Şimdi Ara

SAATLER (1164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11621163116411651166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bileklerim çok ince (15-16 cm) saat almak istedim ve seiko 5 military almaya karar verdim. İstanbulda deneyip görebileceğim bir yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chromer

Arkadaşlar iki saat arasında kaldım maalesef fiyatları da oldukça fazla birincisi şu

http://www.lacoste.com/#/catalogue-men-watches-sportswear-2010537

2.si ise bu

http://www.ugursaat.com/?urun-10073-SNAE65P1-SEIKO.html seiko daha özellikli bi saat ama çok pahalı acaba ben bu saatleri en ucuz ve güvenilir nerden alabilirim ya da bulabilirim?

Ben ilkini tavsiye etmem. Her halükarda 2.si çok daha iyi. Ama o da pilli bir modele göre pahalı. Sanırım bir de yeni model olduğundan ve @Fycum'un dediği gibi akan saniyesi nedeniyle pahalı tutmuş olabilirler.

Seiko'nun benzer tarz kronograf kadrana sahip daha uygun modelleri mevcut. Onlara da bir gözatın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Arkadaşlar bileklerim çok ince (15-16 cm) saat almak istedim ve seiko 5 military almaya karar verdim. İstanbulda deneyip görebileceğim bir yer var mı?

Buralarda mağazalarda o modellerden pek yok. Belki birkaç mağaza tek tük getirmiştir.
    Ama kullanışlı, sevilen ve son derece uygun bir model. Bilek kalınlığınıza göre de 37 mm olanı size uygun gibi görünüyor.
  • Arkadaşlar ben bu casionun prg modellerinden birini almayı düşünüyorum hani şu dağcı modelleri. Bu saatlerin fiyat/performans(özellik) olarak en iyi nedir sizce? Ayrıca size göre görüntü ve özellik açısından en iyisi hangisi?
    Bir de Casio PRG-510-1D gibi bir modeli en uygun nerede bulabiliriz. Sanırım bu saat prg serisinin en iyi saati. Gerçekten de çok güzel görünüyor. Tüm özelliklere de sahip yükseklik/basınç/sıcaklık/pusula/ ve kayıt...
    Bu özelliklere sahip olan başka marka saatler de var mı acaba diğer markalara hiç bakmadım diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Arkadaşlar bileklerim çok ince (15-16 cm) saat almak istedim ve seiko 5 military almaya karar verdim. İstanbulda deneyip görebileceğim bir yer var mı?

Sitede bir arkadaşımız kendi getirttiği seiko 5 lerden satıyor bir göz at derim.

http://forum.donanimhaber.com/m_46998427/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46998427
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Arkadaşlar ben bu casionun prg modellerinden birini almayı düşünüyorum hani şu dağcı modelleri. Bu saatlerin fiyat/performans(özellik) olarak en iyi nedir sizce? Ayrıca size göre görüntü ve özellik açısından en iyisi hangisi?
    Bir de Casio PRG-510-1D gibi bir modeli en uygun nerede bulabiliriz. Sanırım bu saat prg serisinin en iyi saati. Gerçekten de çok güzel görünüyor. Tüm özelliklere de sahip yükseklik/basınç/sıcaklık/pusula/ ve kayıt...
    Bu özelliklere sahip olan başka marka saatler de var mı acaba diğer markalara hiç bakmadım diyebilirim.

Caiso Prg ve G-Shock serileri kendi klasmanında en iyilerdir, model olarak çok fazla model olduğundan gidip birebir görerek deneyerek almanda fayda var zaten Casio Türkiyede satılan en yaygın saat markalarından biri bir çok mağazada bulabilirsin, netten almanı tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chromer

Arkadaşlar iki saat arasında kaldım maalesef fiyatları da oldukça fazla birincisi şu

http://www.lacoste.com/#/catalogue-men-watches-sportswear-2010537

2.si ise bu

http://www.ugursaat.com/?urun-10073-SNAE65P1-SEIKO.html seiko daha özellikli bi saat ama çok pahalı acaba ben bu saatleri en ucuz ve güvenilir nerden alabilirim ya da bulabilirim?

2. si arasında tercih yapacaksan tabiki Seiko, Sportura serisi genel olarak diğer chronograf'lardan pahalı bence chronogarf serisinede göz at hem fiyat olarak daha uygunlar.

• @ FyCum Ben Ordu'da yaşıyorum. Burada Casio satan ancak 3-5 yer var onlar da milattan kalma modeller...
  • quote:

@ FyCum Ben Ordu'da yaşıyorum. Burada Casio satan ancak 3-5 yer var onlar da milattan kalma modeller...

O zaman haklısın netten almak gerekiyor :) , saat alışverişinde pazarlık yaparak baya bir fiyat düşürülebilmekte %20 civarı falan, ama işte netten alınca bu ihtimal eleniyor, bende bakayım bir istediğin modeli uygun satan bir yer varmı.
  • quote:

@ FyCum Ben Ordu'da yaşıyorum. Burada Casio satan ancak 3-5 yer var onlar da milattan kalma modeller...

