Şimdi Ara

SAATLER (1166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11641165116611671168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hala 750 tlye pilsiz veya kinetic tarzı model önerebileniz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohaybetion

arkadaşlar hala 750 tlye pilsiz veya kinetic tarzı model önerebileniz var mıdır?

Forumda 'Bytepire' nickli arkadaşımız kendi getirttiği saatleri satıyor ve bu saatleri mağazalarda bulman pek kolay değil ayriyeten fiyat olarak'ta uygun, sen daha önce hem dalışta hem günlük hayatta kullanabileceğin bir saat istemiştin şu saatlerinden birini alabilirsin.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

bu linkten arkadaşın sattığı modellere bakabilirsin forumda birçok arkadaş alışveriş yaptı kendisinden.

http://forum.donanimhaber.com/m_46998427/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46998427

ha illaki ben mağazan almak istiyorum diyorsan eğer ona birşey diyemem bu fiyatlara zaten mağazadan alamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VisMortis -- 22 Temmuz 2011; 14:51:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FyCum

quote:

arkadaşlar hala 750 tlye pilsiz veya kinetic tarzı model önerebileniz var mıdır?

Forumda 'Bytepire' nickli arkadaşımız kendi getirttiği saatleri satıyor ve bu saatleri mağazalarda bulman pek kolay değil ayriyeten fiyat olarak'ta uygun, sen daha önce hem dalışta hem günlük hayatta kullanabileceğin bir saat istemiştin şu saatlerinden birini alabilirsin.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

bu linkten arkadaşın sattığı modellere bakabilirsin forumda birçok arkadaş alışveriş yaptı kendisinden.

http://forum.donanimhaber.com/m_46998427/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46998427

ha illaki ben mağazan almak istiyorum diyorsan eğer ona birşey diyemem bu fiyatlara zaten mağazadan alamazsın.

açıkçası divers modellerini pek beğenmedim.

• @tuintu
    Cevap için teşekkürler..Tamda böyle bir grafiksel açıklama bekliyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuintu

quote:

Orijinalden alıntı: sél@h@ttin

Öncelikle mrahabalar..Siz saat ustalarına bir sorum olacak..Uzun zamandır Pro Trek Serisi saat bakıyorum fakat model numaralarının sonundaki harler ne anlama geliyor?
    Bilen bir arkadaş beni bilgilendirirse sevinirim..
    Örnek:Casio PRG-240-1 DR

Hemen yardımcı olalım

SAATLER

Buradan anlaşıldığına göre muhtemelen DR, D=Stainless Steel (paslanmaz çelik) R=Resin (kauçuk) diye düşünüyorum.

Bu çok güzel bir tabloymuş. Ancak tablonun başında G-Shock serisi için okuma tablosu diyor. Protrek serisiyle uyuşmayabilir.

Bir de, DR tablonun en altında da belirtildiği üzere, export (ihraç ürün) anlamında muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

Önerebileceğin model var mı ? Kırmızı ve siyah renkli tercihimdir.

Olmaz mı? Ama muhtemelen 184 tl'nin biraz üzerindedirler. Fakat yine de biraz daha biriktirip almaya değer derim.

SAATLER

SAATLER

• quote:

Yani hocam, bu kadar önderiden sonra hala öneri istiyorsan, bence söz konusu markaların modellerini biraz da sen internetten araştırıp beğendiğin modelleri burada sorma yoluna gidebilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Yani hocam, bu kadar önderiden sonra hala öneri istiyorsan, bence söz konusu markaların modellerini biraz da sen internetten araştırıp beğendiğin modelleri burada sorma yoluna gidebilirsin...

Sen yine çok sabırlı çıktın.

Sadece bütçe ve klasik, genç işi, öğrenci işi gibi ilginç nitelemelerle saat tavsiyesi isteyenlere cevap vermeyi aylar önce bıraktım.

1000 liraya klasik saat istiyorum, 350 liraya öğrenci için saat, 500 liraya genç için saat, bu soruların hepsine cevap vermeye ömür yetmez.

• quote:

quote:

Olmaz mı? Ama muhtemelen 184 tl'nin biraz üzerindedirler. Fakat yine de biraz daha biriktirip almaya değer derim.

