Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mikhail

8GB 3200MHZ CL22 SAMSUNG. Kullanılan orjinal RAM bu;

https://tr.aliexpress.com/item/4001046968584.html?spm=a2g0o.cart.0.0.32ba3c00waK4Qp&mp=1

Dual Channel en iyi aynı chipsetle çalışır. Zaten AMD Samsung RAM ile daha iyi çalışıyor. Ben kupon arkadaşlarından 11.5$'lık kupon düşürüp bugün sipariş verdim.

Dual channel nedir? Ne işe yarıyor?

• Mr. Crowley kullanıcısına yanıt

Detaylı incelemesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz, bütçeniz uygunsa "tam bir canavar":

https://www.notebookcheck.net/The-Ryzen-7-4800U-is-an-Absolute-Monster-Lenovo-Yoga-Slim-7-14-Laptop-Review.456068.0.html

• Mr. Crowley kullanıcısına yanıt

Efsane geri gelmiş :)

bu seri ile ilgili tek olumsuz nokta kalite kontrol sorunları. İnternette bazı kullanıcılar kalite kontrol sorunları yaşıyordu. (Aşırı sesli çalışma, hoparlör sorunları, aşırı ısınmaya bağlı performans kaybı gibi)

tabii bu seri genelinde olan bir sorun degil. Sadece istisnai olarak bazı üretilen laptoplarda görülüyor. Notebookcheck’in dediği gibi tam bir canavar ama bazı serilerde kalite kontrol kaynaklı sorunlar olduğu biliniyor. İstisna durum ama böyle bir laptop denk gelirse can sıkar.

Matebook 14 alternatif olarak düşünülebilir.

Yurtdisindan yine Asus G14 serisi alınabilir. (Kamerasız bunlar)

ama performans olarak 4800U daha önde olacaktır MateBook’a göre. Asus G14 ise harici ekran kartı ile bu açığı kapatır. Onda da 4800HS model işlemci alınabilir ama 4600HS model de iyidir.

son olarak kullanacağınız uygulamalar harici ekran kartı istiyorsa cogu zaman dahili ekran kartı (apu) bu performansı veremez.

mesela 4800u model işlemciden güç alan apu güç olarak mx350 ayarında olmasına rağmen Adobe üzerinde render olarak çok fark oluşuyor. Mx350 ile olan versiyon daha efektif çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free Man. -- 12 Aralık 2020; 17:53:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Crowley

LENOVO Yoga Slim 7 14"/Ryzen 7 4800U 1.8/16GB Ram/1TB SSD/FHD Win 10 Laptop Platin Gri 82A20053TX Notebook (mediamarkt.com.tr)

Arkadaşlar merhaba yukarıdaki dizüstünü kullanan var mı? Nette pek bir yorum, inceleme bulamadım. Amacım 14'' boyutlarında hafif, güçlü, mühendislik uygulamaları çalıştırabileceğim bir dizüstü.

Kullanan var ise yorumlarını rica ederim.

çok güzel bir laptop :)

• Üniversite öğrencisi için laptop lazım 4-5 sene götürecek en azından , ryzen 5 serisi veya i5 10.Nesil işlemcili oyun falan hiç oynanmaz bütçe ise 6000
  • Arkadaşlar

Sandisk SSD geldi resimdeki gibi taktım

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

Windows'ta aşağıdaki şekilde hata veriyor

Live cd ile açıp denedim orada da görmedi yanlış takmış olamam heralde atladığım bi yer mi var

SSD'nin bozuk olma olasılığı var mı sizce?

• ykurtulus kullanıcısına yanıt
    Partition oluşturup formatlamanız lazım herhalde. Yoksa disk olarak görmüş sistem sanırım.
  • sallami kullanıcısına yanıt
    Biliyorum partition oluşturmak istediğimde hata veriyor rescan yapıyorum kayboluyor restarttan sonra tekrar aynı şeyler oluyor
  • Prfssr kullanıcısına yanıt

hocam sizde e14 mü var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Free Man.

Efsane geri gelmiş :)

bu seri ile ilgili tek olumsuz nokta kalite kontrol sorunları. İnternette bazı kullanıcılar kalite kontrol sorunları yaşıyordu. (Aşırı sesli çalışma, hoparlör sorunları, aşırı ısınmaya bağlı performans kaybı gibi)

tabii bu seri genelinde olan bir sorun degil. Sadece istisnai olarak bazı üretilen laptoplarda görülüyor. Notebookcheck’in dediği gibi tam bir canavar ama bazı serilerde kalite kontrol kaynaklı sorunlar olduğu biliniyor. İstisna durum ama böyle bir laptop denk gelirse can sıkar.

Matebook 14 alternatif olarak düşünülebilir.