İlk olarak sana Casio Türkiye Distribütör firmalarının sitesini vereyim iletişime geçerek istediğin modeli sordurabilirsin.

http://www.ersa.com.tr/
    http://www.karpa.com.tr/

Ayriyeten benim bulabildiklerim bunlar Konyali ve Uğur Mağazalarıda olan büyük firmalar diğer siteden alışveriş yapmadım nasıl bir firma olduğunu bilemiyorum.

http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=32686&product=Casio-PRG-510-1D
    http://www.alisverissaati.com/urun.asp?id=59223&urun=
    http://www.ugursaat.com/?urun-10286-PRG-510-1DR-CASIO.html

ayriyeten yurtdışından alışveriş imkanın varsa;

http://cgi.ebay.com/Casio-Guy-PROTREK-Titanium-Pathfinder-Xpress-PRG-510-1D-/360380246067?pt=Wristwatches&hash=item53e8562833#ht_3715wt_1396

• Arkadaşlar önerdiğiniz modeller için teşekkürler ama sırf dalış için kullanmayı düşünmüyorum, normal hayatımda da kullanabileceğim bir saat olsun. ara sıra babamın eski raymond weil'ini, citizen quartzını takıyorum, ama modaları biraz baba saati gibi, ağır geliyor yaşıma göre. İşin ilginç yanı babamın kinetic auto relay saati dalış saati olmamasına rağmen 200 metre (20 bar) su geçirmezliği var. Ürünü sadece bir sitede diver diye gördüm bir ingiltere sitesindeydi, ve arkadaşlar arctura benim bütçemi aşıyor, ben maksimum 750ye kadar çıkabilirim.
     SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-83CCFA9C4 -- 21 Temmuz 2011; 14:14:56 >

• @ Ohaybetion

Şahsen ben önerdiğim diver modelleri günlük hayatımda da gayet rahat kullanıyorum. Özellikle black monster bu konuda çok iyidir. Hem klasik hem spor kıyafetlere uyum sağlar. Fiyatı da uygun. F/K oranı ise çok çok iyi.

@Bytepire adlı arkadaşın satılık ilanlarında olması lazım diver seiko'lardan. Dalış için "diver" ibaresi olan seiko'ları almaya gayret et. Çünkü onlar (en azından seiko'larda öyle) ISO sertifikası almış oluyor ve kasa, cam, luminova (fosfor) yapısı dalışa daha uygun ve dayanıklı olarak üretiliyor.

Saatseverler arasında diver özellikli saatlerin günlük ve ofiste kullanımına yönelik "desk diver" tanımlaması yaygındır

Black Monster;

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 21 Temmuz 2011; 14:36:56 >

• quote:

Arkadaşlar ben bu casionun prg modellerinden birini almayı düşünüyorum hani şu dağcı modelleri. Bu saatlerin fiyat/performans(özellik) olarak en iyi nedir sizce? Ayrıca size göre görüntü ve özellik açısından en iyisi hangisi?

Ben de PRG 40 modeli var. Titanium kordon ve metal görünümlü güzel plastik kasasıyla hem hafif, hem fonksiyonel, hem hacimli olmasına rağmen kola rahat oturuyor, hem de görünüşü güzel.

Pruva gösterme özellikli dijital pusula, değişim grafikli altimetre, barometre ve çoğunda olduğu gibi koldayken pek fonksiyonel olmayan sıcaklık ölçer özellikleri var. Bunların dışında kronograf, 5 alarm, ışık özellikleri de var.

Gündelik kullanım ve çok profesyonel olmayan ölçümler için ideal.

SAATLER

Ama daha profesyonel kullanım için arıyorsan Suunto markasını öneririm.

Bir de mesajında belirttiğin PRG 510 1D tarzı ana-digi kadranlı modelleri önermem. Pek kullanışlı olmuyorlar. Özellikle böyle outdoor fonksiyonlu olanlarda sadece dijital olanları tercih etmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 21 Temmuz 2011; 14:49:12 >

• Arkadaşlar sizce şu saat nasıl?

184 TL vermeye değer mi ? Çok hoşuma gitti saat.

MODEL : Casio AW-591ML-1ADR

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sambaras -- 21 Temmuz 2011; 14:49:32 >
  • ben de bu aralar manuel bir saat almak istiyorum(şu zamana kadar hep dijital kullandım) marka olarak seiko nun iyi olduğunu duydum ma 400tl önerebileceğiniz bir model var mı bir de aklıma takılan bir iki soru var
    1-manuel saatlerdeki üçlü dairesel göstergeler oluyor bunun ne işe yaradıpğını bilen varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilir mi dün bunu bir başlıkta sordum ama cevap veren olmadı
    2-automatic(kinetik) saatler mi daha iyi yoksa pilli saatler mi bazı yerlerde kinetik saatlerden şikayet edenler olmuş duruyor diye
    3-bu kinetik saatler de sapma ne kadar oluyor bu konuda pilli saatler daha mı iyi

şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

Arkadaşlar sizce şu saat nasıl?

