Şimdi Ara

Sabah 100 euro bozduruyoruz. 1900 TL akşam 20 lira kalmıyor. Siz buna nasıl dayanıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya'da yaşayan ve İstanbul'a gezmeye gelen bir gurbetçinin, sokak röportajında söyledikleri sosyal medyada gündem oldu. Gurbetçi vatandaş, "Sabah 100 Euro bozduruyoruz, öyle lüks bir şey de yiyip içmiyoruz genel ihtiyaçlar. Akşam 5 gibi 20 TL kalıyor cebimizde. Siz buna nasıl dayanıyorsunuz. Almanya'da şu durum olsa kimse hükümeti orada tutmaz." dedi.

Sosyal medyada bir sokak röportajında Almanya'dan geldiğini söyleyen gurbetçinin ifadeleri dikkat çekti. 

Gurbetçi, "Ben hayret ediyorum ve durumdan çok memnunsunuz. Almanya'da şu durum olsun yemin ediyorum hükümeti yerinde koymaz kimse. Ya Türkiye'deki insanlar kendilerine bu mağdur durumu hoş görüyor." ifadelerini kullandı.

Almanya’dan geldiğini söyleyen gurbetçi, röportaj esnasında çevredekilere "Siz niye layık görmüyorsunuz arkadaşlar kendinize ya, neyiniz eksik? Avrupa'da yaşayanlardan neyiniz eksik?" diyerek isyan etti. 

"ALMANYA'DA ŞU DURUM OLSUN YEMİN EDİYORUM HÜKÜMETİ YERİNDE KOYMAZ KİMSE"

Türkiye'nin ekonomisine dikkat çeken gurbetçinin ifadeleri şöyle:

"Buraya geliyorum 100 Euro bozduruyorsunuz sabah 8'de, akşam üzeri saat 4 5'te cebinizde kalan 20 TL. o da kahve içip gezdiğimiz şekilde. Bunu nasıl yapıyor bu insanlar ben hayret ediyorum ve durumdan çok memnunsunuz. Almanya'da şu durum olsun yemin ediyorum hükümeti yerinde koymaz kimse. Ya Türkiye'deki insanlar kendilerine bu mağdur durumu hoş görüyor.

Soruyorum çocuklara, benim çocuğum 5 ülke gezdi, Avusturya'ya Beşiktaş'ın maçına gidiyor, cebimden para ödemedim, devlet parasını veriyor, okul harçlığını ödüyor, izne gelirken izin paramızı veriyor, yani bunlara siz niye layık görmüyorsunuz arkadaşlar kendinize ya, neyiniz eksik? Avrupa'da yaşayanlardan neyiniz eksik?"

Kaynak : Sabah 100 euro bozduruyoruz. 1900 TL akşam 20 lira kalmıyor. Siz buna nasıl dayanıyorsunuz. Bir dürüst gurbetçi daha çıktı (yenicaggazetesi.com.tr)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 26 Kasım 2022; 20:27:26 >

• ". Almanya'da şu durum olsun yemin ediyorum hükümeti yerinde koymaz kimse."

hangi almanya? asgari ücreti 12 euro yaptılar. yeni yeni zamlar geldi. 12 euro üstü olan hiç bir firma zam yapmıyor. tırcı adam bile neredeyse asgari ücrete çalışmış gibi oluyor da...

neyse; son gelen zamlar ile 12 ay önce 1.69 a alınan 400 gr kaşar oldu 3.59 euro. fiyat zamlandırmayanlar gram düşürüyor. 3.59 yapmamak için 400 gr kaşarların paketleri kimi markalarda 300 gr a düşürülmüş.

ama rahatsız olan var mı?

hayır.

malum; solcu liboş almanların hala hesaplarında 50k 60k paraları var. bunları yemeleri 2 3 seneyi bulacaktır. 2 3 sene boyunca sesleri çıkmaz. aynı aptallığı weimar ile spd döneminde yapmışlardı. sokaktan çöpten ekmek toplamaya başlayınca gittiler bu sefer de nazileri başa getirdiler. almanları çok zeki sanmayın.