SAATLER

SAATLER

Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat yaşım ilerledikçe dijital saatlere olan merakım da sona erdi. Şu an 28 yaşındayım. Dijital saatlerin maksimum 25 yaşa kadar takılabileceğini düşünüyorum. Bu yaştan sonra artık bir ağırlığınız oluyor hayatta. Belli bir yaştan sonra kolunuzdaki saat hafif ve çocuksu kalmamalı bence. Ama beğenip almayı düşünenlere de en ufak bir yargıda bulunmuyorum bulunamam zaten, yaşı 20-28 arası olanlara bir abi tavsiyesi sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

quote:

Sen yine çok sabırlı çıktın.

Sadece bütçe ve klasik, genç işi, öğrenci işi gibi ilginç nitelemelerle saat tavsiyesi isteyenlere cevap vermeyi aylar önce bıraktım.

1000 liraya klasik saat istiyorum, 350 liraya öğrenci için saat, 500 liraya genç için saat, bu soruların hepsine cevap vermeye ömür yetmez.

Hocam gerçekten çok çok araştırdım ama yanılgılarım ve eksiklikler çıkıyor. Liste yaptım da hatta ama ne bileyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

quote:

SAATLER

SAATLER

Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat yaşım ilerledikçe dijital saatlere olan merakım da sona erdi. Şu an 28 yaşındayım. Dijital saatlerin maksimum 25 yaşa kadar takılabileceğini düşünüyorum. Bu yaştan sonra artık bir ağırlığınız oluyor hayatta. Belli bir yaştan sonra kolunuzdaki saat hafif ve çocuksu kalmamalı bence. Ama beğenip almayı düşünenlere de en ufak bir yargıda bulunmuyorum bulunamam zaten, yaşı 20-28 arası olanlara bir abi tavsiyesi sadece.

Kesinlikle hocam, zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben de mesela 27 yaşındayım, ama dijital saatlere olan merakım tam gaz devam ediyor. (tabii sadece dijitallere değil, bütün "saat"lere ilgim var)

mesela ben şu tarz görüntülerle karşılaştıkça daha da seviyorum dijitalleri. çünkü gerçekten çok fonksiyoneller.

http://forums.watchuseek.com/f94/g-shock-movie-tv-appearance-5001.html

http://forums.watchuseek.com/f43/g-shocks-action-part-x-mega-edition-472570.html

http://forums.watchuseek.com/f17/g-shocks-action-part-vii-338699.html

http://forums.watchuseek.com/f17/more-g-shocks-action-part-iv-modem-users-do-not-click-thread-291734.html

• quote:

Opethman;

Pilli olarak sana en uygunu CK veya swatch modelleri olur bu tanımlamalarınla. CK saat üretici firma olan swatch group tarafından üretiliyor, saatleri iyi yani.

Bunların dışında seiko, orient ve citizen'in pilli klasik tarza düz ve kronograf modelleri de var.

Tissot'ta da pilli modeller arasında kronograf olanlarını 650 tl'ye kadar peşin pazarlıkla bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Otomatik olarak ise şunları önerebilirim.

1. swatch chronograf otomatik;

SAATLER
     SAATLER

2. Orient Racing Otomatik;

SAATLER

3. Seiko 5 Sports Otomatik;

SAATLER

4. Citizen Otomatikler;

SAATLER
     SAATLER

Burbank

Uğraşmış olduğun için çok teşekkür ederim. Dediğin saatleri mümkün mertebe internetten bulup inceledim. Özellikle swatch fena bir saat değil. Renk olarak biraz daha gümüş renk olmasını tercih ederdim ama ilk gördüğüm swatch mağazasında bakıp inceleyeceğim.

Bu arada saat konusunda gerçekten amatör biriyim. Çat pat internetten okuduğum bilgilerim var. Hem otomatik hem chrono nasıl oluyor onu bile anlamamaktayım şu anda :) Neyse bu kadar az bilgi ile yardım istemem biraz yüzsüzlük olmuş sanırım birkaç yorumu görünce. Çok fazla yorup mahçup olmak istemem daha fazla alternatif için. Ben kendimce araştırmaya devam edeceğim.

Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için.

• Hem otomatik,hem krono pahalı modellerdendir,sadece eta 7750 makinasının ham fiyatı 500 dolardır,gerisini sen hesap et.
  • @opethman

ben de senin gibi amatörüm yani üstadların yanında sözüm geçmez..

burada çok az mesajım olmasına rağmen sürekli takip ederim konuyu..bu yüzden beni tanımaz buranın müdavimleri

daha önce önerilmiş saatlerden yola çıkarak;

seiko 5 in birçok model seçeneği mevcut belki sana hitabeden birini bulabilirsin

en son bu konuda bi arkadaşın satılığa çıkardığı seiko vardı..onu görünce gözlerimi üzerinden alamamıştım

SAATLER

ya da citizen nighthawk modellerine bi bakabilirsin..bu saatler otomatik değil güneş enerjisi ile şarj olan pilleri var..pil ömrü uzun bayağı..birçok renk ve kordon seçeneği mevcut

SAATLER

burbank ın yukarıda paylaşmış olduğu orient racing skeleton saatlere bakmanı kesinlikle tavsiye ederim..birkaç ay önce satınalmıştım..gerçekten mükemmel..resimdekinden daha çekici duran bi saat..eline alıp incelemen gerekir..renk ve kordon seçenekleri mevcut..

zaten tecrübe ettiğim kadarı ile resimlerine bakarak saatlere karar verilmez..mutlaka kolunda görmek gerek..kataloğa bakarak saat seçiyorsun bi getiriyorlar alakası yok katalog ile..racing skeletonda ise tam tersi bi etki oldu..resimlerde bişeye benzetemedim ama satıcı koluma taktığında etkilemişti beni..o etki hala devam ediyor

orientin skeletondan başka otomatik modelleri de mevcut..bence yetkili bi bayiye uğramalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekne Kazıntısı -- 23 Temmuz 2011; 13:40:26 >

• sport seıko 5 ıyıymıs,seıko salak saçma design'a sahip seıko 5'lerı kıtleye ıttırmekten vaz mı gecıyor acaba??zannetmem seıko otomatıgım olsun dıye baska bır markada tahammul etmeyeceklerı desıgn'ları saat dıye alan kek'ler oldugu muddetce sport seıko 5 desıgn'ları ararda bır goruruz.

reno9'a, reno 12^ye benzetıyorum bu durumu;reno benım cebınde parası olan saflarıma 15 yıl aynı kasa arabayı satmıstı beah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Hem otomatik,hem krono pahalı modellerdendir,sadece eta 7750 makinasının ham fiyatı 500 dolardır,gerisini sen hesap et.

de-ka

Öncelikle vtunnel ile turksaatforumu.com'a girebiliyorum :( orada senin sattığın Hamilton'ı da gördüm ama maalesef bütçem belli 650 TL. Gerçekten 650 bile sınırımın ötesinde. Ama gerçekten hem automatic hem chrono olması, 42 mm kasa, renk bütünlüğünün istediğim gibi olması, dahası Hamilton sevdam ile benlik birşeydi. Ayrıca outlawwanted adlı arkadaşında orada sattığı Hamilton Jazzmaster Open Heart model bir saat var. fiyatı 750 TL. pazarlıkta yok demiş mübarek.. 650'ye bıraksa alırdım sanırım. Ayrıca SWATCH SVGB400 hem automatic hem chrono, fiyatı da 600'ün biraz üzerinde. Bunun mekanizması iyi birşey değil midir diye anlamalıyım?

• @Tautou

Estağfurullah öncelikle. Sen amatör isen ben ne olurum bilemiyorum :)

Birçok kişi bana kızacaktır belki ama Seiko'da işte budur diyeceğim bir modele rastlayamadım tam olarak. Sanırım gösterişli gelmiyor bana istediğim kadar. yada zevklerin farklılığı olabilir diyorum. Citizen'in modelleri de gerçekten aradığım tipte değil. Elbet gidip şöyle koluma taksam fikrim değişebilir. Ama tabiri caizse elektrik alamadım bir türlü o tipten.

