Şimdi Ara

S8 Almaya Değer Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese. Uzun zamandır bakınıyordum ama bugün aklıma düştü diyebilirim. Şu anda iPhone 6S Plus 64 Gb kullanıyorum. Nerdeyse uzun zamandır Apple ürünü kullanıyorum. Bu telefonu satıp S8 veya S8+ almayı düşünüyorum. Farklı kategoride bir telefonum olsun istiyorum ama tereddütlerim var.

Kimi yerde ekran sararmasından bahsediyor. Kimi yerde bataryasından bahsediyor. Kimi yerde çok iyi diyor kimi yerde çok kötü diyor. Haliyle kafam karıştı. Sizlerden tavsiye almak istedim. 6S Plus'tan sonra çok sıkıntı çeker miyim acaba veya kötü yönleri var mıdır? Objektif olarak yorum yazabilir misiniz?

• Ben androidden yeni iOS a geçtim. İyi cihazlar kullandım. Bazen özlüyorum sanki androidi, iOS saman gibi geliyor. ama bir şey lazım oluyor; mesela navigasyon. iPhone şak diye açılıyor. Android mutlaka bir yerde çökme ve patlama yapacak, kaçınılmaz. 100 gb ram de koysalar yalan. iPhone se aldım, hem ufak, hem seri. Yıllarca boşu boşuna iPhone düşmanlığı yapmışım. Bence geçilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone ve üst düzey Android telefon kullanan biri olarak tüm tarafsızlığımla size birkaç tavsiyede bulunmak isterim...

IOS işletim sistemi akıcı olduğu kadar sade ve tamamen iPhone'a göre uyarlanmış olduğu için sorunsuz uygulama, oyun deneyimi sunuyor... Ancak iPhone'ların en kötü yani ise sadece iOS işletim sisteminin sunduklarından faydalanabilmeniz. Mesela hücresel veriyi direkt açacak bir kısayolun olmaması ya da telefonu sessize aldığınızda herhangi bir simge ile ekranda belirlenmemesi ya da bilgisayardan yüklediğiniz bir resim klasörünü itunes ile eşzamanla yapmadan silemiyor oluşumuz ya da torrent ile indirme yapılmıyor olması gibi vs vs vs... Eğer bu gibi durumlar sizin için sorun değilse bence alışık olduğunuz düzeni bozmayın..

Ama daha çok kişiselleştirme ile telefonunuzun kendinize göre her bir detayını ayarlamak ve tam bir bilgisayar gibi kullanıp fazlasını yapmak istiyorsanız Android almalısınız. Tabi bu seferde iPhone'un akıcılığını tam anlamıyla bulamayabilirsiniz...

Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..ScReaM -- 28 Mayıs 2017; 18:37:56 >

• Teşekkürler yorumlar için.

..ScReaM: Saydığın özellikle çokta önemli değil. Torret'ten bişey indirmeye ihtiyacım olmuyor. Telefonun sesinin kısık olduğunu görmesem de olur.Zaten bilgisayardan bişey atmıyorum. Eğer ki S8'de alırsam aynısı olacak.

Benim istediğim Apple'dan sonra Samsung alırsam pişman olur muyum?

Şöyle ki. 2012 yılında Note aldım. İlk model yani. Telefon yatay konumdayken yani masanın üstünde dururken dokunmatik panelde N harfine denk gelen yer yatay basmıyordu kalemle basılıyordu. Dikeyde sorun yok ama. Servise verdim. Şarj girişini de yakmıştım bu arada. Garantiden değiştirdiler. Ama bu seferde telefon kendi kendine kilitleniyordu. Baştan başlatmam gerekiyordu telefonu. Bu durumda haliyle telefonun açık mı kapalı mı olduğunu anlayamıyordum. Sadece şarj ederken sıkıntı çıkartmıyordu ve Samsung buna çözüm bulamamıştı. Sonrada bir daha Samsung almam diye söylerdim hep. Ta ki Samsung E5 modelini alana kadar. 1.5 GB ram olmasına rağmen çok akıcı sorunsuz bir telefondu hiç bir sıkıntı yaşamadım o telefonda. Samsung bu sefer yaptı herhalde dedim ama aklımda hala acabalar vardı. O telefonu satıp Apple'a geri döndüm. O telefondan önce de 5S kullanıyordum. Mecburiyetten satmak zorunda kalmıştım 5s'i de.

