Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim modelim 4500U, 8 GB, 256 GB

8 GB RAM daha taktım 2133 mhz'de çalışıyor dual channel

Eski laptop'taki 256 gb SSD'yi takacaktım ama uymadı, ben de şundan sipariş verdim az önce.

ilk izlenimlerim kasa şık çerçeveler L14'ten daha ince kasa da biraz daha ufak sanırım

ekranın 250nit olmasına çok takılmıştım ama o kadar da takılacak bir şey yokmuş tabi 300 nit olsa güzel olurdu.

klavye aydınlatmalı ama restarttan sonra kapanıyor ve aydınlatma klavyede işin bittiğinde bi süre kapanmıyor halbuki eşimde HP var onda o şekilde belki Lenovo'da var mı acaba bu ayarlar bilen varsa çok sevinirim

klavye yazma işi inanılmaz güzel gel bu klavyede yaz diyor resmen

ekranın arkasındaki malzeme alüminyum gibi tam emin olamadım gerisi sert plastik

usb'ler çok sert usb takıp çıkarırken zorlandım

parmak izi güzel çalışıyor

fn tuşları değiştiriliyor mu acaba gereksiz işlevler var ama play pause yok

sleep tuşu yok göremedim

aklıma geldikçe yazacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykurtulus -- 10 Aralık 2020; 21:48:44 >

• Krombacher K kullanıcısına yanıt

Gerçekten uyumlu mu acaba merak ettim. Çok iyi olur öyle ise.

• Krombacher K kullanıcısına yanıt

Bu doğruysa L serisi için muazzam olur ama bu socket yapısı ssd'ler hem az bulunuyor hem de pahalı.

• 5000 tl ye kadar i5 şlemcili fiyatına değen bir laptop arıyorum kuzen için. oyun falan oynanmayacak. asus bu fiyatlara biraz zor gibi de önerisi olan var mı? itopyaya hiç güvenmiyorum oradan alınır mı?

• Ozzys48 O kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ykurtulus kullanıcısına yanıt

Sesi de beğenmedim alt tarafta olduğu için ses boğuk geliyor

alt tarafa hoparlör koymak da nedir yazarken sinirlendim

neyseki ofiste kulaklıkla müzik dinleyeceğim için çok takmıyorum

ama tamamen saçmalık

• BlackMon B kullanıcısına yanıt

aa hocam çok teşekkürler bakayım. dediğiniz şirketin sitesinden mi bakmalıyım?

hocam o tuşları değiştirme olayını ben de çok aradım ama bulamadım. genelde atıyorum F1o tuşunu değiştirme gibi ayarlar buluyorum ama benim aradığım Fn aktif değilken mesela o aramaya cevap verme tuşları skype için (Fn aktif değilken F10 ve F9'un olduğu tuşlar )ben mesela bunlara pause play veya bluetooth tuşu olarak atamak isterdim ama yabancı sitelerde de bulamadım pek bir şey. o skype tuşları resmen işlevsiz kalıyor.

• Prfssr kullanıcısına yanıt

çok kötü, müziği tek tuşla durdurmak lazım.

third party bi yazılımla olur muhtemelen bakarım ben de bi ara.

Lenovo Vantage yazılımını indirdim orada bir şeyler var ama yine de aradığım şeyleri bulamadım.

Yok ondakiler bizim istediğimiz gibi degil ben de bakacam bir ara tekrardan bulursam bir şeyler haber veririm.
  • yun oynayan biri pek değilim ama bilgisayarımda çok fazla foto video düzenlemesi yapıyorum.
    Kararsız kaldım çok. Alacağım pc yi bi 10 sene rahat kullanmak isterim.
    Başka önerisi olan da yazabilir f/p ve en iyi seçenek olarak.

