Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tercih size kalmış, YTX kodlu ürün fabrika çıkış 8gb ram / 256 gb ssd ile gelir. WTX kodlu ürün 16gb ram / 512 gb ssd ile gelir. İkisinde de ram tek slotta gelir, diğeri boştur ekleme yapabilirsiniz. Ssd için mevcut olanı söküp bir üst kapasiteyi yerine takmanız gerekir.
  • aresbey kullanıcısına yanıt

hocam ram ve ssd markası ne olmalı fabrika çıkışında

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

Çinden almış olduğum 65w sarj aleti bugün elime ulaştı L15 4750U Cihazım için aldım kendi sarj aleti aşırı büyük... kablo kalabalıgıda var..

6 aralıkta sipariş geçtim çinden geze geze :) 12 sinde uçak kargoya teslim oldu yola çıktı ptt sagolsun ancak bugun teslim alabildim...

165 tl + 16,50 tl ye geldi.

çok küçük telefon sarj aleti gibi tavsiye ederim harika diyebilirim cepte bile taşınır .. kablosunuda yanında aldımdı 2m kablo yollamışlar..

arkadaşlar sarj aleti olarak bunu öneririm size kendim kullanıyorum çok memnunum ufak olması çok iyi cihaz üstünde gelen aşırı kaba kablo yıgını :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aresbey

Tercih size kalmış, YTX kodlu ürün fabrika çıkış 8gb ram / 256 gb ssd ile gelir. WTX kodlu ürün 16gb ram / 512 gb ssd ile gelir. İkisinde de ram tek slotta gelir, diğeri boştur ekleme yapabilirsiniz. Ssd için mevcut olanı söküp bir üst kapasiteyi yerine takmanız gerekir.

16 gb 512 ssd alıyosam kodu wtx mi olmalıydı ? o zaman içeriğiyle oynanmış anlamına geliyor değil mi?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 21 Ocak 2021; 15:33:2 >

• he_man kullanıcısına yanıt
    Ram vs ssd samsung çıktı bende. YTX kodlu ürün aldım.
    Genellikle öyle oluyor aynı satıcıya n11 üzerinden sorduğum soru. Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma
    Sabit disk ihtiyacınızı doğru belirleyin. Eger size 256 yetecek ise sorun yok. Ancak yetmez diyorsanız sabit diski 512 olan el değmemiş varsa onu alın. Yoksa 512 ye çıkarmak için eskiyi sökmek yeniyi takmak lazım. İkinci ssd soketi yok çünkü. Çıkan 256 fuzuli masraf olabilir.
    Bu doğru gözüküyor, ram eklemesi yapabilirsiniz. Tek slot boş geliyor.
  • aresbey kullanıcısına yanıt

8gb 216ssd mi tercih ettiniz siz de? thinkbook alacaktım 4700U fiyatı 6200 TL.. tinkpad L15 4750U yxt daha mantıklı geldi..cpu ve gpu farkını incelemedim pek, thinkpad olduğu için ama inşallah bi hata yapmamışımdır.

Aynı ürünü kullanıyorum 8gb ram eklemesi yaptım. Memnunum. 256GB rahatlıkla yetiyor bana. Veri depolama için harici harddisk ve nas sistemi kullanıyorum.
  • sallami kullanıcısına yanıt

hocam hiç oyun oynamıyorum.. dizi, film, word, borsa

• En düşük 5.750 olmuştu. Tekrar o fiyata iner mi bilinmez ama mevcut fiyatın en düşük 6200 olduğunu düşünürsek 5900 de iyi gibi.

Lenovo ThinkBook Ryzen 7 4700U 8G 256SSD FreeDos 15.6" 20VG006WTX 6.450,00 TL yerine 5.899,99 TL
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-thinkbook-ryzen-7-4700u-8g-256ssd-freedos-156-20vg006wtx-P471159665

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halacoglu -- 21 Ocak 2021; 15:50:36 >
    4750u ile 4700u arasında kullanıcı açısından fark yok. 4750u profesyonel işletmelerin güvenlik vs odaklı ihtiyaçları için eklentiler içeriyor o kadar.

Örnek:

AMD Memory Guard

Help secure your entire system memory with AMD Ryzen PRO processors, the world’s only processor family with full memory encryption as a standard feature2. AMD Memory Guard delivers real time encryption of system memory to help defend against physical attacks should your laptop be lost or stolen.

Düzeltme :

Ek: 4700u HT/SMT desteklemiyor, 4750u ise destekliyor. Yani birinde sadece 8 çekirdek var ve sadece 8 iş (thread) yürütebiliyor, digerinde ise 8 çekirdek var ancak ihtiyaç halinde 16 iş (thread) yürütebiliyor. Bu sayede 4750u çok çekirdek ihtiyacı duyan programlarda %20-25 performans artışı sağlayabiliyor.

Tabi bu işlemcinin aşırı ısınmasına sebep olduğundan, ısınmayı azaltmak için çekirdeklerin saat hızları azaltılarak 1.7 ye indirilmiş (4700u da 2.0). Bunun dezavantajı ise tek çekirdek performansına dayalı programlarda (yaygın kullanılanpek çok çizim ve render programı, daha önce bu konuda da bahsedildiği gibi, tek çekirdek performansına ve ram performansına bağlı performans gösteriyor) yaşanan göreceli performans kaybı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 21 Ocak 2021; 16:53:27 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 21 Ocak 2021; 16:37:38 >

• sallami kullanıcısına yanıt

ilk tercihim thinkbook ryzen7 4700u idi. fiyatını takip ediyorum ama thinkbook satışları çok iyi gidiyo galiba ... indirim yerine genelde zamla karşılaşıyorum.. thinkpad aldım geçtim

Hayırlı olsun hocam güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...
    Thinkbook 15 ile thinkpad L15 arasındaki en önemli iki fark (tabiki bence) ağırlık ve klavye. Ağırlık açısından thinkbook 1.7 kg, thinkpad 1.98 neredeyse 300 gr. Fark var. Klavye olarak ise thinkpad açık ara önde. Benim için ağırlık cok önemli bir etken olduğundan, klavyeden fedakarlık yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 21 Ocak 2021; 18:15:2 >
  • hocam sadece günlük işler,dizi, film, word, excel kullanacak adamı ikisi de ömür boyu götürürdü... ben aradaki farkı ufak farklara ve klavye için ödedim aslında ...

teşekkürler thinkbook ryzen7 4700u kullanıyosanız sizinki de yeni olmalı hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 21 Ocak 2021; 18:32:55 >
  • Arkadaşlar acil dönüş sağlarsanız sevinirim 6500 max bütcemiz var bir arkadaşıma laptop bakıyoruz hem oyun hemde ders ihtiyaçları için kullanılacak önerilerinize açığız teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.