Şimdi Ara

Sabah ezanından korkuyorum :( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
11.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim buradaki caminin imamının sesi kalın ve berbat. Geçen sabah ezanını okurken uyandım ve uyku sersemliğiyle adama sövdüm. Çok şükür bir daha o adam okumadı sabah ezanını.
  • arkadaşlar bende bazen tam böyle Ezandan 30 saniye önce gözlerimi açıyorum ama her gün oluyordu bazen

Tövbe bismillah bir şey mi oluyor anlamıyorum

Namaz kılmadım hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seza

Asıl sabah ezanı okunmadan önce korkman lazım. Sabah ezanı farklı bir makamda okunduğundan biraz değişik gelebilir. Fakat sabah ezanı okunduğunda etraftaki cinler kendi alemlerine dönerler. Allaha inanın, gerisini fazla düşünüp kurcalamayın.

Gene haline sukret. Bak cinler aleme donerken, sabah sabah bir gozukurlerse, yandim Allah dedirtirler.

Sabah ezaninda iyi makamda ve ses tonunda okumuyanlari muftuluge internet uzerinden sikayet ediniz.
    Guzel okuyanida bildirirseniz, diger hafizlarda daha dikkatli okurlar. Genelde biri guzel okur, digerleri ehhh idare eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LusT

Bana hep diger ezanlardan farkli gelir okunus olarak daha agir ve uzun gibi normaldede oylemi acaba

Her vakit ezanın okunuşunda farklılıklar var.Sabah namazı da daha yavaş okunuyor diye biliyorum.Akşam ezanı mesela çok hızlı okunuyor.
  • çok severim sabah ezanını
    beni birsürü karabasandan kurtardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatkork

quote:

Bana hep diger ezanlardan farkli gelir okunus olarak daha agir ve uzun gibi normaldede oylemi acaba

Her vakit ezanın okunuşunda farklılıklar var.Sabah namazı da daha yavaş okunuyor diye biliyorum.Akşam ezanı mesela çok hızlı okunuyor.

Birde soyledikleri diger ezanlardan farkli geliyor sozleri yani varmidir oyle birsey

• DİNCİ NEDİR LA CAHİL
  • Evet diğer ezanlara göre farklı bir kısmı var.

Namaz uykudan daha hayırlıdır gibi manası olan bir kısım geçiyor sabah ezanında.
  • quote:

makamı öyledir sabah ezanının ağır ağır okunur ama aksam ezanı daha hızlı okunur

• Ne korkması la neyin kafasını yaşıyonuz siz, bende hep o saatlerde yatıyorum bildiğin ezan işte hiç mi duymadın.
  • bende korkardım eskiden

sinopta tatile gittigimizde camii hemen karsımızdaydı ve her ezanda kalkardım.

kim söyledi hatırlamıyorum ama biri ezan okunurken yatmak gunah demisti o yüzden hep kalkardım korkudan

hatta küçükken çok etkilendigim icin kabus bile gormustum hala aklımda.

boyle ezan okunurken dünya yok oluyordu meteor falan çarpıyodu
  • Ben yatakta iki büklüm oluyorum bazen de kalkıp namazı kılıyorum, ve namazı kılınca o korku dağılıyor.
  • Aynı şey bende de var o an işlediğim günahlar,yaptığım bazı saçma hareketler gelir aklıma gidip uyurum korkudan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajaz'

Ne korkması la neyin kafasını yaşıyonuz siz, bende hep o saatlerde yatıyorum bildiğin ezan işte hiç mi duymadın.

• Sabah Ezanı Saba makamında okunur saba makamınında teması ölümdür korkmanın sebebi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: f9wizardd

Musluman olan adam 5 vakit kilmalidir ki hayatimda kilmadim diyorsun.Allah iman versin ne diyim.Musluman olup ezandan korkar hale de geldiya bu millet

O kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

• E yani ezandan korkan insanlar da varsa şu güzelim Türkiye de yazıklar olsun.. Şahsen sabah ezanı bana huzur veriyor güvende olduğumu hissettiriyor bunu böyle düşünün bence . bende 5 vakit namaz kılmıyorum ama bunun böyle olması lazım
  • tam tersine sabah ezanı okunurken içimi huzur kaplıyor hatta bazen balkona çıkıp ezanı dinlerim oturup yazın muhteşem bir huzur veriyo bi insan nasıl ezandan korkar geçer umarım bu korkun.
  • ben tam tersi bekliyorum sabah namazı okunması için sonra içim açılıyo ezan bitince yatıyorum sonra 1 de kalkıyorum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.