Şimdi Ara

S7 edge için iyi kaliteli ve iyi bir ekran koruyucu önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
30.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

S7 edge lerde cam ekran koruyucu ciddi sıkıntı ama CAYKA markasında 3D cam diye bir şey çıkarmışlar sanki cihazın kendi ekranı gibi. Aradığın gibi full kaplıyor. Kardeşim aldı onda gördüm beğendim. O da memnun. intagram sayfasından aldı.

cayka_tech ordan sorabilisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techadam

Selam Arkadaşım,

S7 edge lerde cam ekran koruyucu ciddi sıkıntı ama CAYKA markasında 3D cam diye bir şey çıkarmışlar sanki cihazın kendi ekranı gibi. Aradığın gibi full kaplıyor. Kardeşim aldı onda gördüm beğendim. O da memnun. intagram sayfasından aldı.

cayka_tech ordan sorabilisin.

ben denemedim. burada biri uygulamış:

https://www.youtube.com/watch?v=JfzT6FUDnZQ

ben spigen kullanıyorum. 3. yü taktım. 2sinin kenarları açıldı. 3. de açıldı bir defa kılıftan dolayı. tekrar yapıştırdım. kullanıyorum.

Koruyucu kendisi çiziliyor. Biraz dayanıksız.

Hassasiyeti fena değil.

Telefonun camını kesinlikle darbelere karşı korumaz. Sadece cizilmelere karşı koruyabilir.

• Yusuf hocam;
    Kendi çapımda wrapsol u baya araştırdım. Ürünün orjinali gayet iyi duruyor. Bulunduğum şehirde araştırdum bulamadım, elden almayı düşünüyorum.

Videonuzu da izledim dikkatimi çeken bir nokta oldu. Ürünün izlediğim tüm uygulama videolarında ekranın önünü yani düz kısmını sizin gibi yapıştırdıktan sonra dışta kalan parçayı söküyorlar (orjinal wrapsolun üzerindeki koruyucu jelatin veya plastik) daha sonra edge ekranları yapıştırıyorlar. Fakat yanlış algılamadıysam siz öyle yapmamışsınız ve dıştaki jelatin veya plastik edge ekranların yapışmasını engellemiş olabilir diye düşünüyorum.
  • Ben de bugün, biraz güvendiğim bir telefoncuya silikon kap almaya gittim arkasına takmak için. Verdi bana ama çok kaba gözüktü. Adam da dedi ki "Wrapsol marka her kısmını kaplayan film takıyoruz, darbeleri sönümlüyor düştüğünde ve kaplar gibi kaba durmuyor. 99TL kendi fiyatı zaten biz de 130TL'ye kaplıyoruz" dedi, kendi telefonunu verdi kendine kaplamış, gayet güzel gözüküyordu. Hiç kap takılı gibi değil, normal jelatin gibi ama böyle kauçuk biraz kalın. Hiç kenarları falan kalkık değildi. Gerçi onun telefonu iPhone idi. Fakat ben de yaptırırken baştan derim "köşesi sağı solu kalkık olmayacak, o şartla ödeme yaparım" diye baştan konuşurum. Sanırım ben onu yaptıracağım arkadaşlar.
  • tatoline T kullanıcısına yanıt
    Alt tarafı bir koruyucu için çok pahalı değil mi hocam
  • Bu koruyucular sadece cizilmelere karşı koruyor değil mi? Ben telefonun cizilecegini pek sanmıyorum ama düşerse kırılır diye düşünüyorum. Ona uygun bir cam kaplama çıkaran bir teknolojik çıkmadı di mi daha?

Ben aşağıdaki resimdekini aldım. Kesinlikle berbat. Ekran hassasiyeti öldü, ekran donuklasti. Sinir harbinden çıkarıp attım. Bir de 40 TL para verdim. İçim acıyor. Yazık.

Spigen denemedim ama tavsiyeler güzel görünüyor. Denemeyi düşünüyorum. Kırılmaya karşı direnci artırdığını yazmamış, eğer faydası varsa almak lazım. Ben yine de cizilecegini düşünmüyorum.

S7 edge için iyi kaliteli ve iyi bir ekran koruyucu önerisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır spigen kullanıyorum. Daha önce s3 te kullanmıştım.

Kırılmaya karşı korumaz.

Çizilmeye karşı korur.

Ekranı bi şekilde kazıtırsanız onu da korumaz.

Ekran koruyucunun kendisi çiziliyor.

Hassasiyet kaybı yok.

