Şimdi Ara

saat ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sitemin saatini ayarlamak için sağ alttaki saate iki kere tıklayınca "Sistem saatini değiştirmek için gereken yetkiye sahip değilsiniz" yazısı çıkıyor. Bu yazı önceden çıkmıyordu. Şimdi neden çıkıyor olabilir? Win Xp Pro kullanıyorum ve tek kullanıcı var.

• biostan değiştir olmuyormu
  • bilgisayarını adminisator yada eşit yetkiye saip bir kullanıcı olarak login et
  • quote:

Orjinalden alıntı: abdurrahimk

biostan değiştir olmuyormu

+1
    evet açılışta bios a gir zaten genelde en üstteki ayar saat ayarı oluyor.ordan düzeltebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

quote:

Orjinalden alıntı: abdurrahimk

biostan değiştir olmuyormu

+1
    evet açılışta bios a gir zaten genelde en üstteki ayar saat ayarı oluyor.ordan düzeltebilirsin.

ama bu sorun ilerde başka birşey olarak yine çıkabilir... başka bi çözüm bulamazmıyız
  • Aynı şeyi ben yazacaktım klavyemden aldın @kurshun

@man of science

Denetim masası kullanıcı hesaplarından bi bak bakalım hesabın

kısıtlı mı? yoksa bilgisayar yöneticisi mi?

Bilgisayarda trojan spy taraması yaptın mı?
  • Trojan olacağını sanmıyorum,yetkili değilsiniz uyarısı çıkıyor.Kullanıcı hesaplarından administrator olarak login olmalısın.
  • Bilgisayarı Administrator olarak aç, şuan kullandığın kullanıcıya da tam yetki yani (bilgisayar yöneticisi) yetkisini ver o zaman hiçbir kısıtlamayla karşılaşmazsın. Senin şuanki sorunun kısıtlamadan kaynaklanıyor.
  • Eğer sınırlı hesap ise bilgisayarında Spy var ve bu ileride büyük sorunlara yol açabilir..
  • Sen en iyisi gerekli dosyalarını yedekle. Hardiskini formatla, Sistemi (windowsu) yeniden kur. Tertemiz bir sistemin olur. Windowsu kurduktan sonraki ilk işin bir antivirüs kurmak olsun. benim tavsiyem nod32.www.nod32.com.tr den 1 aylık deneme sürümünü indirebilirsin.
  • Arkadaşım NOD32 bildiğim kadarıyla bir FireWall (Güvenlik Duvarı) ve bu programların anti-virüs ile yaptığı şeyler farklı. NOD32 güzel programdır, ancak onun dışında bir anti-virüs te yüklemeli. Ben hiçbirşey kullanmıyorum şahsen.

Bu arada her sorunu olana da format demeyin yahu, belki hallederiz sorunu. Format en son çözüm olmalı diye düşünüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nickodin-QX

Arkadaşım NOD32 bildiğim kadarıyla bir FireWall (Güvenlik Duvarı) ve bu programların anti-virüs ile yaptığı şeyler farklı. NOD32 güzel programdır, ancak onun dışında bir anti-virüs te yüklemeli. Ben hiçbirşey kullanmıyorum şahsen.

Bu arada her sorunu olana da format demeyin yahu, belki hallederiz sorunu. Format en son çözüm olmalı diye düşünüyorum..

Nod32 yi bir yıldan fazladır kullanıyorum. Sen yanlış bir kanıya kapılmışsın. Hakiki bir Antivirüs. hem çok hızlı ve eski sistemleri bile yavaşlatmıyor. virusbulletin testlerinde 7 kez %100 virüs bulma ve temizleme ödülünü almış . ben bugüne kadar bir sorun yaşamadım.
    2. olarak eğer kullanıcı yetkisi yoksa ve administrator şifresini bilmiyorsa ve administrator olarak oturum açamıyorsa o sistemi ancak format paklar. çünkü yetkisiz kullanıcı olarak (guest hesabıyla) hiçbir program hatta oyun bile yükleyemez. sistem saatini bile değiştiremiyor adam. :)

• Yazılım Genel bölümünde bu yüzden bir arkadaşla tartışmam sonucu bana NOD32'nin FireWall olduğunu söylemişti. Ben de anti-virüs olarak biliyordum. Kullanmadığım için çok bilgim yok doğrusu. Bilgisayarımın güvenliği benim yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nickodin-QX

Yazılım Genel bölümünde bu yüzden bir arkadaşla tartışmam sonucu bana NOD32'nin FireWall olduğunu söylemişti. Ben de anti-virüs olarak biliyordum. Kullanmadığım için çok bilgim yok doğrusu. Bilgisayarımın güvenliği benim yani

Demek ki o arkadaş da kullanmıyormuş. Bilgisayarının güvenliği için iyi bir yol bulmuşşun bu arada o da güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmc02

Sen en iyisi gerekli dosyalarını yedekle. Hardiskini formatla, Sistemi (windowsu) yeniden kur. Tertemiz bir sistemin olur. Windowsu kurduktan sonraki ilk işin bir antivirüs kurmak olsun. benim tavsiyem nod32.www.nod32.com.tr den 1 aylık deneme sürümünü indirebilirsin.

nod32
    format
    kardeşim nedir bu format sevdası yaa...
    enter tuşum basmıyo format.
    hdd çok ısındı format
    filimlerim takılıyo format
    göbeen kaşınıyo format.
    hayret yaa

• Kardeş sisteminde kurulu olan deep freeze gibi programlar varsa onlarda sistem saatini değiştirmene izin vermez
  • Bizim de sistem aynı. yani arkadaşda kısıtlı bir kullanıcı. Admin olarak bilgisayarı açmak istesen bile açamazsın çünkü şifreyi bilmen gerekir. Ona yapabileceği9n herhangi bir şey yok. En azından bizim sistemde öyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecom86

Kardeş sisteminde kurulu olan deep freeze gibi programlar varsa onlarda sistem saatini değiştirmene izin vermez

Doğru...

Eğer bilgisayarında deep freeze varsa sistem saatini değiştirmek için deep freeze'i kapatman lazım
  • Verir Deep Freeze Kullanıyorum 30 bilgisayarda ve sistem saatini değiştirebiliyorum... Başka bir sorunla karşı karşıya arkadaş. tamamen Durmuş olan bir servisle alakalı bir sorun.....
  • yardımlarınız için teşekkürler....sorunu çözdüm. Deep freeze engelliyormuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.