184 TL vermeye değer mi ? Çok hoşuma gitti saat.

MODEL : Casio AW-591ML-1ADR

SAATLER

G-Shock için değer.

Mesela 180 liram olsa ben de G-Shock'un şu 3 modelinden birisini özellikle G-7900'ü almayı düşünüyorum.

SAATLER

• Değerli saat uzmanı arkadaşlar,

Saatvesaat'ten birkaç günce %50 indirimle almış olduğum Hamilton HM32372735 saat az önce elime geçti faakt hayal kırıklığı yaşadım. Maalesef boyut olarak beni mutlu etmedi. Bu yüzden geri iade yollayacağım. Saat bana 650 gibi bir rakama geldi. Dışarıda koluma takmadan aldığım ilk saat oldu maalesef pişman oldum. Büyük olsaydı tam istediğim gibi olacaktı.

Açıkçası Hamilyon olması beni cezbetti İstediğim renkte ve özelliklerde genel olarak.

Şimdi ben bu saati geri iade edeceğim. Yerine de daha istediğim gibi bir saat almayı planlıyorum. Chrono, siyah ve gümüş renk ağırlıklı, deri kordon daha çok tercihim, çelik kordon saatim var çünkü.

Neler tavsiye edersiniz. Tag Heuer çok beğendiğim tarzda saatler yapıyor ama fiyatlar malum. Calvin Klein model olarak yine güzel saatlere sahip fakat onunda kalitesini bilmiyorum. Ne tavsiye edersiniz. Fossil falan baktım ama istediğim ayarda bir saat bulamadım.

Her türlü tavsiyeye açığım. Evladiyelik, şık bir saat almak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gü

ben de bu aralar manuel bir saat almak istiyorum(şu zamana kadar hep dijital kullandım) marka olarak seiko nun iyi olduğunu duydum ma 400tl önerebileceğiniz bir model var mı bir de aklıma takılan bir iki soru var
    1-manuel saatlerdeki üçlü dairesel göstergeler oluyor bunun ne işe yaradıpğını bilen varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilir mi dün bunu bir başlıkta sordum ama cevap veren olmadı
    2-automatic(kinetik) saatler mi daha iyi yoksa pilli saatler mi bazı yerlerde kinetik saatlerden şikayet edenler olmuş duruyor diye
    3-bu kinetik saatler de sapma ne kadar oluyor bu konuda pilli saatler daha mı iyi

şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkürler

manuel derken mekanik demek istediniz sanırım, 400tl civarı en iyi tercih seiko olur,

1-bahsettiğiniz 3 lü göstergeler modele göre değişmekle beraber, kronometre, saniye, alarm, gece gündüz saat dilimlerini gösteren özellikler sunar.
    2-otomatik ile kinetic farklı mekanizmalardır, kinetic'de pilli bir saattir, otomatik ise tamamiyle mekaniktir içerisinde elektronik bir aksam bulunmamaktadır, otomatik saatlerin belli güç reverse süreleri vardır modelden modele değişir (1 gün ile 3 gün arası) kullanılmadığı zaman saat durur, kinetic saatler ise modeline göre uyku moduna geçebilir yada jeneratöründeki enerji bitene kadar çalışabilir modelden modele bu süre değişir bazı modeller 4 sene çalışabilirler.
    3-otomatik saatlerde +-10/20sn günlük olarak fark olabilir, bazılarında bu rakam çok daha düşüktede olabilir, bu tamamen saatin kalitesine bağlı, zaten çok fazla oynama yapan saatlerin mekanizmasında bir problem vardır, pilli bu olay olur tabiki otomatik kadar olmaz hatta digital saatlerde bile olur, ortam basınçı, sıcaklık gibi dış etkenler buna yol açabilir, kendi kullandığım kinetic saatimdede +11sn/aylık gözlemledim.

NOT: Kinetic ve Otomatik aynı şey değildir, Kinetic bir nevi quartz yani bildiğimiz pilli saattir, kinetic mekanizma sallandıkça içindeki jeneratörü şarj ederek kendi enerjisini doldurur fakat otomatikte bu tarz bir elektronik olay yoktur onun çalışma prensipi tamamen farklıdır, otomatikte sallandıkça çalışır fakat içerisindeki herşey tamamen mekaniktir.

• @ Opethman

Pilli almayı düşünüyorsanız bu bütçeye Tissot kronograf modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Bir de kolunuza uygun olacağını düşündüğünüz saat çapı aralığı belirlerseniz sürpriz yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

@ Opethman

Pilli almayı düşünüyorsanız bu bütçeye Tissot kronograf modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Bir de kolunuza uygun olacağını düşündüğünüz saat çapı aralığı belirlerseniz sürpriz yaşamazsınız.

sanırım saatvesaat'den almak zorunda ve orda tissot yok diye hatırlıyorum :) daha doğrusu saatvesaat'de Hamilton hariç orta/üst seviye bir marka yok, gene olarak moda saatleri...
  • 
Sayfa: önceki 11621163116411651166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.