde soğutma sıvısını alırsınız antifirizini yani 20 tl gibi bi fiyata (2 tane dandirik fanlada bi kabın içerisindeki soğutma sıvısını soğutursunuz ha bu da çok yer kaplar ben hareketliyim işim olur şuraya buraya giderim dersen litresi 15$ vererek özel bir sıvı alırsın 3-5 lirayada silikon alırsın xboxta nekada açık aralıklı bölüm varsa slikonla kapatırsın bu sistemi kurarsın 2 defa 3k görse 6 ayda xbox ın mantıklı olarak bu sistemi kurarak kafan rahat ve aylarca açık bırakabilirsin

Saç Kurutma Makinesi ile Xbox 360 Tamiri(Tamir edenler 15 oldu, 5 konsol yine bozuldu)

• yanlız sıvı nerde satılıyor tam olarak bilmiyorum reklama yapmamak için internette akvaryum Pc olarak araştırın fiyat temsilidir 6$ olmayabilir birçok sitede bu fiyatlara yakın birşey söyleniyor 10litresine 60$istendiği için 6 dolar dedim
  • bu işlemden sonra eski profilin yerine geldimi ?
    adın ? gamescore ? gamertag ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feat.35

bir akıllıda kalkıp Su soğutma düşünmezmi ya ? hadi olmadı azotla soğutmayı deneyin pek pahalı birşey olmayacaktır bende xbox almayı düşünüyorum ürün cayır cayır yanıyor en iyisi telefoncuların kullanıdığı bir sıvı vardı onu lehimlenecek ufak yerlere tutuyorlardı ısıyıda verince o lehim olacak yerlere kendiliğinden tutuyordu sonra ürünün standart heatsink isi yerine 40 liraya 2 tane su bloğu yaptırın Cpu-Gpu-(ekstra para verip dileyen dvd sürücüsü-hdd yede block yaptırır fiyat artar tabiki) bir adet orta devirli pompa alır 35 tl ye forumda bir arkadaş satıyordu araştırıp bulursunuz-hortumlar zaten kolay birde soğutma sıvısını alırsınız antifirizini yani 20 tl gibi bi fiyata (2 tane dandirik fanlada bi kabın içerisindeki soğutma sıvısını soğutursunuz ha bu da çok yer kaplar ben hareketliyim işim olur şuraya buraya giderim dersen litresi 15$ vererek özel bir sıvı alırsın 3-5 lirayada silikon alırsın xboxta nekada açık aralıklı bölüm varsa slikonla kapatırsın bu sistemi kurarsın 2 defa 3k görse 6 ayda xbox ın mantıklı olarak bu sistemi kurarak kafan rahat ve aylarca açık bırakabilirsin

Saç Kurutma Makinesi ile Xbox 360 Tamiri(Tamir edenler 15 oldu, 5 konsol yine bozuldu)

Haha zeki arkadaşım benim.
    Bu ısınma olayı sadece hatalardan biri.
    Sen o konsol'a yap o kadar masraf 1 yıl sonra 3k verirse de şaşırma..
    Biz aptalız da tek sen mi zekisin.
    Sakınan göze çöp batar unutma ben 2 yıl oynadım şimdi Miex'in yöntemiyle düzelttim. Ne kadar giderse artık 1 hafta 2 hafta ondan sonra da satarım 100liraya falan yedek parça olarak bitti gitti..

• quote:

Orijinalden alıntı: Feat.35

bir akıllıda kalkıp Su soğutma düşünmezmi ya ? hadi olmadı azotla soğutmayı deneyin pek pahalı birşey olmayacaktır bende xbox almayı düşünüyorum ürün cayır cayır yanıyor en iyisi telefoncuların kullanıdığı bir sıvı vardı onu lehimlenecek ufak yerlere tutuyorlardı ısıyıda verince o lehim olacak yerlere kendiliğinden tutuyordu sonra ürünün standart heatsink isi yerine 40 liraya 2 tane su bloğu yaptırın Cpu-Gpu-(ekstra para verip dileyen dvd sürücüsü-hdd yede block yaptırır fiyat artar tabiki) bir adet orta devirli pompa alır 35 tl ye forumda bir arkadaş satıyordu araştırıp bulursunuz-hortumlar zaten kolay birde soğutma sıvısını alırsınız antifirizini yani 20 tl gibi bi fiyata (2 tane dandirik fanlada bi kabın içerisindeki soğutma sıvısını soğutursunuz ha bu da çok yer kaplar ben hareketliyim işim olur şuraya buraya giderim dersen litresi 15$ vererek özel bir sıvı alırsın 3-5 lirayada silikon alırsın xboxta nekada açık aralıklı bölüm varsa slikonla kapatırsın bu sistemi kurarsın 2 defa 3k görse 6 ayda xbox ın mantıklı olarak bu sistemi kurarak kafan rahat ve aylarca açık bırakabilirsin