Aslında şeytan diyor ki bir tane 300 civarına alttaki gibi CK al. Bir tane de 350 liraya seiko chrono al. Böylece hem chrono hem şık saat kavramını iki farklı saat ile limitlerimin dışına çıkmadan halledebilirim :) Şeytan mı diyor melekler mi fısıldıyor anlamadım. Mantıklı olur mu sence böyle bir manevra. Bu durumda senin bahsettiğin gibi burada satılan güzel bir spor kıyafet için chrono seiko saatim olur, ayrıca şık bir CK saat ile de klasik giyimi tamamlarım diyorum :)

CK:
    http://www.hediyesaati.com/zoomrsm.php?imq=CALVIN-img-KLEIN-img-K0A21120.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opethman -- 23 Temmuz 2011; 14:57:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: opethman

quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Hem otomatik,hem krono pahalı modellerdendir,sadece eta 7750 makinasının ham fiyatı 500 dolardır,gerisini sen hesap et.

de-ka

Öncelikle vtunnel ile turksaatforumu.com'a girebiliyorum :( orada senin sattığın Hamilton'ı da gördüm ama maalesef bütçem belli 650 TL. Gerçekten 650 bile sınırımın ötesinde. Ama gerçekten hem automatic hem chrono olması, 42 mm kasa, renk bütünlüğünün istediğim gibi olması, dahası Hamilton sevdam ile benlik birşeydi. Ayrıca outlawwanted adlı arkadaşında orada sattığı Hamilton Jazzmaster Open Heart model bir saat var. fiyatı 750 TL. pazarlıkta yok demiş mübarek.. 650'ye bıraksa alırdım sanırım. Ayrıca SWATCH SVGB400 hem automatic hem chrono, fiyatı da 600'ün biraz üzerinde. Bunun mekanizması iyi birşey değil midir diye anlamalıyım?

Selamlar arkadaşım,
    Eta mekanizmalı Automatic chrono saati 650 TL ye bulman çok zor hele ki makinası ETA 7750 ise. zaten makinası o fiyatlarda, en azından biraz daha bekler ve para biriktirirsen istediğin özelliklerde evladiyelik bir otomatik saat alabilirsin ki,aldığında koluna takınca beklediğine deydiğini anlayacaksın.
    Yanlış anlama lütfen beni,bütçen gereği yanlış bir tercih yapma ya da acele etme diye söylüyorum yoksa karar da senin para da .

• quote:

Orijinalden alıntı: opethman

@Tautou

Estağfurullah öncelikle. Sen amatör isen ben ne olurum bilemiyorum :)

Birçok kişi bana kızacaktır belki ama Seiko'da işte budur diyeceğim bir modele rastlayamadım tam olarak. Sanırım gösterişli gelmiyor bana istediğim kadar. yada zevklerin farklılığı olabilir diyorum. Citizen'in modelleri de gerçekten aradığım tipte değil. Elbet gidip şöyle koluma taksam fikrim değişebilir. Ama tabiri caizse elektrik alamadım bir türlü o tipten.

Aslında şeytan diyor ki bir tane 300 civarına alttaki gibi CK al. Bir tane de 350 liraya seiko chrono al. Böylece hem chrono hem şık saat kavramını iki farklı saat ile limitlerimin dışına çıkmadan halledebilirim :) Şeytan mı diyor melekler mi fısıldıyor anlamadım. Mantıklı olur mu sence böyle bir manevra. Bu durumda senin bahsettiğin gibi burada satılan güzel bir spor kıyafet için chrono seiko saatim olur, ayrıca şık bir CK saat ile de klasik giyimi tamamlarım diyorum :)

CK:
    http://www.hediyesaati.com/zoomrsm.php?imq=CALVIN-img-KLEIN-img-K0A21120.jpg

Sen yine de şeytana uyma,Seiko konusunda tercihin iyi olabilir ama CK vereceğin parayı kenara koy,biriktir az sabret üst mesajda yazdığım gibi kaliteli bir saat al.

• CK Swatch Grubu bünyesinde yer alır ve Swiss Made saatler üretir. Fiyatı makul olduğu sürece ki bence 300 lira makul bir fiyattır, gönül rahatlığı ile alınır ve kullanılır.
  • 
Sayfa: önceki 11641165116611671168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.