• Abla bizim acı eşiğiimiz yüksek.
    Sizin eşiğiniz avrupalarda kala kala azalmışsa biz ne yapak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 24 Kasım 2022; 10:48:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız 100 Euro'yu kahve içip gezmekle 1 günde harcayamazsın. Bunun tek mümkünatı yabancı olarak taksi ile İstanbul'u gezmektir. Yani ancak taksici amcalar bunu mümkün kılabilir. XD

• ". Almanya'da şu durum olsun yemin ediyorum hükümeti yerinde koymaz kimse."

hangi almanya? asgari ücreti 12 euro yaptılar. yeni yeni zamlar geldi. 12 euro üstü olan hiç bir firma zam yapmıyor. tırcı adam bile neredeyse asgari ücrete çalışmış gibi oluyor da...

neyse; son gelen zamlar ile 12 ay önce 1.69 a alınan 400 gr kaşar oldu 3.59 euro. fiyat zamlandırmayanlar gram düşürüyor. 3.59 yapmamak için 400 gr kaşarların paketleri kimi markalarda 300 gr a düşürülmüş.

ama rahatsız olan var mı?

hayır.

malum; solcu liboş almanların hala hesaplarında 50k 60k paraları var. bunları yemeleri 2 3 seneyi bulacaktır. 2 3 sene boyunca sesleri çıkmaz. aynı aptallığı weimar ile spd döneminde yapmışlardı. sokaktan çöpten ekmek toplamaya başlayınca gittiler bu sefer de nazileri başa getirdiler. almanları çok zeki sanmayın.

• Bu halk henüz bunu sorgulama şuuruna erişmedi.

• Bizim halkımız dayak arsızı olmuş, dayağı yedikçe zevkleniyor; daha çok vur diyor. Gizli bir Underground BDSM kültürü var galiba Türkiye'de, ama farkında değiliz.  

• 2023 SEÇİMLERİ TÜRKİYE İÇİN KADER'DİR VE SON ŞANSTIR....

Kararsız Seçmen.. Z Kuşağı gençler iyi görün bu Zihniyeti işte...

Tek çare MİLLET İTTİFAKI

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt

İstanbul'da lokanta, pastane, cafe fiyatlarını bir gözden geçirin isterseniz. Turistik yerlerde ayaküstü ekmek arası et döner bile 125 TL filan. Taksici kazığı ayrı mesele. 1900 TL öyle çok büyük bir para değil, tek başıma bir günde rahat yerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 24 Kasım 2022; 15:41:23 >
  • 1900 tl insan gibi gezmede tozmada 1 günde bitirilecek para değil. O kadar da abartmayalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tl ile kazananlar düşünsün

• quote:

"Ben hayret ediyorum ve durumdan çok memnunsunuz. Almanya'da şu durum olsun yemin ediyorum hükümeti yerinde koymaz kimse. Ya Türkiye'deki insanlar kendilerine bu mağdur durumu hoş görüyor."

Demek ki orada chomar yok.

• Doğma büyüme İstanbul’dayım. 1900tl’sını 3 öğün dışarıda sağlam yemek yeseniz, yine de tek başınıza bitiremezsiniz. Yürümeden yada toplu taşımaya binmeden taksi tutup geziyorsanız orası ayrı, ona para yetişmez!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yav he he

Günde 2000 tl bitiriyormuş  

• Yemesini içmesini biliyorsa net 2 günde bitirir. Yiyip içerek 1 günde bitiremez.
    Kıyafet falansa 2-3 saat.
    Teknoji desen o paraya kulaklık falan alabilir.

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

bi meyhaneye falan gitse tek kişi 500-600 öder yine bitiremez. Gece Bara gitse konsere gitse hatta popüler sanatçı konserlerine(yıldıztilbe falan hariç) yine maks 600 öder.

bence bir avm girip iki üç kıyafet alıp kafeye oturup bitiriyor. Anca öyle harcanır.

• Şu bir gercek ama aksama kadar en ufak seyde paran hizli eriyor bu enflasyon yuzunden

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sorunu cevabi basit. Alismis kudurmustan beterdir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Forumda kuru ekmek yesem çocugum can verse yine adresim belli diyenler vardı. Bu millete her şey yakışır.

• Bu millet ne enteresan. Almanya dan gelip kahve ve ekmek arası mı yiyecek insanlar. Kadın tek geldim 100 euro tek başına yiyorum demiyor ki. Karı koca hem alışveriş hem gezme hem yeme içme ile rahat biter. Biri demiş İstanbulluyum bitmez o para. Sen İstanbul da 1 günde 500 TL para harcasan ertesi gün evde zangır zangır titrersin ay başı nasıl gelecek diye.

Konunun ana fikrini anlamaya çalışın tutar üzerinden tartışma yapmaya çalışmayın. Mahvoluyoruz diyor kadın. Bu şekilde hayat olmaz diyor. Sesinizi çıkartın diyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.