Şimdi Ara

ryzen apu sistem önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 yıl once topladığım sistem artık eskidi i5 2500k li sistem kurmuştum, Windows 11 i Kabul etmiyor artık...oyun oynamıyorum ama sistem hizli açılsın donmasın ağır uygulamaları zorlanmadan açsın, ekran kartı olmayacak ryzen 5 5600g mi yoksa ryzen 7 5700g mi ve anakart hangi model ileriye yönelik olur .. bütçe sınırsız...m

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İleriye donumluluk sizin ihtiyacınız ile ilgili hicbirinde ileriye yonelik yok ya da hepsinde var.

Intel 12. Nesil cıkıyor 1-2 aya simdi gittiniz aldınız 11. Nesil yarın 12. nesil var.

AMD Soket degistiriyor bugun 5000 serisi aldınız yarın 6 ay sonra yeni nesil geliyor.

Onboard VGA kullanacaksanız Intel in 12. Nesilin bile Onboard VGA sı yetersiz deniyor.

AMD 5600G aradaki fark olarak 5700G den cok daha mantıklı gorunuyor.

5600G,B550 Anakart, 16 3200/3600 CL16 Ram ile Normal Kullanıcıyı uzun Sure goturur.

• ssdnız yoksa bir ssd alın.

ramınız 1 adetse aynı tımınglerde 2. bır ram alın.

işiniz fazlasıyla gorulur.

şu zamanda 5600g alıp paranızı çöpe atmayın. 

• Bilgisayarınız windows 11 neden kaldırmıyor anlamadım. Sisteminizde sata ssd bağlayıp ramını min 8gb üstü kullandığınız sürece 5700g nin verdiği kullanım hissi bu pc dede olacaktır. Oyun oynamıyorsanız sistem toplamanız gereksiz olur. Windows 11 core 2 quadda bile stabil çalışırken 2500k mı yetersiz gelecek hiç sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevecen69 -- 22 Ekim 2021; 18:38:45 >
  • Arkadaşın dediği gibi, sistemde SSD yoksa SSD alınarak bir süre daha kullanılabilir sanırım. Yeni sistem toplayacaksanız 5700G ye gerek yok bence, çünkü çok ağır programlar kullanmıyorsanız ve zamanla yarışacak bir iş yapmıyorsanız 5600G-5700G farkını hissetmezsiniz. OC yapmayacaksanız A520 çipli bir anakart işinizi rahatlıkla görür. İleriye dönük yapılabilecek şey; ihtiyaç duyulursa eğer bu sisteme ekran kartı takmak olabilir.

• sevecen69 kullanıcısına yanıt
    Core 2 Quad var kabul etmiyor sisteminiz yetersiz diye eminmisin kullanan olduğuna.
    TPM 2.0 istiyor Windows 11 ve bu eski nesil işlemcilerde bulunmuyor arkadaşın işlemci de eski

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt

hepsi var ama yenilkik istiyorum...bu durumda yenilemeye gerek yok

• Mert Ali C M kullanıcısına yanıt

tamda bu yüzden yenilemek istiyorum , tpm 2 yi rufus la çözdük ama geçici çözüm gibi duruyoır.

Yükseltmeyi kabul etmiyor. Sıfırdan kurulum yapılabiliyor basit bir işlemle. Kendim orijinal isoları bir birine karıştırdım tpm ve uefi zorunluluğu kalktı hem de güvenli temiz isom oldu. Bu arada core 2 quad ve 1. intel core i3 işlemciye kurdum. İkisinde de herhangi bir sorun veya stabilite problemi yaşatmadı. 3 adet eski sisteme kurdum şuan için 3 de memnun.

• deneme1 D kullanıcısına yanıt

Duzgun Onboard VGA istiyorum onla uzun yıllar kullanırım diyorsanız 5600G alın derim.400TL ye B450 Sıfır Gigabyte vardı gecen gun, 16GB da 2x8 3600/3200 CL 16 alırsanız baya kullanırsınız.Canınız ekran kartı mı istedi takın 3060ti yola devam...

• sevecen69 kullanıcısına yanıt
    BIOS şifreli ve giremiyorum nasıl kurcam ki bu halde ben

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bios şifresi stocktur. İnternette yazar zaten biosa girmenize gerek yok boot menüden usb ile kurabilirsiniz. Sisteminiz uefimi? Eğer bios pilini ve elektiriği kesip 10 15 dakika beklerseniz bios sıfırlanır. Yine giremiyorsanız yazın yardımcı olalım.

• Ekran kartı kıtlığında 5700G aldım. Sadece işlemci gücü bile 5600x ayarında ki ön belleği 36mb seviyelerinde olsa neler neler zorlayacak aslında. Cs-go, valorant gibi basit oyunlarda gayet güzel performans alıyorum. İleride harici ekran kartı aldığımda bile sırıtmaz diye düşünüyorum. Ben genel anlamda memnunum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.