Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • L14 te uyku moduna klavye kombinasyonlarıyla nasıl geçilir bilen var mı acaba? Fn+4 yazıyor ama olmuyor. Bir de ram askıda uyku kipi nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • levona02x5 L kullanıcısına yanıt

Intel Ice Lake işlemcili olanlarını getirdiler bunun ama AMD olanı gelmedi, Intel olanları da bitti piyasada

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5401-intel-core-i7-1065g7-8gb-256gb-ssd-mx330-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-s65g7f82n-pm-HB00000VDJEK

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hocam thinkbook 14 gen2 are gördünüz mü hiç?

Uzun zamandır bakıyorum ama bulamadım...
  • https://www.amazon.com/gp/aw/d/B08BB9RWXD/ref=ox_sc_act_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

https://www.bestbuy.com/site/lenovo-legion-5-15-gaming-laptop-intel-core-i7-8gb-memory-nvidia-geforce-gtx-1660-ti-512gb-ssd-phantom-black/6398969.p?skuId=6398969

Arkadaşlar bu bilgisayarlardan birini alıcam ama

birisi intel,8gb ve $50 daha ucuz,

Diğeri amd 16gb ve $50 pahalı.

Geri kalan özellikler aynı

İnteli alıp ram mi taktırmalıyım?

Fikir verirseniz çok sevinirim

• Cengaver1 kullanıcısına yanıt

amdli legionun ekranı 144hz 120 ile 144 arasında ne kadar fark olur bilmiyorum ama ryzen 7 + 16 gb + 144hz benim için artı ben olsam onu alırdım.

• sallami kullanıcısına yanıt

Yok işin açıkçası ben de hiç denk gelmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: he_man

Bu mesaj silindi.

Dokunmatik yüzey ayarlarından algılanan bölgeyi değiştirirseniz bu sorun olmaz

• ugurcansayan kullanıcısına yanıt

hocam o sorunu çözdüm sağolun... siz touchpadi hangi hassasiyette kullanıyosunuz acaba yüksek hassasiyet mi? touchpad sert de dokunsam arada sırada tıklamıyo

• sallami kullanıcısına yanıt

thinkbook 14g2 are için sizden sonra bende bakınmaya başladım ilgimi çekti başta 1.4 kg olmasıyla.2 mağazaya sordum bu cevabı aldım.

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

https://www.n11.com/urun/lenovo-thinkpad-l14-20u5001xtx-ryzen-5-4500u-8-gb-256-gb-ssd-14-free-dos-dizustu-bilgisayar-1718120?magaza=vesmark

6kya 14 inç L14 var 1.7kg civarı. E15G2ye göre portları zengin 2 ram slotu var ama bunun ekran gövde oranı daha düşük ve m2 2280 slotu 1 tane var o da dolu.

• he_man kullanıcısına yanıt

Selamlar ben Windows 10'da dokunmatik ayarlarını değiştirmedim, ama TrackPoint'in duyarlılığını arttırdım. Eğer dokunmatik yüzey ara sıra girdi almıyorsa eliniz dokunuyor olabilir veya vücut yağı bulaşmış olabilir

• thinkpad e595'le valorant tarzı oyun oynanır mı acaba kasar mı ram8 hafıza512gb

• quote:

Orijinalden alıntı: Daim Muzaffer

hayır sonradan eklenmiş ram ssd

• 4 Ocakdan beri L15 (wtx 16/512 ssd ) kullanıyorum. Öncelikle nasıl karar verdim.

-İzmirdeyim, bildiğiniz gibi thinkpadleri görme şansınız yok herhangi bir mağazada satılmıyor. Sağolsun forumdan arkadasımızdan rica ettim, onda cihazı gördüğümde gerçekten cok beğendim, L15 için kalın ağır kelimeleri duydum, E15 ile farkı anlayamazsınız bile gayet ince bu askeri testlerden geçmiş bir cihaz.

-Ekran parlıklığı renkler ısık gayet yeterli ( tabi bi apple maclerdeki renk canlılığı görüntü beklemeyin) , klavye 2 kademe aydınlatmalı (ki E15 de yok bu olay)

-Ben wtx i aldım 16 gb ve 512 ssd , aldığım satıcı GTI bilişim en sorunsuzuydu internette okuduğum kadarıyla, ki sorunsuz alışveriş oldu.

-kapağı kapattığınız uku modundayken Thinkpad yazısının kırmızı yanıp sönmesi çok hoş, (i harfinin noktası yanıp sönuyor)

-Bu cihazın en büyük artısı harika klavyesi, klavye deneyimi sunuyor size. kesinlikle tavsiye ederim.

-Batarya başlangıcta kötüdür die düşünürken 6-7 saat batarya süresi var cihazın ( tabi ne yaptığnızla da alakalı)

-Cihaz da oyun oynamadım ama ısınma die bişy yok.

Kısacası başlangıcta önyargılıydım cihaza ama almadan birisinden alın inceleyin şu an oldukca memnunum L15 den, böle kalitesiz basit algısı yaratmaya çalışıyorlar bazı arkadaslar, bence bu fiyat bandında ( bana 8.100 e denk geldi) harika bir cihaza diyebilirim.

Not: Tek eksisi olarak bu parmak el sonucta terliyor, biraz iz kalabliyor bu da cok büyük sorun değil tabiki.

• Arkadaşlar konuda bir sürü thinkpad L14 satın alındığına dair bir fikir oluştu bende. Ancak konusu açılmamış sanırım ya da benim salaklığıma geldi göremedim. L14 Türkçe klavye fotoğrafı bulamadım. İmkanınız varsa bir hayırsever el atabilir mi? Teşekkür ederim.

Düzeltme: bir de micro sd slotuna kart takılınca dışarıya taşıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 25 Ocak 2021; 14:40:44 >
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt

Bu ürünün ve L14 ün orjinal eklenmemişi hangisi? Saolasın.

• https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-44-amd-ryzen-5-4600h-8gb-256gb-ssd-gtx-1650-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q9gey-003-p-HBV000015XPGE?magaza=Teknorya

İyi akşamlar arkadaşlar. 7300 TL'ye R5 4600H-1650 kombinasyonlu Nitro 5 dün stoklara eklendi. 60hz 250nit 62srgb 18ms-25ms panel bulunuyor. 300 tl ye ram+250 tl ye 240gb sata ssd eklenerek 7850 tl ye güzel bir bilgisayar olabilir bence. Şuan piyasada daha ucuza yok zaten. Nitro 5'in amd tarafında piyasada ki en iyi soğutmaya sahip olduğunu ve 57wh pili ile Jarrod's Tech incelemerine göre en iyi pil ömrüne sahip laptoptur. Değerlendirmek isteyen göz atsın.

Tavsiyem beklemeleri olacaktır. Dolar kuru ile 1 ay içerisinde çok daha güzel laptoplar geleceğine inanıyorum bu fiyatlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilamimarsu -- 27 Ocak 2021; 3:16:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Daim Muzaffer

Bu ürünün ve L14 ün orjinal eklenmemişi hangisi? Saolasın.

8 ramli olanlar diye biliyorum hocam

• Alt segmentlerdede hareketlenme olacak mıdır? 4300u 4500u 4700u serilerinde. Ürün çeşitliliği artar mı? Acer ve Lenovo dan başka doğru dürüst ürün yok . Onlarda da bir kaç ürün var. 5000 TL ye IPS 4000u serisi 8 ram 240ssd 15.6 dusurebilirmiyiz

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.