Note gibi sorun çıkartacak diye tırsıyorum ki yakın zamanda Note 7'yi gördük. Bi taraftan da E5 gibi bir telefonu kullandım şahane telefondu. Kararsızlık içindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Ben androidden yeni iOS a geçtim. İyi cihazlar kullandım. Bazen özlüyorum sanki androidi, iOS saman gibi geliyor. ama bir şey lazım oluyor; mesela navigasyon. iPhone şak diye açılıyor. Android mutlaka bir yerde çökme ve patlama yapacak, kaçınılmaz. 100 gb ram de koysalar yalan. iPhone se aldım, hem ufak, hem seri. Yıllarca boşu boşuna iPhone düşmanlığı yapmışım. Bence geçilmez.

Apple'ın en sevdiğim özelliği bu işte. Takılma donma kasılma yapmıyor cihaz. Herşeye çok rahat ulaşabiliyorum. Bi taraftan da diyorum Apple'ın sıkıcılığı var hep tek düze cihaz üretiyor. Geliştirme olarak donanım koyuyor Yazılımına ekstra şeyler katmıyor diyorum kendimce.

Yakın zamanda Huawei G8 kullandım. Teefon güzel tamam ama cihazda genel bi kasılma donma sorunu oluşuyordu bazen. Yazılım güncellemesinden sonra sorun bir nebze ortadan kalktı ama yine de çok zorladığım zaman aynı şekilde donmalar kasılmalar yaşanıyordu.

Samsung'da da yine bu sorunları yaşamak istemiyorum açıkçası. S8'i güzel bir fiyata buldum ama değer mi değmez mi bilmiyorum. Bu cihazı aldıktan sonra hemen satma gibi bir lüksüm yok malesef. En az 6 ay 1 sene kullanmak zorundayım yine bu segmentte bir cihaz almak için. Yoksa alt segment cihazlardan piyasada çokça var ki en sevdiğim Samsung A5 ve A3 modelleri.

• Ünal kullanıcısına yanıt
    iPhone 7 kullanıyorum. Macera aramaya gerek yok.

iPhone da mobile bilet uygulamasını çok kullanıyorum.

Notlar uygulaması MacBook Pro ile uyumlu.

Ayrıca kamerası şak diye açılıyor. Hiçbir zaman bekletmedi.

S8 de parmak izi yeri de kötü. 2 yıl sonra güncelleme kesilecek. Garanti bitecek.

6s plus Harika bir telefon. Ne iş yaptığını bilmiyorum fakat parana yazık etme.

Şimdi 4000 tl vereceksin. Sonra Samsung güncellemeyi hemen verecek. Sonra android 9 da 5 6 ay bekleyeceksin. Android 10.0 çıktığında malesef Yen'i telefon al diyecek.

Hiç bulaşma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

S8 de parmak izi yeri de kötü. 2 yıl sonra güncelleme kesilecek. Garanti bitecek.

Şimdi 4000 tl vereceksin. Sonra Samsung güncellemeyi hemen verecek. Sonra android 9 da 5 6 ay bekleyeceksin. Android 10.0 çıktığında malesef Yen'i telefon al diyecek.

Hiç bulaşma.

Bunlar tamamen eskide kaldı artık öyle donma takılma vs yok 1 yıldır yok en azından kendi deneyimlerimden söylüyorum şuan s8 3500tl alınabiliyor 1 haftada kullandığım gayet güzel sorun olursa yanıtlarım

• Wjéasz kullanıcısına yanıt
    Ben donuyor diye bişe yazmadım ?

Ayrıca 2 yıl sonda bu mesajımı alıntıla android 10.0 güncellemesini alamıyacaksın. Ve android 9.0 ile s9 a gelen güncellemeleri de alamıyacaksın. : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kazall -- 28 Mayıs 2017; 22:21:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

Hiç bulaşma.

Evet dediğin gibi. Android'in öyle kötü bi tarafı var. Çabuk tüketilebiliyor. Hızlı tüketim malzemesi denebilir Android için.

İlk bir iki ayda sorun yaşamıyosun ama bunun sonradan yaşamayacağın anlamına gelmiyor ki Apple'daki stabilizasyon hiç bir zaman olmayacak Android'de.

