Şimdi Ara

Saç Kurutma Makinesi ile Xbox 360 Tamiri(Tamir edenler 15 oldu, 5 konsol yine bozuldu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
268
Cevap
2
Favori
14.847
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Saç Kurutma Makinesi ile Xbox 360 Tamiri(Tamir edenler 15 oldu, 5 konsol yine bozuldu)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8 Mesaj
    Arkadaşlar, X-BOX la hiçbir alakam yok. Datron TW7 modelli laptopum ekran kartı arızası verdi. Ekran ayaklarındaki lehimlerin cortladığını biliyordum. Ancak sıcak hava tabancam ıdım vıdım yok elim yatkın değil diye hiç uğraşmadım. Aklıma fön makinasıyla ısı vermek geldi. Bu yöntemi benden önce deneyen olmuş mu diye googledan baktım. Bu konu çıktı karşıma. Bütün cevapları okudum ve bilgisayarımı söküp ekran kartına fön makinasıyla ısı verdim. (25 dakika-5er dakikalık aralarla)

Sonuç: Bilgisayarcının tamir için 150 tl istediği ve çöp durumundaki bilgisayarım çalışıyor :) kısa süreli bir çözüm de olsa ekran çipsetini yakana kadar bu yöntemi uygulayacağım :)

Konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim. Bana ışık oldu
    |
    |

• Yarbay
    20352 Mesaj
    Bunun bir değişik versiyonu ekran kartları için yapılıyordu çalışmayan ekran kartlarını fırına atıp 15dk fırınladıktan sonra ekran kartları çalışır hale geliyordu tabi hepsinde işe yaramıyordu ama genelde olumlu sonuç alınmıştı
    quote:

Orijinalden alıntı: Feat.35

bir akıllıda kalkıp Su soğutma düşünmezmi ya ? hadi olmadı azotla soğutmayı deneyin pek pahalı birşey olmayacaktır bende xbox almayı düşünüyorum ürün cayır cayır yanıyor en iyisi telefoncuların kullanıdığı bir sıvı vardı onu lehimlenecek ufak yerlere tutuyorlardı ısıyıda verince o lehim olacak yerlere kendiliğinden tutuyordu sonra ürünün standart heatsink isi yerine 40 liraya 2 tane su bloğu yaptırın Cpu-Gpu-(ekstra para verip dileyen dvd sürücüsü-hdd yede block yaptırır fiyat artar tabiki) bir adet orta devirli pompa alır 35 tl ye forumda bir arkadaş satıyordu araştırıp bulursunuz-hortumlar zaten kolay birde soğutma sıvısını alırsınız antifirizini yani 20 tl gibi bi fiyata (2 tane dandirik fanlada bi kabın içerisindeki soğutma sıvısını soğutursunuz ha bu da çok yer kaplar ben hareketliyim işim olur şuraya buraya giderim dersen litresi 15$ vererek özel bir sıvı alırsın 3-5 lirayada silikon alırsın xboxta nekada açık aralıklı bölüm varsa slikonla kapatırsın bu sistemi kurarsın 2 defa 3k görse 6 ayda xbox ın mantıklı olarak bu sistemi kurarak kafan rahat ve aylarca açık bırakabilirsin

Hocam akvaryum hoşmuş
    |
    |

• Teğmen
    139 Mesaj
    Lan daha dün black ops attıydık ne iş hiç sölemiyosun forumlardan öğreniyoruz 3k olayını. Al bi slim rahatla valla ne öle saç kurutma makinesi falan.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Source

Bunun bir değişik versiyonu ekran kartları için yapılıyordu çalışmayan ekran kartlarını fırına atıp 15dk fırınladıktan sonra ekran kartları çalışır hale geliyordu tabi hepsinde işe yaramıyordu ama genelde olumlu sonuç alınmıştı

valla benim çipset te daha önce 6 kere tamir edildi garantisinden. ama çok kısa zamanda bozuldu. şimdi düşünüyorum bu adamlar da fön makinesi tutuyolar heralde :D yeniden ayak dizdiklerini falan sanmıyorum yani.
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Fâti

Alahallah nasi mumkun olabilir boyle bi sey ya bi aciklamasi felan var mi bunun

Gusül Abdesti + 1 Kavanoz Bal
    |
    |

quote:

fırında ısınınca soğuk lehimler yeniden eriyerek yerine yapışıyor orasını anladım tammada Ekran kartlarının önünde ve arkasında dirençler felanvar nasıl koymak lazımki ısınan lehim o parçaları bırakmasın kah gerçi okadarda ağır parçalar değiller düşmeyede bilirler ama gpu yu üste getirmekte fayda var anlaşılan bu yöntemde..

Diğer arkadaşların saç kurutma makinası ile yapabilmesinin sebebi de herhalde soğutucular olsa gerek yoksa lehimi eriyen parça kayar kısa devre yapar yada düşer,
    güzel yöntemmiş benim xbox yeni gerçi jasper mdellerinden umarım bu tip şeylere ihtiyaç duymak zorunda kalmam, ısı tabancam var hiç acımam çıkartır basarım tepesine 20 dk yada gerek yok 5 dk da nekadar lehimvarsa eritirim valla

BU yöntemlerin hepsi temelde soğuklehim denen olaya tekabül ediyor anladığım kadarı ile 3k aslında soğuk lehim yani lehimlerin çatlaması ile oluşan temassızlık. Yanılıyormuyum ?
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
SEO
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.