1- Aletin agirligi artacaktir.
    2- Ebati buyemesi gerekir.
    3- Disi saglam olmasi gerekir. Icide ayni sekilde. Cunku dusup herhangi bir parcanin kirilmasi kopmasi durumunda buyuk tehlikeleri olabilir..
    4- Tamirinin ugrasa zamana maliyeti buyuk olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurQich -- 1 Temmuz 2010; 18:07:49 >

• Miex tebrikler bnm Facebook'ta yaklaşık 150 kişilik xbox360 grubum var 3K 'YA ÇÖZÜM BULUNDU diye yazdım ADI;miex fix dedim facebookta'da ünlü oldu miex baba ya king adam walla king
  • oda senin keyfin bende 3 senedir Xbox kullanıyorum sadece bir defa 3k başıma geldi sebebide 10-12 saat gereksizce açık tutmak değil 35 derece havada adanaya gezisine gittiğim zaman başıma geldi aletle 4 saat oynadık sonrasında oldu ve arcade dir nedi peki ? eğer zekiliğim sayesinde orjinal heatsinkinin altındaki termal macunu değiştirip üst kısımda ufak delikler açarak 12cm biadet fan taktım şuan normal rahat bir şekilde kullanıyorum xbox gibi bir ürününüz varsa ayda bir defa içinin açıp komprosörle hava tutun fanlarını temizleyin (bende zaten ne dedim ürünün boyutunu arttıralım demedim xbox kasasını yalıtma yaparak sızdırmaya karşı önlem alalım zaten yarım litresi dahi yeter ürünün ağırlığına 500gr eklesen çok birşey değişmez eğer ben gibi çok fazla eşyalarını arkadaşına yazlığına götüren getiren yoksa ideal bir çözüm bende çözüm olarak sundum git ozaman 500liraya al 2 ay oyna 100 liraya sat 3k gördü diye

• hıı kötü olmuşş
  • Arkadaşın xboxa yaptım bunu. Saç kurutma makinesi eskiydi 20 dk yaptık sonra heralde saç kurutma makinesi yandı durdu birdahada çalıştıramadık sonra makineyi şehit verdikten sonra 20 dk yetmiştir diye gittim çalıştırdım 2k verdi 1 saat sonra tekrar denedik çalıştı. Hem 20 tl cukkaladım, hemde çocuk mutlu oldu
  • kardeş alet hala çalışıyormu
  • Arkadaşlar konuyu uplamak istedim, 3K görenler için(eğer tabi hala varsa?) yararlı bir konu.

15 kişi ya da belki daha da fazlası bu yöntemle Xbox 360'larını tamir etti.

Benimki sonradan bozuldu ama baya idare etti. Tabi ki geçici bir yöntem ama geçicilik süresi çok uzun.
  • Ben 1k gören konsolumda bu yaz denemiştim ama düzelmemişti, inşallah bir daha o hataları almayız.
  • havlu yöntemi, saç kurutma yöntemi, ısıtarak lehimleri eritip tekrar kaynatma gibi saçmalıklar, bunların hepsi 2006 yılından beri yapılmakta ancak uzun süreli verim sağlamamaktadır, sözün özü miex arkadaşın bulduğu yeni bir şey değil
  • Ukalalığın sebebi ne peki? Ben çığır açtım mı diyorum yukarıda, "geçici" çözüm yazıyor iyi bak istersen şımarıklık yapmadan önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Ukalalığın sebebi ne peki? Ben çığır açtım mı diyorum yukarıda, "geçici" çözüm yazıyor iyi bak istersen şımarıklık yapmadan önce.

ukalalık yaptığım falan yok, ilk mesajını okuyunca sanki kendin bulmuşsun gibi bir izlenim yaratmışsın ona istinaden bunu söyledim, şımarıklık yapan yok burası bir bilgi paylaşım platformu, vermiş olduğun bilgilerin google arama motoru veya youtube video paylaşım sitelerinde yüzlerce hatta binlerce örneği mevcut... ona göre lafını bilde konuş...
  • bunlar herhalde önceki board lara ait

jesper larda yok birşey
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.