Koruyucunun yan kesimleri güzel. Alt üst daha iyi olabilirdi. Geniş bir alanı açık bırakmışlar.

Tutunması güzel. İyi yapıştırırsanız bozulmuyor. Olur ki bir yeri takılır da kalkarsa deforme olmadığı sürece eski haline getirebiliyorsunuz.

Kendi kılıflarıyla kullanabilirsiniz. Ama tak çıkar yapmaya gelmez. Şayet gerekirse kılıfı dikkatli çıkarıp takmalısınız.

İlk montaj zor değil. Ama dikkat ister. Takarken yalnız olun. Temizlenmiş bir masaya geçin. Dikkatinizi toplayın. Yanınıza ütü alıp baharını bir süre çalıştırın ki havadaki tozları emsin ve yere indirsin. YouTube da video var (bana ait değil). İzleyin.

Fiyatı makul. 2 adet çıkıyor. Sorunsuz takarsanız birini en az bir yıl kullanırsınız. Çok çizilme olunca diğeriyle değişirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 18 Ocak 2017; 7:27:9 >

• denizpiyadesi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle wrapsol en iyisi kullanıyorum çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: omerrfarukkk

Yusuf hocam;
    Kendi çapımda wrapsol u baya araştırdım. Ürünün orjinali gayet iyi duruyor. Bulunduğum şehirde araştırdum bulamadım, elden almayı düşünüyorum.

Videonuzu da izledim dikkatimi çeken bir nokta oldu. Ürünün izlediğim tüm uygulama videolarında ekranın önünü yani düz kısmını sizin gibi yapıştırdıktan sonra dışta kalan parçayı söküyorlar (orjinal wrapsolun üzerindeki koruyucu jelatin veya plastik) daha sonra edge ekranları yapıştırıyorlar. Fakat yanlış algılamadıysam siz öyle yapmamışsınız ve dıştaki jelatin veya plastik edge ekranların yapışmasını engellemiş olabilir diye düşünüyorum.

Hangi şehir yardımcı olabilirim

• Ben jelatin bulamadım ekran çizik içinde kullanıyorum.

• ahmet_glryz kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen gün spigen aldım. 2 adet çıkıyor kutudan 35TL gayet memnun kaldım hocam. Wrapsolu duymuştum ama kaliteli
  • recep61 kullanıcısına yanıt
    Spigen i takdım ben hocam. Memnunum.
  • Arkadaşlar benim tecrübeme göre bu konuda en iyi ürün bestskinsever ürünleri. Amerikadan geliyor, ürün bedeli kadar kargo ücreti var. Birkaç arkadaş birleşip sipariş verebilirsiniz böylece kargo ücretini bölüşürsünüz. Biz öyle yapmıştık. Dönem dönem de indirim kodu veriyorlar takip etmek lazım. Bende yanlardan kalkma olmadı. Neredeyse 3 aydır kullanıyorum sorunsuz şekilde. Sadece uygularken dikkatli olmak lazım ve yönergelere göre yaparsanız başarırsınız.

Ana konuda da çok konuşuldu. Buraya da yazayım;

http://www.bestskinsever.com/samsung-galaxy-s7-edge-skin

http://www.bestskinsever.com/clear-skin-application-instructions

Aşağıda @drainBamaged arkadaşımızın detaylı anlatımı da var. Videoları da izlediğinizde siz de yapabilirsiniz.

quote:

Uygulamadan önce ellerinizi sabunla yıkayın ki tende yağ kalmasın.

Toz gelir diye korkuyorsanız buharlı bir yerde uygulayabilirsiniz. Mesela duştan sonra banyoda.

Bir şaşal şu şişesini yarısına kadar temiz su doldurup içine sıvı sabun koyun ama sıvı sabun birkaç kere basmanız yeterli. Çalkalayın.

Ellerinizi o su ile iyice köpüklü hale getirin. Islak olacak yani elleriniz.

Filmlerin hangi yüzü ekrana yapışacak ise o tarafını masada üste getirin ki sonradan yapışkan olmayan tarafından yapıştırmaya çalışırsanız mundar olur.

Önce ön tarafı uygulayın. O iyice yapışsın, mesela 1 gün sonra arka tarafı uygulayın. 1 gün geçsin yanları uygulayın. Hepsini uygulama prosedürü aynı, sabunla ve suyla.

Ön taraftan devam ediyorum, diğerleri de aynı.

Ellerinizi sabunlu ve köpüklü iken on tarafın yapışkan kısmın ucunu açın.