Yurtdisindan yine Asus G14 serisi alınabilir. (Kamerasız bunlar)

ama performans olarak 4800U daha önde olacaktır MateBook’a göre. Asus G14 ise harici ekran kartı ile bu açığı kapatır. Onda da 4800HS model işlemci alınabilir ama 4600HS model de iyidir.

son olarak kullanacağınız uygulamalar harici ekran kartı istiyorsa cogu zaman dahili ekran kartı (apu) bu performansı veremez.

mesela 4800u model işlemciden güç alan apu güç olarak mx350 ayarında olmasına rağmen Adobe üzerinde render olarak çok fark oluşuyor. Mx350 ile olan versiyon daha efektif çalışıyor.

O kadar uzun zaman oldu ki foruma girmeyeli yazmayalı çok fazla şey değişmiş ama özlemişim turuncunun bu rengini :D

Çok teşekkürler bilgiler için. Aslında ilk tercihim matebook 14 idi ancak kameranın konumu ve forumda okuduğum her IPS panelde olan ama bence ışık sızdırmasının çok ötesinde olan backlight bleeding problemleri sebebiyle yoga 7'ye yönelmiştim.

Oyun veya solidworks gibi ekran kartı isteyen durumlar ile işim olmadığı için aslında harici bir gpu'ya ihtiyacım yok. İşim daha çok programlama veya Matlab-Simulink gibi uygulamalar. Şık, hafif ve bununla beraber güçlü bir makine olarak Yoga slim 7 çok öne çıkıyordu ancak bahsettiğin kalite kontrol problemleri denk gelirse gerçekten can sıkar. Hele ki 10k para ödeyip.

En iyisi sanırım Ryzen 4000li model sayısının biraz daha artmasını beklemek.

• ykurtulus kullanıcısına yanıt
    Evet e14 gen2 var. Ama ben aynı marka ssdyi taktığımda çalıştı. Sadece disk yönetiminden tanıttım tek bunu yaptım. Tam oturtamamış olabilir misiniz? Bir tık itmeniz gerekiyor soktuktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prfssr -- 12 Aralık 2020; 19:34:35 >

yok bir kaç kere denedim tık diye oturuyor vidasını takıyorum Windows'u açıyorum hata veriyor

Windows kurulumunda ne görecek diye bi baktım 0 mb olarak gözüküyor

Sizde olduğuna göre desteklememe ihtimali yok

Arızalı büyük ihtimal geri yollayacağım.

çok ufak da olsa ssd soketinde problem olma olasılığı var inşallah öyle değildir.

Pazartesi günü şirkette m2 hdd kartına takıp usbden bakacağım onnu da görmezse değişim isteyeceğim.

Teşekkürler.

hocam bizim sarj aletleri çinden taşıyıcı firmanın deposuna gelmiş :) ptesi istanbul pttye gelir sanırım artık ordan gümrükten ne zaman çıkarsa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 12 Aralık 2020; 21:12:3 >
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Kaç para vergi ödeceyecegiz çok merak ediyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prfssr

Kaç para vergi ödeceyecegiz çok merak ediyorum:)

Vergi meselesi şans meselesi satıcı paketin üstüne düşük ücret yazmışsa düşük vergi ödeyebiliriz. Ama 165-170₺'lik ürüne 40-45₺ vergi ödeyebilirsiniz. %20+8.70₺ ile. Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma  bakalım ptt kargo takip sistemi aktif oldu orda isim vs yazmıyor güncellenicektir orda yazar bu hafta içinde Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma 

• BlackMon B kullanıcısına yanıt

PTTnin sitesinden mi baktınız direkt ve aliexpressteki takip numarası mı direkt numara, başı PR ile başlayan? Sip24 sştesinden bakıyorum orada üç tane numara var biri TR ile bitiyor ama PTTden sorguladığımda yanlış numara diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prfssr -- 12 Aralık 2020; 21:23:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prfssr

PTTnin sitesinden mi baktınız direkt ve aliexpressteki takip numarası mı direkt numara, başı PR ile başlayan? Sip24 sştesinden bakıyorum orada üç tane numara var biri TR ile bitiyor ama PTTden sorguladığımda yanlış numara diyor.

https://track.yw56.com.cn/home/index?aspxerrorpath=/zh-CN/

burdan o kodu sorgula hocam

sonra orda TR kodu çıkıcak o TR'de o kodla takip edebilirsin artık

• Krombacher K kullanıcısına yanıt
    foxtrot F kullanıcısına yanıt

@foxtrot üstadın da katkılarıyla elimizdeki L15'lerin Geekbench ve farklı versiyonlar da olsa Cinebench sonuçları aşağıdaki gibidir. 2666 / 3200 frekansları cpu konusunda dual channel olduğunda benzer performanslar verse de Geekbench OpenCL testinde 3200 lehine %5-6 aralığında bir avantaj sağlıyor gibi duruyor.

Umarım sonuçlar beklentilere ve bütçelere en uygun olanını almanıza yardımcı olur.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.