Ama şu da var. S8'in fiyatı şu anda çok iyi. 7 almak istiyorum hatta plus modelini ama benim istediğim 128'lik versiyonu 5000 tl. Fiyat kafamı karıştırıyor ama kapalı kutu tamamen şans eseri ne çıkacağını bilmediğim bir cihaz var karşımda.

Kafalar çok karışık. Keşke araçlardaki gibi test imkanımız olsa 1 2 gün

• Ünal kullanıcısına yanıt
    valla hocam ben galaxy s6 dan iphone 7 plusa geçtim.İphoneyi kullanmadım.Androiddeki rahat kullanım iphone de yok.Çok bencil telefon.Geri tuşu yok mesela.Ben ona alışamadım.Sonracığıma androiddeki gibi, fotoğraflarda ayrı ayrı klasör oluşturmuyor ios da. Bu benim için büyük bi sorun.Andoridde ekran görüntüleri, wp den gelen, faceden indirilenler gibi ayrı ayrı klasör oluşturuyor.Ayrıca rehberden sadece tek tek kişi silebiliyorsun ios da o yüzden kullanamadım.Androidde 2 3 sene güncelleme alırsın ve alacağın son güncelleme seni uzun zaman götürür.Bence s8 al derim
  • Boşuna para harcamayın telefonunuzun hiç bir eksiği yok. Reklam malzemelerine kanmayın karşınızdaki telefonun üreticisinin lekeli bir geçmişi var ve hala bu lekeyi silmek için söz vermiyorlar. Yavaşlayacak, donacak, güncelleme almayacak hatalar çıkacak vsvs. Donmaz diyenlere kanmayın s7 edge bir ay sonra çok güzel takılmalar yaşıyor gözlerimle gördüm, o kadar para verince akıcı olması istenir cihazın. Yeni bir telefon alsaydınız alın derdim ama 6s güzel bir cihaz canınız sıkıldı diye değişmeniz cebinize zarar olur.

Ayrıca Android deneyimlemek ve memnun kalmak istiyorsanız Google Pixel cihazlarına göz atmanızda fayda var. O cihazlar gerçekten akıcı ve ihtiyaçları karşılar nitelikte.

• up. ben de 6s den s7 edge ye geçmeyi düşünüyorum biri diyor ki android düzeldi biri diyor hala eksikler var kasar donar

• iPhone'dan sonra android kullanilmaz

• Geçen sene Note 5 kullandım bu sene de 7 Plus kullanıyorum. Note 5'ten önce de hep iPhone kullandım. İki ekosistemide fazlasıyla seviyorum. Gerçekten iki ayrı tat bence. Android eskisi gibi değil artık akıcılığı iyi bir noktada yalnız şu andan itibaren yazdıklarımı dikkatli okuyun.

En başta hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. Bir hevesle Android'e geçip bugüne kadar alışık olduğunuz her şeyi geri bırakmak uzun vade de sizi üzebilir. Podcast, iMovie GarageBand gibi uygulamaları kullanıyorsanız bunların çok muaili olmadığını görünce iOS'a bir özlem duyabilirsiniz.

Güncellmeye alışmışsınızdır hızlı gelmesine. Bir çuval para verdiğiniz Android telefonun hem sadece 2 yıl hem de çok uzun süreler geçtikten sonra gelmesi sizi özel hisettirmeyebilir.

Daha bunun gibi çpk şey yazabilirim bunların hepsini düşünün. S8 ile ilgili görüşlerim ise bana göre oldukça eksik bir cihaz. Tasarımsal olarak bir harika ancak parmak izinin yeri bir saçmalıktan başka birşey değil. İris veyahut yüz tarama ise asla parmak izi konforunda sistemler değiller. Her seferinde telefonu kaldırıp bakmak ışık koşulluları ayarlamak kullanım konforunu olumsuz etkiler. Ayrıca Amoled'den Oled DCI P3'e hala geçmeyip gerçekçilikten uzak renk vermesi subjektif olarak benim için olumsuz başka bir tarafı. Ve bence en önemli eksikliklerden biri de çift kamera özelliğinin olmaması.