Monster Abra A5 V16.6.1
    Intel i5-10200H
    4GB GDDR6 Nvidia GTX1650TI 128-Bit
    15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
    16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
    500GB M.2 SSD Sata 3
    7.700 TL

Asus D513IA-EJ132
    AMD Ryzen 7 4700U
    AMD Radeon Graphics 1600 MHz
    15.6" FHD 1920x1080 LCD TN Ekran
    8GB DDR4
    512GB SSD NVMe M.2 (PCIe)
    6.800 TL

Acer Aspire A515-44G NX.HW5EY.001

AMD Ryzen 7 4700U
    2 GB Radeon™ RX 640
    15.6" FHD 1920x1080 IPS LED Ekran
    8GB DDR4
    256GB SSD
    6.200 TL

• Klavyede ben de play/pause tuşu olsun isterdim ancak söz konusu cihaz Thinkpad dostlar. Business serisi bir cihaz olduğu için video konferans tuşları bu seriye daha uygun. Ayrıca dediğiniz gibi, Lenovo Vantage yazılımı kısayol özelleştirme konusunda oldukça yetersiz. İnternetten Thinkpad için hotkey utility tarzı uygulamalar indirdim ancak birisi hiç kurulmadı, diğeri bir işe yaramadı. Kısayol atama konusunda bir çözüm bulursanız öğrenmek isterim.
  • Resim ve video düzenlemede renkleri doğru görmek açısından öncelikle IPS panel şart hocam. Oyun oynamasanız bile video render için güçlü bir ekran kartı gerekli. RX640 harici olmasına rağmen, Ryzen 4000 serisindeki dahili grafik biriminden çok da farklı değil. Bunları göz önünde bulundurursak, verdiğiniz seçenekler arasında en uygunu Monster olarak görünüyor. Ancak günümüzde herhangi bir elektronik cihaz için 10 yıl ömür biçmek çok zor olduğu gibi, Monster için bu olasılık daha düşük sanırım.
  • Halacoglu kullanıcısına yanıt

Aslında kritik bir yanlış bilgi vermişsiniz. IPS panelden ziyade:

%100 sRGB şarttır. Diğer kullanıcılar için bir artıdır. Lakin iş video ve fotoğraf düzenleme olunca %100 sRGB standart olmalıdır. Çoğu IPS ekran %55 sRGB ile geliyor. Bu panelleri kesinlikle video ve fotoğraf düzenleyen kişilere tavsiye etmem.

Ayrıca ekran kartı olarak nvidia olması daha tercih edilesidir. Yine 16GB Ram minimum standarttır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halacoglu

Resim ve video düzenlemede renkleri doğru görmek açısından öncelikle IPS panel şart hocam. Oyun oynamasanız bile video render için güçlü bir ekran kartı gerekli. RX640 harici olmasına rağmen, Ryzen 4000 serisindeki dahili grafik biriminden çok da farklı değil. Bunları göz önünde bulundurursak, verdiğiniz seçenekler arasında en uygunu Monster olarak görünüyor. Ancak günümüzde herhangi bir elektronik cihaz için 10 yıl ömür biçmek çok zor olduğu gibi, Monster için bu olasılık daha düşük sanırım.

Teşekkür ederim

• Huawei Matebook 14 sizin icin bicilmis kaftan bence. 16gb 512gb kombinasyonu. Fiyati biraz yuksek ama kupon veya indirim gunlerinde 8 bin altina alabilirsiniz.

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    Ekleme için teşekkürler hocam. Verilen 3 model arasında bir kıyaslamaydı sadece; her IPS paneli alın değil de TN panel olanı almayın şeklinde. Eksik ifade etmiş olmalıyım.
  • Halacoglu kullanıcısına yanıt
    Hocam bari zoomla da uyumlu olsaydı sadece microsoft teams ile uyumluymuş herhalde o da açma tuşu. Reddite yazdım bir ceavap yok, bir de lenovo supporta sordum bakalım.
  • LENOVO Yoga Slim 7 14"/Ryzen 7 4800U 1.8/16GB Ram/1TB SSD/FHD Win 10 Laptop Platin Gri 82A20053TX Notebook (mediamarkt.com.tr)

Arkadaşlar merhaba yukarıdaki dizüstünü kullanan var mı? Nette pek bir yorum, inceleme bulamadım. Amacım 14'' boyutlarında hafif, güçlü, mühendislik uygulamaları çalıştırabileceğim bir dizüstü.

Kullanan var ise yorumlarını rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.