Elinize şaşaldan biraz daha köpüklü şu dökün iyice ıslansın.

Ucunu açtığınız filmi komple açıp, yapışkan kısmını avcunuzun içinde gezdirip iyice ıslatın.

Öyle ki, ekrana koyduğunuzda rahatça sağa sola oynaması lazım. Oynamıyorsa hemen kaldırın tam oturtmadan ve tekrar ıslatın.

Oturttuktan sonra toz vs kaldıysa hemen elinize tekrar sabunlu döküp, filmi gerektiği kadar kaldırıp, ıslak parmak ucuyla tozu alın ve geri kapatın.

Kenarların camın tam ucuna denk geldiğini kontrol edin. Bu arada kamera kesiminden ve home tuşundan da kontrol edin yerinde olduğunu.

Birkaç dakika bırakın.

Kredi kartı gibi bir şey ile film altındaki suları filme zarar vermeden itin.

Bu arada film yapışmaya başlayacak.

Bir sorun olursa 3 dakika gibi bir sürede filmi kaldırabilir ve tekrar deneyebilirsiniz. 3 dakikadan sonra yapışmaya başlıyor.

Ekranın üstü oturunca yavaşça parmaklarla EDGE kısımları da oturtun.

Ekranın altında çok su varsa hoparlör veya home tuşu kısmından atın.

Bir miktar su orada burada kalabilir. Onlar sonradan buharlaşıp gidiyor birkaç güne.

Telefonu birkaç saat kullanmayın.

Dokunmatik birkaç gün boyunca sorunlu olabilir. Daha fazla bastırmak gerekiyor çünkü.

Sular tam buharlaşıp gidince dokunmatik eski haline geliyor.

Böyle uzun olması korkutmasın, yaparken doğal hale gelecek panik yapmadan yapın.

Bence kuru uygulamadan daha kolay. Çünkü hata affediyor.

Bu arada, yapılmasını sağlayan şey şu veya sabun değil. Her halükarda yapışıyor kuru da deneseniz. Şu ve sabunun faydası yapışmaya başlamadan önce ayar yapabilmeniz.

• Telefona daha yeni kavuşacağım. Tabii gelir gelmez kılıf düşünüyorum. Şu an için tavsiye edeceğiniz markalar neler? Bir yerde okudum ön cam ile her arka kılıf uyumlu olmuyormuş. 3D teknolojisi kullanan var mı? Genelde memnun değil kullanıcılar ama bir iyileştirme yapıldı mı yeni yıl ile birlikte?

Ana konuya yazdım 2 kere, kimse dönüp bakmadı. Herkes teknik kısmında işin orada.
  • Spigenin kırılmaz camları var onlardan sipariş ettim
  • denizpiyadesi kullanıcısına yanıt
    Rahatlattın usta ben de ondan sipariş ettim :)
  • ilk aldığım gün markasını hatırlamadığım ama kaliteli bir ekran koruyucu ile silikon kılıf aldım. sonra Motomo metal olan kılıflardan aldım, daha korunaklı olsun diye. ikinci hafta NFC ile ödeme yapacakken kılıfı çıkarmak zorunda kaldım. taktıktan birkaç saat sonra ekran koruyucu berbat bir hal aldı, çıkartmak zorunda kaldım.

o günden beri ince sert bir kılıf ile ekran koruyucusuz kullanıyorum. (ta ki bugün cihazımı servise verip yenisinin gelmesini bekleyene kadar) :))
  • Rensjem kullanıcısına yanıt
    Taktıktan sonra kılıfsız idare et 3-5 saat hocam, sert kılıfta kalkıyor, düzgün geçirmeni tavsiye ederim. Hatta bilene yaptırman da daha iyi olur.
  • http://www.hepsiburada.com/wrapsol-samsung-s7-edge-on-arka-yan-poliuretan-ekran-koruyucu-p-HBV000002EMSJ

wrapsol wrapsol wrapsol

Kullanmadığım kılıf, film kalmadı. Sonunda wrapsol ile hzura erdim. Ekranı full kapladığı gibi arka ve yan metal çerçeveyi de harika sarıyor. Halk arasında "kaplatma" olarak bilinen yöntem gibi. 2 ay oldu en ufak bir kalkma yok. Kılıfsız dilediğim gibi kullanıyorum. Telefon ne kadar da şıkmış

Kesinlikle tavsiye ederim. Farklı mecralarda daha uyguna satanları bulabilirsiniz. 15-20 liraları her seferinde vereceğinize bi kere şunu alın yeter.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.