O yüzden toplam pakkette s7 edge ile tasarımsal iyileştirmeler dışında neredeyse hiçbir farkı olmayan bir cihazdan bahsediyoruz. O yüzden Android fikriniz varsada Note 8'i kesinlikle görün derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 29 Mayıs 2017; 4:31:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: StevenBayLouise

valla hocam ben galaxy s6 dan iphone 7 plusa geçtim.İphoneyi kullanmadım.Androiddeki rahat kullanım iphone de yok.Çok bencil telefon.Geri tuşu yok mesela.Ben ona alışamadım.Sonracığıma androiddeki gibi, fotoğraflarda ayrı ayrı klasör oluşturmuyor ios da. Bu benim için büyük bi sorun.Andoridde ekran görüntüleri, wp den gelen, faceden indirilenler gibi ayrı ayrı klasör oluşturuyor.Ayrıca rehberden sadece tek tek kişi silebiliyorsun ios da o yüzden kullanamadım.Androidde 2 3 sene güncelleme alırsın ve alacağın son güncelleme seni uzun zaman götürür.Bence s8 al derim

Geri tuşunun olmaması bir eksiklik değil her sayfanın üstünde veya altında geri gelebilecek bir yer var.

Fotoğrafların klasör oluşturulamaması benim için hiç dert değil benim için. Karışık olduğunda daha çok kafam karışıyor herşey tek doatada dursun iatiyorum.

Rehber den toplu kişi silmeyi hiç yapmadım şimdiye kadar.

Apple'ın kötü taraflarını yazanlara böyle cevap verebiliyorum ama Android herhangi bir cigaz için bişey yazdığımda cevap alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

Geçen sene Note 5 kullandım bu sene de 7 Plus kullanıyorum. Note 5'ten önce de hep iPhone kullandım. İki ekosistemide fazlasıyla seviyorum. Gerçekten iki ayrı tat bence. Android eskisi gibi değil artık akıcılığı iyi bir noktada yalnız şu andan itibaren yazdıklarımı dikkatli okuyun.

En başta hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. Bir hevesle Android'e geçip bugüne kadar alışık olduğunuz her şeyi geri bırakmak uzun vade de sizi üzebilir. Podcast, iMovie GarageBand gibi uygulamaları kullanıyorsanız bunların çok muaili olmadığını görünce iOS'a bir özlem duyabilirsiniz.

Güncellmeye alışmışsınızdır hızlı gelmesine. Bir çuval para verdiğiniz Android telefonun hem sadece 2 yıl hem de çok uzun süreler geçtikten sonra gelmesi sizi özel hisettirmeyebilir.

Daha bunun gibi çpk şey yazabilirim bunların hepsini düşünün. S8 ile ilgili görüşlerim ise bana göre oldukça eksik bir cihaz. Tasarımsal olarak bir harika ancak parmak izinin yeri bir saçmalıktan başka birşey değil. İris veyahut yüz tarama ise asla parmak izi konforunda sistemler değiller. Her seferinde telefonu kaldırıp bakmak ışık koşulluları ayarlamak kullanım konforunu olumsuz etkiler. Ayrıca Amoled'den Oled DCI P3'e hala geçmeyip gerçekçilikten uzak renk vermesi subjektif olarak benim için olumsuz başka bir tarafı. Ve bence en önemli eksikliklerden biri de çift kamera özelliğinin olmaması.

O yüzden toplam pakkette s7 edge ile tasarımsal iyileştirmeler dışında neredeyse hiçbir farkı olmayan bir cihazdan bahsediyoruz. O yüzden Android fikriniz varsada Note 8'i kesinlikle görün derim.

Aradığım cevap bu işte. İki telefonu da kullanıp sapla samanı karıştırmadan yorum yapılmasını istiyorum ben.

Eyvallah hocam cevabını aradığım şeyler bunlardı biraz teknik bilgi biraz kullanıcı karşılaştırması.

Note 8'de ne gibi farklılıklar olabilir? Patlamayalım yine

• 6s plus iyidir hocam bence note 8'i bekleyin ona göre karar verin.

• Ben iş için 5S kullanıyorum, şahsi kullanım içinse yıllardır HTC amiral gemilerini kullanırım, takılma vs yapmayan bir Android cihaz istiyorsanız ya Google Pixel ya da HTC U11 kullanmalısınız. Daha dün Xda'da haberi vardı, Samsung donanım olarak çok iyi ama yazılım olarak donanımın gerisinde ve S8'im en iyi zamanında bile Pixel ya da U11 kadar akıcı değil demiş yazar.
  • Ya hiç gerek yok elinizdeki telefon zaten gayet güzel ve çok üst düzey cihaz boşa masraf. Ha ama paranın haddi hesabı yoksa ayrı..

• S7 güzel de s8 ı beğenmedim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.